Ottawa – New Jersey 1:8 (kon.) | Boston – Chicago 4:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 3:0 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 5:2 (kon.) | Dallas – Colorado 2:4 (kon.) | Edmonton – Carolina 2:6 (kon.)
Arizona – Anaheim 4:6 (kon.)
Ottawa Senators
1:8 (0:5, 1:2, 0:1)
New Jersey Devils
Úterý 26.09.2017, 00:15 • O'Leary Community Sports Centre, Prince Edward Island • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Příprava National Hockey League se nachází již ve své druhé polovině. Noc z pondělí na úterý nabídne hned deset utkání. Zde budete moci sledovat souboj mezi Ottawou Senators a New Jersey Devils. Úvodní vhazování bude v O'Leary Community Sports Centre vhozeno krátce po půlnoci! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

OTTAWA SENATORS (3-0-0)

Hokejisté Sens mají zatím za sebou tři přípravná utkání a ve všech uspěli! Dvakrát porazili Toronto Maple Leafs (6:2 a 5:2), naposledy si pak poradili s Montrealem Canadiens 5:1. Tři body, za dvě branky a asistenci, si v utkání připsal devatenáctiletý útočník Logan Brown. Gólman Craig Anderson odchytal celý zápas a do statistik zapsal se pětadvaceti úspěšnými zákroky.

Poslední odehrané utkání Senators

NE 24. 09. 2017, 01:00 – Canadian Tire Centre:
    Ottawa Senators – Montreal Canadiens 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Brown (Ryan, Formenton), 10. Reinhart (Formenton, Ceci), 22. Oduya (Smith, Brown), 29. Stone (Lajoie, Wideman), 59. Brown (Hoffman, Stone) – 33. Hudon (Plekanec, Lehkonen)

NEW JERSEY DEVILS (3-0-1)

To Devils stihli odehrát již čtyři přípravná utkání – bilance tří výher a jedné porážky v nastavení. V minulém utkání porazili doma v Prudential Center New York Rangers těsně 2:1. Vítěznou branku vstřelil pět minut před koncem bývalý hráč Buffala či Winnipegu Drew Stafford. Mezi tři tyče se postavil Cory Schneider, který z osmnácti střel soupeře nestačil pouze na jedinou.

Poslední odehrané utkání Devils

Ne 24.09.2017, 01:10 – Prudential Center:
    New Jersey Devils – New York Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. Blandisi (Henrique, Quenneville), 55. Stafford (Bratt, Zacha) – 43. Crawley (Andersson, Holden)

Rozdíl ve skóre: +11 – +6
    Svěřenci trenéra Guy Bouchera zatím v přípravě vstřelí v průměru 5,3 branek na zápas

Češi a Slováci v tomto utkání
    (pozn.: Uvedení hráči momentálně figurují na soupisce daného týmu. Není však jisté, zda-li do utkání zasáhnou všichni!)

Christián Jaroš (OTT) – obránce, 21 let, SVK
    Filip Chlapík (OTT) – centr, 20 let, CZE
    Pavel Zacha (NJD) – centr, 20 let, CZE
    Filip Chlapík se v přípravě již jednou prosadil

Informace k dnešním sestavám

Obě mužstva již absolvovala během dopoledne ranní trénink. Následující řádky Vám prozradí, jak vypadalo složení formací.

Phaneuf-Chabot, Borowiecki-Harpur, Claesson-Wideman

Formenton, Turris, Smith – McCormick, Brown, Pyatt – Burrows, Pageau, Chlapík – VandeVelde, Thompson, Randall

Greene-Santini, Butcher-Loov, Mueller-Prout

Hall, Zacha, Palmieri – Johansson, Hischier, Stafford – Gignac, Rico, Bratt – Kujawinski, Coleman, Bastian
    Gólmani Sens Condon a Hammond odchytají dnes každý polovinu utkání

Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování přípravy National Hockey League! Souboj mezi Ottawou Senators a New Jersey Devils hraný v rámci tzv. Hockeyville Craft otevře dnešní bohatý program přípravných utkání, a vy ho budete moci sledovat právě zde! Úvodní buly přijde na řadu za nějakých pětačtyřicet minut.
    Ottawa Senators - New Jersey Devils, 00:00 SEČ

Poslední přípravy v šatně Devils, obě mužstva za moment vyrazí ze šaten na předzápasové rozbruslení

Hokejisté vyjeli na led O'Leary Community Sports Centre, začíná předzápasové rozbruslení.

Do branky New Jersey Devils se postaví Cory Schneider. Jednatřicetiletý Američan se loni představil mezi třemi tyčemi v šedesáti zápasech, ve kterých měl průměr obdržených branek 2,82 a % úspěšnost zákroků 90,8.
    Kylea Turrise dnes čeká debut v letošní přípravě

Ochozy O'Leary Community Sports Centre jsou již nyní naplněné k prasknutí. Předzápasové rozbruslení skončí přibližně za čtyři minuty.

Ottawa Senators: Condon (Hammond) – Phaneuf (A), Chabot, Borowiecki, Harpur, Claesson, Wideman – Formenton, Turris (A), Smith (A) – McCormick, Brown, Pyatt – Burrows, Pageau, Chlapík – VandeVelde, Thompson, Randall

New Jersey Devils: Schneider (Blackwood) – Greene (C), Santini, Butcher, Loov, Mueller, Prout – Hall, Zacha, Palmieri – Johansson (A), Hischier, Stafford – Gignac, Henrique (A), Bratt – Kujawinski, Coleman, Bastian – Quenneville

Rozhodčí: Scott Driscoll, Derek Amell – Brian Mach, Shandor Alphonso.

Zahajovací formace obou mužstev nastoupeny na modrých čarách.

Zahajovací formace

OTT: Condon – Phaneuf, Chabot – Formenton, Turris, Smith

NJD: Schneider – Greene, Santini – Hall, Zacha, Palmieri

Hlasatel přivítává na ledě komisaře NHL Garyho Bettmana a další osoby, které stojí za udělením Hockeyville Craft pro město O'Leary.

Nyní už přichází na řadu americká a kanadská státní hymna.

Hymny dozněly, přípravné utkání mezi Ottawou Senators a New Jersey Devils tak začne co nevidět!

Do středového kruhu se na úvodní vhazování sjíždějí Kyle Turris a Pavel Zacha, jdeme na to!

00:01

00:04
    Buly pro Senators.

00:37
    Hall jen odevzdal puk soupeři a odchází střídat.

01:10
    Devils právě vstřelili branku!
    Druhá minuta utkání již přináší úvodní branku! Špatnou rozehrávku Claessona potrestal z prostoru mezi kruhy MARCUS JOHANSSON. Švédský útočník ve službách New Jersey překonal Condona střelou na vyrážečku. 1:0! Bez asistence.
    01:10 Marcus JOHANSSON - 0:1

01:18
    Kotouč končí mimo hrací plochu, hra je tak přerušena.

01:33
    Icing domácího celku, vhazovat se tak bude v jeho obranném pásmu.

01:48
    Branka za zády Condona mimo své obvyklé postavení.

01:48
    Buly nařízeno po pravici brankáře Ottawy.

02:04
    Střela VandeVeldeho míjí tři tyče.

02:38
    Palmieri se dostal do slibné příležitosti, Condon ale nyní podržel svůj tým.

02:44
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Borowiecki – 2 min., sekání).

02:44
    První přesilovou hru v utkání s zahrají hokejisté New Jersey. Vhazování po levé ruce gólmana Condona.

02:48
    Sens vyhráli buly a ihned posílají kotouč až k brance Schneidera.

03:16
    Hosté využívají přesilovou hru a odskakují tak na rozdíl dvou branek! Příhrávku Halla zužitkoval z předbrankového prostoru PAVEL ZACHA. Hned zkraje utkání tak Ďáblové vedou 2:0! Asistence: Taylor Hall, Kyle Palmieri.
    03:16 ZACHA - 0:2

04:10
    Od modré nyní střílel Brown, Schneider vyráží.

04:26
    Senators se nadále drží v útočné třetině.

04:40
    Johansson obral o kotouč Harpura, jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

05:40
    Pokus z hole Butchera míjí tři tyče.

06:07
    Colemanova střela z těsné blízkosti zamířila nad Condonovu branku.

06:36
    Andy Greene s pukem ve vlastní třetině.

07:01
    Palmieri se málem dostal do samostatného úniku, kotouč však nedokázal zkrotit.

07:27
    New Jersey v postavení mimo hru, následuje první reklamní přestávka.

07:27
    Konec reklamní přestávky, můžeme tak pokračovat. Vhazování ve středním pásmu před střídačkou Ottawy.

07:53
    Pozor, nyní už je to 3:0 pro New Jersey! Johansson přenechal na pravé straně Staffordovi, který se odhodlal ke střeleckému pokusu. Condon vyrazil jeho střelu pouze k NICO HISCHIEROVI, a ten následně dorazil puk za záda brankáře Sens. Již třetí trefa jedničky posledního draftu v přípravě! Asistence: Drew Stafford, Marcus Johansson.
    07:53 Nico HISCHIER - 0:3

08:20
    Schneider má puk v rukavici, hra přerušena.

08:34
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Formenton – 2 min., sekání).

08:34
    Bude i druhá početní výhoda Devils úspěšná? Vhazování po levici Condona.

09:09
    Hostům nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají ofsajd.

09:25
    Hischier hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, avšak neuspěl.

09:35
    Začala druhá minuta z trestu Formentona, New Jersey se nadále drží v útočné zóně.

10:21
    Druhá využitá přesilová hra Devils, 4:0! Hall přihrál ve středním pásmu Palmierimu, který projel s pukem až k brankáři soupeře, se zakončením však neuspěl, dorážející PAVEL ZACHA ale poté již ano. Druhá branka pro dvacetiletého českého útočníka v tomto utkání! Asistence: Kyle Palmieri, Taylor Hall.
    10:21 Pavel ZACHA - 0:4

10:21
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (McCormick – 2 min. – sekání).

11:01
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thompson – 2 min., sekání).

11:01
    Devils budou mít nyní k dispozici jednu minuta a sedmnáct vteřin trvající přesilovku 5 na 3!

11:15
    Hall nabil Palmierimu, jeho prudká rána zamířila do tyče Condonovy branky!

11:15
    Vhazování po pravici gólmana Sens.

11:35
    Hokejisté Devils kombinují v útočném pásmu.

11:46
    Palmieri v další šanci, Condon se ale stačil přesunout.

12:21
    Domácí jsou ve čtyřech.

12:57
    Henrique svou přihrávkou Zachu nenašel.

13:01

13:41
    Condon nyní raději přikryl kotouč před dotírajícím Colemanem. Na řadu přichází reklamní přestávka.

13:41
    Zpět do akce. Vhazuje se po levici Mika Condona.

14:01
    Střely na branku: 3 – 12

14:28
    Střela Zachy od pravého mantinelu sražena do ochranné sítě.

14:40
    Svěřenci Guye Bouchera v postavení mimo hru, ke slovu se hlásí další reklamní přestávka.

14:40

15:12
    McCormick jen nahodil do útočné třetiny, vzápětí odchází střídat stejně jako jeho spoluhráči.

15:51
    Johanssonova střela zblokována Chabotem, Condon tak bez práce.

16:15
    Sens zatím Schneidera nedokázali nějak výrazně ohrozit.

16:42
    Muellerova střela od modré čáry zblokována mimo Condonův dosah.

17:24
    Hall nedokázal protlačit kotouč na Zachu, hrát tak může soupeř.

18:30
    Od modré nyní nahazoval Santini, Condon připraven.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:07
    Nyní už 5:0 pro hostující mužstvo! První střela z hole Johanssona byla zblokována, k odraženému kotouči se ale dostal Santini a následně jej naservíroval DREWU STAFFORDOVI, který tak vstřelil pátou branku svého týmu v tomto utkání. Asistence: Steven Santini, Marcus Johansson.
    19:07 Drew STAFFORD - 0:5

19:30
    Ottawští se provinili icingem, vhazovat se tak bude poblíž Condona.

19:56
    V první třetině se již nic dalšího nestane.

20:00

První třetina přípravného utkání mezi Ottawou Senators a New Jersey Devils právě skončila. Hosté v ní naprosto dominovali a potopili Sens pěti brankami! Dvakrát se prosadil mimo jiné český útočník Pavel Zacha.
    Devils vedou po první třetině nad Senators 5:0!

Hokejisté se vrátili zpět na ledovou plochu, druhá perioda se tak rozeběhne za malou chvíli.

20:01

20:33
    Condon má kotouč ve své moci, vhazovat se následně bude po jeho levici.

20:49
    Muellerova střela skončila na zadním manitnelu, Condon tak zasahovat nemusel.

21:13
    Pyatt zkoušel přihrát na Chabotta, to se mu ale nepovedlo.

21:20
    Nyní už musel být Schneider pozorný. Na jeho branku totiž dotíral Thompson.

22:02
    Útočná akce Bratta neúspěšná, hrají tak Sens.

22:13
    Ofsajd ottawských Senátorů, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

22:58
    Po icingu domácích se vhazuje po levé ruce Mika Condona.

23:35
    Zacha předal Proutovi, jeho střela byla ale zblokována obranou soupeře.

23:53
    Condon přikryl kotouč pod svou rukavici.

24:26
    Na druhé straně to zkoušel z levého kruhu pro vhazování McCormick, Schneider stál však na správném místě.

25:02
    Útočnou akci Ottawy zastavuje ofsajd.

25:29
    Burrowsova střela od pravého mantinelu, Schneider vyráží mimo.

25:47
    Puk zamířil do ochozů areny, vhazování nařízeno do středového kruhu.

26:07
    V krátkém sledu je tu další přerušení hry. Senators totiž vyhodili na zakázané uvolnění.

26:12
    Hra opět přerušena. Na řadě reklamní přestávka.

26:12

27:04
    Condon se musel mít na pozoru poté, co na jeho branku vystřelil z mezikruží Coleman.

27:15
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Smith – 2 min., nesportovní chování).

27:15
    Devils mají k dispozici plné dvě minuty přesilové hry 5 na 3! Buly po pravici gólmana Condona.

27:51
    Střela z hole Palmieriho zamířila mimo.

28:06
    Palmieri to zkusil po přihrávce Hischiera znovu, Condon ponechal puk v náručí.

28:17
    Třetí využitá přesilová hra! Hosté vyhráli vhazování, Henrique zleva přihrál na JOHNA QUENNEVILLEA, který svou následnou střelou do horního růžku nedal Condonovi žádnou šanci. 6:0! Asistence: Adam Henrique.
    28:17 John QUENNEVILLE - 0:6

28:41
    Od poslední branky uplynulo pouhých čtyřiadvacet vteřin a hokejisté New Jersey se mohou znovu radovat! Prosazuje se opět JOHN QUENNEVILLE, kterého našel Zacha na pravé straně zcela osamoceného. 7:0 pro Ďábly! Asistence: Jesper Bratt, Pavel Zacha.
    28:41 John QUENNEVILE - 0:7

28:41
    Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Condon, přichází Hammond.

29:39
    Hammond zapisuje první zásah po střele Bratta.

29:53
    Branka za zády Hammonda mimo své obvyklé postavení, sudí tak hru přerušují.

29:53
    Vhazování nařízeno do obranné zóny domácích.

30:01
    Zakázané uvolnění od svěřenců Guye Bouchera.

30:18
    Nyní se píská icing také na druhé straně, hra se tak přesune do obranného pásma New Jersey.

30:50
    Turris se na pravé straně dostal do dobré střelecké pozice, Schneider musel předvést dobrý zákrok.

31:18
    V O'Leary Community Sports Centre právě probíhá reklamní přestávka.

31:18

31:49
    Pěkná rána Taylora Halla, Hammond ale pozorný.

32:03
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Prout – 2 min., držení protihráče).

32:03
    První přesilová hra v utkání pro Senators. Dokáží v ní domácí očarovat kouzlo Schneidera?

32:31
    Zleva nyní vyzkoušel Schneidera Turris.

33:04
    První polovina z trestu Prouta je minulostí.

33:29
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a upravují na 1:7! Autorem branky je THOMAS CHABOT, který dokázal využít přihrávky Browna. Asistence: Logan Brown, Kyle Turris.
    33:29 Thomas CHABOT - 1:7

33:41
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

34:07
    Butcherův pokus od modré zblokován mimo Hammondovu branku.

34:30
    Sens v postavení mimo hru, na řadě je další z reklamních přestávek.

34:30
    Pokračujeme. Vhazování ve střední třetině.

35:11
    Hru přerušují čároví, kteří tentokrát viděli ofsajd na straně New Jersey.

35:48
    Nepřesná přihrávka Stafforda na Johanssona, kupředu tak mohou nyní vyrazit Sens.

36:23
    Střela z hokejky McCormicka minula Schneiderovu branku.

37:08
    Chabotova rána od modré, Schneider však opět bez práce.

37:54
    Závar před brankou Ďáblů! McCormick ani dorážející Turris ale gólmana Schneidera nedokázali překonat.

38:56
    Zakázané uvolnění se nepíská, Harpur stíhaný Palmierim tak musí hrát kotouč.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

40:00

Čtyřicet minut přípravného utkání mezi Senators a Devils za námi. Hosté přidali další dvě branky při přesilové hře- v obou případech se prosadil John Quenneville. Také domácím se ale poté povedlo využít početní převahu, to když na 1:7 snižoval Thomas Chabot.
    Po druhé třetině: Ottawa Senators - New Jersey Devils 1:7

Obě mužstva se vrátila zpět na led O'Leary Community Sports Centre. Třetí dvacetiminutovka začne co nevidět!

40:01

40:22
    O první střelu třetí třetiny se postaral Chabot.

40:56
    8:1! Johansson vysunul do přečíslení 2 na 1 Hischiera, který poté, co přejel modrou čáru přihrál na DREWA STAFFORDA, a ten se nemýlil. Druhá branka, třetí bod v utkání pro rodáka z Milwaukee! Asistence: Nico Hischier, Marcus Johansson.
    40:56 Drew STAFFORD - 1:8

42:13
    Loov trefuje tyč Hammondovy banky!

43:07
    Sens se provinili icingem, vhazovat se bude po levé ruce Andrewa Hammonda.

43:51
    Pokus Turrise zblokován, Schneider tak bez práce.

44:08
    Turris to zkusil znovu a nyní už musel gólman Devils zakročit.

44:18
    Dobrá šance pro Browna! Bekhendem z těsné blízkosti ale nedokázal na Schneidera vyzrát.

46:18
    Greene s kotoučem ve vlastní třetině zatím vyčkává.

47:27
    Bekhend Smitha z mezikruží zblokován Butcherem.

48:36
    Pageau se s pukem daleko nedostal, kupředu vyráží hokejisté Devils.

48:58
    Muellerovu střelu od modré tečoval ještě Coleman, avšak mimo.

49:20
    Dobrá střela Chlapíka, Schneider vyráží.

49:58
    Thompson zblokoval pokus jednoho z beků New Jersey, Hammond tak mohl zůstat v klidu.

50:45
    Pyatt se obtočil kolem branky soupeře, Schneider si ale pohlídal svou pravou tyčku a následně si vynutil přerušení hry. Následuje reklamní přestávka.

50:45
    Zpět do akce, vhazování po pravici Coryho Schneidera.

52:36
    Loovova rána z první končí na zadním mantinelu.

54:31
    Utkání se již nyní dohrává spíše v tréninkovém tempu.

55:18
    Ottawě nevyšel přechod do útočného pásma – píská se ofsajd. Na řadě následně další z reklamních přestávek.

55:18
    Vhazování před střídačkou New Jersey.

55:50
    Hosté se drží v útočném pásmu.

56:12
    Dlouho v něm ale nevydrželi. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Schneidera Formenton, brankář Devils ale připraven na správném místě.

56:50
    Nyní to zkusil z levého kruhu pro vhazování Borowiecki, avšak minul soupeřovu branku.

58:13
    Další střelecký pokus z hole Muellera, postrádal ale přesnost.

58:51
    Puk opustil ledovou plochu, následovat bude buly po pravici Hammonda.

59:01
    Probíhá poslední minuta tohoto utkání.

59:16
    VandeVelde nenašel mezi kruhy nikoho ze svých spoluráčů, Sens ale zůstanou u kotouče.

59:42
    Buly ve střední třetině.

Je konec! Devils vítězí v tomto přípravném utkání nad Senators vysoko 8:1, když o výhře rozhodli již v první třetině, kterou ovládli 5:0! Čtyři kanadské body (gól a tři asistence) si připsal švédský útočník Marcus Johansson. Autorem vítězné trefy se nakonec stal český útočník Pavel Zacha.
    Konečný výsledek: Ottawa Senators - New Jersey Devils 1:8

Střely na branku: 13 – 23

1. hvězda: Pavel Zacha (NJD) 2+1
    2. hvězda: John Quenneville (NJD) 2+0
    3. hvězda: Marcus Johansson (NJD) 1+3
    Pavel Zacha vyhlášen první hvězdou utkání!

Československá stopa v utkání

Filip Chlapík (OTT) 0+0
    Pavel Zacha (NJD) 2+1 (05:03:09)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 34. Chabot (Brown, Turris) – 2. Johansson, 4. Zacha (Hall, Palmieri), 8. Hischier (Stafford, Johansson), 11. Zacha (Palmieri, Hall), 20. Stafford (Santini, Johansson), 29. Quenneville, 29. Quennevile (Bratt, Zacha), 41. Stafford (Hischier, Johansson)

Rozhodčí: Scott Driscoll, Derek Amell – Brian Mach, Shandor Alphonso