Bílí Tygři Liberec
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 06.10.2017, 17:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • 7. kolo

Je dobojováno! Bílí Tygři Liberec otočili duel s Motorem a radují se z tříbodové výhry 4:2. (19:08:33)

59:28
    Poté, co puk vylétl z hrací plochy, se hra přesune do středního pásma.

59:03
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Strnad – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Jasečko – 2 min., hrubost).

58:34
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Pojar – 2 min., podražení).

57:46
    Hrakholski po ledě pálil mimo.

57:01
    Liberec právě vstřelil branku!
    Možná je hotovo! Nezbeda od levého mantinelu přiťukl kotouč VOJTĚCHU STRNADOVI, který se do něj z voleje opřel a trefil se náramně k pravé tyči. Asistence: Lukáš Nezbeda, Filip Kovář.

56:25
    Kovář trefil od modré přesně místo, kde se vyskytovala Lidákova lapačka.

55:59
    Cikhart zápěstím přestřelil českobudějovickou klec.

54:24
    Hanák si to z rohu hřiště namířil až před Čajana, kterého sice překonal. Bohužel pro Jihočechy ale netrefil bránu.

53:30
    Cikhart zakončil svou individuální akci jen do Lidákovy náruče.

52:42
    Icing Motoru.

51:54
    Kovář zastavil přihrávku na modré čáře a ihned pálil. Lidák opět zasáhl.

51:14
    Šelmy vykázány z útočného pásma kvůli postavení hráče v brankovišti.

50:42
    V lapačce Lidák skončil tentokrát pokus Cikharta od levého mantinelu.

49:27
    Lidák musel hodně rychle na zem, aby zneškondil Gajdovo zakončení z otočky.

49:05
    Zakázané uvolnění Tygrů.

48:44
    Pray se hnal do šance, ale ztratil rovnováhu.

47:14
    Janoch dostal kotouč mezi kruhy, ale než si ho srovnal na holi, měl před sebou hned dvojitý blok zadáků Liberce.

46:45
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

46:15
    Hra je teď plná nepřesností.

44:56
    Lidák vyrazil za rozehrávkou hodně daleko ze svého brankoviště a doslova si řekl o nepříjemnou srážku s rozjetým Strnadem. Nakonec to byl liberecký útočník, kdo si po incidentu na ledě poležel déle.

44:10
    Gajda prudce vypálil a těsně míjel horní roh brány Motoru.

43:16
    Strnad vyrazil do protiútoku, na jehož konci našel Kováře. Ten ale ani nadvakrát nepřekonal výborného Lidáka.

42:30
    Motor zatím v přesilovce nikterak neoslňuje.

41:55
    Liberečtí vyhazují přes všechny čáry.

41:35
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Cikhart – 2 min., napadení).

41:06
    Čajan vyrazil Rybovu střelu nad sebe do ochranné sítě.

40:01

Bílí Tygři ve druhé třetině otočili průběh utkání a ke třem bodům mají po čtyřiceti minutách blíže. Motor je ale jen o jednu branku zpět, a tak se máme ve třetí třetině na co těšit. Pokračovat by se mělo přibližně v 18:36.

40:00

39:25
    Gajda s trochou štěstí prošel skrz dvojici protihráčů, což lehce znehodnotil nekvalitním zakončením.

38:56
    Lidák v permanenci. Musel na zem, aby zneškodnil Jansův pokus od levého mantinelu.

38:22
    Na obou týmech je znát enormní zájem neinkasovat do konce třetiny.

37:30
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic.

36:00
    Další rychlé přečíslení, další gól! Cikahrt zavezl puk do útočného pásma, kde se rozhlédl a poté nabil ADAMU MĚCHUROVI, jenž rozvlnil hostující síť. Asistence: Jan Cikhart.

35:00
    Lidák se proti dělovce Šedivého blýskl ukázkovým semaforem.

34:27
    Tygři jsou lehce překvapení vývojem utkání.

33:48
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Za zaváhání v obranném pásmu Tygři draze zaplatili. Kotouče se ujal JAROSLAV POUZAR, který si to namířil nekompromisně až před Čajana a nechytatelně pálil. Asistence: Yahor Hrakholski.

33:19
    Ofsajd šelem.

33:05
    Pray z vrcholu pravého kruhu trefil vytrčený beton strážce českobudějovické svatyně.

32:18
    Další pokus Šedivého lehce tečoval těsně před Lidákem Rossmy, hostující gólman dokázal zasáhnout.

31:46
    Šedivý našel od modré připraveného Lidáka.

31:39
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Janoch – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

31:22
    Tygři úspěšně zblokovali všechny českobudějovické pokusy a Strnad se postaral o vyhození.

30:46
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kollert – 2 min., napadení).

30:12
    Severočeši obrací skóre! BENNET ROSSMY, který o malý moment dříve neuspěl střelou zápěstím, to zkusil z podobného místa podruhé a tentokrát byl nekompromisní. Bez asistence.

29:47
    Rossmyho rána zápěstím z mezikruží jen vyprášila Lidákovu lapačku.

29:40
    Tentokrát icing Motoru.

28:44
    Ofsajd nedočkavců v dresech jihočeského klubu.

28:02
    Pray mohl strhnout vedení na stranu domácích. Z bezprostřední blízkosti ale nepřekonal ležícího gólmana.

27:27
    Je vyrovnáno! Hosté propadli na červené čáře a Tygři šli zničehonic ve dvou sami na Lidáka. Strnad to se zakončujícím LUKÁŠEM NEZBEDOU sehráli ukázkově a postarali se o novou zápletku. Asistence: Vojtěch Strnad, Vojtěch Jiruš.

26:13
    Cikhart zakončil svou akci, během níž unikl podél levého hrazení, přesně do míst, kde byl připravený Lidák.

25:53
    Icing také na druhé straně.

25:43
    Zakázané uvolnění Motoru.

25:07
    Jakubec jel sám na brána, ale kousek za modrou zavrávoral a dostal se z ideálního úhlu. To hodně ulehčilo práci českobudějovickému brankáři.

24:16
    Kollert z otočky střílel do protipohybu Lidáka, k jeho smůle však i mimo tři tyče.

23:57
    Měchurovu ránu zápěstím srazili hosté nad.

23:30
    Tygři si s přesilovkou zatím moc neví rady.

22:47
    Čajan rozehrál hodně riskantně přes Rybovu hůl. To zavánělo průšvihem.

22:36
    Hampl pálil od modré jen do připraveného Lidáka.

22:08
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Pojar – 2 min., nedovolené bránění).

21:30
    Pavlátovo nahození zneškodnil v pohodě Čajan.

20:57
    Jasečko zákeřně sekl na útočné modré protihráče, ale rozhodčí souboji nevěnoval žádnou pozornost. Hraje se dál.

20:23
    Tygři navzdory pokračujícímu oslabení začali druhou část nebojácně.

20:01

Domácí odcházejí do kabin viditelně frustrovaní a není se co divit. V úvodních dvaceti minutách byli lepší a měli i více brankových příležitostí, jenže gól padl na druhé straně. V přesilovce na konci třetiny udeřil Jan Janoch a právě jeho zásluhou vede Motor 1:0. Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:00

19:57
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Strnad – 2 min., napadení).

19:40
    Těžká rána pro Liberec! JAN JANOCH napřáhl od modré, propálil Čajana a otevřel skóre! Asistence: Adam Ryba.

19:20
    Pojarova dělovka rozezněla jen zadní mantinel.

19:11
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jiruš – 2 min., podražení).

18:27
    Závar před Lidákem! Jiruš dotlačil kotouč do sítě, ale již dříve ho hlavní rozhodčí ztratil z dohledu a přerušil hru.

17:40
    Cikhart bekhendem zakončil vedle.

16:56
    Lidák jistil nahození Rossmyho z hloubi středního pásma.

16:09
    Zakázané uvolnění Jihočechů.

14:36
    Cikhart nebezpečně objížděl českobudějovickou klec, jenže v klíčovém okamžiku nezasunul puk za bezmocného Lidáka.

14:18
    Nepřesná rozehrávka Tygrů znamenala icing.

13:29
    Gajda v dobré pozici před Lidákem rozvlnil jen boční síť.

13:09
    Postavení mimo hru Liberce.

12:00

10:54
    Icing hostů.

10:17
    Jiruš se vymotal z rohu a předložil puk Hamplovi, který si sjel od modré čáry. Liberecký bek ale zakončil jen do plastronu gólmana Motoru.

09:35
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:27
    Gajda zakončoval individuální akci pod břevno, Lidák skvělým zákrokem vytáhl nad.

07:34
    Hamplova zblokovaná rána skončila v ochranné síti.

06:15
    Ofsajd domácího celku.

05:36
    Hanák pálil hned po buly jen do připraveného Čajana.

05:32
    Icing šelem.

04:33
    Cikhart se prosmýkl do zakončení, které nenasměroval mezi tři tyče.

03:39
    Kotouč z hole Hladíka zamířil mimo mantinely.

02:45
    Motor zatím velmi pozorně brání.

01:53
    Cikhartovi nabil Pray na vrchol pravého kruhu, Lidák však byl na svém místě.

01:20
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hail – 2 min., podražení).

00:33
    Domácí se v úvodu usadili v útočném pásmu, z dobrého tlaku ale nepramenila jediná střela.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Kovář, Hampl (C), Hladík, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda

HC Motor České Budějovice: Lidák (Korytar) – Jasečko, Endl, Pojar (C), Dvořák, Pavlát, Hail, Svach – Hrakholski, Michal, Hanák, Anderle, Ryba, Masopust, Nevšímal, Březina, Schwartz, Janoch, Lukeš, Pouzar.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 28. Nezbeda (Strnad, Jiruš), 31. Rossmy, 36. Měchura (Cikhart), 58. Strnad (Nezbeda, Kovář) – 20. Janoch (Ryba), 34. Pouzar (Hrakholski)

Rozhodčí: Bernat – Grundler, Holada