Kometa Brno – Salzburg 0:7 (kon.) | Vsetín – Havířov 1:0 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 2:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Pardubice 5:3 (kon.) | Letňany – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
HC Plzeň – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 5:2 (kon.) | Warriors Brno – Olomouc 3:4 (po pr.)
Liberec – Slavia 3:4 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
HC Slavia Praha
Sobota 30.09.2017, 18:00 • Home Credit Aréna • Extraliga staršího dorostu • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Bílí Tygři Liberec: Novák (Zajíček) – Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Kotyza, Šáfářovský, Dominik

HC Slavia Praha: Pánek (Málek) – Fiala, Mareček, Štibingr, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Hradil, Hasil, Vaniš, Janča, Houška, Petrák, Klapka

Rozhodčí: Vyštejn – Kajínek, Lichtenberg.

Přeji pěkné sobotní odpoledne, vítám vás u online přenosu utkání extraligy staršího dorostu mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Slavia Praha.

Domácí oblékli svou bílou variantu dresů, Slavia nastupuje v červené.

Obě mužstva jsou na ledě, zápas co nevidět začne!

00:01

00:10
    Úvodní buly ovládli hosté, nyní už ovšem mají puk Liberečtí, kteří zakládají první akci.

00:33
    Máme tu první vyloučení. Ondřej Holý (SLA) inkasoval dvě minuty za podražení.

00:40
    Hosté vyhazují, Tygři musí začít ve svém obranném pásmu.

01:22
    Po několika křížných přihrávkách pálil od modré Šeliga. Brankář Pánek si však poradil jak s jeho střelou, tak s následnou dorážkou Rychlovského.

02:00
    Slavia vyhazuje puk až za Zajíčkovu bránu a může vystřídat.

02:06
    Liberečtí si nepohlídali přechod přes modrou čáru a je jim odpískán ofsajd.

02:33
    Slavia je kompletní.

03:10
    Ke střele se nyní dostali i sešívaní. Zajíček ale neměl s pokusem Havrdy sebemenší problémy.

03:56
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.

04:16
    Zakázané uvolnění Severočechů, vhazovat se bude před Zajíčkem.

04:52
    Zatím bylo k vidění minimum šancí, obě mužstva skvěle brání střední pásmo.

05:32
    Milan Antoš se dostal k zakončení z mezikruží, mířil ale přímo do Zajíčkovy náruče.

05:55
    Zajíček si připisuje další zákrok, tentokrát svým pravým betonem vyrazil dělovku Ondřeje Holého.

06:27
    Tygři dostali slávisty pod tlak, ti se nakonec osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

07:14
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Dominik Šeliga vybojoval puk za bránou a poslal jej na JAKUBA RYCHLOVSKÉHO, který z levého kruhu prostřelil Pánka a vsítil první gól utkání. Asistence: Dominik Šeliga.

08:44
    Vladislav Houška se od modré proháčkoval až mezi kruhy, odkud se pokusil zakončit bekhendem. Zajíček jeho střelu vyrazil a následně zlikvidoval i dorážku Martina Petráka.

09:30
    Na druhé straně Pánek neudržel pokus Drábeka a puk se odrazil přímo na hůl Křepelky. Ten však puk do sítě nedorazil.

09:54
    Po střele Iry od modré se před Pánkem strhla tlačenice o kotouč. Gólman Slavie pokryl několik libereckých dorážek a situaci ustál.

10:51
    Šafářovský zavezl kotouč po levém křídle do útočné třetiny a poté jej poslal do brankoviště. Tam se ovšem nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.

12:37
    Tygři mají puk na svých hokejkách, hosté ale výborně napadají a působí Severočechům nemalé problémy.

13:49
    Filip Macek se na modré čáře dostal ke kotouči, napřáhl se a tvrdou ranou prověřil Zajíčka. Ten však zachoval klid a střelu hostujícího obránce vyrazil do rohu.

15:35
    Už to vypadalo, že slávisté pojedou dva na jednoho. Antoš ale kotouč zpracoval vysokou holí, čehož si všiml i hlavní rozhodčí a přerušil hru.

16:37
    Šeliga se prosmýkl mezi dvěma hráči a mohl jet sám na bránu, jenže mu trochu utekl kotouč. Liberecký útočník tak musel zakončovat až z ostrého úhlu, odkud mířil vysoko nad břevno.

17:22
    V přečíslení čtyři na dva přihrál Had Janu Křepelkovi, jenž vyslal na bránu jedovatou střelu zápěstím. Pánek ovšem předvedl skvělý reflex a vyrazil kotouč vyrážečkou.

18:22
    Šuráň chyboval při rozehrávce a přihrál přesně na hokejku Jaroslavu Brožovi, který ale svou šanci nevyužil. Mířil totiž přesně do připraveného Zajíčka.

19:02
    Šuráň se dostal do další příležitosti, když v souboji jeden na jednoho obešel Drábeka. Zakončit ale nestihl, jelikož mu puk vypíchl svou holí brankář Zajíček.

20:00

První třetina je u konce. O něco spokojenější odchází do kabiny Severočeši, kteří se zásluhou Jakuba Rychlovského dostali do vedení. Obě mužstva si poté ještě připsala několik slibných šancí, žádná branka už ale nepadla. Druhá třetina začne přibližně v 18:42.

20:01

20:27
    Petr Had se napřáhl na modré a vypálil. Trefil ale pouze Jaroslava Brože, který zůstal v bolestech ležet na ledě. Nakonec se ale zvedl a odjel na střídačku.

20:49
    Následně pálil od modré Daniel Ira, který pro změnu mířil do zadního mantinelu.

21:16
    Hostům nevyšla rozehrávka a puk doputoval až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude opět před Pánkem.

22:05
    Slávisté jeli dva na jednoho! Maxim Havrda vybídl k zakončení Filipa Macka, který ale trefil přesunujícího se Zajíčka.

24:17
    Adam Klapka zkusil vypálit z mezikruží, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

24:55
    Liberečtí se provinili zakázaným uvolněním. Hra se přesune před Zajíčka.

25:13
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají! VLADISLAV HOUŠKA se svým pokusem z pravého kruhu sice neuspěl, jenže poté se dostal k dorážce a poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Štibingr.

25:50
    Adam Klapka ujel všem svým pronásledovatelům a tváří v tvář Zajíčkovi vypálil zápěstím. Liberecký brankář ale předvedl jistý zákrok a Klapkovu střelu vyrazil!

26:23
    Na druhé straně mohl Maťátko poslat do samostatného úniku Rychlovského, jenže přihrávku mu zblokoval jeden z obránců sešívaných.

27:44
    Slavia si vyzkouší první přesilovku. Petr Had (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení.

27:57
    Tygři vyhráli buly a okamžitě posílají puk mimo svou třetinu.

28:20
    Štibingr přihrával před bránu úplně volnému Brožovi, který mohl zakončovat do prázdné klece. Šimon Zajíček však vložil do Štibingrovy přihrávky hůl a zachránil situaci.

29:39
    Dělovku Milana Antoše od modré úspěšně zblokoval Bieniek.

29:44
    Domácí jsou kompletní.

30:03
    Icing Liberce. Hra se přesune zpět před Zajíčka.

31:25
    Jakub Žůrek obdržel křížný pas na modrou a vypálil tvrdě z voleje. Před bránou clonil Pánkovi Adam Liška, který neuspěl ani se svou tečí, ani s následnou dorážkou.

32:17
    Adam Klapka jel sám na bránu a zkusil kličku do bekhendu. Šimon Zajíček ale jeho pokus o zakončení vystihl a předvedl další skvělý zákrok!

33:41
    Jakub Žůrek nebezpečně tečoval nabídku Petra Hada, slávistický brankář ale situaci ustál.

35:12
    Mackovi se nepovedla rozehrávka a nechtěně poslal kotouč až na druhou stranu kluziště. Čároví sudí odpískali zakázané uvolnění.

35:41
    Zajíček si připisuje další úspěšný zásah. Do své náruče ukryl pokus Vladislava Houšky.

36:32
    Už dlouho jsme neviděli žádnou větší příležitost, obě mužstva skvěle brání.

36:49
    Zakázané uvolnění Liberce.

38:33
    Hosté se dostávají do vedení a otáčí vývoj zápasu! V nepřehledné situaci před bránou se nejlépe zorientoval JAROSLAV BROŽ, který dotlačil puk za čáru a vsítil druhou branku Slavie.

39:24
    ADAM KLAPKA se po nahrávce Daniela Hradila dostal do dalšího samostatného úniku a pro tentokrát už uspěl. Zajíčka překonal střelou do horního rohu a posílá Slavii do dvoubrankového vedení.

39:56
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Antoš – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

I druhá třetina byla velmi vyrovnaná, góly ovšem stříleli pouze hosté. Slavia díky třem přesným zásahům otočila vývoj zápasu a do kabin si odnáší dvoubrankové vedení. Zda se Tygrům podaří utkání zdramatizovat se dozvíme ve třetí periodě, která začne přibližně v 19:37.

40:01

40:44
    Liberečtí začali náporem, Pánek však zatím moc práce neměl.

41:18
    Bienikovu střelu tečoval Vaniš nad bránu.

41:57
    Slavia je v plném počtu.

42:54
    Tygrů je aktuálně plný led, slávisté ale zatím úspěšně odolávají.

43:46
    Jaroslav Brož vypálil z ostrého úhlu a rozezněl tyč Zajíčkovy branky!

44:27
    Nyní se iniciativy chopili Pražané, kteří sevřeli Liberec ve jeho obranném pásmu. Šelmy se ale nakonec dostaly ke kotouči a mohou založit svůj další útok.

45:15
    Havrdův projektil zpoza obránce neměl dostatečnou razanci a Zajíček jej bez problémů zlikvidoval.

46:23
    Domácí mají šanci na snížení! Za podražení byl vyloučen Martin Petrák (SLA).

46:27
    Kižlin se po vhazování dostal ke kotouči a vyvezl jej až do obranné třetiny Libereckých.

47:01
    Domácí snižují! Petr Šafářovský přihrál na modrou JAKUBU ŽŮRKOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě a snížil náskok Slavie. Asistence: Petr Šafářovský.

47:15
    Je vyrovnáno! Ve zmatcích před Pánkem se nejlépe zorientoval MARTIN MAŤÁTKO, který poslal kotouč za bezmocného Pánka a srovnal na 3:3! Asistence: Jakub Rychlovský.

48:13
    Po Štibingrově střele vznikl v brankovišti domácích velký zmatek. Zajíček i přesto našel ve skrumáži kotouč a přerušil hru.

49:59
    Tygři se nyní dostali pod slavistický tlak a nemohou se dostat z vlastního pásma.

51:28
    Hra je nyní plná nepřesností, na obou stranách se začíná objevovat nervozita.

52:57
    Oba maskovaní muži jsou v posledních minutách bez práce, hraje se především ve středním pásmu.

54:04
    V přečíslení tří proti dvěma se Jaroslav Brož rozhodl pro individuální zakončení. Nezamířil ale přesně a ani netrefil bránu.

55:47
    Zakázané uvolnění Tygrů. Vhazovat se bude před Zajíčkem.

55:47
    Liberečtí se berou oddechový čas.

56:01
    Zajíček vyrazil střelu Houšky pouze na hůl Jana Srdínka, který ovšem nedokázal dorazit kotouč do sítě.

57:14
    Následně si liberecký gólman poradil s dělovkou Štibingra.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Tygři kombinují ve svém útočném pásmu.

59:01
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Brož – 2 min., sekání).

59:08
    Pánek měl velmi dobrý výhled, a tak mu Charvátova střela nenadělala žádné potíže.