Kometa Brno – Vítkovice 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:3 (po pr.)
Zlín – Třinec 4:0 (kon.) | Plzeň – Jihlava 2:1 (po pr.) | Litvínov – Chomutov 2:3 (kon.)

Sparta právě vstřelila branku!
    Černoch přehrál v rohu Škůra, připravil ho o puk, následně křižnou přihrávkou našel DOMINIKA UHRA, který rozvlnil síť za Konrádem. Asistence: Jiří Černoch.

60:23
    Forman jel sám na Konráda, jeho střela netrefila branku!

Dnešní utkání sleduje 4915 diváků.
    48:52 Juraj MIKUŠ - 2:2

48:52
    Ondruškova chyba ve středním pásmu stojí Olomouc vedení. Sparťané se dostali do přečíslení tři na jednoho a JURAJ MIKUŠ posílá puk za Konráda. Asistence: Petr Kumstát, Lukáš Pech.
    47:46 Lukáš ROUSEK - 2:1

47:46
    Nakonec Sparta početní výhodu využívá. První střelu Konrád pouze vyrazil a LUKÁŠ ROUSEK se z dorážky nemýlil. Asistence: Jaroslav Hlinka, Lukáš Pech.

46:05
    Komplikace pro Olomouc. Knotek (OLO) poslal puk z obranné třetiny mimo ledovou plochu a Sparta má osm vteřin přesilovky pět na tři.

44:12
    Sparťanský tlak přináší výhodu přesilové hry, Vlach (OLO) se provinil hákováním a dostává dvě minuty.

43:45
    Konrád nyní drží Olomouc! Forman se před ním zjevil úplně sám v mezikruží, Konrád si trochu vyjel a puk betonem vyrazil.

40:00
    V závěru třetiny ujížděli do přečíslení tři na jednoho domácí a Vrána (SPA) zatáhl za záchrannou brzdu a fauloval. Následně po protestech od rozhodčích obdržel ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

39:39
    Puk skončil za Konrádem, když mu po chvíli, kdy ho držel, propadl, ale rozhodčí rozpažuje, neboť ztratil puk z dohledu a písknul dříve než kotouč překročil brankovou čáru. Následně si hlavní sudí skutečnost ověřil ještě u videorozhodčího a definitivně rozpažuje.

34:19
    Neuvěřitelný zákrok Honzíka proti Knotkovi! Na toho již zívala odkrytá klec, ale sparťanký gólman se dokázal přesunout.

33:29
    Forman (SPA) nedovoleným zákrokem podrazil Hermana, který se jen těžko zvedá z ledu a Forman dává domácím k dispozici pět vteřin přesilové hry pět na tři.

33:10
    Po Vlachově střele z levého kruhu za Honzíkem zvonila tyč!

32:36
    Vlach nahodil, Eberle a Burian tečovali, ale Honzík dokázal puk skrýt pod sebou.

31:34
    Uher (SPA) nyní obdržel dvě minuty za nedovolené bránění a deset minut za nesportovní chování. Menší trest odpyká Rousek.
    27:11 Marek LAŠ - 2:0

27:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Znovu se prosazuje duo Knotek – Laš. První jmenovaný poslal zpoza brány přesnou přihrávku na hůl MARKA LAŠE, který rychlou střelou k tyči překonává Honzíka. Asistence: Jan Knotek, Kevin Sundher.

25:47
    Andrej Kudrna se ocitl sám v mezikruží, kam dostal přesnou nahrávku. Jeho střela jen o centimetry minula svatyni domácích.

24:38
    Kumstát našel u druhé tyče volného Pecha, ten ale nedokázal puk zamést hned a mezitím se Konrád stihl přesunout.

24:02
    Sundher zadovkou překonal Honzíka, ale trefil tyč!

19:55
    Holec našel před brankou zcela volného Jakuba Galvase, Honzík se štěstím vyrazil!

17:08
    Počet hráčů na ledě se srovná. Holec (OLO) se provinil vysokou holí a obdržel dvě trestné minuty.

16:29
    Vlach si vypracoval dobrou šanci, Honzík puk vyrazil maskou. a Sparťané se dostali na kotouč. Nedomlel (SPA) tak putuje na trestnou lavici za podražení.

11:10
    Obrovská šance Sparty. Říčka obral jednoho z obránců o puk a jel sám na Konráda, domácí brankář se štěstím kotouč zastavil.

09:37
    Herman hledal těsně před brankou ještě dojíždějícího Vyrůalíka, ale ten dostal puk těsně za paty, a proto nedokázal zakončit do odkryté branky.
    08:11 Jan KNOTEK - 1:0

08:11
    Domácí jdou do vedení. Nejprve sice Knotek se Sundherem překombinovali přečíslení dva na jednoho, následně hosté namazali Marku Lašovi a JAN KNOTEK těsně před Honzíkem dokázal tečovat jeho střelu a posílá puk do sítě. Asistence: Marek Laš.

02:16
    První přesilová hra utkání. Pech se snažil proniknout do útočného pásma, Skladaný (OLO) ho přitom sekl a putuje na trestnou lavici.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 9. J. Knotek (Laš), 28. Laš (J. Knotek, Sundher) – 48. Rousek (J. Hlinka, Pech), 49. Mikuš (Kumstát, Pech), 64. Uher (Černoch)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek (A), Sundher – Burian, R. Vlach, Eberle – Holec, Herman, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Rác.
    HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Kumstát (A), Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna – Rousek.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Lederer, Hanzlík