Novosibirsk – Petrohrad 0:3 (kon.) | Omsk – Minsk 4:1 (kon.) | Barys – Jaroslavl 6:1 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 2:5 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 4:3 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Dynamo Moskva
Středa 27.09.2017, 16:00 • Arena Jugra • KHL

Zápas nabídnul hodně vyrovnanou bitvu, ve které rozhodovali maličkosti. V zápase padlo celkem pět branek. Dinamo potvrdila roli favorita a v tabulce si drží druhou příčku. Domácí celek prohlubují svou bídnou formu a prohráli už sedmý zápas v řadě. Jugra měla celou řadu příležitosti vyrovnat, ale chyběla ji produktivita. (18:22:00)

58:30
    Jugra vyvíjí závěrečný tlak.

57:20
    Jugra se snaží vyvinout závěrečný tlak a drží se v útočném pásmu.

56:10
    Dinamo drží útočné pásmo a snaží se propracovat ke střele.

55:09
    Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.

54:52
    Oba týmy jsou v plném počtu.

54:02
    Ilyin se dostal před branku soupeře, ale jeho střela byla zblokována jedním z obráncu.

52:52
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Michail Varnakov – 2 min., hrubost).

52:00
    Hostující celek se po dlouhé době dostal do klidné rozehrávky a snaží se dostat do útočného pásma.

50:40
    Dinamo zakláda útočnou akci a snaží se na chvíli držet puk na vlastních hokejkách.

48:51
    Souboj o puk uprostřed hrací plochy. Dinamo vybojovalo puk a přechazí do útoku.

48:00
    Hostující celek vyhazuje puk z obranného pásma a bude se opět vhazovat.

47:49
    Vhazování v obranném pásmu Dinama.

47:00
    Domácí tým drží útočné pásmo a snaží se ohrozit branku soupeře.

46:29
    Bude se vhazovat uprostřed hrací plochy.

45:30
    Domácí hráči měli několik příležitostí vyrovnat skóre, ale nepovedlo se jim proměnit ani jednu z přesilových her.

45:19

44:10
    Hosté vyhazují z obranného pásma a Jugra musí znovu zakládat akci.

43:19
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jakov Rylov – 2 min., vysoká hůl).

43:05

41:30
    Hosté se ve třech brání opravdu statečně a vyhazují puk ze svého obranného pásma.

41:05
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Nikita Komarov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

40:30
    Lekomtsev napřáhl z modré střely a jeho rána letěla pouze do horní tyče. Opravdu dobrá šance.

40:01

Druhá třetina nabídla tři branky. Hostující tým se po pěti minutách hry dostal do vedení. Ve vlastní oslabení se dokázal prosadit Vladimír Brjukvin. O pět minut později Brjukvin přidal svůj druhý gól v utkání a hosté se ujmuli dvoubrankového náskoku. Minutu před koncem druhé třetiny se prosadil Pavel Varfolomejev.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Martinš Karsums – 2 min., nedovolené bránění).

39:17
    Jugra právě vstřelila branku!
    Domácí tým snižuje minutu před koncem druhé třetiny. PAVEL VARFOLOMEJEV si dokázal zpracovat puk v útočné třetině a jeho rána letěla přesně pod horní tyč hostující branky. Asistence: Maxim Pestuško.

38:20
    Kazionov poslal prudkou ránu na Fokina, ten si střelu kryje do lapačky.

37:26
    Yeryomenko si puk schoval do lapačky a bude se opět vhazovat v obranném pásmu hostujícího celku.

37:04
    Yeryomenko předvádí pěkný zákrok betonem a bude se vhazovat v obranném pásmu Dinama.

36:18

36:00
    Domácí hráči vybojovali puk u své branky a zakládají protiútok.

34:18
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min.).

33:30

32:30
    Jugra se snaží dostat do útoku, ale o puk velice rychle přišla.

31:34

30:30
    Dinamo přišlo o útočné pásmo a musí znova zakládat akci.

29:34
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Jevgenij Skačkov – 2 min., vysoká hůl).
    29:04 Vladimir BRJUKVIN - 1:3

29:04
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají dvoubrankového vedení. Evgeni Arťuchin vyslal našel přesnou přihrávkou hokejku VLADIMÍRA RRJUKVINA, který svou ránu umístil přesně do pravého horního rohu. Brjukvin si připisuje druhou branku utkání. Asistence: Evgeni Arťuchin.

28:42
    Koryagin vyslal střelu na branku a Fokin se prezentuje skvělým reflexem lapačkou.

28:00
    Domácí se na pár sekund dostali do útočného pásma, ale o puk velice rychle přišli.

27:35

26:25
    Vishnevsky nedokázal zpracovat puk a Dinamo ztrácí útočné pásmo.

25:35
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Konstantin Majorov – 2 min., hákování).

25:25
    Dinamo přebířa iniciativu a v útočném pásmu vytvaří tlak na soupeře.

24:57
    24:15 Vladimir BRJUKVIN - 1:2

24:15
    Hostující celek stříli branku ve vlastním oslabení. Hráči Jugry špatně rozehráli uprostřed hrací plochy. VLADIMÍR BRJUKVIN vypíchl puk a řitil se sám na brankáře z levé strany. Střelu umístil přesně mezi betony brankáře. Asistence: Ivan Igumnov.

23:57
    Domácí se i přes přečíslení nedokážou dostat do útočného pásma.

22:57
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., hákování).

22:57

22:10
    Hosté se dostali do přečíslení, ale Karsmus svou střelu nenamířil mezi tři tyče.

20:51
    Salminen krouží za brankou soupeře a snaží se přihrávkou najít spoluhráče.

20:20
    Domácí vyhráli úvodní vhazování a vrhají se do útoku.

20:01

První třetina zápasu nabídla dvě branky. Sedm minut před koncem se domácí hráči dočkali první branky utkání. Anton Koroljov se prezentoval krásnou individuální šancí. O tři minuty se hosté dočkali vyrovnání. Ilya Nikulin v přesilové hře dokázal na dvakrát překonat Fokina. Zápas zatím nabídnul velice vyrovnanou bitvu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

16:52
    A máme tady znova vyrovnány stav. Hostující celek vybojoval útočné pásma a nadvakrát dokázal překonat branku soupeře. V přesilové hře se k puku dostal ILYA NIKULIN. Jeho první ránu ještě dokázal Fokin zlikvidovat, ale na dorážku už byl krátký.

16:20
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Ilja Několenko – 2 min., příliš mnoho hráčů).

14:30
    Domácí tým se chytl a vytváří tlak na své soupeře.
    13:28 Anton KOROLJOV - 1:0

13:28
    Domácí tým se ujímá vedení. Jugra se rychle dostala do útočného pásma a puk si převzal ANTON KOROLJOV. Chytře obešel jednoho z protihráču a objel si branku hostů. Jeho rána letěla přesně do levého horního rohu. Asistence:Ilya Několenko.

12:30
    Nikulin se dostal ke střele a jeho rána trefial horní tyč branky.

12:20
    Domácí tým se vymanil z tlaku a vrhá se do rychlého protiútoku.

10:58
    Jugra vyvíjí mírny tlak na soupeře a už se asi minutu drží v ptočném pásmu, ale přímé ohrožení branky jsme zatím neviděli.

10:07
    Bude se vhazovat v obranném pásmu hostujícího celku. Jugra vybojovala puk a drží si útočné pásmo.

09:30
    Dinamo Moskva se dostala do útočného pásma a hráči si hledají ideální místo ke střele.

08:10
    Zmatky před brankou musel vyřešit Fokin a puk radši schoval do své lapačky.

06:40
    Hra je zatím velice vyrovnána a oba celky se střídají u puku.

05:38
    Vhazování v obranném pásmu domácího celku.

04:50
    Nekolenko vyslal ránu na brankáře hostů a ten puk vyráží ze své branky. Jugra má další šanci ohrozit branku.

03:45
    Vhazování v obranném pásmu domácího týmu. Dinamo se pomalu dostáva do zápasu a snaží se vytvořit tlak.

03:00
    Hosté o puk velice rychle přišli v útočném pásmu a snaží se rychle vystřídat.

01:30
    Dinamo získalo puk u své branky a snaží se založit svou první útočnou akci.

00:36
    Vhazování vyhrála Jugra a a brankář hostů měl poprvé práci. Po střele Skachkova si puk Yeryomenko schoval do své lapačky.

00:30
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

00:15
    Domácí hokejisté vybojovali vhazování a snaží se vymyslet první útočnou akci.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Proskurjakov) – Lekomcev, Několenko, Vitásek, Štajnoch, Šulakov, Pogorišnyj, Meljakov – Skačkov, D. Makarov, Savinainen – Pestuško, Panov, Varfolomejev – Kupcov, K. Majorov, Ankudinov – Koroljov, D. Iljin, Šipov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin, Volkov, Hietanen, D. Višněvskij, Kutějkin, J. Zajcev, Korjagin, Rylov – Tarasov, A. Těreščenko, Karsums – Varnakov, Boyd, Salminen – Alexejev, Dm. Kazionov, N. Komarov – Arťuchin, Igumnov, Brjukvin..

Dinamo Moskva
    Hosté na tom jsou o poznání lépe. V tabulce Západní konference se nacházi na druhé příčce. Připsali s dvě čisté výhry a dvě porážky v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je Andre Alexeyev, který si připsal pět branek a šest asistencí. Kvůli zranění do dnešního zápasu nezasáhnou hned tři hráči. Anisi, Ignatushkin, Varnakov, všichni zmiňovaní léči mirné zranění. Dinamo v dnešním zápase bude plnit roli favorita a předpokláda se, že si domů odvezou tři body.

Domácí tým zažíá opravdu bídnou formu. V tabulce je na absolutním dnu a s velice nepřiznivým skórem 21:50. Z třinácti odehraných zápasu si tým připsal pouze jednou tři body, dvě výhry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ivan Lekomstev, který si připsal čtyři branky a dvě asistence. Do dnešního dne kvůli zranění nezasáhne Pavel Valentenko. Jugra v dnešním zápase bude plnit roli outsidera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 14. Koroljov (Několenko), 40. Varfolomejev (Pestuško) – 17. I. Nikulin, 25. Brjukvin (Igumnov), 30. Brjukvin (Arťuchin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin, Volkov, Hietanen, D. Višněvskij, Kutějkin, J. Zajcev, Korjagin, Rylov – Tarasov, A. Těreščenko, Karsums – Varnakov, Boyd, Salminen – Alexejev, Dm. Kazionov, N. Komarov – Arťuchin, Igumnov, Brjukvin.

Rozhodčí: Bukin V. (Rus), Odins E. (Lat)