David Servis – Nymburk 8:1 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 2:4 (kon.) | Písek – Žďár n/S 4:7 (kon.)
Mor. Budějovice – Tábor 3:4 (kon.) | Trutnov – Most 4:3 (kon.) | Děčín – Letňany 5:1 (kon.)
Řisuty – Sokolov 3:6 (kon.) | Bílina – Dvůr Králové n. L. 6:10 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 8:0 (kon.)
Hodonín – Opava 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Klatovy 10:2 (kon.)
konec
SHK Hodonín
4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
HK Opava
Středa 27.09.2017, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • 2. liga skupina Východ (ČR) • 6. kolo
Předzápasové kurzy: 1.2 7.0 7.41
Partner:
   
  58:31
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Opavané dokázali zamknout svého soupeře v obranném pásmu, jenže unáhlenou střelou se připravili o kotouč. Dopředu bleskově vyrazil Vrána, který uvolnil rozjetého PETRA JURČU a tomu nedělalo problém za modrou čárou trefit odkrytou klec. Asistence: Jakub Vrána, Pavel Mojžíš.
   
  58:10
  Slezané to zkoušejí v šesti hráčích v poli bez brankáře!
   
  54:58
  Opava právě vstřelila branku!
  Máme založeno na pořádné drama! JAKUB VÍTEK těsně před brankovištěm tečoval Galvasův projektil takovým způsobem, že puk hloučkem těl propadl až za záda brankáře Halody. Asistence: David Galvas.
   
  54:36
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., podražení).
   
  51:45
  Hosté vyhodili po dlouhém tlaku vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Opavská lavička si zcela logicky vybírá oddechový čas.
   
  51:32
  I Slezané tohle dlouhé oslabení zvládli a drží tak pořád své naděje na zvrácení osudu tohoto zápasu.
   
  50:20
  Jurča měl obrovskou příležitost k přidání čtvrté branky, když jej vybídl ke skórování žabkou do mezikruží Daniel Vaněk. Jenže hodonínský útočník trestuhodně trefil jen střed branky!
   
  49:32
  Hodonínští hokejisté, podobně jako jejich soupeř ve druhé třetině, budou mít k dispozici velice dlouhou dvojnásobnou přesilovku.
   
  49:32
  Vyloučení v týmu HK Opava (Slavík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  49:17
  Vyloučení v týmu HK Opava (Černý – 2 min., vražení na hrazení).
   
  46:50
  Halodovi propadnul plachtící kotouč z hole Galvase za záda, vše musel hasit včasným obranným zákrokem obránce Žabčík, který zabránil puku v cestě za brankovou čáru.
   
  46:17
  Vrána šikovnou žabičkou uvolnil Daniela Vaňka hlídkujícího na hranici brankoviště, druhý jmenovaný ale zakončil pouze do betonů pozorného Šafránka.
   
  42:03
  K Sajdlovi se s notnou dávkou štěstí dostal kotouč na hranici brankoviště, jenže hodonínský útočník nedokázal ani nadvakrát protlačit puk za Šafránkova záda.
   
  41:11
  Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., sekání).
   
  38:45
  Hodonínské mužstvo dokázalo přežít necelé dvě minuty v dvojnásobném oslabení, Matula i Kužílek již krouží na ledové ploše.
   
  36:45
  Domácím začínají krušné chvíle, budou totiž hrát bez osmi sekund celé dvě minuty v dvojnásobném oslabení.
   
  36:45
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hákování).
   
  36:37
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matula – 2 min., sekání).
   
  35:32
  Daniel Vaněk se nejprve efektní kličkou zbavil Kisse za opavskou bránou a pak nabíjel zcela volnému Jurčovi na bližší tyči. Tentokrát si Šafránek první tyčku svědomitě hlídal.
   
  33:02
  Daniel Vaněk hned natřikrát dorážel kotouč odražený od Šafránkových betonů po Mojžíšově střele od modré čáry, jenže opavský gólman jej pozičně vychytal.
   
  32:19
  Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., podražení).
   
  29:52
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., sekání).
   
  27:32
  Šafránek zcela vynuloval Stehlíka, který dorážel odražený kotouč do zcela odkryté klece! Z ničeho nic se zjevil opavský brankář Šafránek a lapačkou zpacifikoval jeho prudkou dorážku! Troufám si tvrdit, že tohle je zákrok dnešního večera.
   
  26:52
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácí hokejisté vstoupili do druhé třetiny přímo famózně a odskakují na rozdíl dvou branek. Obránce Miklík nabil na modrou čáru svému parťákovi JANU SEDLÁKOVI. Ten neváhal, opřel se do puku, a jeho dělovka propadla Šafránkovi pod levou rukou! Asistence: Martin Miklík, Petr Peš.
   
  26:38
  Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., podražení).
   
  26:07
  Drtiči právě vstřelili branku!
  PETR JURČA předvedl hodonínskému publiku krasojízdu přes celé kluziště s gólovou tečkou! Hodonínský útočník převzal na obranné modré čáře kotouč od Mojžíše, prokličkoval středním pásmem až na úroveň brankové čáry a odsud procpal kotouč mezi betonem a bližší tyčí Šafránkovy klece. Opavský brankář se po této brance musí červenat. Asistence: Pavel Mojžíš.
   
  25:30
  Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., faul loktem).
   
  24:57
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hákování).
   
  24:05
  Obránce Haloda pod tlakem na modré čáře dokázal vykouzlit střílenou přihrávku na dobře postaveného Sajdla u zadní tyče. Jenže na něj byl tento pas příliš prudký, puk končí v ochranné síti.
   
  21:25
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Třicet dva sekund stačilo Drtičům k tomu, aby proměnili přesilovou hru! Po zblokované Sajdlově ráně z vrcholku kruhů se puk odrazem od zadního mantinelu dostal na Pešovu hůl, hodonínský kapitán jej předložil DOMINIKU MATULOVI, který nekompromisně zavěsil pod horní tyč! Asistence: Petr Peš, Jakub Sajdl.
   
  20:53
  Vyloučení v týmu HK Opava (R. Vaněk – 2 min., příliš mnoho hráčů).
   
  20:16
  Daniel Vaněk s Vránou uháněli krátce po buly do brejku sami na brankáře, jenže hlavní rozhodčí přerušil průběh utkání pro hru vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.
   
  18:36
  Peslar ztratil trpělivost s postupným přechodem modré čáry, vzal to na sebe a málem z toho byla gólová akce! Jeho prudká rána zápěstím se málem došourala za Šafránkovými zády za brankovou čáru.
   
  16:13
  Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., hákování).
   
  13:14
  Vyloučení v týmu HK Opava (Škoda – 2 min., podražení).
   
  12:41
  Jurča obral rozehrávajícího Chalupu o puk za jeho vlastní brankou a bleskovou otočkou chtěl zasunout puk za tyč, Šafránek se ale stačil včas přesunout!
   
  11:54
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kuba – 2 min., podražení).
   
  09:48
  Opava právě vstřelila branku!
  Jenže napodruhé to PETRU CHALUPOVI vyšlo, a tak se z první branky utkání radují hosté! Opavský útočník dokázal procedit kotouč mezi Halodovou výstrojí z téměř minusového úhlu po několika odrazech na brankovišti. Poněkud šťastná branka, ale samozřejmě platí. Asistence: Jiří Šindelář, Rostislav Vaněk.
   
  09:24
  Chalupa měl první velkou příležitost v dnešním utkání, jenže z Grygarovy přihrávky mířil pouze doprostřed brány.
   
  05:51
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hložánek – 2 min., sekání).

  Tomáš Chramosta

  Branky a nahrávky: 22. Matula (Peš, Sajdl), 27. Jurča (Mojžíš), 27. Sedlák (Miklík, Peš), 59. Jurča (Vrána, Mojžíš) – 10. Chalupa (Šindelář, R. Vaněk), 55. Vítek (Galvas)


  SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) – Peslar, Mojžíš, Miklík, Sedlák, Kužílek, Haloda M., Žabčík – Jurča, Vaněk D., Romančík – Matula, Peš, Sajdl – Stehlík, Kuba, Kadlec – Vrána, Hložánek, Charvát – Černohous
  HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Pokorný, Šendera, Kiss, Galvas, Šindelář, Štindl, Chalupa, Slavík – Grygar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk R., Maxner, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Škoda

  Rozhodčí: Slavka – Blaha, Goňa