Philadelphia – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Columbus – St. Louis 5:2 (kon.) | Florida – Tampa 4:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
St. Louis Blues
Středa 27.09.2017, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

To je z mé strany pro tentokrát vše, dobrou noc a příště na počtenou! (03:37:34)

3. Markus Hannikainen 1+0

Je dobojováno, poslední domácí přípravný zápas před začátkem základní části Columbus zvládl a zaslouženě porazil St. Louis 5:2. Domácí si rychle vypracovali třígólový náskok a ačkoliv ve druhé třetině dvakrát inkasovali, vítězství si nakonec zkušeně pohlídali.

58:53
    Markus Nutivaara posléze zavezl kotouč zpět do útočného pásma, to už do konce zápasu zbývá odehrát už jen něco přes minutu.

57:49
    Tečovaná Murrayho rozehrávka skončila jen u Carla Gunnarsona, po jehož následné akci se do zakončení dostal Sam Blais, Korpisalo ale jeho střelu do odkryté části své svatyně parádním tygřím skokem zlikvidoval!

56:55
    Už v plném počtu hrající Blue Jackets drží kotouč ve středním pásmu a nikam se neženou, tři minuty před koncem je už o výhře Tortorellovy party rozhodnuto.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:13
    Nepřesná rozehrávka hostů teď navíc doletěla až na zakázané uvolnění, a tak se hra přesune před Jakea Allena.

55:27
    V přesilovkách obou týmů jsou dnes diametrální rozdíly. Zatímco Columbuští jsou během svých početních výhod maximálně efektivní, Blues se nedaří ani dostat se do útočného pásma.

54:39
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Tyler Motte – 2 min., hákování).
    54:14 Dean KUKAN - 5:2

54:14
    Columbus právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Thürkauf šikovně přenesl hru na volného DEANA KUKANA, který ranou z voleje propálil nicnetušícího Allena. Asistence: Calvin Thürkauf a Ryan Murray.

53:25
    Na konci přesilovkové kombinace Blue Jackets stál od modré čáry střílející David Savard, jehož projektil ale Allen bez potíží zlikvidoval.

52:34
    Čtyřiadvacet sekund před návratem Thomase na led se Robert Bortuzzo (STL) provinil sekáním, domácí si tak vyzkouší dvojnásobnou přesilovku.

51:41
    Dnešní utkání sleduje 9757 diváků.

50:58
    Robert Thomas (STL) ve středním pásmu zahákoval Hannikainena, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.

49:28
    Abramov nakonec ujel po pravém křídle a poté posunul puk na lépe postaveného Duboise, který ale tváří v tvář Allenovi neuspěl!

48:48
    Bortuzzovo nahození do předbrankového prostoru nikoho v bílém dresu nenašlo a na opačnou stranu už vyráží Vitalij Abramov.

47:51
    Kyrou málem dostal St. Louis na dostřel jediného gólu, přesouvající se Joonas Korpisalo ale jeho dělovku z levého kruhu bravurně vyrazil!

47:17
    Pääjärvi z nulového úhlu nahodil kotouč na Korpisala, který si sice snadno poradil, akce Blues ale ještě pokračuje.

46:29
    Už v plném počtu hrající St. Louis nyní v klidu střídá, ve třetí třetině se zatím nehraje v nikterak vysokém tempu.

45:46
    Murray s Nutivaarou zavezli kotouč zpět do útočného pásma, tam se ale puku ujali hráči St. Louis.

45:01
    Murrayho pokus od modré si Jake Allen snadno pohlídal a pro jistotu přerušil hru.

44:13
    Markus Hannikainen se zničehonic ocitl ve skvělé palebné pozici, na poslední chvíli jej ale fauloval Bortuzzo (STL), jemuž sudí vyměřili dvě minuty za nedovolené bránění.

43:18
    Ofsajd a v něm Oliver Bjorkstrand, to už se přesilovka St. Louis začíná rychle chýlit ke svému konci.

42:29
    Ryan Murray vyhodil kotouč přes všechny čáry, ani v této přesilovce to Blues zatím příliš nelepí.

41:41
    Jaškin si vynutil Nutivaarův (CBJ) faul, finský obránce Blue Jackets vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

40:43
    Kotouč vyletěl až mezi diváky, vhazovat se za pár okamžiků bude ve středním pásmu.

40:01

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a Blues se vrátili zpět do zápasu. Na gól Sama Blaise sice bleskově zareagoval Pierre-Luc Dubois, Tage Thompson ale ve 35. minutě dostal St. Louis zpět na dostřel dvou gólů. Třetí třetina začne ve 2:55, tak si to nenechte ujít!

40:00

39:05
    Thürkaufův pokus z levého kruhu byl zblokován, načež se k odraženému puku dostal Murray, ani jeho střela ale k Allenovi neprošla.

38:09
    Blues nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat, v závěru druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje.

37:16
    John Mitchell zavezl puk do útočného pásma a poté černou pryž posunul za sebe na volného Duboise, který bez váhání vypálil, na Allena si ale z vrcholu kruhů nepřišel.

36:33
    Matt Calvert se rozjel po levém křídle a z vrcholu kruhu vypálil, Allen si ale snadno poradil a nepustil dojíždějícího Motteho k dorážce.

35:42
    Thompsonova trefa hosty očividně nabudila, hráčů St. Louis je teď doslova plný led a Jackets se pouze brání.
    34:48 Tage THOMPSON - 4:2

34:48
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Obrana Columbusu teď na chvilku zaspala a pustila ke střele obrovitého TAGEA THOMPSONA, který z otočky propálil nicnetušícího Korpisala. Asistence: Ivan Barbašev, Jordan Schmaltz.

33:59
    Čtyři minuty před druhou sirénou je před námi další komerční přestávka.

33:20
    Jordan Schmaltz zkusil štěstí od modré, na Korpisala si ale nepřišel a brankářská dvojka Blue Jackets poté pro jistotu přerušila hru.

32:29
    Calvin Thürkauf, bývalá opora juniorského klubu Kelowna Rockets, vypálil od modré, jeho pokus byl ale nakonec přizvednut až do ochranné sítě.

32:02
    Blues už hrají v plném počtu, tlak svěřenců Johna Tortorelly ale stále pokračuje.

31:06
    Ryan Murray se rozjel po levém křídle a nakonec se prokousal až na úroveň kruhů, jeho nahození z ostrého úhlu ale postrádalo přesnost.

30:24
    Zkušený Matt Calvert nabil do mezikruží Sedlákovi, jeho následnou střelu ale Allen nadvakrát dokázal zlikvidovat, načež přerušil hru.

29:35
    Robert Thomas (STL) vyfasoval dvě minuty za sekání, Columbus si tak zahraje další přesilovku.
    28:54 Pierre-Luc DUBOIS - 4:1

28:54
    Jackets si o pouhou minutu později berou tříbrankový náskok zpět. Bjorkstrandovu střelu z pravé strany Allen nejistě vyrazil jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval PIERRE-LUC DUBOIS a doklepl kotouč do sítě. Asistence: Oliver Bjorkstrand, Scott Harrington.
    27:52 Sam BLAIS - 3:1

27:52
    Hosté se dostávají zpět do zápasu. Sundqvist našel v mezikruží volného SAMA BLAISE, který si přehodil puk na bekhend a poté poslal černou pryž nechytatelně pod břevno! Asistence: Oscar Sundqvist, Ivan Barbašev.

27:10
    Schmaltzův pokus o vyhození puku do bezpečí sice skončil jen na útočné modré u Ryana Murrayho, dvojka draftu 2012 se ale do zakončení nakonec nedostala.

26:39
    Během komerční pauzy někteří šťastlivci na tribunách dostali pizzu zdarma od nejmenovaného amerického řetězce, pojďme ale zpět na led, kde Dunn právě poslal kotouč do útočného pásma.

26:09
    Kotouč vyletěl až mezi diváky, načež hlasatel v Nationwide Areně ohlásil komerční přestávku.

25:12
    Robert Thomas využil zaváhání Harringtona v columbuské třetině, zmocnil se skákavého puku a vystřelil, jeho pokus ale byl pro Korpisala snadným soustem.

24:29
    Nahození Blues do útočného pásma skončilo jen u Bradyho Austina, bývalý obránce farmy Buffala ale poté jen odevzdal kotouč soupeři.

23:46
    V postavení mimo hru tentokrát uvízl Oscar Sundqvist, po delší odmlce byla hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:59
    Allen přizvedl Scottovo nenápadné nahození do ochranné sítě, následovat bude vhazování po pravici gólmana St. Louis.

22:06
    Svěřencům Mikea Yea dnes dělá obrovské problémy rozehrávka. Další minelu v obranném pásmu Blues mohl potrestat Oliver Bjorkstrand, dánský snajpr Columbusu ale na Allena z ostrého úhlu nevyzrál.

21:29
    Hannikainen na vlastní modré čáře obětavě skočil do rány Dunnovi, načež kotouč doskotačil až do středního pásma, a Blues tak musejí opustit soupeřovu třetinu.

20:46
    Na konci pohledné akce Blues na jeden dotek stál Tage Thompson, Korpisalo měl ale dobrý výhled a bez potíží si poradil.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka vyšla výrazně lépe Columbuským, kteří na ledě dominovali a přestříleli Blues 17:5. To se projevilo i ve skóre, svěřenci Johna Tortorelly díky trefám Motteho, Hannikainena a Nutivaary vedou 3:0. Dostane se ve druhé třetině St. Louis zpět do zápasu? To začneme zjišťovat ve 2:01.

20:00

19:43
    Calvin Thürkauf (CBJ) se v samotném závěru první třetiny provinil držením.

18:56
    Thürkauf v rohu kluziště vybojoval kotouč pro Sonnyho Milana, který si s pukem následně nabruslil až k modré čáře, nakonec se ale do zakončení vůbec nedostal.

18:03
    Nyní už ale opět útočí Columbus. Savard překvapivým křižným pasem našel volného Scotta, jemuž ale střela nesedla podle představ a Allen si snadno poradil.

17:19
    Po rychlém protiútoku hostů se k další nebezpečné střele dostal Vince Dunn, i tentokrát si ale Joonas Korpisalo dokázal poradit.

16:38
    Na druhé straně měl první gól Blues na hokejce Adam Musil, jeho jedovatici z levého kruhu ale Korpisalo bravurně vyrazil!

15:45
    Velmi aktivní Bjorkstrand se na vrcholu kruhů dostal k další střele, dánský reprezentant ale napálil puk jen do prostoru, kde stál připravený gólman St. Louis.
    14:46 Markus NUTIVAARA - 3:0

14:46
    Tlak Jackets ale ještě pokračoval a nakonec z něj pramení třetí gól v Allenově síti. Bjorkstrand si tentokrát střihl roli nahrávače, když u vzdálenější tyče našel volného MARKUSE NUTIVAARU a ten si se zakončením už poradil. Asistence: Oliver Bjorkstrand a David Savard.

14:26
    Bjorkstrand vypálil bez přípravy z pravé strany, přesouvající se Allen ale vytáhl skvělý zákrok!

13:44
    David Savard nabil na pravý kruh volnému Nutivaarovi, jehož dělovku z voleje si ale Jake Allen pohlídal.

13:20
    Klim Kostin (STL) poté dostal dvojnásobný trest za vysokou hůl, v obličeji jeho oběti Duboise se totiž objevila krev.

12:41
    Tage Thompson (STL) zatáhl za záchrannou brzdu a zahákoval unikajícího Motteho, přesilovka St. Louis je tak u konce.

12:20
    Pääjärvi po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma, jeho následné nahození do předbrankového prostoru ale skončilo jen u bránícího Ryana Murrayho.

11:47
    Právě Thürkauf (CBJ) se o chviličku později nechal vyloučit na dvě minuty za hákování.

11:28
    Do další šance se po přihrávce Sonnyho Milana dostal Calvin Thürkauf, tentokrát si ale Jake Allen bez potíží poradil. Columbus je dnes zatím jasně lepším týmem.
    10:48 Markus HANNIKAINEN - 2:0

10:48
    A už je to o dva góly. Jake Allen zaváhal při rozehrávce, čehož využil napadající MARKUS HANNIKAINEN, který brankáři Blues ukradl puk a se zakončením si poradil rutinérsky! Bez asistence.

09:53
    Krátce po Thomasově návratu na led hokejisté St. Louis vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Allena.

09:01
    Savardova střela od levého hrazení byla zblokována a Blues posléze vyhodili kotouč až ke Korpisalovi.

08:32
    Dubois už je zpět na ledě, nyní tak budeme svědky zkrácené přesilovky Blue Jackets.

07:49
    Robert Thomas (STL) vyfasoval dvě minuty za sekání, poměr sil na ledě se tak vyrovná.

07:09
    Brady Austin, který se do zápasu dostal na poslední chvíli místo Gabriela Carlssona, teď dokázal razantním vyhozením osvobodit Blue Jackets.

06:22
    Dubois (CBJ) si teď ale v souboji s Kostinem pomohl nedovolenými prostředky a vyfasoval dvouminutový trest za držení.

05:11
    Pierre-Luc Dubois u pravého hrazení vybojoval kotouč pro Sedláka, jehož následná střela ale postrádala přesnost.

04:18
    Sundqvistovo nahození do útočného pásma se odrazilo na hůl Dmitrije Jaškina, který se ale nakonec do zakončení neprokousal.

03:30
    Blues se zatím vůbec nedostali do útočného pásma, Markus Hannikainen už zakládá další protiakci Jackets.

02:43
    Ofsajd a v něm Ryan Murray, hra je po delší době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
    01:47 Tyler MOTTE - 1:0

01:47
    Domácí se ujímají vedení už ve druhé minutě zápasu. Brankář Korpisalo bleskově rozehrál puk na rozjetého TYLERA MOTTEHO, který si nabruslil až na levý kruh a odtud přesnou střelou překonal Allena. Asistence: Joonas Korpisalo.

01:05
    Dunnovo nahození do útočného pásma skončilo jen u Markuse Nutivaary, následná akce Blue Jackets ale byla přerušena pro ofsajd.

00:26
    Oliver Bjorkstrand se krátce po úvodním vhazování dostal ke střele z ostrého úhlu, s tou si ale Jake Allen bez potíží poradil.

00:01

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Murray, Savard, Kukan, Nutivaara, Harrington, Carlsson – Milano, Thürkauf, Abramov – Dubois, Sedlák, Bjorkstrand – Calvert, Scott, Motte – Hannikinen, Mitchell, Moutrey.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Bortuzzo, Dunn, Gunnarson, Lindbohm, Schmaltz, Vannelli, Walman – Barbašev, Blais, Jaškin, Kostin, Kyrou, MacEachern, Megan, Musil, Pääjärvi, Sundqvist, Thomas, Thompson, Thorburn.

Vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje u sledování textového přenosu z přípravného utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém Columbus Blue Jackets od 1:00 přivítají St. Louis Blues.

Columbuským zatím z výsledkového pohledu příprava příliš nevychází, Blue Jackets zvítězili jen v jednom utkání z pěti. Trenér John Tortorella ale vždy poslal do hry výrazně kombinovanou sestavu, podle zákulisních informací by se po dnešním utkání proti St. Louis už mělo rozhodnout o tom, kdo zůstane v NHL a kdo poputuje na farmu.

Blues zatím v přípravě pravidelně střídají lepší zápasy s horšími, v posledních dnech jsou výkony svěřenců Mikea Yea jako na houpačce – 4:0, 0:4, 4:1. Missourský celek čeká druhý přípravný zápas proti Columbusu, ten první Vladimir Tarasenko a spol. zvládli 3:2 v prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Motte (Korpisalo), 11. Hannikainen, 15. Nutivaara (Bjorkstrand, Savard), 29. Dubois (Bjorkstrand, Harrington), 55. Kukan (Thürkauf, Murray) – 28. Blais (Sundqvist, Barbašev), 35. Thompson (Barbašev, Schmaltz)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Murray, Savard, Kukan, Nutivaara, Harrington, Austin – Milano, Thürkauf, Abramov – Dubois, Sedlák, Bjorkstrand – Calvert, Scott, Motte – Hannikainen, Mitchell, Moutrey.

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Amell, Brisebois