Pittsburgh – Buffalo 5:4 (kon.) | Washington – New Jersey 1:4 (kon.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 0:4 (kon.)
Montreal Canadiens
2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 28.09.2017, 01:00 • Quebeck • Příprava NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše, příjemný zbytek noci přeje Petr Sumbal. (03:46:02)

Je konec a špatná příprava Montrealu pokračuje. Montreal prohrál i šestý přípravný zápas. Naopak Toronto si připisuje čtvrtou výhru v řadě. Přitom to pro Canadiens vypadalo na začátku dobře. Po první třetině vedl 2:0 a zdá se, že by mohl poprvé v přípravě uspět. Jenže vše bylo jinak. Torontu se povedla skvěle druhá třetina, ve které vstřelilo tři góly a otočilo stav. Ve třetí třetině pak ještě přidal pojistku na vítěství Leafs Johnsson, který přidal gól ke svým dvěma asistencím. Montreal sice měl v zápase světlé chvilky, ale svou hru nedokázal delší dobu udržet na vysokém levelu. Toronto zvítězilo zaslouženě.

59:42
    Ani dělovka Shey Webbera na McElhinneyho nenatlačila. Puk má brankář Toronta ve své lapačce.

59:06
    Střela přes celé hřiště minula prázdnou branku Montrealu.

58:56
    Puk těsně opustil útočné pásmo Montrealu a proto se píská ofsajd.

58:45
    Montreal už to zkouší s prázdnou bránou v šesti proti čtyřem!

58:40
    Puk okamžitě putoval na branku McElhinneyho. Ten ale udržel svou pozici a pak se nenechal rozhodit ani skrumáží na brankovišti.

58:35
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Brown – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:35
    Ve velké šanci se ocitl Galchenyuk! Svou dorážkou ale trefil jen břevno. Následně Brown odpálil kotouč mimo hru a je vyloučen.

56:47
    Po chvíli se puk vrátil k Priceovi a on jej přikryl pod lapačku.

56:32
    Price neztrácí čas. Dlouhou přihrávkou až na útočnou modrou našel Hollanda.

55:45
    Drouin našel mezi kruhy Galchenyuka. Ten okamžitě vypálil a dorážet se ještě pokoušel Gallegher. Vše bylo marné.

55:29
    Puk opustil hrací plochu, hra je přerušena.

55:22
    McElhinney dnes odvádí opravdu dobrou práci. Nyní vychytal Drouina.

54:39
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Brown – 2 min.).

54:39
    De La Rosova střela byla zablokovaná a bude se vylučovat. Následuje komerční pauza.

53:43
    Galchenyuk znepříjemňoval Marinčinovi rozehrávku jak jen to šlo. Ale k puku se nakonec nedostal.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. Drouin (Gallagher), 18. Shaw – 21. Carrick, 36. Marinčin (Johnsson), 38. Borgman (Johnsson), 42. Johnsson (Greening, Brown)

Montreal Canadiens: Price (Fucale) – Weber, Mete, Davidson, Gélinas,Streit, Morrow – Gallagher, Drouin, Pacioretty – Shaw, Mccarron, Galchenyuk – Froese, Holland, Carr, Mitchell, De La Rose, Terry
    Toronto Maple Leafs: McElhinney (Sparks) – Carrick, Borgmann, Dermott, Rosen, Holl, Marinčin – Brown, Aaltonen, Leivo – Kapanen, Moore, Rychel – Grundstrom, Smith, Greening – Sošnikov, Fehr, Johnsson