CSKA Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.) | Viťaz – Riga 4:1 (kon.) | HC Slovan – N.Novgorod 0:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Dinamo Riga
Čtvrtek 05.10.2017, 18:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Československá stopa
    Roman Horák (CEC) – 0 + 1, Střely na branku: 2, Trestné minuty: 2, Čas na ledě: 19:28.
    Vojtěch Mozík (CEC) – 0 + 1, Střely na branku: 2, Trestné minuty: 0, Čas na ledě: 22:24. (21:05:49)

Střely po 3. třetině: Domácí – 20, Hosté – 41.
    Vyloučení: Domácí: 9, Hosté – 6.

Ve třetí třetině jásali pouze fanoušci domácího týmu. V 56. minutě přidal krásnou branku Afinogenov, když se prosadil po individuální akci. Hosté se snažili pálit ze všech pozic, v závěru to zkoušeli se šesti hráči v poli, ale v poslední minutě inkasovali po střele ze středního pásma Švec-Rogovoje. Hostě tak nedokázali svou střeleckou převahu přetavit v góly a domů odjedou s prázdnou.

59:08 Arťom ŠVEC-ROGOVOJ - 4:1

59:08
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí pečetí svou výhru gólem do prázdné branky! Žerděvovi sjel puk v útočném pásmu, volný kotouč postrčil Horák rozjetému ARŤOMU ŠVEC-ROGOVOJOVU, který se ze středního pásma nemýlil a trefil odkrytou klec. Asistence: Roman Horák.

59:00
    Hosté kombinují ve třetině soupeře, ale zatím se nikdo neodvážil vypálit.

58:30
    Gegeris tečoval puk těsně před Birjukovem, ale i tentokrát zůstává domácí bránkář nepřekonán!

58:10
    Nyní to přes celé hřiště zkoušel Mozík, ale jeho pokus mířil těsně mimo branku!

57:40
    Hostům se nedaří usadit s pukem ve třetině.

57:20
    Hosté to zkouší se šesti hráči v poli!

57:10
    Oddechový čas pro domácí.

57:10
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., hákování).

56:50
    Kopejkin vystihl nahrávku soupeře a přerušil tlak hostujícího týmu.

56:20
    Stolleryho pokus prolétl těsně nad břevnem domácí branky.
    55:50 Maxim AFINOGENOV - 3:1

55:50
    Domácí před koncem třetiny navyšují svůj náskok, když dokázali využít přesilovku! Jednoznačně nejkrásnější branka v dnešním zápase! MAXIM AFINOGENOV se dostal ke kotouči ve středním pásmu, po levém mantinelu se protáhl kolem obránce, natlačil se před branku, kde si zamíchal pukem a z hranice brankoviště poslal kotouč backahndem do šibenice! Asistence: Alexei Semjonov.

55:21
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., hákování).

54:10
    Domácí se po delší době dostali ke kotouči, když se podařilo Kopejkinovi, vystihnout nahrávku soupeře.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 11. Kopejkin (Mozík), 35. Petrakov (Kulagin), 56. Afinogenov (A. Semjonov), 60. Švec-Rogovoj (Horák) – 28. Žerděv (Zile)

HC Viťaz Moskevská oblast: M. Birjukov (Saprykin) – A. Semjonov, Golovkov, Mozík, Burström, Katičev, S. Romanov, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, D. Sjomin, Mankinen – Švec-Rogovoj, Horák, Vyglazov – Denežkin, Petrakov, Vorošilo – Kulagin.
    Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Wrenn, K. Redlihs, Stollery, Zile, Ališauskas, Jerofejevs, Salmela – Gegeris, Gillies, Pavlovs – Skvorcovs, McMillan, Kristo – M. Redlihs, Indrašis, Jevpalovs – Lipsbergs, Žerděv, Bičevskis – Meija.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Pavel Komarov – Nikita Vilyugin, Evgeny Streltsov.