Vítkovice – Mladá Boleslav 3:2 (2:1 po s.n.) | Liberec – Chomutov 1:4 (kon.) | Plzeň – Pardubice 10:2 (kon.)
Olomouc – Zlín 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 4:2 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HC Sparta Praha
Neděle 24.09.2017, 17:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 7. kolo

55:00
    Velká komplikace pro Hradec. Jaroslav Bednář nemohl jinak a fauloval unikajícího hráče Sparty. Inkasuje dvě minuty za podražení.

51:19
    Trest pro brankáře Sparty znamená šanci pro Hradec na srovnání. Aittokallio inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

45:00
    Přesilovka pro Pražany. Andris Džerinš obdržel dvě minuty za hákování a zapříčinil tak několik nových vrásek na tváři Václava Sýkory.

39:29
    Těsně před koncem druhé třetiny je tu ještě možnost pro celek z hlavního města. René Vydarený vyfasoval trest za držení protihráče na dvě minuty.

28:51
    Pražané dostanou příležitost skórovat. Martin Pláněk odpyká dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

25:53
    Východočeši mohou otočit vývoj duelu. Nedomlel se provinil podražením, za které inkasuje dvě trestné minuty.

13:40
    Vylučovat se teď bude na obou stranách. Potrestáni jsou Tomáš Pavelka a Andris Džerinš za vzájemný souboj. Oba dvě minuty za krosček.

12:02
    První vyloučení také na straně Hradeckých. Oskars Cibulskis odpyká dvě trestné minuty za nedovolené bránění. Uvidíme tak hru ve čtyřech bruslařích na obou stranách. Následuje komerční pauza.

10:31
    Hradečtí dostanou možnost rychle srovnat. Přestupkem proti pravidlům se provinil Kudrna, který vystřelil kotouč mimo hrací plochu.

07:13
    Robert Říčka si odsedí trest za nedovolenou hru vysokou holí. Východočeši si tak zahrají první přesilovou hru utkání.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 15. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Červený), 33. Vopelka (Kukumberg, Jarůšek) – 11. Říčka, 40. Zámorský (J. Hlinka), 51. Černoch (Uher, Kudrna)

Mountfield HK: J. Sedláček (Rybár) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandić – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Červený – Jarůšek, Koukal (A), Zigo – Köhler (A), Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Cingel, Šimánek.
    HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Kumstát (A), Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna – Rousek.

Rozhodčí: Hribik, Kika – Kajínek, Kis