Třinec – Olomouc 3:4 (0:3 po s.n.) | Jihlava – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:0 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.) | Chomutov – Plzeň 1:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:5 (kon.)
Sparta – Liberec 7:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 29.09.2017, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 8. kolo

Do neděle si dá Tipsport extraliga krátký oddych. Z Mladé Boleslavi je to vše, těším se u hokeje znovu zítra na počtenou. Dobrý večer a klidný víkend. (19:51:07)

Nejlepší hráči utkání
    Ondřej Jurčík (LIT)
    Petr Holík (MBL)

Poslední sekundy už se nechaly jen uplynout. Mladoboleslavským stačila k vítězství v uvozovkách první třetina. V ní se dostali do dvoubrankového vedení a to udrželi až do konce utkání. Litvínov potvrdil svou žalostnou produktivitu, kterou má s devíti vstřelenými brankami nejhorší v extralize.

59:56
    Ještě icing Litvínova.

59:33
    Po osmi sekundách další přerušení, znovu buly ve středním pásmu.

59:25
    Hra přerušena kvůli ofsajdu. Domácí fanoušci už slaví.

57:54
    Matěj Stříteský si sjel pro odražený puk a domácí se po chvíli znovu šikovně osvobozují tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:08
    Utkání se dohrává. Litvínovští se sice snaží, jenže Středočeši poměrně dobře brání a nepouští VERVU před svého gólmana.

55:01
    Lukáš Žejdl se snažil prosmýknout hokejistům Litvínova, jenže ti ho zahnali téměř za branku, a tak jeho zakončení moc nepřineslo. Následuje poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

52:57
    Litvínov se sice ubránil dvojnásobné přesilovce, jenže sedm minut před koncem stále prohrává o dvě branky. Pokud chce ve městě automobilů uspět, má nejvyšší čas.

51:31

51:13
    Litvínov hraje ve čtyřech.

51:09
    Stříteského střela z pravého kruhu byla vytěsněna litvínovským gólmanem.

50:55
    Mladé Boleslavi přesilová hra pět na tři nejde. Až Jiří Říha se vší silou opřel do kotouče před modrou čárou, jenže Petráskovy betony byly na svém místě. Puk se od nich odrazil až do světel pod plechovou střechou.

50:38
    Středočeši musejí začínat zpoza vlastní brány.

50:27
    Pacovského střela z mezikruží skončila v ochranné síti.

50:16
    Jakub Klepiš nezpracoval kotouč, domácím početní výhoda tolik nejde.

50:00
    Mladá Boleslav se usazuje v pásmu, zatím ale nevystřelila.

49:50
    VERVA dokázala vybojovat kotouč a osvobodit se.

49:31
    Mladá Boleslav bude hrát 78 sekund přesilovku pět na tři. Dvouminutový trest za podražení dostal Michal Trávníček (LIT).

49:13
    František Lukeš (MBL) dostal menší trest za hákování.

49:04
    Jakub Valský jel sám na branku a už chtěl přehodit Petráskův beton, jenže byl faulován. Následuje přesilová hra.

48:02
    Utkání sleduje 3 621 diváků.

47:13
    Hra není vůbec plynulá, každou chvíli se přerušuje. Navíc se toho na ledě moc neděje.

46:14
    Probíhá komerční přestávka.

45:26
    Knotek v momentu, kdy měl zakončovat upadl, a tak se kotouče chopili hráči Litvínova.

44:07
    Ani na startu třetího dějství nesledují diváci moc pohledný hokej. Často se přerušuje, tentokrát pro zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

43:02
    Zakázané uvolnění Litvínova.

42:35
    Domácí vystřídali a snaží se dostat do útočného pásma.

41:35
    Po přerušené hře se vhazuje po pravé ruce Brandona Maxwella.

40:56
    Puk skončil na tribuně domácích na místě, kde sedává mezi fanoušky generální manažer BK Mladá Boleslav Mgr. Jan Tůma. Ten jej sebral, daroval jednomu vozíčkáři, který následně obdaroval jedno z dětí sedících poblíž.

40:01

Domácí diváci zatleskali, po druhé třetině se skóre nezměnilo. Boleslavští udrželi své vedení 2:0. Nutno však poznamenat, že v tomto dějství už Středočeši nedominovali, naopak se hrálo vyrovnaně, místy měli více ze hry naopak litvínovští hokejisté. Zápas rozhodně není rozhodnutí a dá se očekávat možná zápletka.

Další třetina začne přibližně v 19:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38
    Hra se znovu přerušila, když skončil puk v ochranné síti za boleslavskou bránou.

39:33
    Menší roztržka emocí mezi Matějem Stříteským a Romanem Nejezchlebem nevyústila v bitku. Sudí brzy oba hráče od sebe odtrhli.

39:29

39:07
    Litvínovu zbývá z přesilovky 21 sekund, vhazuje se ve středním pásmu.

38:41
    Domácí přečkali velký tlak Severočechů a následně dostali puk k Michaelu Petráskovi.

38:14
    Obrovská šance Litvínovských zůstala nevyužita. Tomáš Matoušek už mířil hokejkou k levé tyči, jenže o milimetry se VERVA neprosadila.

37:36
    Domácí zvládli vyslat kotouč na druhou stranu ledové plochy.

37:29
    Dvouminutový trest odsedí Matěj Stříteský. Znovu se jednalo o podražení, v tomto utkání nejčastější vyloučení.

37:25
    Faul na Robina Hanzla, výhoda hostů.

35:23
    V závěru druhé třetiny sledujeme snahu Litvínova o snížení. Bruslaři jsou poměrně zatažení a spíše se brání.

34:35
    Hanzlovu střelu od pravého mantinelu vytěsnil boleslavský gólman betonem.

33:38
    Komerční přestávka.

32:41
    Martinu Procházkovi se v tomto utkání moc nedaří. Ve středním pásmu zkazil rozehrávku, na základě toho se dostali Litvínovští do pásma. Tam si několikrát přihráli, ale finální střela tomu chyběla.

31:38
    Daniel Sörvik se v pravém kruhu opřel do kotouče, jenže ten plánovaný cíl poměrně o dost minul.

31:13
    Jánského potažení v mezikruží skončilo u připraveného Brandona Maxwella. Bude se vhazovat před brankářem středočeského týmu.

29:48
    Martin Procházka měl v pravém kruhu poměrně dost prostoru k zakončení, jenže poměrně otálel, a tak trefil nakonec jen litvínovského Petráska.

29:33

29:22
    Puk v ochranné síti, následuje buly před Michaelem Petráskem. Z přesilovky domácích zbývá 11 sekund.

28:50
    Brandon Maxwell opět vyjel z brány až za ní a poměrně váhal s rozehrávkou. U puku byl brzy jeden z hostujících hráčů a jen tak tak po brankářově nerozvážnosti nesnížil.

28:20
    Ani přihrávka Pavla Musila na Jakuba Klepiše úspěšná nebyla. Puk zbrzdil jeden z litvínovských hráčů. Mladá Boleslav má však poměrně výrazný tlak.

27:57
    Klepišovu střelu od modré čáry chtěl mezi tři tyče tečovat Pavel Musil, to však hokejistovi první boleslavské formace nevyšlo.

27:51
    Na modré čáře se napřáhl někdejší bek Litvínova Matěj Stříteský a vypálil tak, jak to umí. Michael Petrásek s obtížemi udržel puk mezi svými betony.

27:33
    Tentokrát pro změnu podražení na straně VERVY. Menší trest odpyká Michal Trávníček (LIT).

27:13
    Litvínovští si nerozuměli a bylo jim odpískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před vyprodaným kotlem litvínovských fanoušků.

26:48
    Po přestávce se vhazuje opět před Brandonem Maxwellem.

26:48
    Středočeši byli v ofsajdu, následuje avizovaná komerční pauza.

26:35
    Ještě než proběhne komerční přestávka, bude se znovu vhazovat před mladoboleslavským gólmanem.

26:34

25:58
    Skrz stínící hráče vystřelil od modré čáry Karel Pilař, puk šel mimo. Následně to zkusil z pravého kruhu znovu Jiří Gula. Jeho prudká střela ale i tentokrát byla zlikvidována Maxwellovým betonem.

25:35
    Jiří Gula si sjel mezi kruhy k odraženému puku a bez rozpaků vystřelil. Puk zasáhl Maxwellovy betony.

25:12
    A VERVA se v pásmu neusadila. Znovu se Mladá Boleslav osvobodila.

24:55
    Krátce po vhazování se domácí osvobodili, Litvínovští se musejí pro kotouč vracet až k Michaelu Petráskovi.

24:34
    Další podražení. Na dvě minuty odjel na trestnou lavici už podruhé v zápase Jakub Orsava (MBL).

23:58
    Litvínovští hokejisté sice buly vyhráli, jenže následně se jim nepovedlo nic kloudného vymyslet. Hosté však hrají ve výhodě.

23:53
    Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

23:30
    Severočeši se stále drží v útočné třetině. Hraje se však celkem bojovný hokej, proto se hosté do větších příležitostí nedostávají.

23:22

23:00
    Stejně jako Mladé Boleslavi, ani Litvínovu tentokrát početní výhoda nejde. Středočeši už několikrát vyhodili kotouč.

21:54

21:36
    Skleničkova střela z pravého kruhu na branku nedošla. Zblokoval ji jeden z mladoboleslavských hráčů.

21:22
    Z přesilovky domácích nic nebude. Lukáš Žejdl (MBL) naprosto zbytečně podrazil protihráče za litvínovskou brankou a bude se hrát čtyři na čtyři.

20:44
    Středočeši už několikrát vypálili na hostující branku, ale bez gólového efektu.

20:16
    Hosté hrají ve čtyřech.

20:01

Za několik sekund začne druhá třetina. Boleslavští budou mít šanci navýšit své vedení, budou dohrávat dvojnásobnou početní výhodu.

Další třetina začne přibližně v 18:23.

Bruslařský klub si zahraje 16 sekund pět na tři až od další třetině. V této totiž vyhráli buly Litvínovští a čas se nechal už jen uplynout. První dějství patřilo zejména Mladé Boleslavi. Ta nejprve využila přesilovou hru a ještě přidala další branku. Nová akvizice Středočechů Petr Holík už stihl nasbírat dva kanadské body (1+1) za 18 minut.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54
    Domácí budou hrát 21 sekund přesilovou hru pět na tři. Na dvě minuty byl vyloučen za hru vysokou holí Karel Pilař (LIT).

19:40
    Do Říhovy střely si v levém kruhu obětavě lehl jeden z litvínovských hráčů.

18:50
    Mladé Boleslavi se zatím nedaří vytváření větších šancí. VERVA už dvakrát vyhodila kotouč na druhou stranu kluziště.

18:16
    Přesilovou hru si pro změnu zahrají domácí. Dvouminutový trest za podražení dostal Tomáš Matoušek (LIT).
    17:28 Petr HOLÍK - 2:0
    Zdroj: Hokejka TV

17:28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Radan Lenc ještě se svou střelou neuspěl, ale PETR HOLÍK si najel do kruhu, odkud zamířil naprosto přesně do levého horního rohu. Asistence: Pavel Musil.

15:55
    Litvínovští jsou v útočném pásmu, Bruslaři ale obstojně napadají, a tak se hráči ve žlutočerných dresech nedostávají do větších příležitostí.

14:25
    Často se přerušuje. Tentokrát znovu kvůli ofsajdu.

14:01
    S nepříjemnou Sörvikovou střelou od modré čáry si Brandon Maxwell s obtížemi poradil a přerušil hru.

13:37
    I nadále platí, že strhující tempo z úvodních minut jako by vyprchalo a diváci už nesledují tak pohledný hokej.

13:03
    Po Hanzlově tečované střele skončil puk v ochranné síti. Následně probíhá komerční přestávka.

13:00

12:35
    Domácí zdržují sekundy z litvínovské přesilovky soubojem o puk za Maxwellovou brankou.

11:45
    Litvínov je zpět před Brandonem Maxwellem. Daniel Sörvik vypálil od modré, střela však nebyla přesná.

11:26
    Zatím toho ale VERVA moc nevymyslela. Bruslaři zachytili puk a poslali jej pryč z obranného pásma.

11:08
    Hosté vyhráli vhazování a můžou vymýšlet, jak potrestat domácí nedisciplinovanost.

11:00
    Menší trest za hru vysokou holí obdržel Jakub Orsava (MBL). Litvínov čeká druhá přesilovka v zápase.

10:57
    Hra už není tak pohledná jako na začátku, nesledujeme příliš vyložených šancí.

09:19
    O kotouč se bojuje podél mantinelu u trestných lavic.

08:51
    Jakub Klepiš byl v ofsajdu, následně došlo samozřejmě k přerušení hry. Za několik sekund se bude pokračovat.

07:22
    Domácí znovu způsobili rozruch před Michaelem Petráskem, tentokrát však nebyli tak důrazní, aby mohli pomýšlet na navýšení svého vedení.

06:26
    Puk skončil někde mimo hřiště, vhazuje se ve středovém kruhu.

06:09
    Probíhá komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před boleslavským gólmanem.

05:58

05:35
    Středočeši znovu vyvezli puk pryč, tentokrát do středního pásma.

04:57
    Domácí přečkali krušné chvíle a několik nepříjemných střel ze strany litvínovských hráčů a následně vyhodili kotouč.

04:33
    František Lukeš vypálil od modré čáry. Hokejisté VERVY sice stínili, ale i tak zvládl Brandon Maxwell puk chytit.

03:58
    Znovu se vylučuje. Tentokrát na straně domácích. Menší trest za podražení byl vyměřen Tomáši Urbanovi (MBL).

03:15
    Od modré čáry vypálil Marek Baránek, na něj si ale počíhal Brandon Maxwell a přesně zasáhl lapačkou.

02:51
    Několik sekund po inkasované brance zahráli Litvínovští puk na icing, následně se však drží v útočném pásmu.
    02:24 Jakub KLEPIŠ - 1:0

02:24
    Využitá přesilovka Bruslařského klubu. Petr Holík z pravého kruhu přihrál na protější stranu JAKUBU KLEPIŠOVI. Puk po jeho střele byl sice zpomalen, přesto ale za brankovou čáru doklouzal. Asistence: Petr Holík, Matěj Stříteský.

02:08
    Petr Holík přihrál na modrou čáru Matěji Stříteskému, ten ale namířil jen na mantinel.

01:22
    Středočeši stále krouží kolem Petráskovy branky, až po chvíli se VERVA osvobodila.

00:51
    Domácí hráči už jsou usazeni v útočném pásmu před brankářem. Jakub Valský nastavoval hokejku do odkryté brány, avšak puk k němu nezamířil.

00:27
    Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Richard Nejezchleb (LIT).

00:17
    Po 17 sekundách už hrají domácí ve výhodě.

00:01

Hokejisté už nastupují na led, kde jsou už připravení rozhodčí. Za několik sekund zápas vypukne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V aréně probíhá rozbruslení, začátek zápasu se přibližuje.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Eminger, Hanzlík (C), J. Říha, Němeček, Stříteský, Hrdinka, Knot – Lenc (A), P. Holík, P. Musil – Valský, T. Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Klepiš (A) – Martin Procházka, Najman, Pacovský.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Baránek, Sörvik, L. Doudera, Gula (A), Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička – F. Lukeš, Nejezchleb, Jánský – J. Černý (A), M. Hanzl, Matoušek – Trávníček (C), Válek, Jurčík – J. Doležal, Jícha, M. Hořava.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Kajínek, Zavřel.

Favoritem na vítězství je podle sázkových kanceláří Mladá Boleslav. Během dne kurz na vítězství Litvínova ještě vzrostl, zatímco na domácí Středočechy klesl.

V první formaci Mladé Boleslavi nastoupí podle očekávání nová akvizice domácích Petr Holík. Naopak za Bruslařský klub ale nenastoupí jeden z nejrychlejších útočníků tuzemské nejvyšší soutěže Martin Látal.

Premiérový start v Tipsport extralize naopak čeká dvacetiletého juniora Josefa Jíchu, který dosud nastupoval v DHL Extralize juniorů a v předchozí sezóně okusil i 1. ligu v Mostě.

Pokud byla řeč o mizerné produktivitě Mladé Boleslavi, tak u Litvínova je to ještě horší. Směrem dopředu je totiž nejhorší v celé extralize. Severočeši navíc ještě v této sezoně nevyhráli ani jednou venku, v pátek budou mít tedy velkou motivaci. Litvínov je v tabulce předposlední se šesti body.

Práce s holí na jedničku @jan_ruzicka97 ???????? #CCMGoalie #CCMPremier #AmplifyYourCoverage

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Bruslařský klub je s devíti body na šestém místě v extraligové tabulce. Ze strany středočeského celku se zatím nejedná o šťastný vstup do sezóny. Mladou Boleslav trápí zejména žalostná produktivita. Na to zareagovali Boleslavští angažováním posily z KHL Petra Holíka, ten by měl nastoupit už v tomto utkání.

Dobrý den z města automobilů. Zdejší ŠKOENERGO Aréna bude hostit zápas 8. kola Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a Litvínovem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.