Motor ČB – Frýdek-M. 1:0 (po pr.) | Prostějov – Kadaň 5:1 (kon.) | Kladno – Benátky n/J 5:3 (kon.)
Přerov – K. Vary 1:0 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 3:2 (3:1 po s.n.) | Slavia – Třebíč 2:3 (kon.)
Havířov – Vsetín 3:4 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
SK Trhači Kadaň
Středa 27.09.2017, 18:00 • Zimní stadion, Prostějov • Chance liga • 7. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (20:23:54)

Střely na branku – 37:18 (13:3, 12:9, 12:6)

Hokejisté Prostějova přidali ve třetí třetině do sítě posledního týmu tabulky další tři góly a tak vítězí 5:1! Všechny trefy v závěrečné dvacetiminutovce zaznamenali Jestřábi v přesilovkách. Ve 43. minutě navýšil tvrdou ranou nad lapačku domácí vedení Aleš Holík a v další početní výhodě zakončoval po parádním Nouzově pasu do odkryté klece Jan Rudovský. Na konečných 5:1 upravil v čase 56:47 Daniel Voženílek, jehož přihrávku si srazil do sítě hostující obránce. Trhači tak zůstávají i po osmém zápase bez bodu. To prostějovští hokejisté si připsali třetí výhru a přiblížili se příčkám, které zaručují postup do play off.

59:44
    Domácí fanoušci už vytleskávají hráče Jestřábů. Ti se nakonec budou radovat z poměrně jednoznačné výhry.

59:10
    Začala už poslední minuta. Neužil nyní přikryl kotouč, který se k němu doklouzal.

58:44
    Ještě přerušení hry. Puk doputoval do lapačky domácího brankáře Neužila.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:47
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a vedou už 5:1! DANIEL VOŽENÍLEK ještě hledal před brankou svého spoluhráče, ale kotouč nešťastně srazil za záda brankáře Lukeše jeden z obránců Trhačů. Bez asistence.

56:37
    A Jakub Trefný si vysloužil dokonce osobní trest za nesportovní chování.

56:37
    S rozhodčími nyní něco řeší kadaňský kapitán Jakub Trefný. Hosté zřejmě nejsou spokojeni s jejich metrem.

56:37
    S projektilem od modré čáry si věděl rady Lukeš. Ten udržel puk na své výstroji a domácí tak nemohli dorážet.

55:43
    Tím spíš, že jdou opět do čtyř. Patrik Kadeřávek obdržel trest za krosček.

55:02
    Je tu posledních pět minut třetí třetiny. Nevypadá to, že by Severočeši měli s utkáním ještě něco udělat.

54:21
    Hosté jsou v plném počtu. Mohou být rádi, v závěru oslabení byli pod velkým tlakem.

53:50
    Mohlo to být 5:1! Ránu Marka Švece z levé strany vyrazil Lukeš. Volný kotouč pak nedokázal dostat do odkryté klece David Dvořáček!

53:23
    Pěknou domácí sehrávku zakončoval Daniel Voženílek. Ten zamířil zblízka jen do Lukeše!

52:50
    Od modré nahazoval puk na Lukeše Dušan Žovinec. V opačném gardu chytající gólman Kadaně si ho přes změť těl našel a má ho v lapačce.

52:19
    Ve třetí třetině se vylučuje opravdu často. Nyní míří na trestnou lavici kadaňský Jan Havel – sekání.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Rudovský (Nouza, Hozák), 25. L. Luňák (Švec), 43. A. Holík (Žovinec), 45. Rudovský (Nouza, M. Drtina), 57. Voženílek – 35. J. Havel (Wágner, Szathmáry)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, Mikliš, Bažant, A. Holík, Žovinec, D. Kolář – Dvořáček, Divíšek (A), Rudovský – L. Luňák, Venkrbec (C), Nouza (A) – Zabloudil, Voženílek, Švarc – Fiala, Hozák, Švec.
    SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (Danylec) – Kadeřávek, Szathmáry, Cestr, R. Černý (A), Trefný (C), Blaha, Lidák – Krejčiřík, Hejcman (A), O. Procházka – Wágner, Rob, J. Havel – Ringler, Rindoš, Tůma – Macháček, Adámek.

Rozhodčí: R. Čech, Jechoutek – K. Lukš, O. Doležal