Jihlava – Vítkovice 1:4 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | K. Vary – HC Litvínov 3:4 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 2:3 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
HC Litvínov
Čtvrtek 28.09.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Litvínov
    V posledním zápase podlehl Litvínov Českým Budějovicím a díky další prohře se zatím choulí na samém konci tabulky.

V posledním zápase se Vlčí smečka utkala s Rytíři Kladno. Karlovarští Kladno překonali až v prodloužení a odnesli si tak o bod méně. Po třech výhrách v prodloužení a dvou prohrách se nyní řadí na 15.místo tabulky.

Dle informací od rozhodčích to vypadá, že se začátek zápasu posune o 10 minut. Předpokládaný začátek zápasu je tedy v 18:10.

Týmy se již připravují na ledě a vypadá to že zápas začne každou chvíli.

00:01

00:19
    Energie pojala začátek utkání útočně, nepodařila se jí však rozehrávka a je odpískáno zakázané uvolnění.

01:52
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Necelé dvě minuty po začátku zápasu a máme tu první gól. Jako první se prosazuje Litvínov. Po kombinaci v útočném pásu se trefil DAVID DRAŠAR. Asistence: Martin Kučera, Jan Dufek

03:09
    Litvínov po gólu neustále doráží na Špírka, ten se ale tentokrát nenechal obelstít a chytá ránu z mezikruží.

03:46
    Ihned po vhazování u Havlíka se hru znovu zastavuje litvínovský brankář a vhazovat se tedy bude na stejném místě.

04:38
    Po zahájení hry u Špírka se nepěkně zachoval Jan Dufek a díky jeho faulu má Energie šanci vyrovnat.

06:10
    Kučera se dostal ze spleti protihráčů a sám v oslabení vyjel na karlovarskou branku, jeho kličkování ale skončilo tyčí.

07:23
    I po skončení přesilovky se Energie tlačí do útočného pásma, střelu od modré zneškodnil Havlík a před jeho brankou vznikla menší strkanice.

08:40
    Šála teď osvobodil svůj tým od nátlaku hostí. Jeho rozehrávku však zachytil soupeř ve středním pásmu a vrací se tak k Špírkově bráně.

11:11
    Energie se po několika marných pokusech dostala k Havlíkově brance, tam ale při kombinaci podrazil karlovarského hráče David Drašar a Energie má tak druhou přesilovku.

12:49
    Procházka před brankou vystřelil z velké blízkosti, svojí střelou však litvínovského brankáře nepřekvapil a jeho tým tak stále o gól prohrává.

14:27
    Petrov měl příležitost srovnat skóre, to se mu však nepodařilo, svojí střelou totiž trefil Havlíka a ten bez problému chytá.

15:36
    Litvínov se snažil znovu zaujmout pozici u Špírka, bohužel se to nedaří a akci zastavuje ofsajd.

16:26
    Hosté znovu doráží na Špírka, Drašarovo doražení však domácí brankář chytil.

19:33
    Nyní se ke střele dostal Franc, domácí obránce ho však zastavuje a Špírek střelu s klidem vykryl.

20:00

I přes to že Energie zahájila zápas útočněji, se jí nepodařilo v první třetině prosadit. Po prvním gólu hostí, kdy se prosadil v 2. minutě Drašar se domácí zatím nevzpamatovali a zápas tak vede Litvínov 1:0. Další třetina začne v 18:57.

20:01

20:33
    Hned po vhazování se snažili hosté najet do útočného pásma, jejich kombinaci však zhatila nepřesná rozehrávka. Po navrácení k Havlíkovi se však Litvínovu vysmekl puk a skončilo to zakázaným uvolněním.

22:20
    Týmy se nyní přetlačují a hra se přesouvá z jednoho konce hrací plochy na druhý.

23:48
    Nepřesného vyhození se ujal Vápeník, který se snažil protlačit puk k Havlíkově brance, soupeři však puk zachytili.

24:18
    Drašarův dnešní již druhý trest je pro domácí další možností na dohnání náskoku soupeře.

25:18
    JAN DUFEK se uvolnil ze sevření domácích a svůj únik na Špírka proměnil střelou zpoza kruhu. Bez asistence.

26:59
    Po dalším inkasovaném gólu se Energie stáhla do vlastního pásma a kombinovala zde, bohužel se jim nepodařila rozehrávka a puk končí na druhé straně hřiště.

28:33
    Domácí nyní útočili na Havlíka, ten však všechny pokusy pokryl a jeho tým nepřesně rozehrál ,píská se tedy zakázané uvolnění.

29:49
    Ineman nyní při střetu s domácím hráčem vyhodil hokejku i se svou rukavicí do vzduchu a míří tak na střídačku.

30:54
    Dufek se snažil o zakončení a zpoza branky natlačil puk na tyč a poté se ho zmocnil Špírek, který zastavuje hru.

32:28
    Havlík nyní dorážel střelu Vopata, po doklepnutí ještě bouchl holí do domácího brankáře a Energie má tak již čtvrtou přesilovku.

34:03
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    MICHAL HORKÝ dorážel odražený puk po nástřelu Klejny, puk se odrazil a doslova doskákal za záda Havlíka. Asistence: František Klejna

36:03
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Pecka – 2 min., podražení).

36:10
    Energie se po vstřeleném gólu vzchopila a je jak znovuzrozená, hráči jsou útočnější více napadají a snaží se o vyrovnání.

37:11
    Domácí se dostali do varu a díky jejich snaze se při kombinaci v útočném pásmu trefil LUKÁŠ PROCHÁZKA. Asistence: Michal Horký, Marek Pastyřík.

38:21
    Energie byla až moc útočná a dostává se tak do ofsajdu.

40:00

Ve druhé třetině toho bylo vidět mnohem více než v té předchozí. Janu Dufkovi se podařilo prostřelit Špírka v oslabení v 25.minutě. Reakce Energie přišla ve 34. minutě se podařilo Michalu Horkému vstřelit branku a od té chvíle byli energetici úplně jiné mužstvo. Ve 37. minutě se trefil Lukáš Procházka a stav je teď vyrovnaný 2:2. Poslední třetina začne v 19:42.

40:01

42:05
    Oba týmy se snažili o navýšení svého skóre, kombinace probíhali na obou stranách, ale prosadili se domácí a to JAN TLAČIL, který se po přihrávce trefil do odkryté branky. Asistence: Tomáš Brabec

43:12
    Vopat si teď lehl do střely domácích a schytal tak velkou ránu do boku, puk se odráží a končí v ochranné síti.

44:26
    Po srážce dvou hráčů puk doletěl až na trestnou lavici a hra se přerušuje.

45:14
    Únik litvínovského hráče skončil posunutou brankou, domácí obránce srazil útočníka a oba se sklouzli až k mantinelu.

46:05
    Po střele Korduleho přelétl puk branku jen o kousek, jako první se kotouče ujal domácí obránce a hra pokračuje.

46:31
    Jan Dufek dnes již podruhé zasáhl branku domácích a srovnává stav na 3:3. Bez asistence.

47:58
    Oba celky teď bojují velmi vyrovnaně a za shodného stavu se hra uvolňuje.

48:53
    Po přihrávce znovu střílel Jan Dufek, Jan Špírek si s jeho střelou bez problému poradil.

50:04
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Leitner – 2 min., sekání).

50:43
    JAN DUFEK vystřelil a kotouč proletěl nad ramenem Špírka až do sítě. Pro Jana Dufka to znamená hattrick. Asistence: Štěpán Urbánek

52:49
    Energie nejspíše ztratila svůj zápal do hry a povoluje svůj nátlak. Hosté se snažili kombinovat u svého brankáře, ale nepřesná nahrávka zhatila jejich plány a píská se zakázané uvolnění.

54:35
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Šimon Havlík – 2 min.). Trest odpyká Ineman.

57:03
    Kordule teď napálil kotouč z levého kruhu a už to vypadalo, že prostřelil Špírka. Puk však pouze trefil zvenku bránu a stav je tedy pořád stejný.

58:42
    Janata se nyní prokličkoval až k brance hostí, snažil se ji objet, ale to se mu nepodařilo a kotouč převzali litvínovští.

59:40
    Domácí brankář měl již namířeno na střídačku, rozehrávku bohužel zastavil soupeř ve středním pásmu.

Velmi vyrovnaný zápas z pohledu obou celků nakonec skončil ve prospěch Litvínova. Ve 42. minutě navýšil skóre domácím Jan Tlačil. Po několika minutách skóroval Jan Dufek, který i rozhodl toto utkání v 51. minutě svým třetím gólem. Přeji vám pěkný večer a loučím se Jakub Mahr. (20:37:53)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 35. Horký (Klejna), 38. Procházka (Horký, Pastyřík), 43. Tlačil (Brabec) – 2. Drašar (Kučera, Dufek), 26. Dufek, 47. Dufek, 51. Dufek (Urbánek)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (Grančarov) – Vodička, Vápeník, Pajk, Klejna, Kala, Brabec – Chodounský, Slabý, Janata, Bečka, Pastyřík, Procházka, Horký, Petrov, Halberštát, Tlačil, Salnikov, Šála, Kocík
    HC Litvínov: Havlík (Orct) – Urbánek, Macháč, Franc, Havlík, Dvořák, Starý – Kučera, Leitner, Kordule, Drašar, Vopat, Bardoš, Pecka, Ineman, Krsek, Dufek

Rozhodčí: Valenta – Pešek, Malý