Benátky n/J – Prostějov 4:2 (kon.) | Vsetín – Slavia 2:5 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 2:3 (kon.)
K. Vary – Kladno 6:2 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 1:2 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 2:3 (kon.)
Přerov – Ústí n/L 7:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
7:4 (1:2, 5:1, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 25.09.2017, 18:00 • MEO Aréna, Přerov. • Chance liga • 6. kolo

59:17
    Ještě jedna velká šance na druhé straně, kdy se Zubři hnali dva na jednoho, ale v nejdůležitější chvíli přihrávka přeskočila hokejku.

58:15
    Ústí má i kopec smůly! Další kotouč, který domácímu brankáři prošel mezi betony, ale následně se doslova otřel a tyč a doklouzal za bránu. TO je ve třetí třetině již podruhé. Zubři v plném počtu.

56:26
    Melka promáchl sám před brankou a Zubr ihned vyhodil. To bylo trestuhodné zahození šance!

56:12
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Oldřich Horák – 2 min., sekání).

55:33
    Snížení měl na hokejce Brož, ale Šimboch se bleskurychle přesunul a střelu dokázal pokrýt. Velmi důležitý zákrok domácího brankáře.

54:56
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., napadení).

54:27
    Přerov právě vstřelil branku!
    Domácí se ale nevzdali, pokračovali v aktivní hře a jsou za to po zásluze odměněni. Z dorážky se totiž prosadil důsledný FILIP DVOŘÁK. Zdá se tedy, že o osudu dnešného utkání je rozhodnuto. Asistence: Daniel Gazda.

52:38
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., hrubost).

50:07
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., podražení).

49:11
    Teď jsem to ale málem zakřikl. Hosté se dostali ke střele z bodu pro vhazování, která propadla za Šimbocha, který o něco později sklepl betony a div, že kotouč neposlal bruslí do branky, ale jen těsně vedle ní.

45:41
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., hákování).

43:23
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., sekání).

42:24
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Hráči bojovali dlouho u mantinelu, ale nakonec se k puku dostali hosté. Ti z první střeli ještě branku minuli, ale poté zpoza domácí svatyně poslali přihrávku před Šimbocha, kde stál JIŘÍ SEVERA. Ten si s šancí poradil bravurně a nechytatelně snížil. Asistence: Daniel Vrdlovec.

40:30
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvíl – 2 min., podražení).

39:52
    Dočkáme se! Hosté z ničeho nic přidávají třetí branku. JAN DUFEK si v rychlosti nabruslil do třetiny soupeře, který už možná očekával konec třetiny a nedůsledně bránil. Hosté toho ale využili a střelou pod břevno upravují skóre. Asistence: Matěj Hes.

37:23
    Naprosto perfektně provedený nájezd! JAKUB ŠLAHAŘ udělal kličku do forhendu a umně při jejím provedení poslal puk mezi betony přesunujícího se brankáře.

37:23
    Jakub Šlahař se dostal do úniku, ale byl faulován a zajede si samostatný nájezd.

35:58
    Zubři již ve čtyřech využívají šance a přidávají další branku. Pala poslal do rychlého úniku FILIPA DVOŘÁKA a ten forhendovým blafákem pokořil Soukupa v bráně hostů. Asistence: Radomír Pala.

35:39
    A další vyloučení. Oba týmy na chvíli ve třech. Za nedovolené bránění odpyká dvě minuty Novotný (PRE).

35:12
    A další vyloučení. Uvidíme tak hru čtyři na tři. Vyloučen je Kousal (UNL) za nedovolenou hru vysokou holí

33:43
    Pšurný (PRE) to přehnal s aktivitou a dopustil se útočného faulu. Podrazil totiž obránce soupeře.

32:01
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Mical – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

31:29
    Teď už se ale Přerov dočkal. Za nedovolené bránění si na trestné lavici odpočine dvě minuty Zdvořáček (UNL).

27:58
    Zubři se nezastavují a vytváří si ještě lepší pozici. Jejich dobrá hra ve druhé třetině nese své ovoce a Přerov tak vede již o dvě branky. Rychlou akci hned po vhazování zakončil dobrou střelou JAN BERGER. Asistence: Filip Dvořák a Radomír Pala.

27:36
    Zbývalo ale dost času na to, aby se prosadil. MEO Aréna propuká v jásot a domácí otáčí stav utkání. Střela od modré trefila sice pouze obránce, ale puk se stále šoural k brance, před kterou stál TOMÁŠ FOŘT a poslal puk za záda Soukupa. Asistence: Roman Pšurný a Zdeněk Čáp.

25:48
    A bude viset ještě dále. Zubři totiž vybojovali přesilovou hru poté, co Najman (UNL) hákoval protihráče.

22:01
    A jsou za to odměněni. Motali hlavy obráncům tak dlouho, až se gólově prosadili. Od modré vyslal dělovku Pala a GREGOR KOBLAR ji tečoval za záda bezmocného Soukupa. Asistence: Radomír Pala a Jan Berger.

19:44
    Šimboch si sice dlouho nesáhl na puk, ale těsně před sirénou musel představit velmi složitý zákrok. Mezi obránci si našel místo Roubík, ale z mezikruží nedokázal brankáře domácích překonat.

15:18
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Pavel Smolka – 2 min., sekání).

14:00
    Omlouváme se za problémy s přepočítáváním času, na nápravě se usilovně pracuje. Vše by mělo být brzy v pořádku.

13:00
    Ústí využívá přesilové hry, i když poněkud šťastně. Nahozený puk před branku se od betonu Šimbocha odrazil na brusli PAVLA SMOLKY a ten tak se štěstím vstřelil branku. Asistence: Patrik Husák a Jaroslav Roubík.

11:55
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., napadení).

11:28
    Ústí přeci jen využívá mírného tlaku a srovnává stav dnešního utkání. Střela od modré minula branku, ale od mantinelu se odrazila přímo na hokejku pozorného ANTONÍNA MELKA a ten neměl nejmenší potíž zasunout u tyče puk za povyjetého brankáře soupeře. Asistence: Vladimír Brož a Pavel Kousal.

05:46
    Domácí využívají tlaku, který si v posledních minutách vytvořili a přetavují jej v branku. Za záda Soukupa dokázal dostat odražený puk KAREL PLÁŠEK. Bez asistence.

03:58
    Před brankou dostal namazáno Fořt, ale tváří v tvář brankáři hostů neuspěl. Ten dokázal jeho střelu vyrazit do ochranné sítě. První velkou šanci tak za sebou mají i domácí.

01:58
    Až nyní zasahoval i Soukup, ten ovšem lehké nahození pouze srazil do rohu. Na druhé straně se opět před Šimbochem zjevil volný hostující hráč, ale ani Kousal neuspěl. Přerovská obrana však zatím nepůsobí příliš dobře.

00:57
    Mezi obránci se snažil protlačit Roubík, kterého ale Zubři dokázali odstavit od puk. V pokračování akce se ovšem před Šimbochem ukázal Smolka a domácí brankář měl co dělat aby jeho střelu z mezikruží ukryl v lapačce.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 6. Plášek, 23. Koblar (Pala, Berger), 28. Fořt (Pšurný, Čáp), 28. Berger (F. Dvořák, Pala), 36. F. Dvořák (Pala), 38. Šlahař (TS), 55. F. Dvořák (Gazda) – 12. Melka (Vl. Brož, P. Kousal), 13. Smolka (Husák, Roubík), 40. Dufek (Hes), 43. Severa (Vrdlovec)

HC ZUBR Přerov: Šimboch – M. Novotný, Čáp, Zbořil, O. Horák, Pala (A), Gazda – Plášek (A), T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, Husák, Macek, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes – Smolka, Roubík (C), Melka – L. Volf, Vrdlovec (A), D. Merta – P. Kousal, Najman, Dufek – Severa, Gengel, Mical.

Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Lukš, Gančarčík