Kunlun – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Omsk 2:3 (kon.)
Soči – Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Avangard Omsk
Sobota 30.09.2017, 16:00 • Arena 2000 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ještě jednou Vítám u přenosu všechny hokejové fanoušky! V dnešním přenosu se společně podíváme na KHL, ve které se střetnou celky z předních pozic, tedy domácí Lokomotiv Jaroslavl a hosté z Omsku.

Domácí tým se nachází na čtvrtém místě nabité západní konference. Před domácím týmem se nachází týmy jako Petrohrad, Dynamo Moskva a milé překvapení letošní sezóny finský Jokerit ! Jaroslavl má na svém kontě 26 bodů po patnácti zápasech a skóre 35:39. V posledních pěti zápasech na domácí půdě Lokomotiv nepadl a ztratil pouze jeden bod s Magnitogorskem. Jenže Lokomotiv absolvoval třízápasový trip, ve kterém všechny tři utkání prohrál a získal pouze jeden bod. (6:1,4:3pp,6:1) Domácí aktuálně nemají příliš dobrou formu, ale na domácím ledě se jim daří. Podaří se jim dnes zastavit série porážek?
    Kanadské bodování
    Staffan Kronwall 3+13
    Brandon Kozun 4+7
    Petri Kontiola 4+5
    Jakub Nakládal 3+6

Hostující celek má stejně jako domácí 26 bodů, jenže hosté hrají východní konferenci a tam jim tenhle zisk bodů stačí na druhé místo za první Kazaní. Skóre Omsku je 39:23, což ukazuje velkou ofenzivní sílu a zároveň i jednu z nejlepších obran v KHL. Omsku se venku daří a vyhrál tři poslední venkovní zápasy za sebou. Jenže Omsk dlouho nehrál venku, protože až nyní ukončuje svou sérii domácích zápasů, ve kterých na střídačku vyhrával a prohrával. Podaří se Omsku protáhnout sérii vítězných zápasů na ledě soupeře ?

Lokomotiv 3:2 Omsk

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, D. Osipov, Rafikov, Manuchov, Koledov – Kozun, Talbot, Kontiola – Apalkov, Averin, Lugin – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Kajumov, Mosaljov, Kadějkin – Alexejev.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Meňšikov, Berezin, Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, Minejev – Pěrežogin, Kugryšev, Fisenko – Pjanov, I. Michejev, Košelev – A. Petersson, Everberg, K. Semjonov – Manukjan, Stas, A. Galimov – Chochrjakov.

Rozhodčí: Sergei Kulakov, Yury Tsyplakov – Pavel Badyl, Ivan Dedyulya.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:25
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.

00:50
    Omsk se usadil v útočném pásmu a kombinuje.

01:06
    Domácí se osvobozují a hosté střídají.

01:27
    Alexandr Polunin pálil tvrdě z levého kruhu a Furch si připisuje první zásah.

01:51
    Denis Mosaljov se pokusil Furcha ohrozit střelou tahem, ale český brankář v poklidu chytil puk do lapačky.

02:10
    Lokomotiv zamkl na chvíli Omsk v obraném pásmu, ale domácí z tohoto tlaku vytěžili pouze nahození na branku.

02:38
    Petri Kontiola střílel ze středu hřiště velmi nebezpečně a Furch měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil !

02:56
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., vražení na hrazení).

03:18
    Alexej Murygin zastavuje hru svým zákrokem.

03:20
    Ihned po buly domácí vyhazují.

03:40
    Hosté jsou už v pásmu a kombinují !

04:04
    Erik Gustafsson vystřelil nebezpečně od modré čáry, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil !

04:11
    Počet hráčů na ledě se nám srovná a poté začne kratší přesilovka Lokomotivu.

04:37
    Omsk se při hře 4 na 4 tlačí dopředu a snaží se vstřelit úvodní branku utkání.

04:56

05:23
    Domácí začínají svou přesilovou hru, ale nemohou se dostat do pásma.

06:00
    Až nyní se Lokomotiv usazuje ve třetině.

06:11

06:28
    Hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hraje se 5 na 5.

06:47
    Další zakázané uvolnění hostujícího celku.

06:52
    Omsk se osvobozuje a celá pětice jde vystřídat.

07:13
    Lokomotiv je zpět v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet.

07:47
    Hráči Omsku opět vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

07:54
    Maxime Talbot stál před naprosto odkrytou klecí, jenže jeden z hostujících obránců mu střelu přizvedl nad branku ! Veliká šance Lokomotivu !

08:53
    Lokomotiv se stále hrne dopředu a hosté mají problémy se dostat z pásma.

09:20
    Petri Kontiola nahodil na Furcha a ten rychle rozehrává.

09:50
    Situaci dva na jednoho nevyřešil ideálním způsobem Alexandr Kadějkin, a tak je skóre stále nerozhodné.

10:45
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Nádherná branka domácího celku a skvěle vyřešené přečíslení tři na dva! Kadějkin zavezl kotouč do pásma, kde nahrál Mosaljovovi, který puk lehkou žabkou naservíroval před prázdnou branku DENISU ALEXEJEVOVI, který kotouč zametl do branky. Asistence: Mosaljov, Kadějkin.
    10:45 Denis ALEXEJEV - 1:0

11:07
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 2 min., hákování).

12:02
    První minuta přesilové hry Omsku nabídla dvě střely na domácí branku, ale bez úspěchu.

12:30
    Dennis Everberg vymyslel krásnou akci, po které střílel jeden z jeho parťáků v útoku, ale skvělý zákrok vytáhl Alexej Murygin!

12:41
    Počet hráčů na ledě se opět vyrovná, protože na trestnou lavici odchází hráč Omsku – Meňšikov.

13:07

13:31
    Lokomotiv je v pásmu a kombinuje.

13:45
    Domácí ztratili kotouč na modré čáře a hostě se hnali do protiútoku, jenže jejich snahu zastavuje ofsajd.

14:05
    Omsk se osvobozuje.

14:40
    Domácí mačkají Omsk, ale chybí jim střelba na branku.

14:43
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jegor Martynov – 2 min., krosček).

15:10
    Furch má plné ruce práce, aby udržel Omsk na dostřel. Domácí přesilovky jsou hodně nebezpečné!

15:30

15:50
    Lokomotiv je zpět v pásmu a kombinuje po mantinelech.

16:12
    Hosté znovu vyhazují.

16:30
    Tak tohle není příliš povedená přesilovka Lokomotivu. Domácí se nemohou dostat do pásma a když už se do něj dostanou, tak brzy ztratí kotouč a Omsk bez problémů vyhazuje.

16:43

17:03
    Omsk je po dlouhé době v pěti a ihned se pokouší rozjet útočnou akci.

17:30
    Domácí i ve hře pět na pět zamkli Omsk v obraném pásmu a s lehkostí kombinují.

18:07
    Po delší době si na kotouč sáhl i Alexej Murygin. Omsk je v útočném pásmu a snaží se vyrovnat.

18:59
    Hraje se nahoru dolů a v obrovském tempu!

19:33
    Petri Kontiola střílel z mezikruží, ale jeho pokus minul branku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme viděli krásný hokej, který nabídl spousty útočných akcí a pár šancí a také jednu branku, kterou vstřelil po dobrém vyřešení situace 3 na 2 Denis Alexejev. Omsk byl ze začátku aktivnější, ale zbytečnými vyloučeními předal aktivitu domácím, kteří od vstřelení branky diktovali tempo hry.
    Střely 11:6.

20:01

20:02
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál hostující celek.

20:15
    Michail Fisenko se pokusil ohrozit branku domácích, ale jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

20:30
    Jevgenij Medveděv se zjevil v dobré pozici na vrcholku kruhu, ale domácího brankáře nepřekonal !

21:00
    Hosté vstoupili hodně aktivně do druhé třetiny a pokoušejí se srovnat stav zápasu.

21:14
    Rušan Rafikov vypálil od modré čáry a Furch jeho střelu bez problému kryje.

21:28
    Jonas Ahnelöv nahodil puk na zadní mantinel a ten poté zakryl právě před Anhelovem domácí brankář. Omsk tak získal útočné pásmo.

21:46
    Dennis Everberg tečoval střelu před Muryginem, ale ne nijak nebezpečně.

22:10
    Lokomotiv je hnán svými fanoušky za další brankou, ale hosté hrají ve druhé třetině o poznání lépe než v té první.

22:54
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Dmitrij Lugin – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

22:54
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Dmitrij Lugin – 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

23:13
    Omsk se nemůže dostat do útočné třetiny.

23:30
    Domácí se řítili dva na jednoho, ale tentokrát si na hostující obranu nepřišli.

24:10
    Další přečíslení dva na jednoho v podání domácí, které musel řešit dobrým zásahem Dominik Furch !

24:53
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté přece jen využívají přesilovou hru! Jedna vteřina chyběla do návratu domácího hráče a ke střele od modré se dostal Petersson, který trefil svého spoluhráče KIRILLA SEMJONOVA a ten se pohotově zorientoval a poslal puk za záda Murygina. Asistence: Petersson, Martynov.
    24:53 Kirill SEMJONOV - 1:1

26:35
    Omsk se tlačí opět dopředu a pokouší se strhnout vedení na svou stranu.

26:51
    Dmitrij Kugryšev stál před prázdnou brankou, ale neodhodlal se vystřelit z první a prováhal tak velikou šanci ! Následnou střelu už stihl zlikvidovat domácí brankář.

27:20
    Omsk hraje velmi aktivně ve druhé třetině a hlavně disciplinovaně! Lokomotiv má veliké problémy.

28:02
    Domácí se usadili v útočné třetině a pokouší se si vzít vedení zpět na svou stranu.

28:45
    Až nyní se hosté osvobozují a spěchají vystřídat.

29:20
    Jegor Korškov se nechal zbytečně obrat o kotouč a hosté zakládají útočnou akci od vlastní branky.

30:00
    Hra se vyrovnala a oba týmy si vytváří dobré střelecké pozice !

30:54
    Domácí hráči stále kombinují v útočném pásmu a nyní to je Omsk, který nestíhá.

31:33
    Domácí stále na kotouči, ale už za svou vlastní brankou.

32:00
    Jegor Martynov nahodil od modré čáry na domácího brankáře, který kotouč pokryl. Následuje komerční přestávka.

32:15
    Omsk se neusadil v útočném pásmu a musí svou další akci rozjet od své vlastní branky.

32:45
    Domácí vyhráli vhazování a dostali se ke střele, kterou musel pokrýt Furch.

33:46
    Ojedinělá šance hostů v posledních minutách končí brankou ! ALEXANDR PĚREŽOGIN dostal dobrou nahrávku ve středním pásmu a jel vstříc brance soupeře. Nejprve pálil od modré a tuto střelu vyrazil domácí brankář pouze před sebe kam dojížděl právě Perežogin a z dorážky zavěsil puk do branky! Asistence: Fisenko, Menšikov.
    33:46 Alexandr PĚREŽOGIN - 1:2

35:05
    Domácí jsou v útočném pásmu a pokoušejí se dorovnat stav utkání.

35:40
    Omsk je nabuzený po další brance a po ledě doslova létá. Lokomotiv bude muset ubránit zbytek třetiny bez inkasované branky a ve třetí třetině se pokusit se zápasem něco udělat.

36:25
    Hosté opět kombinují v útočné třetině.

36:52
    Lokomotiv je pod obrovským tlakem soupeře.

37:06
    Andrej Stas střílel z mezikruží, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

37:23
    Omsk od druhé branky ožil a nedává domácím ani kousek ledu zdarma. Hosté jsou velmi aktivní!

37:36
    Jakub Nakládal vystřelil na Dominka Furcha, který jeho střelu skryl do lapačky.

38:46
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., sevření puku rukou).

39:14
    Postup Omsku zastavuje ofsajd.

39:33
    Hosté rozjíždí poslední akci druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme viděli skvělý nástup Omsku, který Lokomotiv mačkal a z toho vyplynulo vyloučení domácího celku, které dokázali hosté potrestat. konkrétně se prosadil Semjonov. Hosté zlepšili svou disciplínu a vytvářeli si dost šancí. jenže v polovině třetiny se domácí opět ujali tempa a snažili se strhnout vedení na svou stranu. Ovšem ve 33 minutě se dostal do útoku Perežogin a z ojedinělé akce dokázal obrátit stav utkání ve prospěch Omsku. Od této branky byli hosté jednoznačně lepším celkem a lokomotiv může být rád, že se jde do kabin pouze za stavu 1:2.
    Střely 16:21.

40:01

40:22
    Omsk stejně jako ve druhé třetině tak i do té třetí vstoupil velmi aktivně.

40:46

41:20
    Domácí jsou v hloubi svého obranného pásma napadáni a to jim dělá veliké problémy !

42:10
    Omsk dobře brání a nepouští Lokomotiv do svého pásma.

42:23
    Ofsajd zastavil útok hostů.

42:55
    Daniil Apalkov se dostal před Furcha a pokusil se vystřelit do horní poloviny branky, ale český brankář tuhle dobrou šanci pokryl.

43:30
    Další individuální akce domácích a další dobrý zákrok Dominika Furcha.

44:00
    Domácí se hnali dopředu, ale střelu Ljubuškina nadzvedl nad plexisklo jeden z hostujících obránců.

44:11
    Další zásah Furcha. Od modré tentokrát pálil Denis Mosaljov.

44:35
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Michejev – 2 min., hákování).

45:02
    Nakládal trefil tyčku Dominika Furcha, ale vzrušení bylo naprosto zbytečné, protože hlavní rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

45:35
    Minuta z domácí přesilovky je pryč a Furch ještě neměl žádnou práci.

46:00
    Omsk vyhazuje.

46:30
    Denis Alexejev a Jegor Averin. Oba dva zmiňovaní spálili obrovské šance na vyrovnání !

46:35

47:25
    Hosté se nemohou dostat ze svého pásma.

47:40
    Omsk získal kotouč a pokouší se prověřit hostujícího brankáře, který vetřetí třetině nemá moc práce.

48:20
    Střelu od modré kryje v poklidu Alexej Murygin a hned rozehrává na své obránce.

49:05
    Domácí hráči mají často puk na svých hokejkách, ale nemůžou se dostat do pásma a nebo do nějaké lepší střelecké pozice. Omsk dobře brání vedení.

49:35
    Daniil Apalkov vytáhl puk zpoza branky a chtěl nachytat Furcha, ale ten byl pozorný a jeho dobrou šanci zlikvidoval !

49:42
    Vzápětí se hnal sám na branku jeden z hostujících hráčů, ale ani on nepřekonal strážce branky.

49:46
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., sekání).

50:15
    Domácí jdou do tří !

51:00
    Erik Gustafsson z pravého kruhu trefil pouze betony přesouvajícího se brankáře.

51:35
    Hosté stále v útočném pásmu.

52:03
    JEGOR MARTYNOV vystřelil od modré čáry a prostřelil Murygina, který měl zakrytý výhled. Hosté využili přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení. Asistence: Kugryšev a Erik Gustafsson.
    52:03 Jegor MARTYNOV - 1:3

53:13
    Domácí se tlačí dopředu, ale střílejí buď od mantinelů a nebo od modré čáry a s těmito pokusy nemá Furch žádný velký problém.

54:37
    Hosté brání stav zápasu. lokomotiv sice kombinuje, ale branku Furcha neohrožuje.

55:00
    Čas se domácím krátí. Posledních pět minut zbývá do konce třetiny.

55:32
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale ještě nevyslali žádnou střelu na Furcha. Takhle branku opravdu nedají.

56:05
    Ilja Michejev ujel domácím obráncům a pěknou střelou z kruhu prověřil Murygina.

56:26
    Zakázané uvolnění hostů zastavuje časomíru.

57:10
    Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:20
    Domácí jsou ve svém pásmu a Omsk dobře brání střední pásmo.

58:40
    Až nyní se Lokomotiv dostal do útočného pásma.

58:57
    Lokomotiv se pokusil o hru v šesti a snažiju stav zápasu na rozdíl jediné branky! MAXIME TALBOT dostal nahrávku na spodní část pravého kruhu a přesnou střelou překonal Dominika Furcha ! Asistence: Kraskovskij a Rafikov.
    58:57 Maxime TALBOT - 2:3

59:13
    Domácí opět bez brankáře !

59:50

Třetí třetina byla dost opatrná a když se hosté prosadili už potřetí tak to vypadalo na poklidný závěr zápasu. Jenže domácím se minutu před koncem povedlo snížit na rozdíl jediné branky a viděli jsme tak napínavý závěr, ve kterém to domácí zkoušeli v šesti, ale ani tak neuspěli a z dnešního zápasu neberou ani jeden bod. Naopak Omsk prodlužuje svou vítěznou sérii na venkovních kluzištích a bere si tři body.
    Střely 31:28

To je pro dnešek vše a u dalších přenosů z KHL na shledanou. (18:22:56)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 11. Alexejev (Mosaljov, Kadějkin), 59. Talbot (Kraskovskij, Rafikov) – 25. K. Semjonov (A. Petersson, Martynov), 34. Pěrežogin (Fisenko, Meňšikov), 53. Martynov (Kugryšev, Gustafsson)

Rozhodčí: Sergei Kulakov, Yury Tsyplakov – Pavel Badyl, Ivan Dedyulya