Tappara – Banská Bystrica 3:0 (kon.) | Kuopio – Stavanger 7:1 (kon.) | Mountfield HK – Bern 5:4 (kon.)
Tappara Tampere
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Středa 04.10.2017, 18:00 • Hakametsä, Tampere • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Statistiky utkání:

Střely: 24:26
    Vyloučení: 2:2
    Zákroky brankářů: 26:21
    Percentuální úspěšnost brankářů: Heljanko 100% – Lassila 88%
    Vhazování: 31:24 (20:21:30)

Snaha HC 05 Banské Bystrica v žádném případě nestačila na um hráčů Tappary Tampere, která je jistým postupujícím do další fáze soutěže. Bystrica zatím sbírá cenné zkušenosti. Domácí celek si připisuje výhru 3:0 a 3 body do tabulky.Hezké je, že domácí fanoušci hromadně zatleskali a skandovali jméno finského brankáře chytajícího za Bánskou Bystrici – Teemu Lassila. Přeji všem čtenářům onlajnů, hezky zbytek dnešního večera.

59:54
    Poslední útok domácím gólově nevyšel.

59:35
    Obrana na obranné modré dobře zafungovala v podání finských hráčů.

58:58
    Vhazuje se v útočném pásmu domácího celku.

58:40
    Domácí obránci si za domácí brankou hrají s pukem.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:11
    Alanen leč podražen dokázal nahrát svému spoluhráči, ten však Lassilu v brance nepřekonal.

56:29
    Tappara má splněno, už se její hráči nikam neženou.

55:37
    Mikkola odpálil puk do útočné třetiny.
    54:43 J.M.JÄRVINEN - 3:0

54:43
    Tappara právě vstřelila branku!
    Troufám si říci, že je rozhodnuto.JAN – MIKAEL JÄRVINEN zcela volný před brankou dostal ideální kotouč, finsky se zeptal Lassily kam mu má dát góla zavěsil bez váhání pod břevno jeho branky – 3:0!

54:05
    Niko Mikkola ukázal, že i on umí hrát pořádně tělem.

53:23
    První střelu vyrazil Heljanko, druhá byla nepřesná a šla vedle domácí branky.

52:45
    Tappara šikovně vyhazuje kotouč, tak aby to nebyl icing.

51:58
    Další komerční přestávka. Úkol hráčů Banské Bystrice je jasný, vše střílet směr brána a pokud možno trefovat zařízení,něco se určitě gólově ujme.

51:15
    Obraz hry je pořád stejný. Snaha a zmar na jedné straně. Kontrola hry a údržba na straně druhé.

50:39
    Hosté to zkoušejí s nahozením puku na zadní mantinel, to nebude ta pravá cesta.

49:55
    Puk je opět na holích domácích hráčů.

49:14
    Střely hostů nejsou vůbec přesné či dokonce nebezpečné.

48:36
    Mikko Lehtonen zakládá útok domácích za brankou Heljanka.

47:58
    Bystrica se snaží něco udělat s výsledkem, zatím marně.

47:02
    Velmi dobrou práci u mantinelu předvedl Toni Utunen.

46:35
    Komerční pauza.

45:49
    Lassila přerušuje hru svým zásahem.

45:13

45:01
    Hráči domácího celku nedokázali zamést volný puk před hostující brankou za záda Lassily!

44:44
    Vhazuje se ve středním pásmu.

44:25
    Domácím se přesilovková hra vůbec nevede.

43:55
    Hosté dostali puk až za branku domácího brankáře.

43:13
    Éric Faille (Bánská Bystrica) oslabuje svůj tým – 2 minuty za hákování.

43:02
    Ofsajd Bánské Bystrice.

42:41
    Alanen pohrdl s možností jet zcela sám na Lassilu! Bánská Bystrica velmi otvírá hru a v zadní řadách vznikají okna až výlohy. To by se jim při rychlosti domácích hráčů nemuselo vyplatit.

41:59
    Zakázané uvolnění Tappary Tampere.

41:14
    Zcela volný Mätti Järvinen minul klec brankáře Lassily nepřesnou střelou z dobré pozice.

40:58
    Domácí obránce za svojí brankou zakládá další útok svého týmu.

40:25
    Bystrica vyhrála buly, ale puku se brzy chopila Tappara.

40:01

Ve druhé části jsme branku neviděli, po 40 minutách tedy trvá stále stav 2:0. Poslední část hry začne cca v 19:40 hodin.

40:00

39:52
    Brankář Heljanko musel svým zákrokem přerušit hru.

39:41
    Domácí snaha končí na útočné modré čáře na pozorné obraně hostí.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:42
    Hosté nahazují za domácí branku.

37:55
    Kärki byl včas zablokován, proto se ke střele vůbec nedostal.

37:07

36:35

35:52
    Hra 4 na 4 svědčí více domácím, ale pokus Kärkiho neprošel přes Lassilu.

35:07
    Vitasmäki v oslabení všem ujel a za záchrannou brzdu zatáhl Éric Faille (Bánská Bystrica) – 2 minuty za podražení. Bude se hrát 4 na 4.

34:35
    Na krátkou chviličku si podržel protihráče a proto musí Toni Utunen (Tappara) pykat – 2 minuty držení protihráče.

34:18
    Repo důkladně prověřil svého krajane Lassilu v brance hostí!

33:52
    Komerční přestávka. Hostující trenér nabádá své svěřence jak slovensky tak i anglicky k většímu používání obránců a pak k častější střelbě.Pravdu má, když řekl že je to o "One shot" (o jedné střele).

33:36
    Heljanko si připisuje další úspěšný zákrok.

33:17
    Tappara sice v útočné třetině, ale bez většího úspěchu. Z rohů hřiště se dávají branky velmi těžko.

32:29
    Před domácím brankářem zůstal volný puk, rozhodčí raději přerušil hru. Poté předbrankový prostor vyčistil Brejčák.

31:53
    Známý hit Macarena roztančila celou halu.

31:19
    Heljanko přerušuje svým zásahem hru.

30:57
    V čem jednoznačně vítězí hráči Bánské Bystrice je tvrdost v osobních soubojích. Tappara si zato daleko více zakládá na technice a bruslení.

30:29
    Puk v hledišti mezi diváky. Vhazuje se ve středním pásmu.

30:14
    Ve skrumáži před Lassilou byli úspěšnější domácí hráči.

29:38
    Ofsajd domácího celku.

29:12
    Nahození puku přes celé hřiště opravdu Lassilu překvapit nemohlo.

28:34
    Další komerční přestávka.

27:53
    Bystrica se po dlouhé tlaku dokázala konečně dostat ze svého obranného pásma. Byť zákrok Mateje Češíka byl dost na hraně (podražení).

27:05
    Bystrica má velký problém. Hraje ve třech jelikož jeden z hráčů zlomil svou hůl.

26:36
    domácí střela byla sražena, ale hráči Tappary stále zůstávají u puku i v útočném pásmu.

25:58
    Nepřesný střelecký pokus domácího obránce.

25:34
    Dalekonosná střela od modré čáry Oliviera Dame – Malka domácího brankáře nezaskočila.

25:12
    Pailleho střela končí v lapačce brankáře Heljanka.

24:40
    Hráči Bánské Bystrice nahazují puk do útočné třetiny.

23:58
    Snahu domácích hráčů u mantinelu zhatil Vladimír Mihálik.

23:25
    Další vhazování před finským brankářem ve službách Bánské Bystrice.

22:48
    Rozklek Lassily byl úspěšný.

22:03
    Nyní si bodyček na své konto připisuje hostující hráč číslo 7 Branislav Kubka – dobře známý z působení v ČR (K.Vary, Sokolov, Plzeň).

21:25
    Na druhé straně nevyšel pokus o rychlý kontr.

20:41
    Bystrica do druhé třetiny vlétla aktivně, ale příliš dlouho útočné pásmo neudržela.

20:01

Tappara Tampere svojí aktivitu dokázala proměnit ve dvě branky zásluhou Repa a Alanena a proto také vede po 20 minutách 2:0! Druhá třetina začne cca v 18:47 hodin.

20:00

19:45
    První třetina se již pouze dohrává.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:35
    Vhazuje se před domácím brankářem, Nurmi celou předchozí situaci bere s lehkým úsměvem na tváři.

17:48
    Ukázkový big hit obdržel domácí hráč Teemu Nurmi od Jána Brejčáka, při němž navíc finský hráč přišel o svou přilbu.

17:12
    Domácí hráči si až na podesáté věděli rady se skákavým pukem a dostali ho alespoň do středního pásma.

16:57
    Hosté zavážejí puk do útočné třetiny.

16:26
    Ofsajd domácího celku. Chystanou rozmíšku dvou hráčů řeší čárový rozhodčí s jasnou uklidňující větou "No problem, no problem".

16:05
    Komerční přestávka. Při níž si trenér Országh stěžuje na špatný pohyb svých svěřenců.

15:53
    Nepřesná střela hráčů Bánské Bystrice.

15:12
    Bombu Järvinena srazil Lassila.

14:48
    Tappara Tampere úplně v poklidu kontroluje hru v první třetině.

14:10
    Střela domácího hráče byla obráncem sražena do rohu kluziště.

13:29

12:08
    Domácí ani na několikrát nedokázali vyhodit kotouč ze svého obranného pásma.

11:29
    Jarno Kärki (Tappara) nechtěně a nešťastně trefuje soupeře holí do obličeje a dostává 2 minuty za hru vysokou holí.
    10:36 ALANEN - 2:0

10:36
    Skákavý kotouč přesně do branky trefuje JERE – MATIAS ALANEN – 2:0! Asistence: Toni Utunen, Aleksi Salonen.

09:53
    Diagonální nahození domácí Tappary do útočné třetiny.

09:19
    A domácí hráči jsou i po vstřelené brance zjevně při chuti.
    08:45 REPO - 1:0

08:45
    SEBASTINA REPO se po vyhraném buly dostal ke kotouči a nenápadnou střelou nachytal Lassilu – 1:0! Asistence: Jan – Mikael Järvinen

08:38
    Kotouč v ochranné síti, bude se vhazovat před Lassilou.

08:10
    Nahození hostí tlumí vyražením kotouče domácí brankář.

07:34
    Brejk hostí skvěle vyřešil obránce Niko Mikkola, který ho perfektně zastavil a odebral útočníkovi čistě kotouč.

07:07
    Komerční přestávka.

06:49
    Vysoký forčeking domácích dělá hostům při rozehrávce problémy.

06:11
    Vhazování před domácím brankářem.

05:30
    Domácí akce 1 proti 3 opravdu nemohla vyjít a také nevyšla.

04:52
    Tappara se pomalu dostává do provozní teploty. Zatím ze hry měla více Bánská Bystrica.

04:16
    Pohotovou střelu Salonena likviduje brankář Lassila.

03:43

02:57
    Nahození domácího celku s nečekaným odrazem od zadního mantinelu zkomplikovala na chvíli život Lassilovi v brance hostí.

02:11
    Následná střela měla již daleko lepší parametry a Heljanko musel úspěšně zasáhnout.

01:25
    Nepřesná střela hostí.

00:39
    Domácí celek vyhrál když Repo šikovně zablokoval Brittaina. Nic většiho z toho však nevytěžil.

00:01

Tappara nastoupí ve svých typických dresech oranžovomodrých. Bánská Bystrica bude hrát v bíločervené kombianci.

Tappara: Heljanko (Hrachovina) – Lehtonen, Mikkola, Vittasmäki, Rantakari, Salonen, Utunen, Haš – J. M. Järvinen, Kuusela, Repo – M. Järvinen, Ojamäki, Kärki – Karjalainen, Rauhala, Levtchi – Alanen, Nurmi, Mäkinen – Redenbach.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Kubka, Ďatelinka, Brejčák, Sedlák, Gélinas, Mihálik, Dame – Malka – Brittain, Faille, Surový – Lunter, Lamper, Bortňák – Bubela, Hohmann, Bartánus – Belluš, Gabor, Češík – Andrisík.

Rozhodčí: Marcus Linde, Kristian Vikman – Pasi Nieminen, Tommi Niittylä.

V tomto duelu uvidíme několik českých hráčů na obou stranách za Tapparu talentovaného brankáře se skvělými čísly Dominika Hrachovinu a obránce Martina Hugo Haše jenž je odchovancem celku Letci Letňany a přes Spartu Praha se dostal do Finska, kde zatím sbírá zkušenosti v juniorské lize, nicméně na soupisce pro Ligu Mistrů je uveden. Za Bánskou Bystrici se z českých hráčů může objevit dvojice brankář Jan Lukáš, který má v současnosti lepší formu než konkurent Lassila, ten zas má na své straně větší zkušenosti a velmi dobrou znalost soupeře, jelikož je Fin a druhým hráčem je obránce Adam Sedlák.