Boston – Nashville 4:3 (kon.) | Buffalo – Montreal 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Colorado 2:4 (kon.)
Detroit – Minnesota 4:2 (kon.) | Ottawa – Washington 4:5 (1:2 po s.n.) | Chicago – Pittsburgh 10:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 5:4 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 2:0 (kon.)

2. Aleš Hemský (MTL), 0+0, 2 střely, 10:37

Žádný hráč Slovenska do utkání nenastoupil. (04:27:27)

Gólový účet otevřel již v první třetině Jason Pominville, když přesným bekhendem rozvlnil síť branky Price. Následně ale dvě minuty před koncem dokázal vyrovnat Max Pacioretty, jenž po rychlé kombinaci zakončoval z pravého kruhu.

Ve druhé třetině jsme mohli vidět pouze opět získané vedení na straně Sabres, do kterého se domácí dostali zásluhou branky opět Jasona Pominvilleho. Ten tentokrát dokázal přesně zakončit po skvělé přihrávce Jacka Eichela. Po čtyřiceti minutách tak byli blíže k vítězství domácí.

Zhruba v polovině závěrečné dvacetiminutovky vyrovnal a zároveň poslal utkání do prodloužení Phillip Danault, jenž ukázal svou bojovnost a po rychlém vyjetím zpoza branky zakončil k pravé tyči.

V prodloužení si oba celky dokázaly vytvořit řadu šancí, ale žádná z nich nebyla gólová.

Samostatné nájezdy nám našly pouze jediného úspěšného střelce, kterým se stal Jonathan Drouin, jehož pohotový bekhend rozhodl toto utkání a vítězství Canadiens.

Vhazování: 39-39

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Po napínavých nájezdech JONATHAN DROUIN jako jediný našel gólový recept! Rychlou kličkou do bekhendu si položil Lehnera a následně zavěsil do odkryté části branky.
    Sam REINHART

3. série
    0:1
    Poslední šancí Sabres byl Reinhart, jenž trefuje pouze pravou tyč.
    Jonathan DROUIN

2. série
    0:1
    Bekhendovou kličkou se prosazuje Drouin.
    Jason POMINVILLE

2. série
    0:0
    Pominville mířil k pravé tyči, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
    Paul BYRON

1. série
    0:0
    Útočník Canadiens to zkoušel podobně jako Josefson, ale trefil pouze levou tyč!
    Jacob JOSEFSON

1. série
    0:0
    Rychlou kličkou Josefson nad Pricem nevyzrál.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:28
    Z pravého křídla se marně tlačil k pravé tyči Beaulieu. Canadiens jdou do protiútoku.

63:40
    Na druhé straně dokázal Price ohrozit Kane! Ten po naznačení objetí branky zničeho nic vybruslil k bližší tyči, kterou na poslední chvíli brankář hostí utěsnil.

63:03
    Hudon si dvěma otočkami udělal prostor a šikovně se dostal až před samotného Lehnera! Ten opět vyráží svými betony.

62:12
    Z pravého kruhu sjel do mezikruží Pacioretty, jenž i v pádu dokázal nebezpečně pálit.

61:48
    Těžkou střelu Hudona ale Lehner viděl a puk vyráží před sebe.

61:21
    Nyní jde do útoku trojice Canadiens.

60:32
    Eichel držel dlouho puk na své holi. Následně si vyměnil místo s O'Reillym, který ze střídačky po pravém křídle zkoušel zakončit u pravé tyče.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Sabres dokázali ubránit modrou čáru a hráči Montrealu dohrají třetinu na své polovině.

59:36
    Riskantní rozehrávka Shawa svého adresáta nenašla. Hra se tak stěhuje před Price.

59:00
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby. Canadiens diktují tempo hry.

58:43
    Domácí brankář předvedl proti střele Lehkonena velmi nejistý zákrok, čehož si všimli i hosté a bleskurychle přistoupili do brankoviště.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:41
    Tvrdý projektil mířený od modré čáry neprošel do branky Lehnera, kde se neustále snaží clonit Gallagher.

55:57
    V Blížím se závěru základní hrací doby mají navrch hráči Canadiens.

54:20
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Seth Griffith – 2 min., sekání).
    48:01 Phillip DANAULT - 2:2

48:01
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme již po druhé v tomto utkání vyrovnáno! Nahození Shea Webera za branku sebral PHILLIP DANAULT, který rychlým zpracováním vyjel do protipohybu Lehnera k pravé tyči a ačkoli tam domácí brankář nechal opřený svůj beton. Tak Danault dokázal protlačit puk za brankovou čáru. Asistence: Shea Weber a Karl Alzner.

47:19
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., nedovolené bránění).

40:01

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

36:56
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jack Eichel – 2 min., hrubost).

31:39
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Pacioretty – 2 min., nedovolené bránění).

30:56
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Aleš Hemský – 2 min., sekání).

26:09
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., sekání).
    20:22 Jason POMINVILLE - 2:1

20:22
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tak tohle je fantastický vstup Sabres do druhé části! Jack Eichel od pravého hrazení skvělou přihrávkou našel u levé tyče neobsazeného JASONA POMINVILLEHO, který z první dokázal nasměrovat puk za záda Price! Domácí tým se tak podruhé v dnešním zápase dostává do vedení. Asistence: Jack Eichel a Evander Kane.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    Lehner zastavuje nahození ze středního pásma.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
    17:56 Max PACIORETTY - 1:1

17:56
    V závěru první třetiny Canadiens srovnávají stav utkání! Brendan Gallagher z nehybné pozice za modrou čarou poslal Jonathan Drouin z levého křídla na branku. Ten ovšem ale ještě celou akci vyšperkoval přesně adresovanou přihrávkou na pravý kruh, ze kterého MAX PACIORETTY přesnou střelou překonal Robina Lehnera. Asistence: Jonathan Drouin a Brendan Gallagher.

17:43
    Dvojice obránců Montrealu má velké problémy s rozehrávkou.

17:15
    Lehner proti střele Hudona zasahovat nemusel. Puk byl přizvednut do ochranné sítě.

16:55
    Po rychlém přesunutí hry pálil z levého kruhu Kane, jehož střelu zastavuje Price svou výstrojí.

16:33
    Galchenyuk dostal přihrávku daleko před sebe, čímž Canadiens přichází o útočné pásmo.

16:05
    Zpoza branky se snažil dostat puk před brankoviště Nolan.

15:41
    Nenápadnou střelu Hemského z pravého křídla zastavil Lehner na poslední chvíli!

15:21
    Středem hřiště nedokázal projít Reinhart a hosté otáčí hru na polovinu Sabres.

14:33
    KeyBank Center rozezněla tyč branky Lehnera.
    14:11 Jonathan Drouin byl velmi blízko vyrovnání!

14:11
    Neskutečný zákrok Lehnera! Po přesné přihrávce na levou tyč sklepl puk za brankovou čáru Drouin. Domácí brankář byl ale svým pravým betonem rychlejší a udržel tak puk ve hře!

13:51
    Bennova špatná přihrávka na levé křídla vyhnala hosty z pásma.

13:22
    Po rychlém přejetí modré čáry pálil tvrdě do pravého betonu Hudon.

12:47
    Za nahozeným pukem musel hodně rychle spěchat Scandella, protože mu na záda dýchal Galchenyuk.

11:51
    Puk se zničeho nic dostal před branku Price, kde se ho snažil překonat střelou mezi betony Okposo.

11:20
    Hemský společně s de La Rose bojuje o kotouč za brankou Lehnera.

10:44
    Ze spodní části pravého kruhu zkoušel Price překvapit pohotovou střelou ke vzdálenější tyči Girgensons.

09:59
    Střela Streitovi vůbec nesedla a hra pokračuje tak v pravém rohu obranného pásma Sabres.

09:13
    Po inkasované brance Canadiens nestíhají pohybu soupeře.
    08:33 Jason POMINVILLE - 1:0

08:33
    Máme tu první branku utkání! Jordie Benn zaváhal na modré čáře, čehož využil napadající Seth Griffith, který po vybojování puku našel mezi kruhy volného JASONA POMINVILLEHO. Ten si připravil puk na bekhend a zakončil do levé spojnice. Asistence: Seth Griffith.

08:20
    Ovšem po překonání modré čáry se hosté opět osvobozují.

07:58
    Canadiens se osvobozují. Zpoza vlastní branky rozjíždí útočnou akci Beaulieu.

07:46
    Kotouč po přihrávce na střed pravého kruhu zpracovával O'Reilly příliš dlouho a Price se tak stihl přesunout včas.

07:17
    Sabres roztáčí velmi rychlý kolotoč kolem branky hostí.

06:48
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Plekanec – 2 min., sekání).

06:48

06:18
    Další střelu tentokrát z hole Beaulieua zastavil obětavě de La Rose, jenž následně osvobozuje svůj tým.

06:04
    Z pravé strany modré čáry pálil mimo branku Antipin.

05:56
    Velké zmatky před brankovištěm musel řešit Price tím, že se doslova roztáhl po brankové čáře!

05:19
    S dělovkou Ristolainen měl Price plné ruce práce! Tlak domácích pokračuje.

04:48
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Aleš Hemský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

04:47
    Pominville se snažil schovat svou střelu za přejíždějícím Eichelem.

04:29
    Vyloučený centr Sabres je zpět na ledě.

04:16
    Pohotovou střelu uklízí domácí brankář do své lapačky pěkným semaforem.

04:02
    Puk se dostal mezi kruhy, odkud jej Gallagher nedokázal nasměrovat na branku.

03:50
    Lehner dává velmi důrazně najevo, že před sebou chce volný prostor.

02:40
    Obranné čtveřici se podařilo rychle vyhodit.

02:29
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., zdržování buly).

02:29
    Kane byl na buly příliš aktivní. A pozor! Rozhodčí jej následně i vylučuje.

02:29
    Další pokus o rychlé založení útoku Canadiens končí až na zakázaném uvolnění.

02:11
    Rozehrávka z hole Webera skončila až za brankou Lehnera.

01:30
    Domácím se podařilo usadit kolem branky Priceho, ale k žádné střele se nedostali.

01:01
    Ihned po buly se marně snažil poslat puk do střední třetiny Antipin.

00:56
    Po zákroku Lehnera se před jeho brankovištěm strhla menší slovní výměna.

00:18
    Pacioretty skvělou průnikovou přihrávkou našel osamoceného Plekance na levém kruh, ale českému útočníku střela příliš nevyšla.

00:10
    Úvodní buly zvládli lépe hosté, kteří se okamžitě vydávají do útoku.

00:01

Rozumně nyní zní také hymna Spojených států amerických.

KeyBank Center se rozléhá národní hymna Kanady.

Následně nastoupil i jejich dnešní soupeř Canadiens.

Celek Sabres vytvořil kruh ve středu kluziště a za potlesku publika vítají novou sezonu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Beaulieu, Ristolainen, McCabe, Antipin, Scandella, Tennyson – E. Kane, Eichel, Pominville – B. Pouliot, R. O'Reilly, Okposo – Girgensons, S. Reinhart, Griffith – Jo. Larsson, Josefson, Nolan.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Mete, S. Weber, Alzner, Petry, Jo. Benn, Streit – Pacioretty, Drouin, Gallagher – Hudon, Plekanec, Lehkonen – Galchenyuk, Danault, A. Shaw – Byron, J. de La Rose, Hemský.
    Experti NHL.cz mluví o nové sezóně!

Vítám všechny příznivce ledního hokeje. Dnes se v KayBank Center střetně domácí Buffalo Sabres s Montrealem Canadiens.

Oba týmy si v přípravě nevedly zrovna nejlépe. Sabres dokázali zvítězit pouze nad Penguins v prodloužení, jinak ve všech kláních podlehl poměrně vysokými výsledky.

Hráči Canadiens po šesti porážkách v řadě naladili na vítěznou vlnu, když porazili Panthers 3:1 a Senators vysoko 9:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 9. Pominville (Griffith), 21. Pominville (Eichel, E. Kane) – 18. Pacioretty (Drouin, Gallagher), 49. Danault (S. Weber, Alzner), rozh. náj. Drouin