Čeljabinsk – Kazaň 3:2 (po pr.) | Jekatěrinburg – Ufa 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Soči 6:4 (kon.)
Toljatti – Nižněkamsk 1:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 24.09.2017, 14:00 • Uralec Arena • KHL

V závěrečné třetině jsme se konečně dočkali branek. První dvě třetiny nenabídli pěknou podívanou a nepadla v nich jediná branka. První gól vstřelil Alexej Vasilevskij, který svou střelu umístil přesne do pravého horního rohu branky. Od té chvíle domácí tým dominoval a nepouštěl Ufu k žádné nebezpečné šanci. Minutu před koncem potvrdil výhru Kyril Ljamin, který trefil odkrytou branku soupeře. (16:27:05)

59:12
    Hosté ještě pokoušejí o závěrečný tlak, ale už jim to nejspíš nebude nic platné.
    58:30 Kirill LJAMIN - 4:0

58:30
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!

A i čtvrtou branku vstřelili domácí hokejisté. KYRIL LJAMIN zpracoval puk uprostřed hřiště a poslal ho do odkryté branky soupeře. Domácí tým si v dnešním zápase vybojovali další tři body do tabulky.

56:59
    Jakub Kovář si kryje puk do své lapačky a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích hráčů.

56:20
    Brankář hostů předvádí skvělý zákrok po střele Torchenyukova.

55:30

54:40
    Hosté se i přes početní výhodu nedokážou dostat do útočného pásma.

53:30
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Taylor Beck – 2 min.).
    51:22 Alexandr KUČERJAVENKO - 3:0

51:22

Domácí tým se už ujímá tribrankového vedení. Puk si na střelu připravil ALEXANDER KUČERJAVENKO a jeho rána zamířila přesně mezi tři tyče. Domácí hráči v závěrečné třetině dominují a mají hru pod svou kontrolou.

49:50
    Vhazování v útočném pásmu domácího týmu.

48:11
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexandr Torčeňuk – 2 min., vysoká hůl).

46:22
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stanislav Jegoršev – 2 min., naražení zezadu).
    45:32 Alexandr TORČEŇUK - 2:0

45:32

Domácí tým přidává druhou branku v utkání. U branky Scrivense se bojovalo o míč a nejlépe se zorientoval ALEXANDER TORČEŇUK a dokázal prostrčit puk až za branku brankáře. Situace si opět zažádala video, ale opět nebyl důvod gól neuznat.

45:20
    Hosté drží útočné pásmo a Krikunov vystřelil na branku, ale jeho rána byla zblokována obráncem.

45:00
    Hosté se snaží kombinovat u své branky a vyvinout tlak.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 42. Alexej Vasilevskij, 46. Torčeňuk, 52. Kučerjavenko, 59. Ljamin

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Megalinskij, Ljamin, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Jegoršev, Mišarin, Ščemerov – Beck, Paré, King – Golyšev, Kučerjavenko, Krikunov – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Milovzorov, Pestunov, Česalin – Rasseikin.
    Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Kuljaš, S. Garejev, Larsen, Arzamascev, Gončarov, Panin, Petrišev – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Kokarev, Soloduchin, Fjodorov – Busarov, A. Lazarev, M. Majorov – Skorikov.

Rozhodčí: Lavrentyev A. (Rus), Ovchinnikov P. (Rus)