Minnesota – Colorado 2:1 (kon.) | Detroit – Boston 5:1 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Ottawa – Montreal 5:1 (kon.) | Buffalo – Toronto 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 2:1 (kon.)
St. Louis – Dallas 0:4 (kon.) | Chicago – Columbus 2:3 (kon.) | Arizona – San Jose 4:5 (1:2 po s.n.)
Edmonton – Winnipeg 6:2 (kon.) | Columbus – Nashville 3:5 (kon.) | Tampa – Florida 2:4 (kon.)
Ottawa Senators
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 24.09.2017, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Příprava NHL

58:07
    Do kabin předčasně zamířili Mark Borowiecki a David Broll, kteří dostali dvě minuty za hrubost.

58:07
    Joe Morrow byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Ottawa už si tohle vítězství nenechá utéci.

53:57
    Svěřenci Guye Bouchera špatně střídali a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Logan Brown.

48:48
    Zack Smith zezadu fauloval v šanci Daniela Carra a dostal dvě plus dvě minuty za hákování a nesportovní chování. Montreal má obrovskou šanci vrátit se zpět do zápasu a zdramatizovat jeho závěr.

40:00
    David Johnny Oduya se pustil po siréně v rohu obranného pásma Senators do jednoho z hráčů Montrealu a dostal dvě minuty za hrubost. Habs si po přestávce zahrají přesilovou hru.

35:28
    Jordie Benn dostal dvě minuty za hákování a Ottawa má k dispozici třetí přesilovou hru v utkání.

32:20
    Zack Smith fauloval ve středovém kruhu ihned po vhazování a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
    23:34 Bitka! Výměna úderů mezi Grégoirem a McCormickem

23:34
    Jeremy Grégoire vyzval ve středním pásmu na pěstní souboj Maxe McCormicka, který výzvu přijal. Oba hráči si vyměnili několik tvrdých úderů a Jeremy Grégoire povalil Maxe McCormicka na lopatky. Následovaly pětiminutové tresty za bitku.

18:22
    Montreal stráví zbytek úvodní části oslabení poté, co byl za nedovolené bránění vyloučen Brett Lernout.

13:24
    Zack Smith byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Montreal má druhou přesilovou hru v řadě.

10:17
    Bobby Ryan dostal dvě minuty za sekání a po krátké komerční přestávce si vyzkouší početní výhodu Montreal.

06:03
    David Broll dostal dvě minuty za krosček a Ottawa si po reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Brown (Ryan, Formenton), 10. Reinhart (Formenton, Ceci), 22. Oduya (Smith, Brown), 29. Stone (Lajoie, Wideman), 59. Brown (Hoffman, Stone) – 33. Hudon (Plekanec, Lehkonen)

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Oduya (A), Ceci, Borowiecki, Chabot, Lajoie, Wideman – Stone (A), Brown, Ryan – Hoffman, Chlapík, Smith (A) – Formenton, VandeVelde, Bluden – McCormick, Reinhart, Randell. Hlavní trenér: Guy Boucher.
    Montreal Canadiens: Montoya (Fucale) – Alzner (A), Benn (A), Morrow, Davidson, Lernout, Taormina – Hudon, Plekanec (A), Lehkonen – Terry, Holland, Froese, Carr, Audette, McCarron – Broll, de la Rose, Grégoire. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Tim Peel. Čároví: Matt MacPherson, Bryan Pancich

Diváci: 14818