Nymburk – Pelhřimov 3:4 (po pr.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 1:3 (kon.) | Nový Jičín – Šumperk 4:1 (kon.)
Kopřivnice – Poruba 2011 3:12 (kon.) | Kolín – Písek 3:1 (kon.) | Klatovy – Mor. Budějovice 5:4 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Sokolov – Bílina 7:3 (kon.) | Most – Děčín 4:7 (kon.)
Tábor – David Servis 4:3 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Jablonec n/N – Trutnov 5:0 (kon.)
Letňany – Řisuty 10:4 (kon.)
HC Kobra Praha
2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 30.09.2017, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • 2. liga skupina Západ • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V šestém kole na svém ledě přivítá pátá HC Kobra Praha druhý HC Stadion Vrchlabí. Dnešní soupeři se pravidelně potkávají od sezóny 2013/14 a utkání to bývají vyrovnaná a vypjatá.

Kobra má za sebou zatím čtyři odehraná utkání. Dokázala porazit Most a Letňany, v prodloužení padla se Sokolovem a naposledy prohrála v sobotu s Jabloncem vysoko 5:1. Svou pátou příčkou tak zatím nenaplňuje roli papírového favorita, mezi které se posledních pár let řadí.

Vrchlabí také patří mezi špičku své skupiny. Od prodeje licence na první ligu odehrál Stadion dvě sezóny v Krajské lize, nyní započal pátou sezónu v lize druhé. Tým kolem velezkušeného kapitána Martina Filipa se v loňské sezóně dostal do čtvrtfinále, kde narazil právě na svého dnešního soupeře. Ačkoliv Vrchlabí vedlo 2:0 na zápasy, nedokázalo si vedení udržet a prohrálo 3:2. V týmu hráli Dominik Novák a Martin Čurda, kteří se letos vrátili do sestavy Kobry.

Ze zatím pěti odehraných utkání vrchlabští čtyřikrát vyhráli (nad Dvorem Králové, Sokolovem, Mostem a Jabloncem), nestačili pouze trochu překvapivě na nováčka z Letňan.

Kobra nastoupí v modrých dresech, chytat bude Václav Mouček. Vrchlabí má na sobě dresy bílé, v brance se objeví Jakub Jelínek.

HC Kobra Praha: Mouček (Bílek) – Semrád, Ryzák, Vokurka, Šteiner, Verbík J., Verbík R., Vacek – Kellner, Jedlička, Slanina (A), Novák, Hlinka, Čurda, Matějček Martin, Antončík (C), Tuma, Jindra
    Trenér: Šeba Miloslav

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám M.) – Abrahám L., Havránek, Jirků (A), Matějček Martin, Pojkar, Tržický, Chleborád – Maďar, Filip (C), Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha, Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Kerekanič, Mach
    Trenér: Svoboda Radoslav

Rozhodčí: Knapík – Štětina, Šimánek.

00:01

00:01
    Vrchlabí vyhrává úvodní buly.

00:38
    Hráči se přetahovali o puk v rohu za Moučkem, přerušuje se.

00:55
    Bude se poprvé vylučovat, na trestnou lavici míří Semrád za podražení. Přesilovka pro Vrchlabí.

01:21
    Novák vyvezl puk do útoku.

01:40
    Novák zachytává přihrávku ve středním pásmu a vyhazuje.

01:58
    Havránek se dostal do úniku, Mouček vykopl.

02:25
    Další vyhození Kobry.

02:50
    Antončík zachytil puk a vyvezl ho, střela od modré šla mimo branku.

02:55

04:10
    Kobra s pukem na své třetině.

04:31
    Kobra právě vstřelila branku!
    Nenápadná akce domácích končí první brankou! DOMINIK NOVÁK nahodil puk z ostrého úhlu, ten propadl do brány, nejspíš o Jelínkova záda.
    Asistence: Martin Semrád.

05:15
    Filipova střela od modré byla pomala a navíc zblokována, k Moučkovi se ani nedostala.

05:27
    Nyní raději Mouček zakročil, puk přikryl lapačkou.

06:00
    Bláhá střílel od modré z otočky, Mouček puk neviděl ale vyrazil ho.

06:13
    Nyní zasahoval úspěšně Jelínek.

06:21
    Opět zasáhl Jelínek, tentokrát po Kelnnerově nahození.

07:14
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    MICHAL PŠURNÝ vyrovnává. Z mezikruží vystřelil zápěstím, Mouček byl na jeho pokus krátký.

10:55
    Jedlička se prokličkoval do útoku, jeho pokus šel mimo.

11:30
    Kobra si poprvé vytvořila větší tlak, Čurda nahazoval před bránu na dva spoluhráče. Nikdo ale nedokázal puk usměrnit.

12:01
    Slaninův pokus byl sražen do ochranné sítě.

12:14
    Puk Jelínkovi po střele vypadl, Novák dorážel. Hostující gólman i tento pokus zvládl.

13:10
    Šimoníčkův pokus Mouček chytá do výstroje.

13:15
    Hned po buly se dostal puk na modrou k Matějčkovi, jeho střelu také Mouček kryje.

14:02
    Urban střílel tahem, Mouček vykopl do ochranné sítě.

14:17
    Jedlička jel v tandemu s Antončíkem, rozhodl se zakončovat sám. Jelínek vyráží.

15:10
    Kombinaci domácích zakončoval Šťastný blafákem do backhandu. Mouček kryje.

15:30
    Opět je vyloučený Semrád, tentokrát usedá na trestnou za hákování.

16:15
    Puk se dostal po přihrávce z rohu před bránu na nikým nehlídaného TOMÁŠE ŠŤASTNÉHO. Mouček si proti němu vyjel, útočník hostí ho však dokázal střelou po lehké kličce prostřelit. Prosazuje se tak v přesilovce a posílá svůj tým do vedení.
    Asistence: Martin Filip, Patrik Maďar.

17:14
    Icing Kobry.

17:30
    Vrchlabí pokračuje v kombinaci v útoku.

17:50
    Hlinka vyhodil puk na Jelínka, domácí střídají.

18:09
    Jedlička si najel mezi kruhy, jeho střelu Jelínek chytá.

18:40
    Šťastný střílel, poté z otočky dorážel Abrahám. Mouček však dokázal puk vyrazit parádním pohotovým zákrokem.

19:35
    Hraje se před Jelínkem. Vrchlabí puk vyvezlo, ale jen na chvilku.

20:00

V první třetině mělo převahu Vrchlabí. Kobra si dokázala také vybojovat svůj prostor v útoku, častěji ale útočili právě hosté. První branka padla z nenápadné akce z hole Nováka. O pár minut později srovnal Pšurný, v 17. minutě ustanovil aktuální skóre v přesilovce Šťastný. Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:30
    Druhá část začala před Moučkem, nyní ale zaútočili domácí.

20:50
    Už se však hraje opět u nich v pásmu, gólman musel zasahovat.

21:09
    Šimoníček zachytil puk, nejel si napříč pásmem a nechráněný vypálil. Mouček opět chytá.

21:46
    Trest dostávají i hosté, Kobra si zahraje přesilovku po vyloučení Jirků za podražení.

22:18
    Hosté si vytvořili velkou šanci v oslabení, Urban dlouho držel puk a poté pálil. Branka však nepadla.

22:45
    Tržický chtěl zastavit rozjetého Nováka, dostává trest za podražení.

23:08
    Šteinerova dělovka od modré šla mimo.

23:25
    Antončík hledal na modré Šteinera. Tomu puk utekl a domácí musí z pásma.

23:46
    Hosté ve čtyřech.

23:53
    Matějček z Vrchlabí se provinil vysokou holí, další přesilovka 5 na 3 pro Kobru.

24:20
    Semrádova střela z kruhu šla od Jelínka do ochranné sítě.

24:30
    Hosté vyhazují.

24:40
    Tuma zavezl puk do útoku, záhy o něj ale přišel a hosté opět vyhazují.

24:45
    Hosté opět ve čtyřech.

25:20
    Kobra se až nyní dokázala usadit v pásmu.

25:40
    Ale Vrchlabí znovu vyhazuje až za Moučka.

25:53

26:25
    Pojkar zůstal ležet na ledě po střetu s Antončíkem.

Přišel k němu zdravotník, Pojkar ale dokázal vstát a odjet po svých.

Hostující fanoušci se rozčilují, vylučovat se ale nebude.

26:36
    Jakub Verbík nahodil od modré, Jelínek chytá.

27:03
    Vhazování před Jelínkem.

27:26
    Jelínek chytá a přerušuje hru.

27:38
    Vokurka dostává trest za nedovolené bránění.

27:45
    Šteiner vyhazuje, Jirků ale zachytává.

27:55
    Nyní je puk již za Jelínkem.

28:39
    Matějček pálil od modré, trefil pouze obránce. Po další střele šel puk do ochranné sítě.

29:30
    Kobra opět vyhazuje.

29:38

30:15
    Vrchlabí pokračuje v tlaku z přesilovky.

30:30
    Novák se protáhl po levém mantinelu před Jelínka, ve vysoké rychlosti ale nedokázal zakončit ideálně.

31:15
    Mouček je pryč z brány, Kobra má výhodu.

31:28
    Opět se bude vylučovat. Matějček dostává trest za sekání, Šťastný za hákování. Kobru čeká dvouminutová výhoda 5 na 3.

32:30
    Antončík dostal pěknou nabídku na zakončení do prázdné! Nedokázal však puk zpracovat!

32:50
    Antončík je vyloučen za vražení na hrazení na 2+10. Nebyl navíc spokojen s verdiktem, dostává tak osobní trest, a je vyloučen do konce zápasu. Faul odpyká Jindra.

33:28

34:47
    Pojkarovu střelu od modré Mouček chytá.

34:50

35:09
    Miškovského střelu chytá opět Mouček, po zákroku zůstal ležet na puku na zádech.

35:37
    Kellner střílel od modré, Jelínek chytá do lapačky.

35:48
    Další přerušení po Jelínkově zásahu.

35:50
    Tuma střílel ihned po buly. Puk šel od betonu do tyčky.

36:16
    Tuma se provinil sekáním, další přesilovka pro Vrchlabí.

36:35
    Jedlička ujel v oslabení, zblízka zkoušel poslat puk pod břevno. Zvedl ho ale příliš a trefil ochrannou síť.

37:09
    Jedlička je na trestné za vražení na hrazení. Vrchlabí si zahraje 5 na 3.

38:10
    Novák ujel s pukem za Jelínka, poté ho vrátil do obranného pásma. Získal hodně cenných sekund.

38:16
    Kobra ve čtyřech.

38:49
    Mouček měl obrovské štěstí! Po zákroku se dostal odražený puk před Bláhu, který před sebou měl prázdnou bránu, ale trefil pouze domácího gólmana. Ten se poté stihl přesunout a puk zalehnout.

39:09

39:22
    Bláha dostává trest za držení hole Romana Verbíka. Navíc dostává osobní desetiminutový trest za poznámky na rozhodčího. Dvouminutovku odpyká Mach.

39:55
    Vrchlabí vyhazuje za Moučka.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:39. Druhá třetina byla hodně divoká, sice jsme neviděli žádnou branku, za to bylo rozdaných hodně trestů. Atmosféra je velmi napjatá jak na ledě, tak v hledišti.

40:01

40:36
    Hosté útočili v oslabení, vhazuje se před Moučkem.

40:50
    Čurda měl dvě šance. Nejprve šla jeho střela mimo, poté promáchl.

41:10
    Vrchlabí vyhazuje.

41:15
    Mouček nyní natřikrát zasahoval! Skvělé zákroky vytáhl proti útočníkům Vrchlabí.

41:22

42:30
    Hraje se v domácí třetině.

42:50
    Šimoníček nahazoval ze středové čáry, puk šel mimo branku.

43:16

43:25
    Kellnerovu střelu Jelínek vykopává.

43:56
    Zakázané uvolnění hostů.

44:30
    Matějček střílel na Jelínka, ten vyráží.