Nymburk – Pelhřimov 3:4 (po pr.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 1:3 (kon.) | Nový Jičín – Šumperk 4:1 (kon.)
Kopřivnice – Poruba 2011 3:12 (kon.) | Kolín – Písek 3:1 (kon.) | Klatovy – Mor. Budějovice 5:4 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Sokolov – Bílina 7:3 (kon.) | Most – Děčín 4:7 (kon.)
Tábor – David Servis 4:3 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Jablonec n/N – Trutnov 5:0 (kon.)
Letňany – Řisuty 10:4 (kon.)
HK Nový Jičín
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 30.09.2017, 17:002. liga skupina Východ • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z druhé ligy skupiny východ. Dnes se proti sobě střetnou týmy HK Nový Jičín a Draci Šumperk. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Nový Jičín se v tabulce nachází na pátém místě se ziskem šesti bodů. Všechny své body získal na domácím ledě, kde nejprve dokázal vysokým poměrem porazit Opavu 7:0 a následně pak Kopřivnici 5:2. Venku to Novojičínským hokejistům zatím moc nepálí. Prohra v Hodoníně 5:2, ve Valašském Meziříčí 6:3 a naposled pak v Porubě 8:0 znamenají nulový bodový přísun z venkovních zápasů.
    Nejproduktivnějšími hráči Nového Jičína jsou útočníci Robin Gebauer a Lukáš Bednář. Oba na svém kontě mají tři vstřelené branky a dvě asistence.

Draci Šumperk
    Vstup do sezóny se svěřencům Pavla Hulvy moc nepodařil. Z ledu Kopřivnice odjížděli s osmigólovým přídělem. Ve druhém kole pak podlehli silné Porubě 5:2. Poté však nastal zvrat a Draci dokázali nejdříve porazit Hodonín 3:0, následně pak Opavu vysokým poměrem 6:1 a naposledy si Draci dovezli body z Valašského Meziříčí, které dokázali porazit 5:2. S devíti získanými body tak zatím obklopují třetí místo druholigové tabulky.
    Šumperk má hned čtveřici hráčů, kteří mají po pěti kolech na svém kontě sedm bodů. Michal Vymazal, Vladimír Cink, Jiří Půhoný a Daniel Vachutka. Síť za zády gólmanů však nejvícekrát dokázal rozvlnit Jiří Půhoný a to hned pětkrát. Králem asistencí je pak Michal Vymazal, který jich má na svém kontě již sedm.

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Heinzl, Stránský,Janíczek, Metelka – Palacký, Pecha, Málek, Motloch, Kafka, Chvostek, Kratochvíl, Gebauer, Kocián, Zedník, Sonnek, Slovák

Draci Šumperk: Lakosil (Vrba) – Sedlák, Gewiese, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink, Ostřanský

Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Čelechovský.

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hráči Nového Jičína.

00:50
    Vachutka nepřesně přihrával na modrou na Lehečku, Draci tak musí opustit útočné pásmo.

01:32
    Kovařík nahodil kotouč do útočného pásma, tam ale neměl nikoho ze spoluhráčů. Puku se tak ujali domácí hráči.

02:34
    Slovák si připsal první zákrok, střelu Vymazala dokázal vyrazit betony.

03:18
    Vymazal měl dost času na modré, jeho střela ovšem postrádala razanci, Slovák puk dokázal rychle vyklepat z lapačky a rozehrát ho na hole svých spoluhráčů.

04:16
    Metelkovo nahození ze středního pásma si Lakosil raději ponechal ve své lapačce.

04:25
    Lehečka s pukem přebruslil celé kluziště, v prostorech mezi kruhy pak zvolil střelu zápěstím, ta skončila na hrudi Slováka.

04:47
    Motloch se Sonnkem jeli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovanému pak puk přeskočil hokejku a tak ze slibné šance nic nebylo.

05:31
    Zakázané uvolnění Draků, vhazuje se po levici Lakosila.

05:57
    Máme tu první vyloučení v utkání. Vojtěch Adamík (NJI) dostává dvě minuty za podražení.

06:24
    Vachutka přihrával na modrou Sedlákovi, jeho střela těsně minula domácí svatyni.

06:38
    Sedlákova střela končí na tyči Slovákovy brány.

07:50
    Kovaříkovu střelu vyráží Slovák betony, Jičín se osvobozuje a střídá.

07:56

08:42
    Střela Daniela Hrocha z prostoru mezi kruhy končí vysoko nad bránou domácího gólmana.

09:15
    Vachutka se hnal do dobré šance, na poslední chvíli mu však puk z hole dokázal vypíchnout Adamík.

09:47
    Nepřesná rozehrávka Janíczka končí na holích Šumperka.

10:26
    Ďurkáč si teď nerozuměl v rozehrávce s Hrochem, píská se zakázané uvolnění.

10:41
    Z otočky pálil Šimon Kratochvíl, Lakosil byl pozorný a puk vyrazil betony.

10:53
    Na druhé straně pálil Daniel Hroch, Slovák vyráží puk do ochranné sítě.

11:28
    Přesilovou hru si zahraje dnes poprvé také Nový Jičín. Daniel Vachutka dostává dvě minuty za držení protihráče.

11:44
    Ondřej Šťáva dokázal po buly vybojovat puk a poslat jej ihned do bezpečí.

11:55
    Jičínu nevyšel přechod přes modrou a píská se tak ofsajd.

12:15
    Domácí hráči kombinují v útočném pásmu ...

12:47
    Ke střele se dostal Michal Chvostek, jeho pokus drží Lakosil pod svými betony.

13:22
    Běhalovu střelu dokázal zablokovat Ďurkáč, Draci se poté ihned osvobodili.

13:28

14:11
    Šumperk si v pěti moc dlouho nezahrál. Lukáš Králík si jede odsedět dvě minuty za podražení.

14:40
    Špatná přihrávka Kafky v útočném pásmu, puku se zmocnil Hroch a odvezl ho do bezpečí.

14:49
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazuje se po levici Lakosila.

15:11
    Chvostek si několikrát vyměnil puk s Adamíkem, prvně jmenovaný pak vyslal tvrdou střelu na Lakosila.

15:29
    Lakosil se teď blýskl krásným zákrokem lapačkou proti střele Adamíka .

16:02
    Běhal dostal nabito mezi kruhy, jeho střela končí v lapačce hostujícího strážce svatyně.

16:09
    Neskutečné co dnes předvádí Lakosil ve své bráně. Málek přihrál puk na Motlocha ten již mohl zakončovat do prázdné klece, ovšem to mu znemožnil právě Lakosil, který se perfektně dokázal proti této střele přemístit.

16:11

17:00
    Zakázané uvolnění Nového Jičína, vhazovat se bude po levici Slováka.

17:16
    Střelu Kafky dokázal do ochranné sítě srazit Jakub Řezáč.

18:33
    Draci se teď dlouho drželi v útočném pásmu, domácí obrana je však nepustila do nějaké vyložené šance.

19:14
    Po střele Králíka drží puk pod svými betony Slovák.

19:36
    Nový Jičín si zahraje další přesilovou hru. Lukáš Králík dostává dvě minuty za podražení.

19:50
    Jiří Běhal dostal nabito mezi kruhy, jeho tvrdou střelou vyrazil Lakosil betony.

20:00

Je za námi úvodní třetina dnešního utkání. Branku jsme sice neviděli, šancí na obou stranách bylo ale poměrně dost, ovšem brankáři předvádí zatím bezchybné výkony. Šumperk zatím trápí nedisciplinovanost v první třetině byli vyloučeni již třikrát.

Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:01
    Buly na začátku druhé třetiny vyhrál Nový Jičín, ten ještě dohrává svou přesilovku z první třetiny.

21:01
    Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.

21:36

21:40
    Odpískán ofsajd Nového Jičína.

22:21
    Cink nahodil kotouč za Slovákovu bránu, tam o něj bojuje Hroch s Janíczkem.

22:41
    Odpískán další ofsajd Nového Jičína, hráči obou mužstev využili přerušení hry ke střídání.

23:33
    Jiří Běhal to zkusil z ostrého úhlu, Lakosil zasahovat proti této střele nemusel.

24:03
    Draci právě vstřelili branku!
    Máme tu první branku dnešního utkání. Jakub Lehečka přenechal kotouč na modré JAKUBU SCHEJBALOVI, který svou následnou dělovkou dokázal rozvlnit síť za zády Jiřího Slováka. Asistence: Jakub Lehečka, Lukáš Králík.

25:06
    Zakázané uvolnění Nového Jičína, vhazuje se po levici Slováka.

25:55
    Půhoný napříč celým pásmem dokázal přihrát puk Gewiesemu, tomu jeho střelu dokázal vyrazit Slovák betony.

26:02
    Dominik Kafka trefuje tyč Lakosilovy brány.

26:20
    Lukáš Motloch vyfasoval od rozhodčích dvě minuty za vysokou hůl.

26:59
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    A máme tu vyrovnávací branku. Nový Jičín se dokázal prosadit ve vlastním oslabení poté, co špatnou rozehrávku Šumperka dokázal přesnou střelou k levé tyči potrestat MICHAL CHVOSTEK. Bez asistence,

29:09
    Nový Jičín se dostává do vedení. Adamík ve vlastním pásmu přihrál puk ŠIMONU KRATOCHVÍLOVI, který s ním dokázal přebruslit celé kluziště a následně jej umístit přesně k pravé tyči Lakosilovy brány. Asistence: Adamík.

30:35
    Schejbalovo nahození ze středního pásma si ponechal Slovák ve své lapačce.

30:52
    Nebezpečná střela v podání Adamíka, Lakosil měl zakrytý výhled, na poslední chvíli pak dokázal zareagovat svou lapačkou a puk vytěsnit do bezpečí.

31:37
    Jiří Běhal (NJI) dostává dvě minuty za podražení.

32:04
    Kratochvíl tvrdě narazil Gewieseho na mantinel, ten nyní zůstává ležet na ledě.

32:04
    Za pomocí svých spoluhráčů odjíždí na střídačku a rozhodčí následně budou za tento zákrok vylučovat.

32:04
    Šumperk si zahraje přesilovku pět na tři. Šimon Kratochvíl dostává dvě minuty za napadení.

32:16
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu...

32:30
    Kocián nyní dokázal osvobodit Nový Jičín a vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

33:10
    Kocián znovu vyhazuje kotouč a tentokrát stihne Jičín i vystřídat.

33:39
    Sedlákova střela končí na prvním bránícím hráči.

33:40
    Běhal na ledě, Jičín již hraje ve čtyřech.

34:04
    Domácí v plném počtu, Šumperk v přesilovce pět na tři nebyl vůbec nebezpečný, Slovák v bráně nemusel vůbec zasahovat.

35:14
    Sedlákovo lehké nahození vyráží Slovák za svou bránu.

35:30
    Nepřesná rozehrávka Nového Jičína končí na zakázaném uvolnění.

36:06
    Kratochvíl se s pukem nebezpečně dral před bránu, naposlední chvíli ho pak od kotouče dokázal odstavit jeden z hostujících obránců.

36:25
    Jakub Hruška (NJI) vyfasoval od rozhodčích dvě minuty za sekání.

37:15
    Půhoného střela byla sražena mimo tři tyče domácí svatyně.

37:50
    Chvostek vyhazuje kotouč přes všechny čáry a Nový Jičín rychle střídá.

38:15
    Schejbal si dlouho hledal střeleckou pozici, tu nakonec našel v prostorech u levého kruhu, jeho následnou střelu pak schoval Slovák do lapačky.

38:20
    Ďurkáč střelou z modré orazítkoval betony domácího gólmana.

38:25

39:13
    Zakázané uvolnění Jičína, hra se stěhuje před Slováka.

39:21
    Z ostrého úhlu to zkusil Lehečka, Slovák byl pozorný a puk schoval do své výstroje.

39:36
    Nebezpečná situace se odehrála před Slovákem. Řezáč vystřelil z modré jeho pokus byl ještě sražený a puk se tak velkým obloukem snášel až právě k domácí bráně. Nakonec skončil na horní síťce branky a hra byla přerušena.

40:00

Ve druhé třetině se dokázali nejprve do vedení dostat Draci zásluhou Jakuba Schejbala. Následně dokázal Nový Jičín vyrovnat po trefě Michala Chvostka aby se pak o dvě minuty později mohli domácí radovat podruhé a to díky gólu Šimona Kratochvíla, který se dokázal prosadit v oslabení. Po druhé třetině je tedy stav 2:1.

Další třetina začne přibližně v 18:42.

40:01

40:10
    Kocián se hned z úvodu třetí třetiny snažil prosadit, jeho pokus byl ovšem zblokovaný Gewiesem.

40:18
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici Lakosila.

40:52
    Šimon Kratochvíl vyzkoušel pozornost Lakosila střelou ze středního pásma, hostující gólman byl připraven a puk rozehrál na hole svých spoluhráčů.

41:15
    Běhalova střela byla sražena až nad ochrannou síť.

41:25
    Šťáva nepřesně přihrával na Vymazala, píská se zakázané uvolnění.

41:55
    Nový Jičín si zahraje přesilovou hru. Ondřej Šťáva dostává dvě minuty za vysokou hůl.

42:20
    Adamíkovu střelu z modré vyráží Lakosil vyrážečkou do rohu kluziště.

42:30
    Chvostek nepřesně přihrával na modrou, Jičín tak musí opustit útočné pásmo.

42:46
    Odpískán ofsajd domácího celku.

43:09
    Nový Jičín využívá svou přesilovou hru a odskakuje tak do dvoubrankového vedení. Střelu Jiřího Běhala dokázal před bránou ještě tečovat MATĚJ MÁLEK, na což už Vlastimil Lakosil nedokázal zareagovat. Asistence: Jiří Běhal.

45:15
    Půhoný to zkusil bekhendem, Slovák však mohl zůstat klidný, střela letěla mimo tři tyče.

46:55
    Neskutečný závar před hostující bránou, střelu Davida Janíczka dokázal Lakosil vyrazit nad sebe, poté ztratil pojem o tom kde je puk a ten se nacházel za ním na brankové čáře, čehož si jako první všiml Šťáva, který ho nakonec dokázal odpravit do bezpečí.

47:38
    Jakub Metelka (NJI) dostává dvě minuty za držení protihráče.

48:09
    Vachutka nabil puk na modrou Sedlákovi, jeho pokus jen těsně minul pravou tyč Slovákovy brány.

48:22
    Z modré pálil Půhoný, střela se mezi tři tyče ale nevešla.

48:29
    Půhoný to zkoušel znova, Slovák si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

48:53
    Nový Jičín se osvobozuje a odjíždí střídat.

49:15
    Králíkova střela byla zastavena prvním bránícím hráčem.

49:38

50:20
    Kratochvíl s Chvostkem jeli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný to pak vzal na sebe, ale se střelou mezi Lakosilovy betony neuspěl.

50:54
    Tvrdá střela Robina Gebauera končí na hrudi hostujícího strážce svatyně.

51:17
    Po buly se ke střele dostal Gebauer, Lakosil zasahoval lapačkou.

51:42
    Nový Jičín bude hrát přesilovou hru, zatím je mu ponechána výhoda.

52:03
    Michal Vymazal (SUM) dostává dvě minuty za podražení.

52:55
    Šumperk dvakrát po sobě dokázal vyhodit puk až za Slovákovu bránu.

53:02
    Běhalova střela z modré orazítkovala betony Lakosila.

53:25
    Běhal nahazoval puk před bránu kde ho dokázal tečovat ještě Zedník, naštěstí však pro Šumperk letěl puk vysoko nad bránu.

54:03

54:35
    Nepřesná rozehrávka Heinzla končí na zakázaném uvolnění.

55:06
    Sonnek přihrával puk před bránu na Motlocha, tomu střela nesedla a skončila nad bránou Vlastimila Lakosila.

55:40
    Střela Daniela Hrocha končí na hrudi Jiřího Slováka.

55:49
    Z otočky pálil Půhoný, jeho střela skončila na betonech domácího gólmana.

55:56
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

56:36
    Hru teď tvoří řada nepřesností, ani jeden tým se nedokáže dostat do nějaké slibné šance.

57:52
    Gewiese si dlouho hledal střeleckou pozici, jeho pokus byl pak ale sražen až nad ochrannou síť.

58:09
    Oddechový čas pro hosty.

58:09
    Lakosil zůstává na střídačce, Šumperk to zkouší se šesti hráči v poli.

58:16
    Nový Jičín teď ještě navíc půjde do čtyř. Šimon Kratochvíl dostává dvě minuty za zdržovaní hry.

58:50
    Sedlákova střela z modré šla vedle pravé tyče domácí svatyně.

59:12
    Sedlák přihrál puk na modrou na Půhoného, jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

59:48
    VOJTĚCH ADAMÍK ze středního pásma trefuje odkrytou klec Šumperka a pojišťuje tak dnešní výhru Nového Jičína. Bez Asistence.

Ve třetí třetině se dokázali prosadit pouze domácí hráči a to Matěj Málek, který zvyšoval stav utkání na 3:1, v posledních pár vteřinách utkání pak ještě výhru dokázal pojistit střelou do prázdné klece Vojtěch Adamík. Nový Jičín tak vítězí 4:1.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji vám krásný zbytek sobotního večera. (19:21:24)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 27. Chvostek, 30. Kratochvíl (Adamík), 44. Málek (Běhal), 60. Adamík – 25. Schejbal (Lehečka, Králík)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Vrba) – Sedlák, Gewiese, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink, Ostřanský

Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Čelechovský