Kometa Brno – Vítkovice 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:3 (po pr.)
Zlín – Třinec 4:0 (kon.) | Plzeň – Jihlava 2:1 (po pr.) | Litvínov – Chomutov 2:3 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:1 (kon.)
Berani Zlín
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 01.10.2017, 17:00Tipsport extraliga • 9. kolo

Zlínští hokejisté dnes překvapili nejspíše mnoho hokejových expertů, i tipérů, protože si poradili na domácím ledě se třetím Třincem, kterému nastříleli tři branky a dokonce si brankář Kašík připisuje čisté konto. Vypadá to, že se zlínská mašina pomalu, ale jistě rozjíždí. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek večera. (19:27:11)

59:50
    Nadějný průnik Illa, ale výborný zákrok Strmeně.

59:42
    Po nahození Adamského Kašík skryl kotouč pod sebe, ale následně se strhla rozmíška.

59:02
    Třinečtí již chvíli hrají v pěti a je tu poslední minuta utkání.

58:38
    Oceláři to ještě zkouší alespoň Kašíkovi zkazit nulu, ale brankář Beranů odolává.

57:08
    Zlín si pevně drží své vedení.

56:33
    Zbyněk Irgl (TŘI) 2 minuty nedovolené bránění.

55:29
    Slibná šance pro Zdeňka Okála, ale ten střelou z mezikruží Strmeně nepropálil.
    54:47 Radoslav ILLO - 4:0
    Zdroj: Hokejka TV

54:47
    Zlín právě vstřelil branku!
    Svoji první trefu ve zlínském dresu slaví RADOSLAV ILLO, který vvyužil nepřesné rozehrávky Strmeně, zachytil kotouč a po blafáku ho zasunul za záda třineckého brankáře. Bez asistence.

53:41
    Kofroň, Irgl a ani Krajíček. Nikomu z této trojice se nepovedlo prostřelit brankáře Zlína.

51:34
    Fryšara se snažil překvapit brankáře Strmeně z ostrého úhlu. Bohužel pro domácí mu to nevyšlo.
    50:18 David ŠŤASTNÝ - 3:0

50:18
    DAVID ŠŤASTNÝ vystihl rozehrávku soupeře a už se řítil zcela sám na brankáře Strmeně, kterému zamíchal ramenama a prostřelil ho nekompromisně mezi betony. Bez asistence.

49:53
    Honejsek už je na ledě, Berani jsou kompletní.

48:31
    Kašík předvedl bravurní semafor proti střele Erika Hrni.

47:52
    Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty nedovolené bránění.

46:32
    Marcinko se pokoušel na dvakrát překonat brankáře Kašíka, ale ten uzamkl volný prostor a kotouč zlikvidoval.

46:01
    Zlín vyhodil kotouč na icing a bere si oddechový čas pro odpočinek hráčů.

44:39
    Kašík si počínal úspěšně proti tvrdému pokusu od modré čáry, který vyslal Tomáš Linhart.

42:36
    Marcinko si počkal na Okála a poslal ho k ledu. Pokračuje se bez vyloučení.
    41:07 Michal POPELKA - 2:0

41:07
    MICHAL POPELKA nabral rychlost, pláchl třinecké obraně a poté si bekhendem vychutnal Strmeně, který byl proti jeho zakončení krátký. Asistence: Jakub Ferenc.

40:31
    Bukarts našel osamoceného Šťastného, ale ten z první netrefil ideálně volný prostor mezi tyčkou a Strmeněm.

40:01

V prostřední třetině jsme viděli opět hodně rychlý hokej s mnoha šancemi, ale tentokrát se žádný kotouč do sítě nedostal. Nejblíže k tomu měl v závěru Honejsek, který ale samostatný nájezd neproměnil. V poslední třetině nás tak čeká jistě veliká bitva o body, protože Třinec s prázdnou chtít odjet nebude.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Honejsek se při kličkování zamotal a vedení domácích nenavýšil.

39:58
    Honejsek byl v zakončení faulován a sudí nařizují trestné střílení. Faulujícím byl Zbyněk Irgl.

39:08
    Je tu poslední minutka druhé třetiny.

38:32
    Závěr druhé třetiny je ve velmi rychlém tempu. Šance střídá šanci na jedné i druhé straně.

37:18
    Třinec se dokázal ubránit, Zlín ve svojí přesilovce moc nezahrozil.

35:39
    V oslabení se dostal do šance jeden z útočníků Třince. Na Kašíka ale vyzrát nedokázal.

35:11
    Tentokrát je tu vyloučení na straně Třince. Milan Doudera (TŘI) 2 minuty podražení.

34:32
    Zlínští ujížděli v přečíslení, kdy Roberts Bukarts posunul ještě do lepší pozice Honejskovi, který z první Strmeně nepřekonal.

33:50
    Ondráček se vrací z trestné lavice a Zlín je zase kompletní.

32:38
    Třinec tlačí a tlačí, ale Zlín velmi dobře brání.

31:40
    Zlín je ve čtyřech.

31:35
    Jiří Ondráček (ZLN) dostává dvě minuty za podražení.

30:31
    Výborný Libor Kašík, brankář Beranů zlikvidoval jedovku i dorážku od Zbyňka Irgla.

29:37
    Jakub Ferenc (ZLN) dostává dvě minuty za držení hole.

28:38
    Opravdu drtivý tlak předvedli hráči z Třince. Několik pokusů branku zasáhlo, ale spíše více jich mířilo vedle branky Libora Kašíka.

26:44
    Jeden ze zlínských hráčů hrubě chyboval a Kašík to musel hasit skvělým zákrokem.

25:36
    Berani se dvakrát ocitli v nadějných šancích, ale oba pokusy brankář Strmeň dokázal zneškodnit.

24:40
    Oba týmy hrají zase v pěti na každé straně.

23:42
    Linhart se dostal zcela sám před Libora Kašíka, kterého bekhendem ale nepřekonal.

23:26
    Oba týmy při hře 4na4 se příliš nikam nehrnou.

22:35
    Tomáš Marcinko (TŘI) také dvě minuty za držení protihráče.

22:35
    Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty držení protihráče.

20:32
    Okál zakončil svůj dravý průnik rychlou střelou vedle Strmeňovy branky.

20:14
    Okál opustl trestnou lavici a je na ledě.

20:01

První třetinu vyhráli těsně 1:0 hokejisté Zlína, když se po nahození Ference se štěstím prosadil Roberts Bukarts. Třinec nehrál vůbec špatně, ale výborný Kašík a dobře organizovaná defenzíva Zlína hosty již do více šancí nepouštěla. Druhá část nám jistě nabídne opět vysoké tempo a mnoho šancí.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:02
    Valenta zabojoval a osvobodil Zlín při hře ve čtyřech.

18:50
    Hrňa si sjel na nahrávku od Marcinka, ale kotouč netrefil.

18:10
    Ševci jdou do čtyř. Zdeněk Okál (ZLN) dostává dvě minuty za napadení.

17:36
    Polanský opouští trestnou lavici a domácí hrají v pěti.

16:29
    Píská se přerušení, vhazovat se bude u branky Třince.

15:59
    Honejsek dvakrát ohrozil Strmeně, ale ani jednou ho přelstít nedokázal.

15:32
    Trest pro Oceláře. Jiří Polanský (TŘI) 2 minuty podražení.

14:22
    Zlínští si vedení užívají a opět se pustili do zajímavé kombinace, která tentokrát skončila mimo branku.

13:36
    Zakázané uvolnění hokejistů Třince.
    12:51 Roberts BUKARTS - 1:0

12:51
    Berani jdou do vedení! Ferencovu odraženou střelu od zadního mantinelu okamžitě dorazil do skulinky mezi tyčkou a betonem Strmeně pohotový ROBERTS BUKARTS. Asistence: Jakub Ferenc.

12:14
    Výborný Kašík zneškodnil lapačkou elegantní bekhendové zakončení v podání Vladimíra Draveckého.

11:39
    Icing domácích, hra se vrací před Kašíka, kde se bude vhazovat.

11:31
    Berani přečkali oslabení bez inkasované branky. Kubiš může na led.

10:36
    Oceláři se ocitli v ofsajdu, buly ve středním pásmu.

10:24
    Doudera opět v akci, zlínský brankář opět úspěšný.

9:47
    Nahození Milana Doudery schoval zlínský brankář do výstroje.

9:26
    Přesilovka pro Oceláře. Zlínský útočník Pavel Kubiš (ZLN) dostává dvě minuty za hákování.

8:55
    Hra je přerušena a čeká nás komerční přestávka.

7:26
    Dvakrát se v šanci objevil Popelka. Zlínský útočník ovšem ani jednou nedokázal Strmeně přelstít.

6:42
    Ocelářům se nic vymyslet nepodařilo. Nyní to zkusí domácí.

5:56
    Třinečtí se usazují v pásmu a kombinují.

5:26
    Kašík vyhrál spritenrský souboj proti Růžičkovi, který měl ke kotouči dále. Buly u branky Zlína.

4:29
    Adamského pokus srazil brankář Beranů do ochranné sítě.

4:16
    Výborný zákrok třineckého brankáře, který se stačil přesunout proti přizemní jedovce Ondráčka.

3:52
    Hraje se rychlý hokej s hodně šancemi. Nyní střílel nebezpečně Freibergs. Oceláři nahazují puk do středního pásma a střídají.

3:34
    Zlín si neporozumněl při rozehrávce a velikou možnost měl mladičký Kofroň. Jeho pokus brankář Kašík dokázal zneškodnit.

3:08
    Hodně tvrdě střílel z mezikruží kapitán Veselý. Jeho tvrdý projektil dokázal Strmeň vyrazit do bezpečí.

2:58
    Přesně v době, kdy se na led vrátil Irgl, brankář Strmeň zlikvidoval nahození Freibergse.

2:33
    Hra je přerušena, protože Strmeň zneškodnil jedovatý pokus Davida Šťastného. Vhazuje se v obranném pásmu Ocelářů.

2:16
    Třinečtí se dobře brání, nyní se jim povedlo dostat kotouč za branku Libora Kašíka.

1:52
    Z ostrého úhlu střílel z první Rihards Bukarts. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, scházela mu pouze větší přesnost.

1:16
    Zlínu se povedlo udržet útočné pásmo díky dlouhým rukám Ference.

0:58
    Třinečtí si počínali nedisciplinovaně a budou hráč ve čtyřech. Zbyněk Irgl (TŘI) 2 minuty podražení.

0:24
    Do první šance se tlačil sprintující Kubiš, ale bohužel pro domácí klouzající kotouč nedostihl. Puk skončil pod lapačkou Strmeně.

0:05
    Úvodní buly vítězně pro domácí celek.

00:01

V brance Ocelářů dnes dostal překvapivě šanci Jan Strmeň. Na straně domácích jako obvykle jednička Kašík.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Valenta, O. Horák – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Popelka, O. Veselý – Rihards Bukarts, Fryšara, Illo.

HC Oceláři Třinec: Strmeň (Hrubec) – Krajíček, Adámek, Linhart, Roth, M. Doudera, D. Musil, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Irgl – Svačina, Marosz, Dravecký – Cienciala, Hrňa, Kofroň..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hezkou říjnovou neděli ze Zlína. Zimní stadion Luďka Čajky, dnes bude hostit atraktivní utkání mezi Berany Zlín a Oceláři Třinec. Zlínu se povedlo třikrát v řadě bodovat a dnes bude chtít svoji úspěšnou sérii prodloužit. Třinečtí sice poslední duel prohráli, ale drží si třetí pozici. Duel těchto dvou celků začíná již v 17:00.
    Libor Kašík je důležitým článkem zlínského týmu.

Každý gólman zvládá oslavy po svém... ???????????? #CCMgoalie #MadeOfHockey #CCMhockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 13. Roberts Bukarts (Ferenc), 42. Popelka (Ferenc), 51. Šťastný, 55. Illo