Třinec – Sparta 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 4:1 (kon.) | Jihlava – Litvínov 4:1 (kon.)
Chomutov – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 0:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.)
Kometa Brno – Liberec 7:2 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Pátek 06.10.2017, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga (ČR) • 10. kolo
Předzápasové kurzy: 2.1 4.3 2.91
Partner:
   
  Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (21:17:18)
   
  Třinec po dvou extraligových porážkách zabral a porazil Spartu 4:1. V dalším kole změří síly znovu doma s Chomutovem, Pražané budou hrát ve Zlíně.
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Šimon Hrubec – TRI (28 úspěšných zákroků)
  Tomáš Dvořák – SPA (0+0)
   
  Konec zápasu.
   
  59:25
  Hrubec lapil ze vzduchu nahození Zámorského od červené čáry a přerušil hru. Možná naposled se bude vhazovat po jeho levé ruce.
   
  58:31
  Domácí příznivci rozjíždějí oslavnou mexickou vlnu a hokejisté v poklidu dohrávají šlágr desátého kola. Marcinkova přihrávka zprava nenašla adresáta.
   
  57:51
  Ofsajd zastavil útočnou akci Sparty.
  56:40 Miroslav FORMAN - 4:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  56:40
  Sparta právě vstřelila branku!
  Pražané se přeci jen dočkali čestného zásahu a připravili Hrubce o čisté konto! Říčka získal puk po chybě třineckých obránců a připravil jej na střelu pro MIROSLAVA FORMANA. Ten zamířil z prostoru nad kruhy do levého růžku, Hrubec na kotouč vůbec neviděl – 4:1! Asistence: Robert Říčka, Jiří Černoch.
   
  56:24
  Linhart těžil z výborné práce M. Kovařčíka při napadání, ale pak jeho střela od modré čáry na branku neprošla.
   
  55:47
  Kudrna ometl puk o mantinel, ale vše skončilo akorát zakázaným uvolněním. Sparta se v zápase trápí a už by si přála konec.
   
  55:09
  Klimek se protáhl na pravé křídlo, zasekl před Linhartem a střílel mimo branku. Oceláři následně dostali puk do středního pásma.
   
  54:44
  Reichenberg tečoval na konci přesilovky Černochovu nabídku, ale Hrubec byl připraven. Třinec se ubránil v oslabení i potřetí.
   
  53:57
  Hlinka se zprava protlačil až před branku, ale na Hrubce si ani nadvakrát nepřišel. Krajíčkovi se nepovedlo vyhodit.
   
  53:37
  Sparťané nezačali přesilovku zrovna dobře a musí se spíše bránit. Aittokallio si poradil s Musilovou střelou a chytil puk do lapačky.
   
  52:39
  Sparta si zahraje v početní výhodě. Aron Chmielewski (TRI) byl potrestán dvěma minutami za podražení.
   
  51:54
  Ze souboje mezi Svačinou a Dvořákem se puk odrazil mezi střídačky, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu. Polanský a Černoch stojí proti sobě.
   
  51:04
  Pech přihrál z levého křídla doprostřed Černochovi, jehož ránu vyrazil Hrubec za branku. Sparta se drží v útočné třetině.
   
  50:42
  Aittokallio nadvakrát pokryl nahození z dálky a obránci pak odtlačili O. Kovařčíka. Vhazuje se po levé straně od branky Pražanů.

  Ondřej Zoubek

  Branky a nahrávky: 2. Cienciala (Hrňa, Irgl), 6. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Doudera), 29. Roth (Martin Růžička, Polanský), 50. Adamský (Svačina, Krajíček) – 57. Forman (Říčka, Černoch)


  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), Linhart, Roth, D. Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Cienciala, Irgl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.
  HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Kumstát (A), Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna.

  Rozhodčí: Robin Šír, Petr Úlehla – Rudolf Tošenovjan, Milan Kis

  Diváci: 4 927 (95 % celkové kapacity)