David Servis – Pelhřimov 8:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kolín 7:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 10:4 (kon.)
Tábor – Klatovy 6:3 (kon.) | Trutnov – Kobra 4:2 (kon.) | Řisuty – Most 5:7 (kon.)
Bílina – Letňany 7:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Sokolov 1:3 (kon.) | Kopřivnice – Šumperk 3:5 (kon.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 4:3 (2:0 po s.n.) | Val. Meziříčí – Opava 4:5 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 3:4 (kon.)
Písek – Nymburk 4:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HK Nový Jičín
4:3 (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 04.10.2017, 18:002. liga skupina Východ • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer z Nového Jičína, právě proběhla minuta ticha za zemřelého Petra Kneblíka.

Domácí dnes čeká velmi složitý úkol. Hodonín je zkušený a houževnatý soupeř. Uvidíme, jak se domácím povede se s touto rolí porvat na domácím ledě.

00:01

01:35
    Zatím se nic vážného neděje, mohli jsme být svědky dvou zakázaných uvolnění a jedné střely na bránu.

03:14
    Zatím má o trošku více ze hry Hodonín, není to ale vyložený tlak.

05:02
    V útočmém pásmu Drtiči, kombinují před bránou Tomáše Kohna, který je ale zatím úspěšný.

06:33
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Janiczek – 2 min., podražení).

07:45
    Hodonín sice hraje přesilovku ale v útočném pásmu se podařilo zdržet i domácím. Z oslabební zbývá cca 23. vteřin.

08:10
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kohn – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Kafka.

08:38
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Motloch – 2 min., vysoká hůl).

09:26
    Hodonín sice hraje přesilovku 5 na 3 ale nedaří se jim najít ten správný recept na domácího brankáře a obranu.

10:40

11:06
    Gebauer byl nejdříve tvrdě atakován ale poté se mu podařilo dostat ke kotouči a vyslat střelu na branku, bohužel byla nepřesná.

12:04
    Ďáblům se podařilo vyslat pár dobrých střel, Ondřej Haloda je ale pozorný a všechny pokusy chytá.

13:05
    Dobrá teč, druhé domácí útočné pětky, Haloda ale opět pozorný.

13:31
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sajdl – 2 min., podražení).

14:14
    U puku teď konkrétně Michal Chvostek, ďáblové se snaží ze všech sil a mají soustavný tlak. Ondřej Haloda zatím ale stoprocentní.

15:33
    Opět je to Michal Chvostek, kdo zkouší střelu z nápřahu, kterou tečuje ještě Jakub Hruška, Ondřej Haloda ale na tuto střelu dobře viděl.

16:10
    Zakázané uvolnění Hodonína.

17:30
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., faul kolenem).

17:41
    Přesilovka nezačala pro Drtiče velice dobře, domácí obrana zatím funguje na jedničku.

19:31

19:42
    Konec oslabení a hned zkouška Ondřeje Halody, ten stále stoprocentní.

19:52
    Zakázané uvolnění hostů.

20:00

První třetina nám nepřinesla ani jeden gól. i když oba týmy nějakou tu gólovou šanci měli. Nedá se určit, kdo by byl lepším týmem. Hra je vyrovnaná na obě strany. Uvidíme, co přinese další třetina, která začne cca v 18:43.

20:01

20:41
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MÁLEK. Asistence: Zedník a Gebauer. Z ničehonic se přiřítilo trio Gebauer Zedník, Málek a dokázali překvapit všechny, včetně brankáře Ondřeje Halody.

21:35
    Ondřej Haloda má i teď plné ruce práce.

22:42
    Další nebezpešná střela na Ondřeje Halodu, ten se jen ohlédl!

24:02
    Vhazování před Tomášem Kohnem.

24:14
    Do protiútoku se hnal jeden z Drtičů, Tomáš Kohn teď dobře podržel tým, následně před bránou vznikla velká mela!

26:10
    Ivo Kocián se hnal do dobrého postavení, Nový Jičín je teď určitě aktivnějším týmem.

28:00
    U puku Dominik Kafka, Nový Jičín je teď na koni a vymýšlí jednu kombinaci za druhou.

29:18
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

30:00
    Po puku se natahoval Pavel Mojžíš, který dostal rychlou přihrávu ale střela mu vůbec nesedla.

31:52
    Dobře si teď poradil obránce Ďáblu, když odstavil svého protivníka v rámci pravidel a naspořil cenné vteřinky.

32:32
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., sekání).

34:24
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Autorem branky je JURČA. Neskutečné, z ničehonic se ve vlastním oslabení přiřítil Jurča a vyrovnává na 1:1 Asistence: Vrána

35:04
    Vhazování před Tomášem Kohnem, po vyrovnávacím gólu se Drtiči snaží, co jim síly stačí.

37:00
    Momentální situace je plná nepřesností na obou stranách a boj o střední pásmo.

37:51
    Dvě nebezpečné situace na hraně pravidel, nejdříve tuším velice sporné podražení na Málka a poté i domácí brankář Tomáš Kohn.

39:00
    Probíhá poslední minuta, druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina přinesla dva góly, po jednom na každé straně. Skóre je tedy opět nerozhodné ale mohli jsme vidět víc než pár přesilovek. Poslední třetina se ponese nejspíše ve znamení kdo dá gól vyhrál. Další třetina začne v cca 19:40.

40:01

40:26
    Autorem branky je CHVOSTEK. Asistence: Sonnek a Adamík. Sotva začala třetí třetina, máme tady druhý gól, trio Adamík, Sonnek, Chvostek!

41:10
    Autorem branky je BEDNÁŘ. Asistence: Kafka a Motloch. Neskutečné, další gól do brány Ondřeje Halody. Motloch viděl volného Kafku, který posunul ještě na Bednáře a ten trefil přesně! 3:1 !

44:00
    Po dvou gólech jsou domácí logicky "na koni" a víceméně určují tempo hry. Hodonín se snaží dostat do tempa ale domácím se daří Drtiče držet v mezích.

46:11
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Peslar – 2 min., podražení).

46:32
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., podražení).

46:55
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Jurča – 2 min., hákování).

47:45
    Domácí zatím hrají přesilovku, která se krátí. Nemají ale důvod někam spěchat, skóre hraje v jejich prospěch.

51:00
    Velká šance Hodonína, před bránou se natahoval Michal Kuba, Tomáš Kohn ale předvedl dobrý zákrok.

51:39
    Autorem branky je JURČA. Asistence: Vaněk a Vrána. Po sérii střel a ustáleném tlaku se raduje z druhého gólu Petr Jurča!

53:00
    Oba dva týmy teď otevřely hru a Ondřej Haloda už byl jak se říká "na lopatkách" poslední u puku sice byl "Ďábel' Michal Chvostek ale nestřílel hned, zkoušel hrát hlavou a puk skončil ve smeti hokejek.

54:40
    Přečíslení 3 na 2, kde vše na sebe vzal Lukáš Motloch ale nestřílel přesně a skóre se tak nemění.

56:41
    Hodonín rozhodně neskládá zbraně a těží z volnějšího tempa domácího týmu, který se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

57:30
    Před bránou Petra Halody vznikla pořádná mela. Hodonín si uvědomuje současný stav a trochu jim pracují nervy.

Oddechový čas hostů.

57:56
    Hosté hrají v šesti!

58:04
    Střelba od modré, Tomáš Kohn hezkým semaforem kryje!

58:54
    Jiří Běhal zkoušel vyhodit puk až do protější brány, pouze zakázané uvolnění a následně oddechový čas domácích.

59:00
    Hraje se poslední minuta, třetí třetiny!

59:28
    Fantastický zákrok lapačkou Tomáše Kohna, tak tohle byla určitě gólovka!

59:50
    Výborně si teď do střely lehnul Pavel Zedník a zblokoval tak nebezpečnou střelu!

59:54
    Autorem branky je JURČA. Asistence: Mojžíš, Kadlec.

60:00

Poslední třetina o vítězi nerozhodla, bude následovat prodloužení a pokud ani to nerozhodne, tak samostatné nájezdy.

60:01

60:33
    První střela švihem od domácího Adamíka.

61:03
    Zakázané uvolnění Drtičů.

62:22
    Prodloužení se zatím nese spíše v opatrné hře. Ale hosté nedávali pozor a poslali o jednoho útočníka navíc, bude se tedy vylučovat.

62:25
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., příliš mnoho hráčů).

63:59
    Lukáš Motloch teď po chybě Drtičů se řítil sám na bránu, volil blafák ale na Ondřeje Halodu tentokrát nevyzrál!

64:29

64:54
    Zbyvá šest vteřin a vhazuje se před Tomášem Kohnem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení, nepřineslo rozuzlení tohoto napínavého utkání. Jak toto utkání dopadne, se dozvíme za malý okamžik, teď už nás ale čekají, samostatné nájezdy. Samozřejmě po úpravě ledu.

Samostatné nájezdy začínají.

Chvostek zkoušel střelu mezi betony a Haloda chytá!

Ondřej Stehlík za Hodonín také neúspěšný

Ani druhý pokus Nového Jičína nevyšel.

I Tomáš Kohn chytá.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Nový Jičín.
    Autorem vítězné branky je KAFKA.

Hruška proměnil i poslední pokus, hostů, se nepodařilo trefit ani jednou!

Konec zápasu. (20:43:31)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 21. Málek (Zedník, Gebauer), 41. Chvostek (Sonnek, Adamík), 42. Bednář (Kafka, Motloch), rozh. náj. Kafka – 35. Jurča (Vrána), 52. Jurča (Vaněk, Vrána), 60. Jurča (Mojžíš, Kadlec)

HK Nový Jičín: Kohn. (Sonnek), Adamík, Már, Běhal, Hruška, Heinzl, Janiczek, Metelka, Palacký, Pecha, Málek, Motloch, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Sonnek, Slovák
    SHK Drtiči Hodonín: Haloda (Štěpanovský), Sedlák, Charvát, Hložánek, Romančík, Kužílek, Vrána, Peslar, Stehlík, Peš, Mojžíš, Haloda, Žabčík, Sajdl, Kuba, Hlaváč, Matula, Jurča, Miklík, Kadlec, Vaněk