Jablonec n/N – Oxyworld Baník Chomutov 8:4 (kon.)
FK GMM Jablonec nad Nisou
8:4 (3:1)
Oxyworld Baník Chomutov
Pátek 29.09.2017, 20:30 • Sportovní hala Jablonec nad Nisou • 2. Futsal liga západ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Oba týmy byly v loňském ročníku poměrně úspěšné. Jablonci se sice nepodařilo navázat na třetí příčku z ročníku 2015/2016, i tak ale na severu Čech s konečným čtvrtým místem panovala spokojenost. Chomutov hrál klidný střed a často proháněl i ty nejlepší. I proto se tak máme na co těšit.

FK GMM Jablonec nad Nisou: Masařík (Vykoukal) – Kraus, Bláha, Haunold, Bursa, Makula, Mečíř, Krejčík, Mazánek

FC Baník Chomutov: Hůla (M. Nový) – Šebek, Kasal, Süssmilch, Kopta, Klíma, Jánošík, P. Nový, Chmelan.

Dnes se na hřišti potkávají i dva nejproduktivnější hráči loňského ročníku. Chomutovský kanonýr Petr Nový vyzve v dnešním klání krále střelců minulé sezóny Petra Mečíře.

1

1
    Masařík neměl komu, a tak pozdravil dalekonosným nákopem svého protějška. Hůla byl pozorný.

2
    První standardka Jablonce. Bláha nabil Mečířovi, ten minul chomutovskou bránu.

3
    Jablonec nad Nisou právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení. Haunold byl u míče rychleji než gólman Hůla a ideálně ho předložil KAMILU MAKULOVI, který svůj debut v jabloneckém dresu oslavil trefou.

4
    Masařík musel poprvé na zem. Slabá střela Petra Nového byla pro domácího brankáře lahůdkou.

5
    Mečíř našel před bránou Krause, který pálil z otočky. Jeho pokus byl ale zblokovaný.

5
    Kasal vypálil z úctyhodné dálky, Masařík tečoval konečky prstů nad.

6
    Janošík se přes Bursu uvolnil ke střele, ale ta mířila na střed brány k Masaříkovi.

7
    Bursa překazil rychlý kontr Baníku nedovoleným způsobem, vše se však obešlo bez karet.

8
    Hra je teď plná nepřesností.

9
    Bláhovu jedovku vyrazil Hůla jen před sebe, práci za něho dokončili jeho spoluhráči.

10
    Kasal opět tvrdě vypálil a Masařík vytáhl jeho bombu s problémy na břevno.

11
    Baník Chomutov právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Jablonec neubránil roh Chomutova a ten trestal. Klímův střílený pas tečoval za bezmocného Masaříka ZDENĚK KOPTA.

12
    Nový byl sám před Masaříkem, který však fantasticky zastavil štiplavý pokus šajtlí.

12
    Jablonecká defenziva teď trochu hoří. Nový zakončil nedůrazně rychlý brejk hostů, Masařík však vyrazil jen k Jánošíkovi, který si mohl vybrat kudy propálí balon do sítě. I přesto trefil jen ležícího Masaříka.

13
    Bláha tvrdě vystřelil, Hůla byl pevný jako skála.

14
    Mazánek si narazil s Mečířem a dostal se do velmi interesantní střelecké pozice. Jablonecký forvard však trestuhodně minul.

15
    Haunold před bránou jen těsně nedosáhl na střílený pas Mečíře.

15
    Bursa z rohu hřiště namazal před bránu Šebkovi, jenž v obrovské šanci nastřelil jen Masaříka.

16
    Haunold z levé strany poslal před bránu střílený centr, jenže Krejčík, který měl k balonu, nejblíže nedokázal nastavit svou nohu tak, aby usměrnil míč do sítě.

16
    Žlutou kartu dostává Haunold (FK GMM Jablonec nad Nisou).

17
    Mazánek neprostřelil obranný val Baníku.

18
    Mečíř se vytočil ke střele, ale netrefil chomutovské zařízení.

20
    Na prahu poslední minuty první půle se Jablonec vrací do vedení. Makula u postranní čáry umotal dva protihráče a předložil míč před bránu KAMILU KREJČÍKOVI, který si i v krkolomné pozici dokázal poradit.

20
    Dokonalý závěr v podání Jabloneckých! Makula ze vzduchu sklepl míč pro osamoceného JIŘÍHO HAUNOLDA.Ten si srovnal krok a propálil hostujícího brankáře.

20

Skončená první půle utkání mezi Jabloncem a Chomutovem nabídla zajímavou podívanou. Baník s domácími držel dlouho krok, ale v poslední minutě dvakrát inkasoval, domácí tak vedou po dvaceti minutách 3:1. Ve skvělém světle se zatím ukazuje jablonecký novic Kamil Makula, který jeden gól dal a na zbylé dva nahrál.

Druhý poločas začne přibližně v 21:24.

21

21
    Mečíř nahrál Mazánkovi, který okamžitě pálil. Jeho rána ale až k Hůlovi nedoputovala.

22
    GMM přidává další trefu hned na úvod poločasu. Svižná střela PETRA MEČÍŘE doplachtila až do sítě.

22
    Haunold vyslal z pravé strany střílený pas, na který Krejčík o centimetry nedosáhl.

23
    Bursa zahrál vysokou nohou těsně před Šebkem, z čehož resultovala penalta pro Baník.

23
    ZDENĚK KOPTA byl při exekuci nekompromisní a propálil Masaříka.

24
    Kasal po zemi mířil na přední tyč, Masařík reflexivně vykopl.

25
    Kasal zakončoval další svoji individuální akci pod břevno, po míči ale na poslední chvíli sáhla Masaříkova rukavice.

26
    Haunold dostal jesličky a Kopta rázem zakončoval z bezprostřední blízkosti. Masařík ale byl na svém místě.

27
    Krejčík nepřesnou přihrávkou nastartoval chomutovský brejk, který zakončoval Süssmilch. Masařík je dnes ale vynikající, což potvrdil dalším skvělým zákrokem.

27
    Žlutou kartu dostává Kasal (FC Baník Chomutov).

28
    Rychlá akce Jablonce! Kraus prováhal vhodný okamžik a nakonec sám zakončil nepřesně.

28
    Kasal úplně sám před Masaříkem selhal a bodlem netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

30
    Krejčík v obrovské šanci netrefil chomutovskou bránu.

30
    Makula si po narážečce s Bursou poradil s přesilou protihráčů, a ačkoliv sám už neměl prostor k zakončení. Míč s trochou štěstí doputoval ke KAMILU KREJČÍKOVI a ten byl tentokrát nekompromisní.

31
    Mazánek se osmělil pumelicí na přední tyč, Hůla ji ale dokázal vyškrábnout mimo tři tyče.

Oddechový čas pro hosty.

32
    Hosté to zkusí v pěti bez brankáře.

33
    Krejčík obešel dva protihráče, jenže svou krásnou akci nevyšperkoval brankou. Jeho ránu zastavil Kopta v dresu pro power-play.

34
    Masařík se zaskvěl proti Koptovi, pro jehož ránu si doslova došel.

35
    Krasně rozehraný volný přímý kop GMM! Domácí dirigent Bláha rozehrál na zcela volného TOMÁŠE MAZÁNKA a tomu už stačilo jen nastavit nohu.

36
    Hosté už hodně riskovali a nevyplatilo se. TOMÁŠ MAZÁNEK krátce po své první trefě ztrestal Baník podruhé.

36
    Žlutou kartu dostává M. Nový (FC Baník Chomutov).

37
    Baník se přece jen dočkal. DANIEL KASAL si narazil se Šebkem a trefil se nechytatelně k tyči.

38
    Makula si poradil s těsnou obranou a dostal se až do střelecké pozice. Přesto ještě raději hledal spoluhráče.

39
    Žlutou kartu dostává Bláha (FK GMM Jablonec nad Nisou).

40
    Žlutou kartu dostává Jánošík (FC Baník Chomutov).

40
    Červenou kartu dostává Jánošík (FC Baník Chomutov).

40
    Penalta pro Jablonec, Jánošíkovi ujely nervy a po červené kartě jde pod sprchu.

Svého svěřence následoval i vykázaný trenér hostí.

40
    K penaltě se postavil KAMIL KREJČÍK a byl nekompromisní. Hůlu poslal na druhou stranu a upravil na 8:3.

40
    V posledních vteřinkách je tu ještě snížení, o které se postaral DANIEL KASAL.

GMM úspěšně zvládlo vstup do soutěže a nelehkého soupeře z Chomutova zdolalo poměrem 8:4.

S tímto konstatováním se s vámi loučím, přeji hezký zbytek dne a u dalších onlajnů na shledanou. (22:15:34)

Jan Kousal

Hledáme zpravodaje pro tým Oxyworld Baník Chomutov. Více informací zde.

Branky: 3. Makula, 20. Krejčík, 20. Haunold, 22. Mečíř, 30. Krejčík, 35. Mazánek, 36. Mazánek, 40. Krejčík (pen.) – 11. Kopta, 23. Kopta (pen.), 37. Kasal, 40. Kasal

Karty:   16. Haunold (GJN), 39. Bláha (GJN) – 27. Kasal (BCH), 36. Nový (BCH), 40. Jánošík (BCH)   40. Jánošík (BCH)

Oxyworld Baník Chomutov: Hůla (M. Nový) – Šebek, Kasal, Süssmilch, Kopta, Klíma, Jánošík, P. Nový, Chmelan

Rozhodčí: Trlida, Dragoun; delegát: M. Černý