Mladá Boleslav – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.) | Olomouc – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 05.10.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga staršího dorostu • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

I ve čtvrtek večer bude na olomouckém zimním stadionu pořádně živo. V rámci předehrávky 9. kola změří síly starší dorostenci domácí Olomouce a hostující Komety.

Olomouci se od startu nové sezóny daří. Na úvod sice vysoko podlehla favorizovanému Salcburku, pak si ale chuť spravila pětizápasovou šňůrou výher. V posledních třech kolech nejprve přetlačili Jihlavu 3:2, v odvetě proti Dukle pak neinkasovali a slavili výhru 3:0. V dosud posledním utkání se ale body nakonec dělily. Vyrovnanou bitvu s brněnským Warriorem nakonec rozseklo až prodloužení, ve kterém se z bodu navíc a výhry 4:3 radovali Hanáci.

Statistické okénko HC Olomouc:

Nejproduktivnější hráč: Daniel Indrák (4+4)
    Nejlepší střelec: Daniel Indrák (4 góly)
    Nejčastější asistent: Daniel Indrák, Matúš Hlaváč (4 asistence)
    Nejproduktivnější obránce: Matúš Hlaváč (0+4)
    Nejlepší +/-: David Štefka (+4)
    Nejtrestanější hráč: Tobiáš Handl (29 TM)

Kometa odehrála o utkání méně než Kohouti. Hned na úvod sezóny totiž vynechala první dvě kola. Z celkových šesti zápasů však Brňané vyhráli pouze dva. Ve třech dosud posledních utkáních si Kometa připsala tři body, když nejprve porazila v brněnském derby Warrior 2:0, pak ale nestačila na Jihlavu, které podlehla 3:8 a Salcburk, proti kterému se nedokázala prosadit a musela se smířit s prohrou 0:7.

Statistické okénko HC Kometa Brno:

Nejproduktivnější hráč: Dominick Vašíček (1+3)
    Nejlepší střelec: Michal Kunc (2 góly)
    Nejčastější asistent: Dominick Vašíček, Radek Kučeřík (3 asistence)
    Nejproduktivnější obránce: Radek Kučeřík (1+3)
    Nejlepší +/-: Pavel Buchal, Jan Novák (0)
    Nejtrestanější hráč: Vojtěch Kadlic (10 TM)

Olomouci patří v extraligové tabulce s jedenácti body třetí místo, Kometa je čtvrtá s odstupem pěti bodů, na svém kontě má ale o utkání méně.

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Rutar A., Mader (C), Bahounek, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko – Kalač, Scheuter, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Kret, Dvořák.

HC Kometa Brno: Holata (Vystavěl) – Kowalczyk, Sedláček, Mlčák, Sedláček, Vašíček P., Kučeřík, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Meluzín, Střondala, Zajíček, Gajarský, Kavický, Vašíček D., Kunc, Plášek, Kadlic (C).

Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Doleček.

00:01

00:09
    Na buly byli sice úspěšnější domácí, těm ale puk přeskočil hokejky a rychle přišli o kotouč.

00:20
    Kometa vyrazila do rychlého protiútoku, na střelu téměř od modré čáry ale Hasala dobře viděl a kotouč schoval ve výstroji.

00:54
    Brno se svými útočnými akcemi příliš spěchá a brzdí ho nepřesnosti. Píská se tak znovu zakázané uvolnění.

01:03
    Hanáci doráželi před brněnskou brankou, Paťavovi se ale puk za Holatu dostat nepodařilo.

01:03
    Ve stejném čase je vyloučen Daniel Kowalczyk (KOM), který si odsedí dvě minuty za hákování.

01:31
    Kohouti se drží před brankou hostů, Kometa ale zatím dobře brání.

01:50
    Kometa vyhazuje kotouč až téměř k Hasalovi a spěchá střídat. Hanáci tak musí začínat znovu od začátku.

02:37
    Domácí se znovu usadili před brněnskou brankou a kombinují, ke střele se ale přes dobře bránící hosty dostávají jen těžko.

03:30
    Plášek se Svobodou se snažili vybojovat puk v útočném pásmu, trojice domácích hráčů je ale od hrazení téměř nepustila. Hasala tak nemusel zasahovat.

03:48
    Proti Milčákově střele od modré pak Hasala nastavil betony a puk vyrazil.

05:01
    Olomoučtí se budou muset také bránit. Matěj Kořenek (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

05:37
    Hanáci opakovaně vyhazují kotouč ze svého pásma a šetří čas, který jim v oslabení ještě zbývá.

06:18
    Před olomouckou brankou bylo pořádně horko, když se po několika dorážkách snažili procpat puk za Hasalu Brněnští. Olomoucký brankář ale puk za svá záda nepustil.

07:07
    Kořenek z trestné vyrazil rovnou do útoku a po přihrávce se pak na levé straně natahoval ještě Paťava, přes vracející se hráče se ale ke kotouči nedostal.

07:56
    Mezi několika hráči střílel od pravého kruhu i Zajíček, jeho pokus ale bránící hráči dostali mimo tři tyče olomoucké branky.

08:21
    Hanáci si zahrají další přesilovku. Adam Studený (KOM) si odpyká menší trest za faul kolenem.

08:57
    Kometa jde téměř na minutu a půl do tří! Za vyhození puku mimo hřiště byl dvěma minutami potrestán Daniel Kowalczyk (KOM).

09:27
    Hosté opakovaně vyhazují puk ze své třetiny a vyhání tak Olomouc až zpátky před Hasalu.

09:53
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci nabídnutou početní výhodu využívají a po několika přihrávkách před brankou se po střele MATĚJE KOŘENKA se dostávají do vedení. Asistence: David Vosátko.

10:31
    Už v klasické přesilovce to Hanáci zkusili nadvakrát z těsné blízkosti, Holata ale včas nastavil své chrániče.

11:32
    Handl prosprintoval přes půl hřiště a zkusil to z pravé strany, trefil ale jen přesouvajícího se Holatu.

12:06
    I na druhé straně zahrozila dvacítka, a to Kučeřík, Hasala ale skulinku u pravé tyče, kam brněnský útočník mířil, včas zacpal betonem.

12:42
    Hanáci se na chvíli zase usadili před Holatou a velmi rychle vedou už o dva góly, když přesně za brněnského brankáře nasměroval puk PETR BAHOUNEK. Asistence: Daniel Indrák, David Štefka.

13:09
    Brno se snaží rychle odpovědět a cpe se před branku domácích, to se ale Kohoutům příliš nelíbí, a tak menší strkanice musí krotit rozhodčí.

13:44
    Paťava dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, olomoucká patnáctka ale nemířila příliš přesně.

14:10
    Do útoku se znovu hnal Kalač, toho ale na poslední chvíli obrali o puk vracející se hráči.

15:05
    Kometa se stále častěji cpe až před Hasalu, Olomouc ji ale do těsné blízkosti své branky nepouští.

15:59
    Po pravé straně prosprintoval do útoku Štefka a zkusil své štěstí střelou z kruhu. Holata jeho střelu ještě vyrazil, před odkrytou bránou pak už neměl kdo dorážet.

17:04
    Kometa využila chybné přihrávky domácích a vyrazila do útoku. Gajarský vyvezl puk až k pravému kruhu, odkud hledal vlevo najíždějícího Kavického. Hostující devatenáctka trefila jen výstroj olomouckého brankáře. Od toho se puk odrazil vysoko do vzduchu, Hasala si ale kotouč našel a schoval v lapačce.

17:50
    Kalač mohl nadvakrát dorážet před brněnským brankářem, ten se ale včas přesunul a nastavil betony.

18:36
    Kohouti doráželi před brněnskou brankou, Holata ale vytáhl proti dorážkám z levé strany dva efektní zákroky.

19:23
    Kometa znovu spěchala do útoku, útočnou trojku ale zastavilo signalizované zakázané uvolnění.

19:34
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili Hanáci a hra se po delší době vrací před Hasalu.

19:48
    Gajarský se u olomoucké branky dostal k puku a chtěl dorážet k pravé tyči, Hasala byl ale u tyčky dřív. Obránci pak kotouč rychle odvezli dál od své svatyně.

20:00

Po první, poměrně vyrovnané, třetině odchází do kabin spokojenější domácí, kteří se dostali do vedení dvěma brankami během tří minut. Nejprve se za záda Holaty trefil Matěj Kořenek, o chvíli později jej napodobil Petr Bahounek.

Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:10
    Kowalczyk to zkusil nahozením od modré, jeho střela ale jen zaduněla o zadní mantinel.

21:02
    Brno se dál drží před olomouckou brankou a kombinuje.

21:37
    Před brněnskou brankou napřahoval ke střele Indrák, mířil ale trochu mimo tři tyče.

22:00
    Kometa zabrala a stále častěji přidělává olomoucké obraně a Hasalovi pořádné starosti.

22:50
    Olomoučtí vyhodili puk ze svého pásma, Kometa je ale bleskově zpátky před Hasalou.

23:39
    Milčák dostal mezi kruhy dost prostoru a hned střílel, Hasala ale pohotově nastavil betony.

24:21
    Hanáci znovu uskakují svému soupeři a vedou už o tři góly. Po odrazu před brankou se kotouč dostal až k MATÚŠI HLAVÁČOVI, který z hranice pravého kruhu mířil přesně přes rameno až do pravého růžku Holatovy branky. Asistence: Daniel Indrák, David Štefka.

25:24
    Brno se znovu na chvíli usadilo před Hasalovou svatyní, ten ale zatím neměl důvod zasahovat.

26:03
    Současně byli za strkanici u Hasalovy branky potrestáni Karel Plášek (KOM) na čtyři minuty za hrubost a Petr Mader (OLO) na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost.

26:24
    Kowalczyk to zkusil tvrdou střelou až od modré čáry, Hasala ale včas nastavil betony.

27:17
    Hra se přesunula do středního pásma a tak trochu se přiostřila.

27:44
    Paťava dostal dobrou přihrávku už ze středního pásma a z pravého kruhu pak střílel. Našel ale jen připravenou lapačku Holaty.

28:14
    Kometa se znovu drží před olomouckou brankou, na střelu z hranice levého kruhu ale Hasala dobře viděl a vyrazil puk betony.

28:28
    Hanáci si zahrají přesilovku. Dominick Vašíček (KOM) si odsedí menší trest za sekání.

30:38
    Kometa ustála další oslabení a znovu se žene do útoku.

30:45
    Kometa právě vstřelila branku!
    Jen chvíli po návratu Dominicka Vašíčka z trestné lavice se Brno raduje z prvního gólu, když skulinku ve výstroji Hasaly našel RADEK KUČEŘÍK. Asistence: Jan Mlčák, Michal Kunc.

31:00
    Do útočného pásma se snažil prokličkovat Indrák, až u pravého kruhu mu ale čistě k ledu pomohli vracející se hráči.

32:01
    Od modré to pak tvrdou střelou zkusil Adam Rutar, Holata ale jeho střelu vyrazil před sebe.

32:19
    Z pravé strany pak mohl dorážet Kalač, ten ale puk přes přesouvajícího se brněnského strážce svatyně nedostal.

33:15
    Hanáci se znovu nastěhovali před branku hostů, přes výborně bránící Brno se ale jen těžko dostávají k ohrožení Holaty.

34:11
    Kometa znovu vyhání domácí z vlastního pásma a žene se před Hasalu. O osobní souboje navíc není nouze.

34:38
    Před brněnskou brankou se po přihrávce znovu natahoval Paťava, přes bránící hráče se k němu puk ale nedostal.

35:20
    Plášek si našel mezi kruhy ideální místo a z nápřahu střílel, mířil ale hodně mimo tři tyče Hasalovy branky.

37:07
    Teď si pořádně horké chvilky připravil sám brněnský brankář! Holata vyjel rozehrávat za branku a zřejmě si nevšiml Krátkého. Olomoucký útočník se ještě snažil z levé strany dostat puk do opuštěné branky, na poslední chvíli mu v tom ale vracející se brankář zabránil.

38:10
    Hra se rychle přelévá od branky k brance, víc práce má ale zatím Hasala.

38:41
    Hosté to zkusili z těsné blízkosti, přes Hasalovy betony ale kotouč do branky neprocpali.

39:18
    Současně byli za sekání dvěma minutami potrestáni Petr Bahounek (OLO) a Vojtěch Střondala (KOM).

39:27
    Hned po buly ujel olomoucké obraně Gajarský, Hasala pak jeho střelu krotil nadvakrát.

39:38
    Olomoučtí jdou do tří! Za faul kolenem byl dvěma minutami potrestán David Vosátko (OLO).

40:00

Kohouti už na začátku druhé třetiny navýšili své vedení o další branku, když se trefil Matúš Hlaváč. Kometa pak ale také dokázala najít recept na olomouckého brankáře a zhruba v polovině utkání snížila náskok Hanáků zásluhou Radka Kučeříka.

Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

40:01

40:12
    Třetí třetina začala o něco klidněji než druhá skončila. Ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.

40:36
    Chvíli na to ale Brno snižuje náskok Kohoutů na jedinou branku, když se po pár přihrávkách trefil až za Hasalu KAREL PLÁŠEK. Asistence: Radek Kučeřík, Jan Mlčák.

41:25
    Kometa znovu vyváží puk až před olomouckou branku, se zakončením ale váhají.

42:20
    Na střelu z mezikruží olomoucký brankář dobře viděl a puk včas vyrazil.

42:50
    Kometa zůstává aktivní a zkouší to ze všech stran. I tentokrát si ale Hasala se střelou z mezikruží dokázal poradit.

43:27
    Do útočného pásma se snažili prokličkovat Indrák s Krátkým, Kometa je ale stihla včas zastavit.

43:40
    Po rychlém protiútoku a přesné střele KARLA PLÁŠKA se Kometa raduje z další branky a srovnání. Hostující útočník si tak připsal už druhý gól v utkání. Asistence: Radek Kučeřík.

44:27
    Kometa je teď aktivnějším týmem a znovu se drží před Hasalovou brankou, její střelecké pokusy ale zatím pozbývají přesnost.

45:05
    Před hostujícího brankáře se znovu prohnal aktivní Paťava, olomoucká patnáctka ale trefila jen betony připraveného gólmana.

46:00
    Střondala ujel olomoucké obraně a zkusil to od pravé tyče, Hasala ale schoval puk ve výstroji.

46:47
    Do útoku se snažil protáhnout Liška, Kometa ho ale až před Holatu nepustila.

47:01
    Hosté se už radovali z další branky, ta ale padla až po odpískání, a tak uznána být nemohla.

47:17
    Olomoucký brankář si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, Kometa teď střelami nešetří.

47:44
    Teď měla Kometa i pořádné štěstí, raduje se ale z otočení zápasu. MAREK MINÁRIK spíš jen nahodil puk na olomouckou branku a Hasala se ještě vysoko letící kotouč snažil vyrazit ramenem, puk ale škrtl o výstroj domácího brankáře a skončil až za jeho zády. Asistence: Jan Sedláček, Adam Popelka.

48:57
    Kometu čtvrtá branka pořádně nakopla a drží se před Hasalovou svatyní.

49:40
    Hanáci hledají cestu do útočného pásma, zatím se jim ale až před Holatu projít nedaří.

50:45
    Brňané se hnali do útoku ve dvou a Meluzin pak ještě hledal na levé straně najíždějícího Popelku. Ten ale před olomouckou klecí promáchl.

51:47
    Kometa to znovu zkouší ze všech stran a Hasala se tak musí v bráně pořádně otáčet.

52:03
    Na druhou stranu prosprintoval Kalač, který chtěl ještě nahrát Paťavovi, v rozhodující chvíli mu ale do přihrávky sáhl vracející se bek Komety.

54:21
    Kohouti zabrali a na dlouho se usadili v útočném pásmu, vyzrát na Holatu se jim ale zatím nedaří.

54:36
    Gajarský mohl přidat další branku, mířil ale nepřesně a puk skončil v boční síťce olomoucké branky.

55:14
    Krátký se znovu hnal do útoku, po špatné přihrávce domácích se ale musel stejně rychle vracet. Zakončit se Kometě před Hasalou nakonec nepodařilo.

55:34
    Hanáci si zahrají další přesilovku. Daniel Kowalczyk (KOM) znovu míří na dvě minuty na trestnou lavici, tentokrát za hákování.

56:26
    Střondala se po levé straně protáhl až před Hasalu a střílel, trefil ale jen výstroj připraveného gólmana.

57:28
    Kohouti se znovu drží před brněnskou brankou, stejně jako Kometu před chvílí, i je teď ale trápí přesnost.

58:05
    Hanáci kombinují v útočném pásmu, Kometa se je ale snaží držet co nejdál od Holaty.

58:52
    Na střelu z levé strany Hasala dobře viděl a puk vyrazil před sebe.

59:29
    Hasala míří na střídačku. Hanáci to zkouší v šesti.

59:39
    Domácí už se radovali z vyrovnávací branky, rozhodčí ale gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Třetí třetinu jasně ovládla Kometa, která třemi brankami vyrovnala náskok Kohoutů a utkání nakonec otočila. Ze tří bodů se tak raduje právě jihomoravský tým.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:10:55)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Kořenek (Vosátko), 13. Bahounek (Indrák, Štefka), 25. Hlaváč (Indrák, Štefka) – 31. Kučeřík (Milčák, Kunc), 41. Plášek (Kučeřík, Milčák), 44. Plášek (Kučeřík), 48. Minárik (Sedláček J., Popelka)

Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Doleček