Švédsko – Lucembursko 8:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Lotyšsko 0:0 (kon.) | Bosna – Belgie 3:4 (kon.)
Gibraltar – Estonsko 0:6 (kon.) | Bělorusko – Nizozemsko 1:3 (kon.) | Bulharsko – Francie 0:1 (kon.)
Andorra – Portugalsko 0:2 (kon.) | Švýcarsko – Maďarsko 5:2 (kon.) | Kypr – Řecko 1:2 (kon.)
Gibraltar
0:6 (0:3)
Estonsko
Sobota 07.10.2017, 18:00 • Estádio Algarve, Faro-Loulé • Kvalifikace MS (Evropa)

S konstatováním, že Gibraltar v posledním domácím utkání v kvalifikaci na světový šampionát 2018 v Rusku prohrál doma jednoznačně 0:6 s Estonskem, se s Vámi loučí a hezký sobotní večer přeje Tomáš Lysý. (19:58:49)

Červené karty: 0-0.

Tři góly v prvním dějství, tři góly v druhém. Toť vizitka dnešního zápasu. Již v desáté minutě se trefil Siim Luts, jehož z rohu přesně našel Vassiljev. Špílmachr hostí vzápětí střídal pro zranění, ale ani to Estonce nezastavilo. Po třiceti minutách se zblízka prosadil Mattias Käit a za dalších osm minut propálil Sergei Zenjov vše, co mu stálo v cestě, dkyž Ibrahim v brance Gibraltaru vyboxoval dlouhý aut před sebe.

Ve druhém poločase se jednalo o koncert Joonase Tamma. Sedm minut po přestávce se prosadil poprvé, když využil nejistého výběhu gólmana a obstřelil ho. Psala se pětašedesátá minuta, když týž hráč zadělal na hattrick. Byť byl po přímém volném kopu Antonova zády k brance, našel si hlavičkou míč a uklidil ho šťastně k pravé tyči. V sedmdesáté sedmé minutě zapsal Joonas Tamm první hattrick na mezinárodní scéně, když mu na hranici vápna sklepl centr spoluhráč Ragnar Klavan a Estonec tváří v tvář propálil Ibrahima. Navíc nebyl vůbec dalek k tomu, aby svoje gólové portfolio v dnešním utkání ještě rozšířil, ale už se tak nestalo – 0:6.

90+2

90+2
    Zavřete oponu, Joonas Tamm nedosáhl na centrovaný míč, čtvrtý gól nepřidává a Gibraltar se loučí s domácím prostředím porážkou 0:6. Tu mohl nyní zmírnit, jenže Michael Yome nedosáhl u penaltového puntíku na hezkou nahrávku Walkera.

90+1
    Během první minuty nastaveného času se neděje prakticky vůbec nic. Oba celky už zápas vyloženě dohrávají, což je při tomto skóre jasné.

90
    Ve druhém poločase se bude hrát o 120 vteřin déle.

90
    Je to jasné, Estonsko si připisuje na Estádio Algarve jasnou výhru, která je ale už pouze labutí písní estonských fotbalistů z hlediska nadějí na postup směr světový šampionát Rusko.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby.

89
    Joonas Tamm vede po levé straně jednu z posledních akcí hostí, kterou si ale nyní snadno pohlídal Jean-Carlos Garcia.

89
    Liam Walker poslal do vápna načechraný míč pro Jeremyho Lopeze, jenž se k němu těsně nedostal. Z případného dobrého ohrožení branky hostí je tak jen odkop od branky.

88
    Prakticky to samé by se dalo říct po tom, co Joonas Tamm přebral za obranou centrovaný míč. Tohle bylo jasné a chválím asistenta Ivicu Modriće. Čtvrtý gól zatím není Tammovi přán.

88
    Hned vzápětí byl Liam Walker přistižen v ofsajdu.

87
    Tohle nebyla vůbec špatná akce. Liam Walker naznačil pohyb doprava, ale šel doleva, čímž dokonale zmátl obránce. Poté využil získaného prostoru a vystřelil na levou šibenici, kterou ale o pár metrů minul.

86
    Ihned se k němu ale dostal a tentokrát se nerozhodl hrát se soupeřem kličkovanou. Ba naopak ihned vypálil k bližší tyči, kde byl připravený Deren Ibrahim, jenž schoval míč v náručí.

85
    Jedna klička dobře, druhá klička také, třetí klička už byla navíc a Henri Anier tak o míč před vápnem přišel.

85
    Ten nyní jasně šel po dlouhém nákopu hostí, a byť míč schoval v rukavicích, nakonec z toho bude jen odkop od brány, jelikož jej zachytil už za čárou.

84
    Pusey zabránil další střele na branku tím, že jí zblokoval, Za to určitě dostane dílčí pochvalu od gólmana Ibrahima.

84
    Po Mošnikově rohu nedokázal dostat míč mezi tři tyče hlavičkující Ragnar Klavan, dnes jeden z nejlepších hráčů na hřišti.

Tomáš Lysý

Branky: 10. Luts (Vassiljev), 30. Käit (Tamm), 38. Zenjov, 52. Tamm (Antonov), 65. Tamm (Antonov), 77. Tamm (Klavan)

Karty:   28. Barnett (GIB), 32. Mascarenhas-Olivero (GIB) – 23. Zenjov (EST), 45. Aksalu (EST)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:13.
    Gibraltar: Ibrahim – J.-C. Garcia, R. Chipolina (C), Pusey, Barnett – Mascarenhas-Olivero, Bardon – Walker, Bosio (46. Jeremy Lopez), Ant. Hernandez – Coombes (73. Yome).
    Náhradníci: Robba, Goldwin – Power, Ruiz, Garro, Jeremy Lopez, Yome, Pons, Green, Guilling, Podesta.

Estonsko: Aksalu – Jääger, Mets, Klavan (C) – Teniste, Käit, Vassiljev (20. Antonov), Pikk – Zenjov (58. Anier), Tamm, Luts (69. Mošnikov).
    Náhradníci: Meerits, Toom – Kruglov, Antonov, Mööl, Anier, Lepistu, Mošnikov, Kallaste, Al. Dmitrijev, Baranov.

Rozhodčí: Fran Jović – Ivica Modrić, Igor Krmar – Mario Zebec (vš. Chorvatsko)