Montreal – Florida 3:1 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 1:3 (kon.) | Detroit – Toronto 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 0:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 30.09.2017, 22:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Příprava NHL

Československá stopa

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:17 (00:38:11)

1. Sergej Bobrovskij (CBJ) 21 zák., 0 gólů, 100 %
    2. Oliver Björkstrand (CBJ) 1+0
    3. Artěmij Panarin (CBJ) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 21:28 (6:10, 8:8, 7:10)
    Zblokované střely – 16:10
    Vyhraná vhazování – 23:29
    Trestné minuty – 10:6
    Hity – 19:12

Hokejisté Columbusu mohou být s generálkou na sezónu opravdu spokojeni, vždyť zvítězili 3:0 na ledě týmu, který opanoval poslední dva ročníky NHL. Blue Jackets odehráli třetí třetinu výborně. Počínali si aktivně a Tučňáky k ničemu nepustili. V 51. minutě naopak zakončoval přesilovkovou kombinaci střelou do prázdné klece Artěmij Panarin, který tak uzavřel skóre zápasu.

59:08
    Murrayho ještě zaměstnali hráči čtvrté řady Columbusu v čele s Lukášem Sedlákem.

59:01
    Minuta do konce, opravdu se už jen dohrává.

58:02
    Jsou tu už poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.

57:13
    Utkání se už spíše dohrává, hosté hrají o nulu pro svého brankáře.

56:40
    Prudká rána Setha Jonese od modré neprošla až na Murrayho. Puk trefil McKegga.

55:43
    Alexander Wennberg donutil Murrayho přerušit hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:50
    Hosté v plném počtu, Sergej Bobrovskij bojuje o čisté konto.

54:40
    Domácí kombinaci vystihl Dubois a opět vyhodil.

54:06
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

53:59
    Ránu Conora Shearyho srazil do ochranné sítě Seth Jones.

53:23
    Crosbyho dobrá střela, Bobrovskij je ale dnes bezchybný a vyráží kotouč.

52:49
    Hostů bylo na ledě šest! Pittsburgh tedy má k dispozici přesilovou hru.

52:33
    Oliver Björkstrand tvrdě pálil a Murray musel do akce. Domácí brankář nechytá vůbec zle, ale nemá podporu svých spoluhráčů.

51:15
    Vypadá to, že Pens už dnešní zápas neotočí. Domácí kouč Mike Sullivan má před startem sezóny o čem přemýšlet.
    50:26 Artěmij PANARIN - 0:3

50:26
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tohle ovšem vyšlo Modrým kabátům dokonale! Nick Foligno nahrál zpoza branky Camu Atkinsonovi, jenž se neunáhlil a ještě puk předložil ARTĚMIJOVI PANARINOVI, který už střílel do prázdné klece – 0:3. Asistence: Cam Atkinson a Nick Foligno.

49:35
    Hostům se delší přesilovka zatím moc nedaří. Naopak, po ráně Kühnhackla musel Bobrovskij opět zasahovat.

47:39
    V oslabení vyvezl puk dopředu Jay McClement, který dokonce prověřil pozornost Bobrovského.

47:22
    Greg McKegg zasáhl holí do obličeje Pierra-Luca Duboise a způsobil mu krvavé zranění. Následuje tedy trest na 2+2 minuty!

46:38
    Od levého mantinelu střílel Matt Calvert, Murray puk vyrazil ramenem.

46:02
    Pokus Malkina nepustil na branku Seth Jones.

45:01
    Mohlo být sníženo! Sidney Crosby našel parádní přihrávkou zpoza branky Jakea Guentzela. Ten poslal puk z první mezi tyče, ale Bobrovskij ukázal, že má bleskurychlou reakci a zakročil levým betonem!

44:22
    S jedovatou střelou Davida Savarda si poradil spolehlivý Murray.

44:06
    Střelu Toma Kühnhackla srazil Zach Werenski holí až do ochranné sítě. Dobrá práce obránce Blue Jackets.

43:40
    Zakázané uvolnění domácích. Ti jsou ve třetí části pod tlakem Columbusu.

42:34
    Rozhodčí se ještě o celé situaci raději poradil s videem, ale puk za brankovou čarou opravdu nebyl.

42:34
    Hosté hrají velmi aktivně a nebyli daleko od třetího gólu! Střelu Markuse Hännikäinena z předbrankového prostoru vyrazil Murray k Zacovi Dalpemu, který dorážel do tyčky odkryté klece Pens! Puk se následně odrazil pod ležícího Murrayho.

41:18
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

40:54
    Teď už jsou domácí kompletní.

40:44
    Hosté začali třetí třetinu v početní výhodě a Matt Murray má co dělat. Tlak Blue Jackets ukončil tím, že podržel na hrudi střelu Zacha Werenskiho.

40:01
    Dnešní utkání v PPG Paints Areně je určeno dětem.

Třetí třetina začne přibližně ve 23:59.

Ve druhé části branka nepadla a Pens tak stále prohrávají s Columbusem 0:2. Domácí se přeci jen zlepšili a Sidney Crosby dokonce hned dvakrát nastřelil tyčku. Alespoň kontaktní gól však zatím nebyl Tučňákům souzen.

40:00

39:54
    Málem třetí gól Columbusu! Hosté rozebrali defenzivu svého soupeře a Cam Atkinson zakončoval do téměř odkryté branky. Matt Murray ale předvedl fantastický zákrok a i s trochou štěstí puk do své svatyně nepustil!

38:53
    Domácí nezvládli výměnu hráčů na ledě! V jednu chvíli se jich ocitlo na hrací ploše šest a za to samozřejmě následuje dvouminutový trest pro hráčskou lavici.

38:44
    Björkstrand nahodil puk za Murrayho a hosté mohou jít střídat.

38:01
    Hráči druhé domácí řady si nerozuměli. Malkinovu přihrávku zachytila obrana Columbusu.

37:10
    Domácí se snaží hrát aktivně, ale narážejí na výborně se pohybujícího soupeře. Vypadá to, že Blue Jackets mohou i letos myslet hodně vysoko.

36:06
    David Savard našel před brankou Alexandera Wennberga. Ten se vytáčel před Murrayho, ovšem domácí brankář s pomocí obránce Schultze odolal.

35:41
    Poslední reklamní přestávka druhé části zápasu.

35:22
    Hosté oslabení přestáli, jsou kompletní.

34:51
    Krásnou individuální akci předvedl Nick Foligno. Ten si nádhernou otočkou vychutnal jednoho bránícího hráče a už se tlačil do zakončení, ale to mu překazil Sidney Crosby.

34:19
    Hosté se v oslabení brání celkem v klidu. Už za sebou mají jeho polovinu.

33:21
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (David Savard – 2 min., nedovolené bránění).

33:21
    Hosté chybovali a dopředu vyrazil po levé straně Sidney Crosby! Ten nastřelil vzdálenější tyčku a dorážejícího Rusta zpacifikoval faulem David Savard!

33:06
    Hosté teď byli v tlaku. Dubinski s Calvertem nedostali puk přes změť bruslí na Murrayho.

32:50

32:14
    Greg McKegg zapracoval v oslabení velmi dobře. Přes Jonese se dostal až do zakončení, které musel řešit Bobrovskij.

32:00
    Od modré to zkoušel Seth Jones. Kotouč drží Matt Murray.

31:42
    Střelu Artěmije Panarina z levého kruhu vyrazil Murray za svou branku. Tam se puku ujal Foligno.

31:04
    Domácí vyhazují.

30:49
    Po reklamní přestávce přijde na řadu další přesilovka Blue Jackets. Vyloučen je Sidney Crosby za sekání.

30:01
    Utkání se nám překlopilo již do druhé poloviny. Ta první vyšla o dost lépe Columbusu.

29:16
    Nick Foligno skončil na ledě po ataku od Hunwicka. Domácímu zadákovi to u rozhodčích prošlo.

28:27
    O puk se bojovalo v rohu za hostující brankou. Nakonec ho získal Artěmij Panarin.

28:04
    Brian Dumoulin posílal na branku takové nahození, které bylo nabídkou na teč pro Sidneyho Crosbyho. Puk ale končí někde pod Bobrovským.

27:28
    Zac Dalpe se zřejmě pokoušel o střílenou přihrávku na zadní tyč. Tam ale nebyl žádný z hostujících hráčů.

27:10
    Zápěstím střílel ze střední vzdálenosti Kris Letang. Jeho svižný pokus prosvištěl kolem branky soupeře.

26:44
    Greg McKegg vybojoval ve středním pásmu kotouč, který si následně vyměnil s Hagelinem a z levé strany střílel na Bobrovského. Ten bez větších problémů přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

25:56
    Brandon Dubinski obkroužil domácí branku a nahrál na pravý kruh Davidu Savardovi. Ten Murrayho neprostřelil a domácí gólman následně dokázal přikrýt puk před dotírajícími hráči Blue Jackets.

24:21
    Sidney Crosby trefil brankovou konstrukci! O pár sekund později tečoval pas stejného hráče do částečně odkryté branky Jake Guentzel, ale Bobrovskij se roztáhl na brankové čáře a nepustil puk za svá záda!

23:48
    Z osy kluziště střílel Carl Hagelin. Trefil jen střed branky a Bobrovskij puk podržel v klíně.

22:44
    Jake Guentzel naskočil z trestné lavice do samostatného úniku! Z levé strany se řítil na hostující branku, ale Sergej Bobrovskij zakročil vyrážečkou!

22:18
    Phil Kessel poslal puk až za branku soupeře.

21:46
    A domácí vyhazují.

21:32
    Hosté jsou usazení v útočném pásmu, zatím ale nevystřelili.

20:37
    Za sekání je vyloučen domácí Jake Guentzel. První přesilovka pro Columbus.

Další třetina začne přibližně ve 23:04.

Tučňákům první třetina vůbec nevyšla. Modré kabáty byly většinu času aktivnější a v jejím závěru si zaslouženě vypracovaly dvougólové vedení. V 17. minutě se nejprve prosadil Matt Calvert a o 68 sekund později zvýšil pohotovou tečí Oliver Björkstrand. Pens budou muset v dalším průběhu utkání hodně přidat.

20:00

19:44
    Od modré pálil v oslabení Jack Johnson, Murray jeho ránu vyrazil.

19:01
    Poslední minuta první třetiny, hosté se zatím brání velmi dobře.

18:08
    Domácí po druhém gólu přeci jen přidali a zatlačili soupeře do jeho obranného pásma. Lukáš Sedlák byl nucen faulovat a Blue Jackets se budou bránit ve čtyřech.
    17:27 Oliver BJÖRKSTRAND - 0:2

17:27
    Uplynulo něco málo přes minutu a
    hosté skórují podruhé! Nabídku Jacka Johnsona šikovně tečoval OLIVER BJÖRKSTRAND a puk se odrazil od tyčky za brankovou čáru. Murray neměl šanci reagovat – 0.2. Asistence: Jack Johnson a David Savard.
    16:19 Matt CALVERT - 0:1

16:19
    Hosté se ujímají vedení! Velkou chybu udělal Kris Letang, který se nechal před vlastní brankou přehrát Pierrem-Lucem Duboisem. Ten kotouč posunul na MATTA CALVERTA, který ho z bezprostřední blízkosti umístil na Murrayho. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Zach Werenski

15:30
    Atkinson s Panarinem v náznaku přečíslení 2 na 1. Na ruského forvarda, který přišel do Columbusu z Chicaga, však puk neprošel.

14:59
    Změnit se to snažil Sidney Crosby. Kapitán Penguins udělal na levém křídle několik rychlých temp a z kruhu prověřil Bobrovského. Ten má puk ve výstroji. Následuje poslední komerční pauza v této třetině.

14:49
    Nápor hostí už opadl, v posledních minutách to není příliš záživná podívaná.

13:52
    Přihrávka Dumoulina mířila do míst, kam si najížděl Scott Wilson. Obrana Columbusu však tuto spolupráci překazila.

12:39
    Werenskiho střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Murrayem.

12:19
    Domácí dnes zatím nejsou příliš nebezpeční. Jako by si šetřili náboje až na ostrý začátek sezóny.

11:27
    Tom Kühnhackl se protáhl před branku až k bekhendovému zakončení. To ale lapil Bobrovskij. Reklamní přestávka.

10:55
    Přečíslení 2 na 1 v podání hráčů Columbusu! Sonny Milano se už natahoval po puku před odkrytou brankou, ale ten mu ukradl Brian Dumoulin, jenž tak zachránil Tučňáky od inkasovaného gólu!

09:42
    Změnit se to snažil Zack Werenski, jenž z vrcholu levého kruhu netrefil branku.

09:33
    Teď sledujeme takovou méně záživnou pasáž. Ani jeden z týmů se v ní nedostává do zakončení.

08:21
    Kris Letang nepospíchá s rozehrávkou, snaží se trochu uklidnit hru. Domácí potřebují utlumit aktivní nástup soupeře.

07:37
    Matt Murray je zatím hodně zaměstnaný. Lapačkou si sáhl pro střelu Zacha Werenskiho.

07:11
    Z levého kruhu střílel Sonny Milano, branku netrefil.

07:00
    Domácí v postavení mimo hru. Greg McKegg nemohl hrát.

06:24
    Puk opustil hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.

06:02
    Blue Jackets hrají velmi dobře a jsou aktivnějším týmem. Hosté výborně bruslí.

05:18
    David Savard dostal přihrávku na pravý kruh, odkud okamžitě pálil k bližší tyčce. Murray se bleskově přesunul a opět zakročil lapačkou!

04:47
    Další zákrok Murrayho po střele Sonnyho Milana. Vhazovat se bude před brankou Pittsburghu.

03:35
    Velké šance Columbusu! Brandon Dubinski nejprve v rychlosti obkroužil branku a už se zdálo, že zasune puk za brankovou čáru. V tom mu však zabránil Kris Letang. Poté se dostal ke střele z vrcholu kruhů Ryan Murray, jeho jmenovec v brance Pens, Matt Murray, předvedl efektní semafor!

03:01
    Po levé straně vyrazil dopředu Jake Guentzel. Jeho projektil ale nebyl přesný.

02:30
    Střelu Jaye McClementa z pravého kruhu hosté zablokovali. Vzápětí se neprosadil ani Tom Kühnhackl.

01:53
    Nepříjemný moment pro Ryana Reavese, kterému se od hole protihráče odrazil puk do obličeje. Rozhodčí raději přerušili hru, ale Reaves by měl být v pořádku.

00:58
    Schultz nabil na pravou stranu útočnému pásma Ollimu Määtämu, který tvrdou střelou prověřil Bobrovského. Domácí se ještě snažili dorážet, ale pro Blue Jackets to dobře dopadlo.

00:26
    Kris Letang zavážel puk do útočné třetiny, ale jeho spoluhráč přejel modrou čáru o něco dříve. Postavení mimo hru.

00:01

Americkou hymnu přednesl dětský sbor. Teď se už vše chystá na úvodní buly zápasu, který je pro oba týmy generálkou před startem sezóny.

Aktéři utkání už jsou na ledě. Tam jsou zváni také mladí hokejisté s různými druhy postižení. Nyní zazní hymna Soojených států amerických.
    Objev loňské sezóny, Jake Guentzel.

Pittsburgh Penguins: Murray (Niemi) – Letang (A), Dumoulin, Schultz, Määttä, Cole, Hunwick – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Wilson – Rust, McKegg, Hagelin – Reaves, McClement, Kuhnhackl.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Werenski, Savard, Johnson (A), Carlsson, Murray – Atkinson, Wennberg, Panarin – Björkstrand, Foligno (A), Milano – Calvert, Dubinski (A), Dubois – Dalpe, Sedlák, Hännikäinen.

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Daisy, Berg.

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Československá stopa v utkání

Dominik Simon (Pitsburgh Penguins)

Lukáš Sedlák (Columbus Blue Jackets)

Hráči Columbusu mají za sebou o jeden zápas v rámci přípravy více. Odehráli tedy sedm duelů, v nichž třikrát dokázali zvítězit. Hráči i trenér Columbusu John Tortorella by si moc přáli navázat na loňskou sezónu, kdy v základní části měli neuvěřitelnou šňůru výher a to je katapultovalo do play-off. V něm v osmifinále narazili právě na dnešního soupeře z Pittsburghu a ten je vyřadil, aby následně pak získal Stanleyův pohár. Uvidíme tedy, jak dopadne dnešní duel.

Hokejisté Pittsburghu, jako úřadující obhájci Stanleyova poháru, nevstoupili do přípravy na novou sezónu příliš dobře. Odehráli šest utkání a z toho pouze dvakrát zvítězili. Stále tak musí pilovat svou formu, aby na start ligy, který už se blíží, byli připraveni. Dvě výhry se zrodily proti Buffalu, kdy Tučňáci zvítězili těsně 5:4 a také proti Columbusu to bylo pouze o jednu branku – 4:3. Jak se jim povede dnes? Podaří se jim znovu nad Kabátníky zvítězit, nebo naopak Columbus první prohru v přípravě Pittsburghu oplatí?

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokej. Start nové sezóny v zámořské NHL se už nezadržitelně blíží a příprava na ni tak už spěje do finále. I dnes jsou na programu další zápasy v rámci "preseason" a my prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Pittsburgh Penguins a Columbus Blue Jackets. Pojďme si oba celky přiblížit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Calvert (Dubois, Werenski), 18. Björkstrand (Johnson, Savard), 51. Panarin (Atkinson, Foligno)

Pittsburgh Penguins: Murray (Niemi) – Letang (A), Dumoulin, Schultz, Määttä, Cole, Hunwick – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Wilson – Rust, McKegg, Hagelin – Reaves, McClement, Kühnhackl.

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Daisy, Berg

Diváci: 18338