Novosibirsk – Petrohrad 0:3 (kon.) | Omsk – Minsk 4:1 (kon.) | Barys – Jaroslavl 6:1 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 2:5 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 4:3 (kon.)
Avangard Omsk
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Středa 27.09.2017, 15:00 • Omsk Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:22:30)

Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) 0+1, 26 zák., 1 gól, 96,3%

Je dobojováno. Dnešní duel vyzněl lépe pro domácí celek, který se již v 8 minutě dostal do dvoubrankového vedení. Nejprve se dokázal prosadit krásnou přesilovkovou ranou Jegor Martynov a o pár desítek sekund později zvyšoval již na 2:0 Maxim Berezin.
    Druhá perioda pokračovala aktivitou Omsku, který ji přetavil ve třetí přesný zásah. Dmitrij Kugryšev v přečíslení dvou proti jednomu nadvakrát překonal Karnauchova v bráně Dinama. Hostům se sice zanedlouho podařilo snížit zásluhou přesné střely Jegora Šarangoviče, ale to bylo z jejich strany všechno.
    V poslední periodě se domácí velmi dobře bránili a navíc přidali čtvrtou, uklidňující branku. André Petersson se blýskl povedenou individuální akcí a svůj průnik zakončil mezi betony hostujícího brankáře. Domácí si tak připisují tři body do tabulky za vítězství 4:1.

59:44
    Hosté jen vyhodili puk ze své třetiny do středního pásma a utkání pomalu, ale jistě, končí.

59:00
    Probíhá poslední minuta celého utkání.

58:39
    Pěrežogin šikovnou zadovkou hledal někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale kotouč nikdo nezasáhl a následně vycestoval ze třetiny Omsku.

58:16
    Pjanov měl chvíli času a dostatek prostoru ke střele z mezikruží. Naneštěstí pro Omsk zamířil pouze do brankáře Karnauchova.

57:26
    Pavlovič byl při pokusu o střelu z otočku sražen k zemi, ale vše bylo v předepsaných regulích.

56:51
    Hosté navíc nyní jen posunuli kotouč do útočného pásma a jedou střídat. Omsk má tedy kotouč v držení ve své třetině.

56:21
    Ansel Galimov se zkoušel probít středem hřiště do střelby, ale čistý zákrok tělem hostujícího hráče mu to znemožnil.

55:27
    Michejev ve spolupráci s Fisenkem zaměstnali hráče soupeře a získali tak několik desítek vteřin navíc hrou v útočném pásmu, což domácím bohatě stačí.

54:49
    Vzápětí se tam však Dinamo vrací po dalekonosné střele a následném zákroku Dominika Furcha, který přerušuje hru.

54:33
    Hosté ztratili puk v rohu kluziště a ten následně opustil útočné pásmo Minsku.

53:22
    Dominik Furch vyjel za svou bránu, aby zastavil kotouč letící podél mantinelu. To se mu ovšem nepovedlo a musí se rychle vrátit do své svatyně, protože jeho spoluhráči puk ztratili a znovu je to Dinamo, kdo útočí.
    52:08 André PETERSSON - 4:1

52:08
    Avangard právě vstřelil branku!
    Troufám si říct, že je rozhodnuto! ANDRÉ PETERSSON přejel z pravé strany přes střed hřiště, kde se šikovně zbavil protihráče, až na levou stranu brankoviště, odkud bekhendem poslal kotouč mezi nohama Karnauchova, který si jej svým betonem srazil za brankovou čáru. Asistence: Jegor Martynov.

51:47
    Avangard se zatím skvěle brání a napouští svého soupeře k ohrožení Furcha. Nyní se to nepovedlo ani Stěpanovovi a jeho spoluhráčům z útoku.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 8. Martynov (A. Petersson, Everberg), 8. Berezin (A. Galimov, Fajzullin), 32. Kugryšev (Fisenko, Furch), 53. A. Petersson (Martynov) – 34. Šarangovič (Korobov)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv (C), Berezin, Ahnelöv, Martynov, Gustafsson, Minejev – Pěrežogin (A), Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Chochrjakov – Everberg, K. Semjonov, A. Petersson – A. Galimov, Stas (A), Fajzullin – Manukjan.
    HC Dinamo Minsk: Enroth (8. M. Karnauchov) – Děnisov (C), Gragnani, Šinkevič, Korobov (A), Chenkel, Lisovec, Bujnickij, Znacharenko – Fontaine, Howden, Matěruchin – An. Stěpanov, Kovyršin, Pavlovič (A) – Kitarov, A. Volkov, Drozd – Linglet, Šarangovič, Kulakov.

Rozhodčí: Gamalej, Lavrentěv – Zacharenkov, Sazonov