Novosibirsk – Petrohrad 0:3 (kon.) | Omsk – Minsk 4:1 (kon.) | Barys – Jaroslavl 6:1 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 2:5 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 4:3 (kon.)
Avangard Omsk
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Středa 27.09.2017, 15:00 • Omsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Omsk v dosavadním průběhu odehrál 13 zápasu, ze kterých vytěžil 23 bodů, jenž mu zajišťují 7. místo ve Východní konferenci.
    Navíc se může pochlubit výtečnou defenzivou. Ta inkasovala jen 22 branek a v tomto ohledu se řadí na třetí pozici celé KHL.
    Před vlastními fanoušky si také nevede vůbec zle. Z osmi duelu si připsal 15 bodů a okupuje 5. příčku v tabulce domácích týmů v rámci jejich konference.

Kirill Semjonov 7 (4+3)

Běloruský celek je na tom o poznání hůř než jeho dnešní soupeř. Po patnácti zápasech mu patří 11. místo v Západní konferenci s celkových počtem 17 bodů.
    Dinamo má velkou slabinu v ofenzivní činnosti. Doposud nastřílelo jen 25 gólů a řadí se k nejhorším mužstvům v KHL.
    Na ledech soupeřů se Minsk utkal celkem osmkrát a odnesl si 7 bodů, které stačí na 9. pozici v tabulce venkovních týmů Západní konference.

17.1.2017 Omsk – Dinamo Minsk 8:1

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv (C), Berezin, Ahnelöv, Martynov, Gustafsson, Minejev – Pěrežogin (A), Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Chochrjakov – Everberg, K. Semjonov, A. Petersson – A. Galimov, Stas (A), Fajzullin – Manukjan.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov (C), Gragnani, Šinkevič, Korobov (A), Chenkel, Lisovec, Bujnickij, Znacharenko – Fontaine, Howden, Matěruchin – An. Stěpanov, Kovyršin, Pavlovič (A) – Kitarov, A. Volkov, Drozd – Linglet, Šarangovič, Kulakov.

Rozhodčí: Gamalej, Lavrentěv – Zacharenkov, Sazonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Stadionem v Omsku právě dozněla běloruská hymna a následuje hymna Ruska.

Úvodní hymny jsou za námi. Následuje pozdrav obou kapitánů s arbitry dnešního duelu a poté již začne samotné utkání.

00:01

00:15
    Po vyhraném buly se kupředu drali domácí hokejisté, ale daleko se nedostali. Soupeř jejich akci přerušil hned po přejetí modré čáry.

00:49
    Ani tentokrát nemusel Enroth zasahovat. Střelu z pravé strany srazil do rohu kluziště jeden z hostujících beků.

01:33
    Nyní už se ale brankář Minsku musel činit. Po přihrávce od levého mantinelu pálil z mezikruží jeden z domácích hráčů. Přesunující se Enroth ovšem jeho ránu vyrazil.

02:15
    Dominik Furch si také připisuje první zásah. Český gólman ve službách Omsku utěsnil prostor u své pravé tyče, čímž přerušuje hru.

03:10
    Alexandr Matěruchin se odhodlal ke střele z vrcholu pravého kruhu. Ke své smůle ji však namířil jen do výstroje Dominika Furcha.

03:33
    Pavlovič se snažil z předbrankového prostoru dotlačit puk alespoň do brankoviště. V tom mu však zamezili zadáci domácího celku.

04:20
    Drozd byl vytlačen ven z útočného pásma, a tak jeho spoluhráči musí tuto část ledu vyklidit také.

05:11
    Znacharenkova střelu bez problémů lapil strážce domácí svatyně. Po jeho zákroku se bude vhazovat po jeho pravici.

05:37
    Po rychlém kontru a přihrávce ze středu hřiště pálil z poměrně velkého úhlu Fajzullin. Enroth si ovšem s jeho pokusem věděl rady.

06:02
    Šinkevič sice zavezl kotouč o útočné třetiny, tam ale špatně přihrál a Dinamo tak o puk znovu přišlo.

06:25
    První přesilovku si zahraje domácí Avangard. Quinton Howden dostává menší trest za hákování.

06:33
    Ihned po buly pálil domácí bek od modré čáry, ale svou dělovkou minul bránu Minsku. Hosté se následně dokázali osvobodit.

07:03
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk svou první početní využívá a relativně rychle se ujímá vedení! Andre Petersson po chvilce manévrování na pravé straně dostal puk za pomocí teče na vrchol levého kruhu k JEGORU MARTYNOVOVI, jenž nádhernou ranou trefil horní růžek Enrothovy brány. Asistence: André Petersson, Dennis Everberg.
    07:03 Jegor MARTYNOV - 1:0

07:42
    Tak to je opravdu ledová sprcha pro Dinamo! Neuplynula totiž ani minuta od úvodní branky a Omsk se prosazuje podruhé v duelu. Ansel Galimov přihrál z rohu kluziště na modrou čáru, odkud MAXIM BEREZIN prostřelil klubko hráčů před bránou a kotouč se zastavil až v síti. Skvělou práci odvedl před Enrothem clonící Fajzullin. Asistence: Ansel Galimov, Danil Fajzullin.
    07:42 Maxim BEREZIN - 2:0

07:42
    Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.

09:10
    Domácím toto vedení však nestačí a snaží se přidat třetí branku. To se jim ovšem prozatím nedaří.

10:44
    Stěpanov velmi pěkně pálil z prostoru pravého kruhu. Jeho střelu ovšem schoval ve své výstroji Dominik Furch.

11:12
    Nahození Minejeva od modré čáry bylo zastaveno hned v mezikruží bránícím hráčem Dinama. Hosté poté vyrážejí do protiútoku.

11:48
    Poměrně dlouho se Minsk držel v pásmu soupeře. Až přišla střela od modré čáry, kterou jeden z domácích přizvedl do ochranné sítě. Vhazovat se tedy bude před Furchem.

12:22
    Petersson se snažil najít Eveberga na levém kruhu, ale k němu přihrávka vůbec nedoputovala a Avangard tak přichází o puk.

13:25
    Další výhoda pro Avangard. Ten si po faulu Sergeje Drozda, jenž inkasuje 2 minuty za vysokou hůl, zahraje druhou přesilovou hru.

13:51
    Tak pozor! Dinamo jde po faulu Vladimira Děnisova do tří. Hostující kapitán dostává menší trest za vražení na hrazení.

14:10
    Dělovka Jevgenije Medvěděva skončila přímo ve výstroji Karnauchova. Ten měl na jeho ránu dobrý výhled, a tak puk v pohodě lapil.

14:25
    Vzápětí si poradil i ranou Dmitrije Kugryševa. V krátkém sledu tedy bude následovat vhazování v obranném pásmu Dinama.

14:38
    Po přiťuknutí Medvěděva pálil velice tvrdě Petersson. Svou střelu ovšem zvedl až do ochranné sítě a buly se tedy uskuteční ve středním pásmu.

15:10
    Martynov s Gustafssonem svými střelami Karnauchova rovněž nedokázali překonat. Hostující brankář zatím odolává tlaku Avangardu.

15:25
    Vyloučený Drozd je na ledě a spěchá na pomoc svým spoluhráčům do obranné třetiny.

15:36
    Hosté se následně osvobozují a přesilovka Omsku pomalu končí.

15:51
    I Děnisov opustil trestnou lavici a hosté přežili dlouhou přesilovku pěti proti třem.

16:40
    Dominik Furch se rovněž musel mít na pozoru, ale těžší zákrok nakonec vytahovat nemusel.

17:21
    Dinamo ovšem z závěru periody tlačí soupeře v jeho pásmu. Podaří se mu vstřelit kontaktní branka?

18:06
    Prozatím ne. Domácí ale vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění a nemohou tedy střídat.

18:12
    Nakonec však situaci zvládli a po vyhraném buly naskakují na led čerstvé síly.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

19:36
    Korobovovi se nepodařilo uhájit útočné pásmo, a tak Dinamo musí rychle vyklidit třetinu Avangardu.

19:45
    To se jim podařilo velmi rychle a vzápětí se znovu dostali před Furcha. Ten si však připsal další dobrý zákrok, po kterém se bude vhazovat po jeho levici.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodních dvacet minut střetnutí je za námi a prozatím si lépe vedli domácí hokejisté. Hned v 8. minutě si totiž zahráli přesilovou hru, kterou dokázali přetavit ve vedoucí branku. Jegor Martynov dostal pobídku od Andre Peterssona a po krásné střele skončil puk přesně v horním koutě brány Dinama. O 39 vteřin později to již bylo o dva góly. Maxim Berezin využil clony před hostující bránou a od modré čáry prostřelil Jhonas Enrtoha, pro kterého to byla poslední kapka. Do brány Minsku se poté postavil Karnauchov, jenž následně odolal dlouhé početní výhodě soupeře pěti proti třem a další kotouč za svá záda již nepustil. Domácí tedy vedou po prvním dějství 2:0.

Další třetina začne přibližně v 15:53

20:01

20:35
    Furch si nejprve poradil s lehkým nahozením Matěruchina od modré čáry. Následně musel elegantně máchnout lapačkou, aby zastavil střelu z mezikruží v podání Quitona Howdena.

21:20
    Domácí nyní jen odevzdali kotouč do útočného pásma a odjíždějí na střídačku.

21:48
    Velká šance pro Avangard! Andre Petersson přenechal už v tak dobré palebné pozici kotouč do druhé vlny Everbergovi, jenž z prostoru levého kruhu napálil jen Karnauchova v bráně Dinama.

22:11
    Po zákroku na domácího Fajzullina se publikum dožadovalo odpískání faulu, ale píšťalka sudího zůstala němá.

23:21
    Kulakov po chvilce manévrování za bránou Omsku se znovu dostal k puku, ale jeho střela Furcha nemohla zaskočit.

23:44
    Ahnelov nahazoval na teč svému spoluhráči před bránou, který však puk nezasáhl a o to snadnější měl poté Karnauchov práci v brankovišti.

24:19
    Po dalším zásahu hostujícího brankáře se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama.

24:39
    Děnisov dostal puk ven ze své třetiny, ale prakticky jej pouze odevzdal svému soupeři, který se už znovu tlačí před Karnauchova.

25:05
    Fisenko prověřil slabou střelou od levého mantinelu pozornost Karnauchova. Ten byl ovšem pozorný a jeho pokus ztlumil na své hrudi.

25:55
    Hosté se znovu dostali ven z pásma pouze za cenu vyhození. Nyní se jim nedaří založit kombinace, která by vedla k ohrožení Furcha.

26:54
    Petersson servíroval kotouč naslepo zpoza brány, ale svou nabídkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

27:45
    Když už to vypadlo, že se hosté přeci jen dostanou k delší kombinaci v útočném pásmu, tak se nedovoleného bránění dopustil Alexandr Matěruchin, jenž si už jede odpykat menší trest.

28:12
    Nahození od modré čáry proletělo kolem brány Minsku, ale domácí zůstávají v útočném pásmu na kotouči.

28:42
    Tvrdá rána Medvěděva doletěla až ke Karnauchovovi. Ten ji dokázal zlikvidovat a jeho spoluhráče následně kotouč vyhodit.

29:22
    Po závaru před bránou hra pokračovala a kotouč se po chvíli dostal k Pjanovovi na levý kruh, který z této pozice Karnauchova nepřekonal. Hosté poté znovu vyhazují.

29:45
    Alexandr Matěruchin si odpykal celé dvě minuty a jeho celek tak hraje opět v pěti mužích v poli.

30:30
    Dominik Furch měl nyní co dělat, aby udržel nahození Kulakova ve své výstroji. Situaci ovšem zvládl a po přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.

31:15
    Nedáš-dostaneš! Toto pravidlo se opět potvrdilo v celé své kráse. Linglet se trochou štěstí proháčkoval až před do dobré střelecké pozice, odkud Furcha ale neprostřelil. Do přečíslení dva na jednoho poté spěchal DMITRIJ KUGRYŠEV s Alexandrem Pěrežoginem. První jmenovaný se rozhodl pro střelu z prostoru levého kruhu, kterou ještě Karnauchove vyrazil, avšak na jeho pohotovou dorážku z bezprostřední blízkosti již byl krátký. Druhá asistence byla navíc připsána Dominiku Furchovi. Asistence: Michajl Fisenko, Dominik Furch.
    31:15 Dmitrij KUGRYŠEV - 3:0

32:39
    A znovu se musel činit český brankář ve službách Avangardu! První střelu vyrazil pouze před sebe a poté si poradil i s dorážkou Bunickijho z otočky. To byla slibná šance pro Dinamo.

33:27
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Předchozí varování Omsku nestačilo, a tak nyní již inaksuje! JEGOR ŠARANGOVIČ se ujal puku ve středním pásmu, přejel s ním po pravé straně do útočné třetiny, odkud z prostoru pravého kruhu prostřelil Dominika Furcha mezi rukou a tělem. Asistence: Dmitrij Korobov.
    33:27 Jegor ŠARANGOVIČ - 3:1

35:04
    A opět musel být Dominik Furch v pohotovosti. Tentokrát ránu od modré čáry za svá záda nepustil a jeho tým tak stále vede o dvě branky.

36:12
    Pavlovič se přes dobrý obranný zákrok do hloubi útočného pásma neprobil a zaútočit mohou znovu domácí.

36:33
    Tak teď mělo Dinamo velké štěstí! Po střele jednoho z domácích totiž za Karnauchovem zazvonila branková kontrukce!

37:13
    Šarangovič je dnes zdá se při chuti. Další jedovatou střelu vyslal na Furcha z pravého kruhu, ale domácí brankář druhý gól prozatím nepustil.

37:49
    Stas se i přes veškerou snahu nedostal ke kotouči v útočném pásmu a dopředu tak mohou spěchat hosté.

38:33
    Jeden z domácích hokejistů byl nyní ve svém pásmu faulován a sudí má pravici nahoře. Omsk má výhodu a může se pokusit o vstřelení čtvrté branky.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Quinton Howden je dnes podruhé vyloučen. Tentokrát dostává dvě minuty za sekání.

39:25
    Medvěděv pálil velmi tvrdě od modré čáry, ale Karnauchov jeho pokus vyrazil a další hráči Omsku se již k dorážce nedostali.

39:48
    Hosté následně vyhazují přes všechny čáry a vypadá to, že v oslabení přežijí do druhé sirény.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhé dějství je minulostí. V jeho úvodu pokračovala aktivita domácích, kteří dokázali přidat třetí přesný zásah. V rychlém protiútoku se dokázal nadvakrát prosadit Dmitrij Kugryšev a bylo to 3:0 pro Omsk. Navíc u jeho branky byla připsána druhá asistence Dominiku Furchovi. O dvě minuty později již bylo sníženo. Jegor Šarangovič přesnou ranou dokázal překonat Furcha a Dinamo poté bylo aktivnější v útočném pásmu. Další střely se ovšem neujaly a navíc byl v závěru vyloučen Quinton Howden. Jelikož Avangard nedokázal početní výhodu využít, bude v ní pokračovat i v úvodu poslední dvacetiminutovky, která začne v 16:45

40:01

40:22
    Domácí se sice nastěhovali do pásma, ale tam dlouho nevydrželi. Dinamo se totiž dokázalo osvobodit.

40:55
    A další vyhození Minsku. Přesilovka se domácím v úvodu třetí třetiny příliš nedaří.

41:15
    Hosté hrají v plném počtu.

41:29
    Michejev se prohnal po pravé straně jako vítr, ale bekhendem kotouč za Karnauchova neprotlačil.

42:12
    Andre Petersson také pálil z pravého kruhu. Karnauchov ovšem jeho střelu nadvakrát ukryl pod svou lapačku.

42:47
    Hosté mají nyní možnost ke snížení. Ansel Galimov inkasuje dvě minuty za hákování.

43:09
    Omsku se však daří v úvodních minutách oslabení vyhodit kotouč ze své třetiny.

43:33
    I nyní se Avangard osvobozuje. Navíc se jeho hráči málem dostali k zakončení, ale jejich akci na hranici faulu zastavili hostující obránci.

44:29
    Minsk sice kombinuje v útočném pásmu, ale ke střele se zatím jeho hráči neodhodlali. Jejich přesilovka navíc pomalu končí.

44:47
    Trest Ansela Galimova vypršel a útočník Omsku se tak vrací na led. Domácí hrají v plném počtu.

45:01
    Navíc nyní ujížděli do přečíslení tři na jednoho. To po přihrávce z pravé strany zakončoval střelou z mezikruží Michejev. Jenomže svým pokusem trefil dobře postaveného Karnauchova.

45:59
    Avangard se usadil v útočném pásmu, načež přišla přihrávka zpoza brány, která ovšem nenašla požadovaného adresáta a domácí tak ztrácejí kotouč.

46:40
    Také hosté byli nastěhováni v pásmu soupeře, ale Šarangovič pod tlakem tuto část ledu neudržel a jeho spoluhráči musí vyklidit získané pozice.

47:26
    Omsk posílá lehkým obloučkem kotouč do útočného pásma a jeho hráči odjíždějí na střídačku, odkud do hry naskakují čerstvé síly.

48:22
    Přestože se domácí šikovně vykombinovali ze zdánlivě neřešitelné situace, ke střele se však nedostali. Kotouč mají tedy znovu na svých holích hráči Minsku.

49:19
    Delší dobu se nyní hraje bez přerušení. Minsk se znovu snažil o ohrožení Furcha, ale zmohl se jen na kombinaci podél mantinelu.

50:11
    Také domácí se svou kombinací za bránou Karnauchova neuspěli a hostům už zbývá jen něco málo přes devět minut, aby s výsledkem ještě něco udělali.

50:49
    Ani teď se Omsk nedostal ke střele a Dinamo zakládá další útočnou akci.

51:20
    Dominik Furch následně řeší situaci jistým zákrokem, po němž následuje reklamní pauza. Poté se bude vhazovat právě před českým brankářem.

51:47
    Avangard se zatím skvěle brání a napouští svého soupeře k ohrožení Furcha. Nyní se to nepovedlo ani Stěpanovovi a jeho spoluhráčům z útoku.

52:08
    Troufám si říct, že je rozhodnuto! ANDRÉ PETERSSON přejel z pravé strany přes střed hřiště, kde se šikovně zbavil protihráče, až na levou stranu brankoviště, odkud bekhendem poslal kotouč mezi nohama Karnauchova, který si jej svým betonem srazil za brankovou čáru. Asistence: Jegor Martynov.
    52:08 André PETERSSON - 4:1

53:22
    Dominik Furch vyjel za svou bránu, aby zastavil kotouč letící podél mantinelu. To se mu ovšem nepovedlo a musí se rychle vrátit do své svatyně, protože jeho spoluhráči puk ztratili a znovu je to Dinamo, kdo útočí.

54:33
    Hosté ztratili puk v rohu kluziště a ten následně opustil útočné pásmo Minsku.

54:49
    Vzápětí se tam však Dinamo vrací po dalekonosné střele a následném zákroku Dominika Furcha, který přerušuje hru.

55:27
    Michejev ve spolupráci s Fisenkem zaměstnali hráče soupeře a získali tak několik desítek vteřin navíc hrou v útočném pásmu, což domácím bohatě stačí.

56:21
    Ansel Galimov se zkoušel probít středem hřiště do střelby, ale čistý zákrok tělem hostujícího hráče mu to znemožnil.

56:51
    Hosté navíc nyní jen posunuli kotouč do útočného pásma a jedou střídat. Omsk má tedy kotouč v držení ve své třetině.

57:26
    Pavlovič byl při pokusu o střelu z otočku sražen k zemi, ale vše bylo v předepsaných regulích.

58:16
    Pjanov měl chvíli času a dostatek prostoru ke střele z mezikruží. Naneštěstí pro Omsk zamířil pouze do brankáře Karnauchova.

58:39
    Pěrežogin šikovnou zadovkou hledal někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale kotouč nikdo nezasáhl a následně vycestoval ze třetiny Omsku.

59:00
    Probíhá poslední minuta celého utkání.

59:44
    Hosté jen vyhodili puk ze své třetiny do středního pásma a utkání pomalu, ale jistě, končí.

Je dobojováno. Dnešní duel vyzněl lépe pro domácí celek, který se již v 8 minutě dostal do dvoubrankového vedení. Nejprve se dokázal prosadit krásnou přesilovkovou ranou Jegor Martynov a o pár desítek sekund později zvyšoval již na 2:0 Maxim Berezin.
    Druhá perioda pokračovala aktivitou Omsku, který ji přetavil ve třetí přesný zásah. Dmitrij Kugryšev v přečíslení dvou proti jednomu nadvakrát překonal Karnauchova v bráně Dinama. Hostům se sice zanedlouho podařilo snížit zásluhou přesné střely Jegora Šarangoviče, ale to bylo z jejich strany všechno.
    V poslední periodě se domácí velmi dobře bránili a navíc přidali čtvrtou, uklidňující branku. André Petersson se blýskl povedenou individuální akcí a svůj průnik zakončil mezi betony hostujícího brankáře. Domácí si tak připisují tři body do tabulky za vítězství 4:1.

Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) 0+1, 26 zák., 1 gól, 96,3%

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:22:30)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 8. Martynov (A. Petersson, Everberg), 8. Berezin (A. Galimov, Fajzullin), 32. Kugryšev (Fisenko, Furch), 53. A. Petersson (Martynov) – 34. Šarangovič (Korobov)

HC Dinamo Minsk: Enroth (8. M. Karnauchov) – Děnisov (C), Gragnani, Šinkevič, Korobov (A), Chenkel, Lisovec, Bujnickij, Znacharenko – Fontaine, Howden, Matěruchin – An. Stěpanov, Kovyršin, Pavlovič (A) – Kitarov, A. Volkov, Drozd – Linglet, Šarangovič, Kulakov.

Rozhodčí: Gamalej, Lavrentěv – Zacharenkov, Sazonov