Benátky n/J – Prostějov 4:2 (kon.) | Vsetín – Slavia 2:5 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 2:3 (kon.)
K. Vary – Kladno 6:2 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 1:2 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 2:3 (kon.)
Přerov – Ústí n/L 7:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
7:4 (1:2, 5:1, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 25.09.2017, 18:00 • MEO Aréna, Přerov. • Chance liga • 6. kolo

Končí velmi divoký zápas, který nabídl skvělý hokej z obou stran. O něco úspěšnější byli domácí Zubři, kteří ovládli druhou třetinu a postarali se tak o to, že Ústí pojede domů bez bodů. Zápas nabídl vše, co by si fanoušci mohli přát a i nestranný fanoušek si tak tento festival gólů musel užít. (20:33:12)

59:50
    Kotouč je za Šimbochem, fanoušci oslavují a těší se ze tří bodů, které dnes Přerov vybojuje.

59:17
    Ještě jedna velká šance na druhé straně, kdy se Zubři hnali dva na jednoho, ale v nejdůležitější chvíli přihrávka přeskočila hokejku.

58:42
    Ústí se drží v útočné třetině, ale teď už je jasné, že zápas vyhrají domácí hokejisté.

58:15
    Ústí má i kopec smůly! Další kotouč, který domácímu brankáři prošel mezi betony, ale následně se doslova otřel a tyč a doklouzal za bránu. TO je ve třetí třetině již podruhé. Zubři v plném počtu.

58:01
    Ti se odvděčují vyhozením kotouče.

57:32
    Šimboch vykryl pravou část branky a připisuje si další důležitý zákrok proti střele soupeře. Vítězství je na dosah a publiku žene Zubry dopředu.

57:01
    Ústí hodně zmáčklo soupeře, ale navrátivší se posila z trestné lavice překvapila obránce a obrala jej o puk.

56:26
    Melka promáchl sám před brankou a Zubr ihned vyhodil. To bylo trestuhodné zahození šance!

56:12
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Oldřich Horák – 2 min., sekání).

55:58
    Zubři vyhodili puk a jejich soupeř se při pokusu přejití modré čáry dopustil špatné rozehrávky, která se odrazila na střídačku.

55:33
    Snížení měl na hokejce Brož, ale Šimboch se bleskurychle přesunul a střelu dokázal pokrýt. Velmi důležitý zákrok domácího brankáře.

55:04
    Domácí ihned vyhazují puk, vítězství je na dosah a Zubři jsou si toho vědomi. Pro Ústí možná poslední šance na návrat do utkání.

54:56
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., napadení).

54:27
    Přerov právě vstřelil branku!
    Domácí se ale nevzdali, pokračovali v aktivní hře a jsou za to po zásluze odměněni. Z dorážky se totiž prosadil důsledný FILIP DVOŘÁK. Zdá se tedy, že o osudu dnešného utkání je rozhodnuto. Asistence: Daniel Gazda.

53:44
    To se povedlo až nyní, ale střela z pravého kruhu minula těsně bránu a následná skrumáž před hostující svatyní skončila lépe pro Ústí, které vydolovalo puk a poslalo jej do bezpečí.

53:15
    Zubrům se nedaří dostat se do třetiny.

52:44
    Domácí okusili pozornost domácího brankáře, ale bez výsledku. Soupeř navíc rychle vyhazuje až za Šimbocha.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 6. Plášek, 23. Koblar (Pala, Berger), 28. Fořt (Pšurný, Čáp), 28. Berger (F. Dvořák, Pala), 36. F. Dvořák (Pala), 38. Šlahař (TS), 55. F. Dvořák (Gazda) – 12. Melka (Vl. Brož, P. Kousal), 13. Smolka (Husák, Roubík), 40. Dufek (Hes), 43. Severa (Vrdlovec)

HC ZUBR Přerov: Šimboch – M. Novotný, Čáp, Zbořil, O. Horák, Pala (A), Gazda – Plášek (A), T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, Husák, Macek, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes – Smolka, Roubík (C), Melka – L. Volf, Vrdlovec (A), D. Merta – P. Kousal, Najman, Dufek – Severa, Gengel, Mical.

Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Lukš, Gančarčík