Mladá Boleslav – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:5 (po pr.) | Slavia – Kladno 4:3 (3:1 po s.n.)
Třinec – Pardubice 5:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:3 (kon.)
po s.n. (3:1)
HC Slavia Praha
4:3 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
Pátek 06.10.2017, 18:00 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Slávistická juniorka v rámci 9. kola DHL extraligy přivítá na domácím ledě v Edenu středočeské Kladno. A ve Vršovicích čeká sešívané hodně náročná šichta.

Zatímco Kladno v průběžné tabulce okupuje 4. příčku, Slavia je v celkovém pořadí juniorské soutěže na 8. místě. Kladenští by rádi navázali na vítězství proti Litvínovu, který porazili výsledkem 6:4, slávisté naopak jistě budou chtít napravit porážku od vedoucí Plzně, na jejímž ledě padli 2:4.

V tabulce dělí páteční soupeře pouhé dva body. Plzeňští se mohou pochlubit i lepším skóre 35:30. Sešívaní prozatím nasázeli protivníkům 24 branek, třiadvacetkrát ale inkasovali.

Pro Kladno hovoří i bilance zápasů – v dosavadních osmi duelech Středočeši pětkrát zvítězili a zaznamenali tři prohry. Mužstvo z Edenu je na tom vyrovnaně – čtyřikrát zvítězilo a čtyřikrát se radoval tým na druhé straně kluziště.

Jak tedy zápas dvou blízkých celků tabulky dopadne? Utkání začíná v Edenu v 18:00. Vítěz bude znám zhruba o dvě hodiny později.

HC Slavia Praha: Vecka (Šorf) – Hejda, Chládek, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Valík – Furch, Matějka, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Heldák, Nedorost, Martínek.

Rytíři Kladno: Stahl (Blažek) – Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, Kučera, Müller, Havelka – Gnusin, Sokolov, Bláha Š., Řepka, Schildhabel, Bláha O., Vildumetz, Husarik, Březina.

Rozhodčí: Sýkora – Pešek, Beneš.

Oba týmy jsou připraveny na ledové ploše a zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:08
    K puku se jako první v zápase dostávají Kladenští, ještě ve středním pásmu ale o pozici na kotouči přicházejí.

00:47
    Slavia právě vstřelila branku!
    Kladnu se nedařilo přejít přes střední pásmo a slávisté toho dokázali využít. Puku se Šmíd, který vypálil z pravého kruhu. Kotouč se odrazil k DAVIDU MATĚJKOVI, který ranou do odkryté klece poslal Slavii do vedení. Asistence: Vojtěch Šmíd.

01:25
    Slavii vzápětí čeká oslabení. Na trestnou lavici usedá Stark.

02:18
    Po buly před Blažkem se k puku dostali hosté a snaží se založit útok. Domácí ale velmi dobře forčekují.

02:52
    Kladnu se nedaří přechod přes střední pásmo, tentokrát Středočechy zastavil ofsajd.

03:02
    Vildumetz to zkoušel středem hřiště, narazil však na pozornou slávistickou obranu.

03:25

03:44
    Po kladenské střele od modré musel zasahovat Vecka, který kotouč vyrazil. Následně ho uklidil do bezpečí jeden ze slávistických beků.

04:45
    Tentokrát se nepodařilo vyrazit do ofenzivy ani slávistům, Kladenští je ve středu hřiště obrali o kotouč a jdou dopředu.

05:17
    Ze souboje u mantinelu za Blažkovou klecí vyšli vítězně hosté a pouštějí se před Vecku, k žádné větší šanci však jejich počínání nevede.

05:57
    Zakázané uvolnění ze strany Kladna, vhazovat se bude před hostující svatyní.

06:03
    Matějka po vyhraném buly v levém kruhu získal kotouč a přihrál na protější kruh Martínkovu, ten prudce vypálil, ale jeho pokus se neujal.

06:52
    Bláha minul ve výhodné pozici v mezikruží kotouč a na puku jsou znovu domácí.

07:17
    Velká šance ze strany Kladna. Po závaru před slávistickou svatyní se kotouč dostal na spodní vrchol levého kruhu, odkud Klusáček okamžitě vystřelil. Vecka však kotouč z bezprostřední blízkosti dokázal zkrotit.

08:13
    Matějka dobře zabojoval u mantinelu ve vlastním obranném pásmu a znemožnil Kladnu, aby se dostalo k puku.

08:37
    Sešívaní to zkoušeli po pravé straně, narazili však na pevnou hostující obranu.

08:46
    Slavii opět čeká dvouminutové oslabení, trest za příliš mnoho hráčů na lede odpyká Chládek.

09:19
    Veber dostal kotouč na modrou čáru, odkud vyslal tvrdý projektil, Vecka kotouč i s pomocí rohu betonu vyrazil.

09:35
    Vildumetz se řítil sám na Vecku, v rozhodující chvíli však orazítkoval horní tyčku slávistické klece.

10:05
    Kladno kombinovalo před Veckou, Slavii se ale vzápětí podařilo vyhodit.

10:31
    Po chvilkové anabázi ve slávistické obranné třetině se domácí znovu osvobozují.

10:46

11:10
    Střelecký pozdrav z velké dálky Blažek pohodlně ukryl do výstroje.

11:44
    Slávistům je odpískáno postavení mimo hru.

11:50
    Kladenští se snažili probít středem hřiště, na slávistickou obranu ale zatím nenašli ten správný recept.

12:32
    Valík dostal nabito na pravý kruhu, odkud nebezpečně vypálil. Puk ale branku těsně minul.

12:32
    Přesilovka čeká také Slavii, dvě minuty za vysokou hůl odpyká kladenský Gnusin.

13:07
    Slávisté se usadili před Blažkem a operují v kladenské obranné třetině. Úsilí však zatím nevede k žádné nebezpečnější střele a hosté vyhazují.

14:06
    Šmíd se dostal po pěkné kombinaci Slavie k puku na vrcholu levého kruhu, jeho prudký pokus Blažek vyrazil betonem.

14:32

14:51
    Střela z takřka nulového úhlu od mantinelu Vecku sice trochu překvapila, dokázal si s ní ale poradit a kotouč za svá záda nepustil.

15:24
    Slávistická rozehrávka se zasekla o brusli jednoho z kladenských hráčů.

15:41
    Ofsajd ze strany Slavie.

16:01
    Slávisté by se rádi dostali z vlastního obranného pásma, to se jim ale příliš nedaří. Kladno si svou polovinu dobře hlídá.

16:45
    Šmíd teď skvěle ujel slávistickým obráncům a dostal se zakončení, Vecka kotouč vyrazil do vzduchu a chvíli tápal, kam spadne. Kotouč se ale snesl na led před ním a sešívaní ho dokázali dostat pryč od branky.

17:45
    Souboj pětice hráčů o puku mantinelu vyhráli slávisté.

18:34
    Havelkův pokus od modré se hosté snažili dotečovat do brány, to se jim ale nepovedlo.

18:41
    Kladno si zahraje další přesilovku. Slávistický Šteiner odpyká menší trest za podražení.

18:58
    Buly před Blažkem vyhráli Kladenští a mohou postupovat dopředu.

19:20
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladenští využívají chvíli před koncem první třetiny výhodu přesilové hry. VÁCLAV VEBER si nabruslil ze středu hřiště na pravý kruh, odkud vyslal nechytatelnou dělovku, která se vešla do prostoru mezi Veckovým tělem a pravou tyčkou. Asistence: Křešimír Schildhabel a Michal Šíma.

20:00

Po úvodní periody je stav utkání DHL extraligy mezi Slavií a Kladnem vyrovnaný. Jako první pozměnili skóre domácí, kteří překonali Blažka už v 1. minutě zásluhou Davida Matějky. Druhá branka padla naopak až v závěru třetiny, kdy Vecku propálil tvrdou ranou z kruhu Veber.

20:01

20:10
    Slávisté se po úvodním buly snaží dostat dopředu, Kladno ale dobře brání.

20:49
    Šímův pokus od modré Vecka bez problémů vyrazil.

21:12
    O puk se momentálně ostře bojuje ve středním pásmu. lépe z něj nakonec vycházejí hosté.

21:45
    Hosté ze své aktivity v úvodu prostřední periody vytěžují vedoucí branku. Za Veckova záda procpal kotouč VÁCLAV VEBER a přidal svůj druhý zásah v zápase. Bez asistence.

22:07
    Zakázané uvolnění ze strany Slavie, buly bude vhozeno po Veckově pravici.

22:36
    Kladenští se usadili ve slávistickém branném pásmu a nepouštějí domácí k puku. K většímu ohrožení Veckovy klece to však nevedlo.

23:01
    Šteiner chtěl ihned po buly překvapit střelou z levého kruhu, puk však zblokovala skrumáž těl před Blažkem.

23:24
    Schildhabel vyrazil na zteč po levé straně, jeden ze slávistů mu však dobrým zákrokem v pádu kotouč vypíchl.

24:01
    Domácí získávají výhodu přesilovky. Za podražení odsedí dvě minuty Sokolov.

24:30
    Slávisty zastavuje ve hře dopředu ofsajd.

24:50
    Kombinace ze strany Slavie vedla k tvrdé střele Šteinera z levého kruhu, puk ale těsně minul i s přispěním Blažka levou tyč.

25:34
    Kladno se vysoko vyhozeným pukem osvobozuje.

25:55
    Slavii se přesilovka příliš nevydařila, kromě jedné střely nedokázala Blažka příliš ohrozit.

26:01

26:20
    Icing Kladna přesouvá hru před Blažka.

26:24
    Stark to zkoušel od modré, Blažek zasáhl lapačkou.

26:30
    Heldák si proklestil cestou k brance a chtěl z bezprostřední blízkosti procpat puk až do branky, gólman i hostující obránci však předvedli dobrou práci.

27:15
    Heldák dostal kotouč vedle branky, předvedl efektivní otočku a chtěl před brankou zakončit, puk ale zůstal za ním.

28:16
    Vildumetz pálil z mezikruží z první, po jeho pokusu zazvonila tyčka.

29:04
    Kučerova střela od modré byla zblokávana.

29:25
    Matějka před bránou popostrčil Sokolova, který najel do domácí branky, volný kotouč musel Vecka zalehnout.

30:08
    Slávisté vystihli kladenskou rozehrávku a usadili se v obranném pásmu soupeře.

30:46
    Dobrý forčeking ze strany Slavie, následně se však hosté přesto probíjejí dopředu a sešívaní se dopouštějí zakázaného uvolnění.

31:10
    A icing je na druhé straně pískán i Kladnu.

31:19
    Duda se dostal před Blažka a snažil se po zemi propasírovat puk za jeho záda. Hostující gólman však puk za záda nepustil.

31:30
    Rychlá střela slávistů z pravého kruhu. Blažek vytěsnil pravým betonem.

31:57
    Další zakázané uvolnění ze strany Slavie.

32:01
    Vecka si připisuje další zákrok.

32:28
    Nedorost si najel do levého kruhu a nebezpečně vystřelil, Blažek puk ukryl do lapačky.

32:51
    Kladenští využili slávistické chyby ve středním pásmu. K puku se dostal KŘEŠIMÍR SCHILDHABEL, který si potáhl puk po levé straně, nabruslil před Vecku a překonal ho blafákem do bekhendu. Asistence: Tomáš Vildumetz a Jakub Müller

33:36
    Matějka to na druhé straně kluziště zkoušel blafákem z oblasti mezikruží, ale jeho pokus šel mimo.

34:36
    Slávisté sevřel Kladno v jeho obranné třetině. Po pěkné kombinaci musel zasahovat Blažek.

35:16
    Jaša se středem hřiště probil dopředu a vypálil z větší vzdálenosti, jeho střela byla sražena.

36:22
    Momentálně se hra přelévá ze strany na stranu bez větší šance, oba týmy však bojují s velkým nasazením.

37:07
    Slávistický pokus z úhlu Blažek vyrazil.

37:27
    Hosté se budou muset bránit při oslabení. Rozhodčí jim udělil trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

37:50
    Kladnu se po souboji u vlastní klece daří vyhodit.

38:04
    Slávisté se ale okamžitě vrací před Blažka, Kladno se znovu rychle osvobozuje.

38:55
    Hejda po kombinaci domácích napálil kotouč v oblasti mezikruží, po jeho prudké střele zazvonila tyčka.

39:27

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce byly v Edenu k vidění opět dvě branky. Tentokrát však obě padly do slávistické sítě. Nejprve překonal Vecku podruhé v utkání Veber, poté navíc navýšil vedení Kladna Schildhabel. Sešívaní s v závěru připsali rovněž jednu větší šanci, Hejda však po tvrdé střele napálil pouze tyčku. Slavia tak bude v závěrečném dějství dohánět dvougólové manko.

40:01

40:07
    Puku se jako první ujali hosté a snaží se založit úvodní útok třetí třetiny.

40:30
    Kladno získává výhodu přesilovky. Dvě minuty na trestné lavici odsedí slávistický Jaša, který se provinil sevřením puku rukou.

41:32
    Po pěkné kombinaci Kladna vypálil Husarik z levého kruhu, Vecka včas scvakl betony.

41:54
    Puk končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Veckou.

42:15
    Kladnu se zatím přesilovka tolik nedaří, slávistickou branku takřka nedokázali dostal pod tlak.

42:30

43:18
    Schildhabel chtěl vystřelil z mezikruží, puk mu ale sjel.

44:08
    Slávisté se dobře probili přes střední pásmo, Kladenští je ale brzy připravili o puk a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

44:43
    Šmíd zkoušel zakončit bekhendem z levé strany, proti jeho střele ještě Blažek zakročil. Na následné zakončení DAVIDA ŠTEINERA už ale byl krátký a Slavii se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Asistence: Vojtěch Šmíd a David Jaša.

45:02
    Kladno potrestáno za zdržování hry. Menší trest odpyká Havelka.

46:30
    Šteiner nabil Jašovi do mezikruží, ten však přihrávku minul.

46:43

47:17
    Ze skrumáže těl bojujících o puk u mantinelu blízko slávistické střídačky vytěžili kotouč domácí.

47:53
    Ofsajd v podání Slavie.

48:03
    Starkovu střelu od modré hosté zblokovali.

48:15
    Rozhodčí posílají na trestnou autora dvou branek Vebera, který se provinil hákováním.

49:02
    Slavia operuje v kladenském obranném pásmu, Rytířům se ale daří vyhodit.

49:45
    Slavia neustále kombinuje. Rozhodčí pískají postavení útočícího hráče v brankovišti.

50:09
    Valík po Matějkově přihrávce pálil od modré hodně nepřesně.

50:15

50:33
    Kladenská střela od modré se zastavila na holi jednoho ze slávistů, který ihned zakládá útok.

51:01
    Rychlý protiútok Kladna následně končí Veckovým dobrým zákrokem.

51:29
    Icing Slavie přesunuje hru před Vecku.

51:54
    Husarik vystřelil z vrcholu levého kruhu, Vecka pohotově ukryl kotouč do výstroje.

52:03
    A po buly si Vecka okamžitě připisuje další úspěšný zákrok.

52:51
    Rytíři se dopouštějí postavení mimo hru.

53:06
    Zakázané uvolnění Kladna.

53:11
    Vobořilův pokus od mantinelu na modré čáře šel mimo.

53:41
    Další Vobořilovu ránu z obdobné pozice zblokoval jeden z hostujících obránců.

54:02
    Slavii čeká šest minut před koncem základní hrací doby oslabení. Za nedovolené bránění odpyká dvě minuty Martínek.

54:14
    Slávisté po buly pohotově vyhazují.

54:25
    Hosté se ve snaze co nejrychleji dostat před Vecku dostávají do ofsajdové pasti.

54:41
    Stark napálil kotouč ve vlastní obranné třetině mimo hrací plochu.

55:36
    Šímův projektil od modré Vecka zkrotil lapačkou.

56:02

56:27
    Souboj o puk u mantinelu za Veckovou klecí vyhráli slávisté. Následně se hnali dopředu a Blažek musel zasahovat.

56:50
    Starkovu dělovku z vrcholu levého kruhu hosté zblokovali.

57:22
    Furch se snažill z těsné blízkosti propasírovat puk za Blaža, ten ale odolal.

57:52
    Zakázané uvolnění ze strany Kladna, vhazovat se bude po Blažkově levici.

57:57
    Kotouč opět končí mimo ledovou plochu.

58:00
    V Edenu probíhají poslední dvě minuty první třetiny. A slávisté to zkusí bez gólmana.

58:53
    Slavia nahazuje puk za hostující svatyni, následně se k puku dostává Kladno a střílí, puk končí těsně vedle prázdné klece.

59:29
    Po závaru před hostující svatyní si připisuje další zákrok Blažek.

59:32
    Slávisté si vyžádali oddechový čas.

59:44
    A sešívaným se hra v šest a závěrečná tlak vyplatily. Po velkém závaru před hostující brankou se k puku dostal na modré čáře Stark, který prudce vypálil. Do branky následně dotečoval kotouč DENIS HELDÁK a slávisté se dočkali vyrovnání. Asistence: David Stark a Aleš Furch.

60:00

Slávisté se v závěru třetiny vzepjali k velkému tlaku a při hře bez brankáře dokázali pár vteřin před koncem vyrovnat. Diváci v Edenu tak uvidí prodloužení.

60:01

60:11
    První pokus Kladna z levého kruhu končí v ochranné síti za Veckovou brankou.

60:27
    Šteiner uháněl dopředu se Šmídem, místo přihrávky na volného spoluhráče však zvolil střelu z úhlu. Blažek ho vychytal.

61:10
    Slávisté se aktivně tlačí dopředu, vzápětí však vyrážejí na zteč hosté.

61:43
    Hejda pálil z pravého kruhu, Blažek betony vyrazil.

63:12
    Slávisté se usadili před kladenskou svatyní, vystřelit se jim zatím nepodařilo.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:24
    Icing ze strany Kladna přesunuje hru před Blažka.

64:46
    Kladenskou střelu z levého kruhu domácí zblokovali.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Utkání mezi Slavií a Kladnem nakonec rozseknou samostatné nájezdy, v prodloužení nepadl ani jeden gól.

Samostatné nájezdy začínají.

Heldák v prvním nájezdu uspěl, propálil Blažka mezi betony.

Bláha v dresu Kladna nedal. Vecka sklapl betony. Vildumetz se ale následně trefil.

Za Slavii se trefil i Aleš Furch.

Po neúspěchu Starka se trefuje David Šteiner.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Autorem vítězné branky je FURCH.

Konec zápasu. (20:20:24)

Martina Kramerová

Branky a nahrávky: 1. Matějka (Šmíd), 45. Šteiner (Šmíd, Jaša), 60. Heldák (Stark, Furch), rozh. náj. Heldák, rozh. náj. Furch, rozh. náj. Šteiner, rozh. náj. Furch – 20. Veber (Schildhabel, Šíma), 22. Veber, 33. Schildhabel (Vildumetz, Müller), rozh. náj. Vildumetz

Rytíři Kladno: Blažek (Stahl) – Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, Kučera, Müller, Havelka – Gnusin, Sokolov, Bláha Š., Řepka, Schildhabel, Bláha O., Vildumetz, Husarik, Březina.

Rozhodčí: Sýkora – Pešek, Beneš