Novosibirsk – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Omsk – Dynamo Moskva 0:1 (kon.) | Barys – Petrohrad 1:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 1:2 (kon.) | Jokerit – Viťaz 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 3:0 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 3:2 (kon.) | Riga – Kunlun 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
SKA Petrohrad
Pondělí 25.09.2017, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

57:08
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za sekání pro Nikitu Michajlise.

55:57
    Za držení je na dvě minuty vyloučen Patrik Hersley. Domácí tedy budou hrát přesilovku.

55:48
    Domácí trefili už potřetí ve třetí třetině tyčku, nastřelil ji Vladislav Nikulin! Opravdu velká smůla pro Barys.

55:34
    Pavel Dacjuk šikovně uvolnil Sergeje Plotnikova. Ten měl na ose dost času na zamíření, ale střela mu nesedla ideálně.

52:53
    Kdyby domácí proměňovali své šance, mohli ze zápasu klidně udělat drama! Přečíslení 2 na 1 nyní vyřešil střelou z levé strany Dmitrij Gurkov, který pokusem na zadní tyčku neprostřelil výtečného Šesťorkina.

52:35
    Hosty podruhé v krátké chvíli zachránila branková konstrukce! Lichotnikov našel zpoza branky Pavla Akolzina, jenž zblízka orazítkoval bližší tyčku.

51:24
    Nigel Dawes trefuje z levého kruhu břevno! Šesťorkin teď měl velké štěstí.

50:26
    Hosté si nepohlídali střídání a poslali do hry pět hráčů. Za to si zahrají v oslabení.

48:45
    Hostující Vladislav Gavrikov se ve středním pásmu osekával s domácím Vladislavem Nikulinem. Oba hráči si posedí dvě minuty na trestné lavici. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

45:22
    Domácí bojují, tlačí se do branky, ale Šesťorkin svůj tým drží. Matt Frattin teď doslova vpadl do jeho brankoviště, ale mladý gólman SKA opět odolal.

44:08
    V momentě, kdy naskočil vyloučený Chafizullin na led, zlikvidoval Šesťorkin fotbalovou robinzonádou jedovatou střelu Romana Savčenka! Hosté mohou svému gólmanovi poděkovat.

43:19
    Velký tlak Barysu! Šesťorkina teď z mezikruží nepropálil Kevin Dallman.

42:05
    Domácí si zahrají další přesilovku. Dinar Chafizullin dostal dvě minuty za držení.
    41:13 Kirill POLOCHOV - 1:4

41:13
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí se konečně dočkali gólu! Po vyhraném buly posunul Arťom Lichotnikov puk na KIRILLA POLOCHOVA, který od modré vystřelil a puk zapadl za záda Šesťorkina, jenž vůbec nic neviděl – 1:4. Asistence: Arťom Lichotnikov.

40:01
    Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Henrik Karlsson, přichází Sergej Kudrjavcev.

39:54
    Domácím není přáno! Mezi kruhy si sjel Roman Savčenko, jehož střelu vyrazil Šesťorkin ke Kevinovi Dallmanovi. Dorážku zámořského beka s kazašským pasem pak stačil hostující gólman ve skluzu zachytit lapačkou!

38:53
    Hostující Patrik Hersley dostává dvouminutový trest za sekání. Barys si tedy zahraje přesilovku.
    37:32 Alexandr BARABANOV - 0:4

37:32
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! Zatímco domácí své příležitosti nevyužili, tak hostům stačil k navýšení skóre jeden rychlý brejk! Ilja Kovalčuk si v útočném pásmu pohrál s obranou soupeře a poté krásně našel před brankou úplně volného ALEXANDRA BARABANOVA. Ten měl dost času na to, aby se zeptal Karlssona, kam to chce a poslal puk k levé tyčce z pohledu gólmana Astany – 0:4. Asistence: Ilja Kovalčuk.

27:39
    Tohle byla šance Barysu! V přečíslení 3 na 2 dostal přihrávku mezi kruhy Konstantin Puškarjov, který však zápěstím zamířil vedle hostující branky.
    22:32 Patrik HERSLEY - 0:3

22:32
    Hosté nakonec přesilovku využili a vedou už o tři góly! Sergej Širokov naznačil střelu, ale místo ní našel přesným pasem PATRIKA HERSLEYHO, který se z levého kruhu z první trefil k bližší tyčce branky Henrika Karlssona – 0:3. Asistence: Sergej Širokov a Dinar Chafizullin.

19:46
    Rána Vjačeslava Vojnova končí ve výstroji Karlssona. Bude se ale opět vylučovat. Maxim Semjonov totiž zasáhl protihráče holí do tváře, a protože mu způsobil krvavé zranění, dostává trest na 2+2 minuty. Hosté mají k dispozici přesilovku 5 na 3!

18:42
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Gurkov – 2 min., podražení).

15:28
    Domácí si zahrají přesilovku. Alexandr Děrgačov je vyloučen zahákování.

07:37
    Jeden z domácích hráčů se v oslabení řítil proti Šesťorkinovi! Obránce SKA ho však ještě stačil rozhodit a velká šance Barysu tak zůstala nevyužita.

06:10
    Domácí navíc budou muset hrát v oslabení. Dvě minuty za sekání obdržel Linden Vey.
    05:12 Sergej KALININ - 0:2

05:12
    Hosté se nacházejí ve velké herní pohodě a tak dávají i šťastné góly! Po nepřesné střele Sergeje Širokova si našel puk, který se odrazil od zadního mantinelu, SERGEJ KALININ. Ten ho z nemožného úhlu nahodil na brankáře Karlssona a kotouč se k překvapení celé haly objevil až za jeho zády. Tohle byla velká chyba švédského gólmana Barysu. Asistence: Sergej Širokov.
    00:58 Sergej KALININ - 0:1

00:58
    Hosté svého soupeře rychle zmrazili! Rozjetý SERGEJ KALININ nabruslil s kotoučem až na levý kruh a jeho střela propadla Karlssonovi mezi lapačkou a betonem do sítě. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Ilja Kovalčuk.

00:21
    Hosté na soupeře vlétli! Obránce Vjačeslav Vojnov se ocitl na pozici pravého křídla, odkud našel zcela volného Ilju Kovalčuka. Ten nastřelil tyčku!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 42. Polochov (St. Pierre, Lichotnikov) – 1. Kalinin (Vojnov, Kovalčuk), 6. Kalinin (Širokov), 23. Hersley (Širokov, Chafizullin), 38. Barabanov (Kovalčuk)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (41. Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman (A), Savčenko, Makljukov, Polochov, Lipin, Šalapov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – V. Nikulin, Gurkov, Melnikov.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Melničuk) – Gavrikov, Vojnov, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rykov – Barabanov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Širokov, Koskiranta, Kalinin – S. Plotnikov, Prochorkin, N. Gusev – Děrgačov, Kablukov, Ketov – M. Malcev.

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Šeljanin, Kučava