Třinec – Sparta 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 4:1 (kon.) | Jihlava – Litvínov 4:1 (kon.)
Chomutov – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 0:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.)
Kometa Brno – Liberec 7:2 (kon.)
HC Kometa Brno
7:2 (1:0, 2:2, 4:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 06.10.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 10. kolo

V Brně probíhá děkovačka a já se s vámi pro tuto chvíli loučím. Přeji pěkný páteční večer. (20:35:59)

Střely na bránu celkem: 31:26.

Kometa dohrávala poslední vteřiny v naprostém klidu a po zisku tří bodů je včele extraligové tabulky. Dvě třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej, Liberec dokonce vedl, ale mistrovský tým prokázal obrovskou sílu v útoku, duel otočil a nakonec soupeře vysoko přestřílel. Vstřelil sedm branek, bavil diváky krásnými góly, proměnil tři přesilovky a další šance nevyužil.

Hosté hráli dvě třetiny vyrovnaný hokej, šance byly, ale Čiliak dokázal svůj tým podržet. Pak už jen úřadovala Kometa, která bere tři body do tabulky.

Hráči zápasu: Marcel Haščák – Martin Bakoš

59:17
    Ještě jedno přerušení, pro ofsajd Komety.

58:37

58:17
    Puk daleko od Čiliakovy brány, hrají se poslední dvě minuty zápasu.

57:16
    Kometa drží kotouč ve středním pásmu, diváci dotleskávají toto utkání bohaté na góly. Kometa si po dnešku připíše tři body a upevní si první pozici v tabulce.

57:02
    Liberec hraje v plném počtu a ještě si zahraje přesilovku.

56:29
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., vysoká hůl).

56:29
    No a pere se to dál. Bude se znovu vylučovat.

55:45
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Vantuch – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost). Navíc 10 minut osobní trest.

55:45
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marcel Haščák – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost). Navíc 10 minut osobní trest.

55:45
    Utkání chyběl snad jen pěstní souboj a ten přišel. Haščák si to rozdal v bitce s Vantuchem a oba putují rovnou do kabin!

55:05
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Milan Bartovič – 2 min., vysoká hůl).

54:59
    Komerční pauza, poté buly u Willa, který vydržel v bráně svého týmu.

54:31
    Halou obíhá mexická vlna, diváci se baví a že by se tedy nudilo, to rozhodně ne.

53:28
    Je jasné, že se zápas dohrává. Pro Liberec je výsledek poněkud krutý, nicméně Kometa ukázala dnes sérii obratů a ve třetí části jasně dominuje. Trefila se hned čtyřikrát.

52:37
    Na ledě čtvrtá formace Komety a konkrétně Lukáš Nahodil, který dnes hraje zápas číslo 300.
    51:24 Vojtěch NĚMEC - 7:2
    Zdroj: Hokejka TV

51:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté totálně otevřeli obranu, což je voda na mlýn pro útočné hráče Komety. VOJTĚCH NĚMEC dostal přihrávku do jízdy od Haščáka a poslal Willovi sedmnou navštívenku. Asistence: Marcel Haščák.

51:15
    Repríza finále jak se patří. Hráči si nic nedarují a soubojů přibývá.

50:01
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Ševc – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Hruška – 2 min., hrubost).

50:01
    Dalo se něco podobného očekávat. Emoce mají hosté na pochodu a Lakatoš s Barinkou se u mantinelu střetli, utvořila se další mela, ale nic vážného z toho nakonec nebylo. Spíš slovní přestřelka.

49:50
    Dnešní utkání sleduje 7485 diváků.

49:10
    Icing Komety přesune hru před Čiliaka.

49:00
    Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu. Sledovali jsme menší šarvátku, ta byla ale rychle ukončena.

47:37
    Kometa stále drží kotouč a hraje s velkou chutí. Hosté chtějí ještě vyvinout snahu něco s výsledkem udělat, ale nedaří se.

46:28
    Liberec dvě třetiny hrál dobrý hokej, měl i šance, jenže v poslední části Kometa dala během krátké chvíle tři góly a naprosto v tuto chvíli dominuje.

45:37
    Hraje se převážně u liberecké brány, Kometa se dál baví hokejem a ještě nemá dost.
    44:55 Marcel HAŠČÁK - 6:2

44:55
    Začalo nám to tady padat, Liberec poměrně rezignoval a uvolněná Kometa se baví hokejem. Krásnou přihrávkou poslal Svoboda do šance MARCELA HAŠČÁKA, který sám před bránou nezaváhal. Asistence: Tomáš Svoboda.
    43:11 Marcel HAŠČÁK - 5:2

43:11
    MARCEL HAŠČÁK to má zřejmě celé pod palcom, jak rád s oblibou říká. Nyní využil pro Kometu již třetí přesilovku. Štencel mu poslal kotouč na levý kruh a slovenský útočník se trefil do protipohybu libereckého gólmana. Ten neměl šanci a Brno už odskakuje vcelku výrazně. Asistence: Jan Štencel, Jan Hruška.

42:35
    Tak nakonec sudí usoudili, že jeden faul vynulují a druhý dostane Špaček za faul na Vincoura. Přesilovka Brna tak může pokračovat.

41:53
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Daniel Špaček – 2 min., podražení).
    41:53 Jakub KREJČÍK - 4:2

41:53
    Gól, o kterém se bude ještě asi chvíli mluvit a diskutovat. Před Willem se v brankovišti utvořila valná hromada, Vincour byl natlačen Špačkem do brankáře, toho povalil k zemi a hra pokračovala. Dál. JAKUB KREJČÍK poté vypálil od modré a prakticky trefil prázdnou bránu, protože Will byl v tu chvíli dezorientovaný. Sudí ukázali, že branka platí. Kometa tak využívá přesilovku. Asistence: Martin Zaťovič, Martin Erat.

41:28
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Ordoš – 2 min., vysoká hůl).

40:58
    Gulaši nasadil krásný bodyček svému soupeři a poté založil akci, kterou chtěl dokončit Němec. Will si u pravé tyče věděl rady.

40:31
    Po tvrdé střele Štencela kotouč Willovi vypadl a Zaťovič se ho snažil doklepnout do sítě. Hra za popěvků ódy na brněnskou radost byla přerušena.

40:06
    Kometa v útočném pásmu a ihned má Will plné ruce práce...

40:01

Střely na bránu: 21:18.

Třetina obratů, tak by se dala nazvat tato část hry. Na začátku třetiny nejprve vyrovnal v končící přesilovce Bakoš, aby o pět minut později překlopil vedení na stranu Liberce Ordoš. Jenže Kometa obraty zvládá, což už v minulosti prokázala. V 36. minutě využil přesilovku Vincour a vyrovnal, ve vlastním oslabení následně ujel Zaťovič a krásně mezi betony poslal Brno opět do vedení. A to ještě Krejčík trefil tyč.

Další třetina začne přibližně v 19:50.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Už se hrají poslední vteřiny této části hry, viděli jsme celkem čtyři branky. Kdepak, žádná nuda v Brně.

39:00
    Kometa je v pěti a hosté jsou pro změnu na tahu. Sledujeme ve druhé třetině velmi kvalitní hokej, řekl bych přímo reklamu na hokej.
    37:48 Martin ZAŤOVIČ - 3:2

37:48
    Zápas nabírá na obrátkách a má pořádné grády. Kometa i v oslabení ukazuje svou sílu a MARTIN ZAŤOVIČ se za svou snahu dočkal. Co mu nevyšlo v první třetině, proměnil právě teď. Erat vypíchl na modré kotouč, poslal jej do sóla akce a domácí střelec se nemýlil. Kometa vedla, prohrávala a teď skóre zase překlápí na svou stranu. Asistence: Martin Erat.

36:50
    Tlak Komety byl zastaven, navíc jsou teď hosté v dobré pozici. Mají k dispozici přesilovku.

36:27
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., vysoká hůl).

36:07
    Kouč Pešán na to ihned reagoval oddechovým časem pro svůj tým.

36:07
    Liberec byl rázem pod velkým tlakem Komety, kterou vyrovnání nakoplo. Will musel vytáhnout hned tři zákroky po tutových šancích. Nejlepší předvedl po ráně Dočekala. Lapačka hostujícího mága předvedla fantastický semafor. To byla jasná gólovka.
    35:29 Tomáš VINCOUR - 2:2

35:29
    Přesilovka je využita i na druhé straně. Erat si najel do své typické pozice, hledal prostor pro svého spoluhráče a našel ho. TOMÁŠ VINCOUR vypálil ihned z první a překonal brankáře Willa. Asistence: Martin Erat a Jakub Krejčík.

34:50
    Na hřišti se nám začíná jiskřit, vidíme drobné fauly a zápas je slušně vyhecovaný. Hráči si nic nedarují.

34:41
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., krosček).

34:31
    Kometa bude hrát další přesilovku, zatím to zkouší v šesti hráčích.

33:05
    Podle záběrů na kostce opravdu tyč zabránila vyrovnání. Kometa tak musí bojovat dál o dnešní výsledek.

33:01
    Na video to nevypadá, rozhodčí se sice radí, ale nakonec bude hra dál pokračovat. Po komerční pauze buly u Čiliaka.

32:26
    Hosté měli velké štěstí, přesilovka Komety nebyla vůbec špatná, šance by i byly, jenže Will a v jednu chvíli i jeho tyč zastavila radost Komety.

31:05
    Obrovská šance Komety. Od modré čáry napřáhl Jakub Krejčík a jeho pumelice orazítkovala tyč liberecké svatyně. Možná se bude ještě prohlížet záznam hry.

30:44
    V mnohem zajímavější pozici byl nyní Vincour, kterému Krejčík nahrál na pravý kruh. Will se ale vyznamenal výborným zákrokem.

30:26
    Po vhazování se pokusil o střelu Jakub Krejčík, jeho pokus byl sražen za ochrannou síť.

30:20
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Jeník – 2 min., nedovolené bránění).

30:20
    Kometa si zahraje přesilovku, na trestnou půjde Jeník.

29:42
    Opět před bránou Čiliaka operoval Bakoš, který vystřelil na svého krajana, ten si ale poradil a utěsnil prostor u levé tyče.

29:15
    Postavení hráče v brankovišti, po buly pálil od modré Malec, jenže se píská pro změnu ofsajd.

28:37
    Solidní vítr udělala první brněnská lajna svému soupeři. Opět u toho byl Martin Erat, který hledal dobré pozice pro své spoluhráče. Nakonec pálil Bartejs a kotouč prosvištěl těsně vedle.

28:00
    Barinka nahazoval od modré čáry a před bránou nebezpečně clonil Mallet. Will si tuto situaci opět pohlídal.

27:17
    Zakázané uvolnění Liberce přesune hru před Willa.

26:47
    Gulašiho dělovka byla zároveň na teč, ale Will si dokázal vyrážečkou poradit.

26:25
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před libereckou klecí, nyní je na tahu Komety, aby dotahovala výsledek
    25:57 Jan ORDOŠ - 1:2

25:57
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hostům se povedl obrat. Unavená brněnská pětice nemohla střídat a podruhé se dnes prosazuje Liberec. Plutnar poslal kotouč mezi kruhy, kde se vyskytoval JAN ORDOŠ a na jeho svižnou ránu doprostřed brány neměl Čiliak protizbraň. Asistence: Michal Plutnar, Lukáš Vantuch.

25:38
    Malec je na hřišti, ale přetížená brněnská obrana nemůže vyhodit kotouč.

24:07
    Brno vyhazuje přes všechny čáry. Hosté to zkusí znovu, rovnou od modré pálil Ševc a Čiliak se jen ohlédl. Poté Dočekal vyvezl kus černé gumy do bezpečí.

23:30
    Další přesilovka pro hosty. Malec na modré ztratil kotouč a musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

23:16
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., podražení).

22:47
    Najednou se hraje otevřený hokej plný šancí a slušných výpadů. Bakoš byl opět v šanci a Čiliak musel zasáhnout. Na druhé straně střílel Hruška, ale pouze do Willa.

21:40
    Domácí se chvíli nastěhovali do útočné třetiny, Erata si ale tentokrát liberecká formace pohlídala.
    20:41 Martin BAKOŠ - 1:1

20:41
    Hosté svou přesilovku využívají. MARTIN BAKOŠ dostal přihrávku na pravou stranu hřiště, i když byl docela v těžkém úhlu, dokázal vypálit nad rameno Čiliaka. Brněnský brankář si sice na puku sáhnul, ale vytěsnit jej z prostoru brány už nedokázal. Asistence: Michal Bulíř, Martin Ševc.

20:17
    Kometa se ještě musí bránit v oslabení, na trestné sedí Svoboda.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která byla ze začátku taková rozpačitá, pak se ale oba týmy začínaly dostávat do šancí. Liberec prověřil Čiliaka jedenácti střelami, o jednu víc měla Kometa. Ta šla do vedení po skvělé souhře Zaťoviče s Eratem. V závěru mohla brněnská družina udeřit podruhé, v oslabení ale podržel svůj tým Roman Will.

Další třetina začne přibližně v 18:54.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Puk je u Willa, Liberec měl v závěru velké problémy. Ve výborné formě hrající Martin Zaťovič hned dvakrát prověřil pozornost libereckého brankáře. To byly dvě tutovky v oslabení, které Kometa teď nevyužila.

18:42
    V závěru třetiny si hosté zahrají přesilovku. Čermák ihned po buly vyhodil kotouč.

18:42
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Svoboda – 2 min., sekání).
    17:54 Martin ERAT - 1:0

17:54
    Tak to byl skvostný kousek dvou zkušených hokejistů Komety. Zaťovič poslal bekhendem přihrávku z prostřední části hřiště, která prošla na MARTINA ERATA. Ten si následně Willa dokázal položit a rovněž bekhendem překonal libereckého brankáře. Asistence: Martin Zaťovič.

17:11
    Po buly ihned zasahuje po střele Špačka. Hosté se však na delší čas udrželi v pásmu pořádně zazlobili brněnské obránce.

17:00
    Po delší době zákrok Marka Čiliaka, který vytasil lapačku proti střele Ordoše. Bez větších problémů si brněnský strážce poradil.

15:38
    Hra přerušena pro ofsajd Komety, opět je přerušeno.

15:15
    Erat bojuje u mantinelu v útočném pásmu Liberce, ale šance z toho žádná nepřišla. Liberec žabičkou vyhazuje kotouč.

14:26
    Komerční přestávka čislo dvě. Hra byla přerušena pro přihrávku rukou brněnského týmu.

14:15
    Kometa se začíná zvedat a být tím týmem, který je aktivnější. Liberec pod tlakem vyhodil puk přes všechny čáry na icing.

13:27
    Na pravé straně kruhů se zjevil Jakub Krejčík, který ihned napřáhl slušnou ránu, Will byl však připraven.

12:27
    Hraje se bez přerušení, je to takové neurovnané, ale na druhou stranu náboj a zdravé vyhecování je pořádně cítit.

11:35
    Dobrá šance Komety. Gulaši nahodil od modré čáry, před Willem stál tečující Zaťovič a kotouč jen těsně minul bránu. Poté se však zapískalo postavení hráče v brankovišti, kam byl brněnský útočník natlačen.

11:00
    Mallet vyhodil kotouč mimo hřiště, byla tam zřejmě i teč mantinelu, vhazování v obranném pásmu Komety.

10:22
    Dočekal protlačil kotouč na kapitána Čermáka, který střelou švihem nechal vyniknout Willa.

09:49
    Liberec je v pěti, mnoho toho Will řešit v tuto chvíli nemusel.

09:26
    Přechod přes střední pásmo se Brnu nepodařil, musí začít znovu od svého brankáře.

08:31
    Domácí jsou kompletní a mohou hrát zkrácenou přesilovku. Zatím se však hraje víc u Čiliaka.

08:05
    Dvě obrovské šance Komety. Hynek Zohorna byl tím, který nedokázal překonat Willa. Nejprve byl před ním sám, bekhendem jej ale nepřekonal a následnou dorážkou pálil těsně vedle. Jen to v hledišti zahučelo. Zároveň to byly největší šance dosavadního průběhu utkání.

07:48
    Dominik Lakatoš neudržel nervy na uzdě, vůbec se mu nelíbilo posouzení rozhodčích, navíc dostal i za protesty osobní trest.

07:48
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., podražení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

07:21
    Kometa první minutu přežila bez problémů, navíc se bude vylučovat na druhé straně.

06:59
    V oslabení se Kometa dobře bránila a málem šla Malletem do brejku. Nakonec se píská ofsajd.

06:27
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., podražení).

06:17
    To na druhé straně Vantuch trefuje Čiliakovo rameno. Poté obrana Brna uklízí puk do bezpečí.

05:17
    Druhá lajna Komety se usadila v pásmu soupeře a přišlo i několik ostrých centrů před brankoviště. Po Němcově střele se snažil dorazit Svoboda, ale poskakující puk netrefil.

04:27
    Slušná šance Komety. Nejprve se snažil vypálit Zohorna, puk ovšem proskotačil dál, konkrétně na hůl Lukáše Nahodila, jehož střelu Will ukryl mezi svými betony.

04:07
    Ordoš si najel za modrou čáru a vypálil, jenže jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

03:49
    Zatím se hraje opatrný hokej bez vetších šancí, ale o něco aktivnější jsou Tygři. Kometa se do tempa zatím nedostala.

03:25
    Krejčík doslova namazal protihráči ke střele, ale špatná přihrávka brněnského beka nebyla potrestána. Čiliak zasáhl.

02:37
    Erat se snažil se svou formací poprvé ohrozit Willa, ale i hostující obrana si věděla rady. Následně Martin Bakoš vystaven do ofsajdu.

01:57
    Zásah brněnské střídačky posílá hru do útočného pásma Liberce. Buly tedy u Čiliaka.

01:27
    Liberec začal aktivně a Kometa si musí dávat pozor v obraně. Málem vzniklo přečíslení, ale obránce Malec puk nakonec dokázal zavčas odebrat.

00:38
    Oba týmy prostřídaly své formace a teď sledujeme druhé lajny. A ta hostující hned zahrozila. Bulířova jedovka zaměstnala Čiliakovy betony.

00:07
    Začínáme, Kometa získává puk a pokusí se o první šanci zápasu.

00:01

Netřeba hovořit o tom, že DRFG Arena je takřka zcela zaplněná, další a další fanoušci ještě proudí do útrob haly.

Hráči obou týmů vstupují na ledovou plochu brněnského stadionu, za pár chvil duel odstartuje.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Pyrochta, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Vantuch, Bartovič – Hrabík, D. Špaček, Jeník.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Komárek, Jelínek.

Dresy na podvečerní utkání s @bilitygrilbc jsou připraveny. #KOMvLIB #matosmysl #chcemevic #TELH

Příspěvek sdílený HC Kometa Brno (@hckometa),

„Se silami jsme na tom dobře, v tom by neměl být žádný problém. Proti Liberci budeme chtít hrát aktivně a tak, jak jsme se prezentovali v posledních kolech. Bude důležité hrát bez faulů a věřím, že nám pomůžou diváci. Je to atraktivní zápas, takže chceme využít vítězné vlny a také domácího prostředí,“ říká před páteční reprízou finále trenér Kamil Pokorný.

Počet zápasů:
    Liberec – Kometa: 32
    Bilance: 12 – 2 – 0 – 2 – 16
    Skóre: 67:89.

V poslední sezóně se oba celky střetly hned osmkrát. Úvodní duel základní části ovládla i díky hattricku Martina Zaťoviče 5:1, odvetu na severu Čech však opanovali v prodloužení Tygři, ačkoliv prohrávali již 0:3. Třetí duel v ZČ zvládla opět Kometa, jež zvítězila 3:0 a poslední duel před play-off zvládli na severu Čech také Brňané, a to 2:1.

Bílé šelmy si však ani po velkém řezu kádrem nebrání vysokým ambicím, které se letos pokusí naplnit. V tabulce jim však momentálně patří až desáté místo se ziskem 12 bodů a navíc nedávno inkasovali nepříjemný debakl na Spartě, kde prohráli 1:7. V posledním duelu si ale náladu spravili, a to když doma porazili Pardubice 4:1. Statistikám Liberce vládne Petr Jelínek, jenž má na svém kontě 5 bodů (3+2).

Jednička Liberce Roman Will ???????????? #CCMgoalie #CCMhockey #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Kometa si na úvod soutěže nemůže stěžovat. Na svém kontě má čtyři výhry v řadě. Po minulém vítězství s Vítkovicemi se vyhoupla poprvé v sezóně do čela celé soutěže, které vládne s 21 body. V týdnu navíc modrobílí přidali pátou výhru z pěti duelů také na poli Ligy mistrů, když doma přehráli švédské Malmö 5:4 po prodloužení. Nyní nabírá hrací program opět kurz extraliga a v pátek míří na jih Moravy z play-off dobře známý Liberec.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký páteční podvečer, vítejte u sledování zápasu mezi Kometou a Libercem. Tedy mezi mistrem a vicemistrem soutěže. Oba celky se střetnou poprvé od 19. dubna, kdy Brňané svého soupeře doma porazili ve finále 4:0 na zápasy a dokráčeli si pro historický dvanáctý titull.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 18. M. Erat (Zaťovič), 36. Vincour (M. Erat, J. Krejčík), 38. Zaťovič (M. Erat), 42. J. Krejčík (Zaťovič, M. Erat), 44. Haščák (Štencel, Hruška), 45. Haščák (T. Svoboda), 52. V. Němec (Haščák) – 21. Bakoš (Bulíř, Ševc), 26. Ordoš (Plutnar, Vantuch)

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Komárek, Jelínek