Mladá Boleslav – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:5 (po pr.) | Slavia – Kladno 4:3 (3:1 po s.n.)
Třinec – Pardubice 5:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:3 (kon.)
HC Litvínov
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Piráti Chomutov
Pátek 06.10.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

V třetí třetině již měli hosté jasnou převahu. Piráti lépe bruslili, napadali rozehrávku a dokázali si vypracovat slibné gólové příležitosti. Zaslouženě tak berou 3 body. (20:26:46)

59:41
    Piráti právě vstřelili branku!
    Po špatné rozehrávce domácích se puku ujímá Hřebíček, který vyslal jednu neúspěšnou střelu. Z dorážky skóruje Daniel ŠILAR. Asistence: Hřebíček.

Oddechový čas pro hosty.

59:23
    Zakázané uvolnění hostů.

58:30
    Jícha se ujímá kotouče ve středním pásmu.

57:43
    Wágner zaváží puk do útočného pásma.

57:18
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

56:37
    Ani jeden tým není schopen udržet kotouč.

55:39
    Chomutov se v oslabení dostává do útočného pásma, v souboji za brankou Urbánek přizvedává svou hůl a trefuje hostujícícho forwarda do obličeje.

55:21
    Po střele Havlíka podráží Köver prothráče v souboji za brankou.

55:21
    Dominik Havlík pálí od modré, Pavlát si jeho střelu našel lapačkou.

54:44
    Urbánek zakončuje samostatný únik střelou, Pavlát vyráží.

53:53

53:18
    Novák vrací hru ze středního pásma zpět do útočného pásma hostů.

49:41
    Jícha vysílá prudkou střelu zápěstím, Pavlát připraven.

49:03
    Další střelecký pokus hostů, Orct zasahuje. Bude se vhazovat po jeho levici.

48:24
    Chomutov opět v útočném pásmu.

47:22
    Po nepovedené rozehrávce domácích se puku ujímá František Wágner, který zakončuje do pravého horního rohu. Bez asistence.

46:45
    Chomutov nahazuje do útočného pásma, puku se ujímají domácí.

46:10
    Další střela Březáka! Z pravé strany nekompromisně vypálil nad Pavlátovu lapačku, ten jeho pokus zlikvidoval.

45:37
    Březák pálí, puk se však odráží od brusle bránícího hráče mimo předbrankový prostor.

45:25
    V obranném pásmu Ondrej Šišolák podráží protihráče po prohraném souboji o puk.

45:18
    Vopat se prokličkoval do útočného pásma a nahrával Kordulemu, ten nedokázal jeho přihrávku zpracovat. Kotouče se ujímají piráti.

41:55
    Orct špatně rozehrává, jeho pochybení napravil Dvořák.

40:52
    Chlán úspěšně napadá rozehrávku domácích za brankou.

40:24
    Ofsajd domácích.

40:04
    Úvodní vhazování ve porspěch domácích.

40:01

V druhé části utkání dokázali Litvínovští vyrovnat. Jejich radost však vydržela pouhých 44 vteřin, než si piráti vzali vedení zpět. Po zbytek třetiny jsme viděli hodně ofenzivní hokej, především domácí si vypracovali několik šancí, ale žádnou z nich nepřetavili v branku.

Další třetina začne přibližně v 19:00

40:00

39:58
    Dufek pálí tvrdou střelu, Pavlát opět zasahuje.

39:56
    Urbánek pálí od modré, Pavlát chytá do lapačky.

39:45
    V útočném pásmu si při boji o puk Adam Novák přidržel prothráče a oslabí svůj tým na 2 minuty.

39:07
    Urbánek pálí do protipohybu Pavláta, ten se stihl přesunout a střelu pokryl.

38:52
    Aadam Novák se prokličkoval až k zakončení, jeho střelu kryje Orct.

37:20
    Wágner teď v přešíslení 2 na 1 našel křižnou přihrávkou Rindoše který pálil z první, trefil jen připraveného Orcta.

36:36
    Drašar pálí z velké vzdálenosti na levý horní růžek Pavlátovy klece, ten zasahuje. BUde se vhazovat po jeho pravici.

34:06
    Mohlo být vyrovnáno! Kordule jel sám na Pavláta, zezadu ho dobruslil hostující hráč a vypíchl mu puk.

33:38
    Na domácích hráčích je patré zklamání.

32:44
    Ihned z vhazování se piráti probojovali do útočného pásma, kde z rychlého přesunu zakončil Jaroslav KULICH. Asistence: Bajer, Kopic

32:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Po velkém tlaku a několika neůspěšných pokusech domácí konečně sórují! Z těsné blízkosti se prosadil Pavel KORDULE! Asstence: Drašar, Březák.

31:53
    Drašar pálí z otočky, mimo.

31:24
    Kopic pálí od modré mezi betony, Orct chytá.

30:59
    Litvínov dobře brání ve středním pásmu.

29:37
    Ve velkém souboji u mantinelu si Dominik Havlík přidržel protihráče a oslabí svůj tým na 2 minuty. Třetí přesilovka pro Chomutov.

28:34
    Špatná Jíchova rozehrávka v obranném pásmu končí Köverovo střelou.

28:01
    Novákovu střelu tečuje Kulich – mimo.

27:35
    Tvrdou střelu Daniela Nováka vyráží Orct ramenem.

26:42
    Hosté se usazují v útočném pásmu.

26:18
    Litvínov se osvobozuje.

26:09
    Další nepodařený průchod Chomutova do útočného pásma.

25:52
    Ofsajd Pirátů.

25:13
    Trošku zbytečně teď Dvořák oslabuje svůj tým. Po odehraném souboji u mantinelu atakuje protihráče a odpyká 2 minuty za nedovolené bránění.

24:45
    Vopat aktivně napadá rozehrávku hostí

24:25
    Úmyslný ofsajd domácích

24:23
    Vopat měl dobrou rychlost, zastavil ho Adámek.

24:05
    Orct musel zasahovat , kotouš končí v jeho lapačce.

23:56
    Chomutov se stále drží v útočném pásmu.

23:28
    Na vhazování úspěšnější domácí, kteří však záhy přicházejí o kotouč.

23:10
    Zakázané uvolnění domácích

21:31
    Vhazování vyhrává Chomutov.

21:31

21:09
    Kordule teď mířil mezi betony, Pavlát připraven.

20:39
    Po tlačenici před brankou si málem Macxháč skopl kotouč bruslí do vlastní klece! Orct puk zachytil na brankové čáře.

20:04
    Úvodní buly ovládli hosté, kteří okamžitě přechází do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:13

V první třetině jsme sledovali poměrně vyrovnaný hokej. Po gólu Chomutova se domácí rychle otřepali a tlačili se dopředu, tuto snahu všek nedokázali přetavit ve výraznější šanci.

20:00

19:20
    Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím bez střely.

18:50
    Jícha zatahuje za záchrannou brzdu, po průchodu hostí do útočného pásma podráží svého protivníka.

18:19
    Köver nahazuje do útočného pásma.

17:36
    Chomutov opět vyhazuje.

17:26
    Zbývá 30 vteřin přesilovky a domácí si zatím nevypracovali výraznější šanci.

16:53
    Chomutov útočí ve čtyřech! Jejich snažení končí v Orctově lapačce.

16:39
    Kordule byl ve výhodné střelecké pozici mezi kruhy, trefil jen Pavlátovu hruď.

16:19
    Chomutov vyhazuje, chemici se obratem vrací do útočného pásma.

15:36
    Nesmyslný faul ve středním pásmu předvádí Petr Chlán, za nedovolené bránění si odsedí 2 minuty.

14:59
    Dobrá defenziva domácích. Do útočného pásma se prokličkoval Polák, byl však nekompromisně zastaven litvínovskými obránci.

14:37
    Vopat pálí mimo.

13:02
    Jícha se probojoval do útočného pásma, kde přihrávkou našel Drašara, ten měl zablokovanou hůl a nemohl vystřelit

11:59
    Pavlát chytá puk do lapačky.

11:12
    Jícha byl sám mezi kruhy! Nepovedlo se mu zpracovat kotouč a zakončit.

10:40
    Chomutovští přecházejí do protiútoku, Litvínov dobře brání a ujímá se puku.

09:56
    Piráti se stále tlačí do útočného pásma.

08:09

Po těsném přechodu do útočného pásma doráží Ondrej ŠIŠOLÁK kotouč za Orctova záda. Asistence: Köver, Wágner.

07:28
    Rindoš pálí mezi betony Orcta, ten si připisuje další úspěšný zákrok.

07:04
    Chomutov má problém s rozehrávkou v obranném pásmu.

06:06
    Výborný obranný zákrok Březáka. Ten v poslední chvíli vypíchl holí přihrávku hostí, kteří se tak nedostali do gólové šance.

05:28
    Kopič měl teď dobrou příležitost, Orct zasahuje.

04:53
    Hosté nahazují do útočného pásma a odjíždí střídat.

03:55
    Polák mohl pálit od modré, v rozhodujícím momentě netrefil puk.

03:19
    Vopat vyváží puk z obranného pásma, hledá komu nahrát.

02:42
    Jícha měl teď dobrou pozici, ke střele se však nedostal.

01:47
    Situaci zvládli lépe hosté a zakládají útok.

01:26
    Domácí bojují o kotouč v útočném pásmu

01:13
    První střela hostí, Orct szasahuje. BUde se vhazovat po jeho levici.

00:50
    Vhazuje se po pravici Pavláta.

00:22
    Chomutov vyhazuje z obranného pásma, domácí se ale vzmocňují puku a přesouvají hru zpět.

00:05
    V úvodním buly byli úspěšnější domácí

00:01

Hráči nastapují na ledovou plochu – utkání bude co nevidět zahájeno.

HC Litvínov: Orct (Kožnar) – Urbánek, Macháč, Havlík D., Březák (C), Dvořák, Starý – Leitner, Kordule, Drašar, Vopat, Pecka, Svoboda, Ineman, Krsek, Jícha (A), Dufek

Piráti Chomutov: Pavlát (Pěkný) – Kopic, Novák D., Novák A. (C), Procházka, Vícha, Hajič (A) – Köver, Bajer, Wágner, Polák (A), Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselý, Rindoš, Šišolák, Šilar, Adámek.

Oba týmy jsou na ledě – probíhá rozbruslení.

Chomutov-Litvínov 3:2

Hosté si v letošním ročníku vedou o poznání lépe. Z 8 střetnutí sice také ovládli pouze dva duely, ovšem 5 jich ztratili až v prodloužení, což jim vyneslo dostatečné bodové ohodnocení na 10. příčku v tabulce.

HC Litvínov
    Litvínovští junioři si v této sezoně nepočínají příliš dobře. Chemici ovládli z dosavadních 8 utkání pouze 2 a s 5 body jim patří poslední místo tabulky.

V dnešním utkání DHL extraligy juniorů poměrí svě síly domácí HC Litvínov proti Pirátům z Chomutova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
    GSA

Sára Allertová

Branky a nahrávky: 33. Kordule (Drašar, Březák) – 9. Šišolák (Köver, Wágner), 33. Kulich (Bajer, Kopic), 48. Wágner, 60. Šilar (Hřebíček)