Motor ČB – Frýdek-M. 1:0 (po pr.) | Prostějov – Kadaň 5:1 (kon.) | Kladno – Benátky n/J 5:3 (kon.)
Přerov – K. Vary 1:0 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 3:2 (3:1 po s.n.) | Slavia – Třebíč 2:3 (kon.)
Havířov – Vsetín 3:4 (po pr.)
Rytíři Kladno
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 27.09.2017, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 7. kolo

V první třetině jsme viděli opravdu aktivní hokej od obou týmů. Domácí Rytíři kvůli trestům Přikryla a Lenďáka šlo do tří a právě v této početní výhodě přesilová pětka Benátek udeřila a otevřila stav utkání, když se prosadil Tomáš Havlín. Následně se hra vyrovnala a v šestnácté minutě se vyrovnal i stav utkání. Jan Kloz přihrávku Hořavy přeměnil v prudkou střelu, která zapadla za Stezkova záda. Benátky našly velmi rychlou odpověď, když chybu Rytířů potrestal Matej Psota po pohledné narážečce s Janem Jeníkem. Následně časomíra odpočítavala poslední vteřiny první třetiny, když střelou z mezikruží vyrovnal Patrik Machač.

Druhou třetinu opět otevřel brankou Patrik Machač a následně přidal další branku Ladislav Zikmund, který překonal Stezku střelou pod lapačku. Celkově ve druhé dvacetiminutovce byli aktivnější domácí Rytíři, kteří tak odcházeli do šaten za dvoubrankového vedení.

Třetí třetinu si dvěma vyloučeními Rytíři vykoledovali druhé oslabení pět na tři, ve kterém se podařilo Ladislavu Bittnerovi snížit na rozdíl jediné branky. S odpovědí a zároveň uklidňující brankou přišel ve čtyřicáté osmé minutě Jakub Strnad. Hosté se ještě v závěru snažili zdramatizovat utkání i odvoláním brankáře, ale Kladenští náporu odolali a uhájili tak konečný výsledek 5:3. (20:16:02)

59:59
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Zdeněk Král – 2 min., sekání).

59:26
    Svedlund byl tvrdě naražen za odkrytou brankou soupeře.

59:10
    Aleš Stezka přenechává své místo šestému hráči v poli.

59:00
    Do konce základní hrací doby zbývá jedna minuta.

Dnešní utkání sleduje 2020 diváků.

58:37
    Oddechový čas pro hosty.

58:37
    Kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude před Stezkou.

58:12
    Ve zmatcích před Stezkou dorážel Redlich jen těsně vedle pravé tyče.

57:36
    Zadovku jednoho z domácích zachytil v obranném pásmu Psota a s velkou chutí vystartoval po pravém křídle do třetiny Kladna.

56:16
    Trest Bělohorského skončil a urychleně se připojuje do hry, aby pomohl svým spoluhráčům.

55:52
    Přikryl lehce zavezl puk do útočné třetiny.

55:05
    Benátky se osvobozují. Rytíři jsou vyhnání na vlastní polovinu.

54:51
    Po tvrdé střele od modré, kterou schoval Stezka ve své výstroji, snažil najít puk i Zikmund, jehož z brankoviště vyprovázejí hosté.

54:31
    Kladenská pětice zatím točí s obrannou čtveřicí Benátek.

54:16
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Matouš Bělohorský – 2 min., podražení).

53:31
    Pohotovou dělovku Tůmy vyrazil Stezka pouze před sebe a Machač se marně snažil dorážet.

52:31
    Kubík po Přikrylově přihrávce z pravého rohu přestřelil branku Benátek!

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 16. D. Tůma (J. Kloz, P. Hořava), 20. Machač (Zikmund), 34. Machač (Kehar, J. Kloz), 35. Zikmund (Lorraine, Svedlund), 48. J. Strnad (Kubík) – 9. Havlín (Chrtek, Z. Král), 19. Psota (Jeník), 43. Bittner (Psota, Husa)

Rytíři Kladno: Kopřiva (Cikánek) – Kehar, Štindl, P. Hořava (A), F. Matula, Lenďák, Štich – J. Strnad (C), R. Přikryl, Kubík – J. Kloz, Machač, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Kružík – Zikmund, Svedlund, Lorraine.
    HC Benátky nad Jizerou: Stezka (Žajdlík) – Husa (A), Jandejsek, Havlín, Kunst, Tržický, Maier (A) – Hrabík, Chrtek, Hrníčko – Jeník, Bittner (C), Psota – R. Veselý, Z. Král, Teplý – Bělohorský, Wiencek, Průžek.

Rozhodčí: Valenta, Přikryl – Hejl, Maštalíř