Columbus – NY Islanders 5:0 (kon.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (kon.)
New Jersey – Colorado 4:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Florida Panthers
Sobota 07.10.2017, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:28:46)

Trestné minuty: 8:6

Utkání je u konce a body zůstávají domácímu týmu. Ten opět zvládl vstup do třetiny a po 59 vteřinách se Tampa Bay dostala do vedení po trefě Vladislava Naměstnikova. Čtvrtou branku pak ve 47. minutě přidal Nikita Kučerov a vypadalo to, že domácí v poklidu kráčí k prvním bodům. Jenže Florida zabojovala a pěknou tečí Jonathana Huberdeaua zdramatizovala závěr. Jenže power-play nevyšla, Ondřej Palát uzavřel skóre svým dnes druhým gólem, Tampa Bay tak vyhrála 5:3 a zahájila nový ročník NHL výhrou.

59:46 Ondřej PALÁT - 5:3

59:46
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Domácím se podařilo vyhodit, Point sice ještě branku netrefil, ale od druhého mantinelu zamířil ONDŘEJ PALÁT a z úhlu poslal puk do sítě. Utkání tak bude mít hráče, který otevřel i uzavřel střeleckou listinu. Asistence: Brayden Point.

59:14
    Tohle volalo po vyrovnání. Hostům se podařil rychlý přechod do útočného pásma, před Vasilevského si najel Dadonov, klička na domácího brankáře mu však nevyšla.

58:49
    Hedman se vrací do hry, už je tu tak převaha hostů pouze o jednoho muže.

58:40
    Luongo zůstává na střídačce, je tu power play hostů, chvíli tak budou hrát v šesti proti čtyřem.

58:38
    Vasilevskij se má co ohánět ve svém brankovišti, zatím však odolává všem výpadům soupeřů.

57:49
    Trocheckovu křížnou přihrávku pásmem zastavil Callahan a okamžitě pak vyhodil až k Luongovi.

57:23
    Puk letí přes všechny čáry, dojíždí pro něj Yandle.

56:49
    Už se pískalo a dvě minuty za sekání dostal Viktor Hedman.

56:14
    Bude se vylučovat, hosté mají ponechanou výhodu.

55:50
    Na druhé straně vyslal prudkou střelu Stamkos, ránu srazil Matheson. Nakonec se ale ukázalo, že vše bylo zbytečné, neboť se pískalo postavení mimo hru.
    54:30 Jonathan HUBERDEAU - 4:3

54:30
    Florida právě vstřelila branku!
    Máme tu zase drama. Po vhazování nahodil Dadonov a JONATHAN HUBERDEAU před Vasilevským skvěle tečoval ze vzduchu. Gólman domácích na tuto změnu nedokázal adekvátně zareagovat a je to už pouze 4:3. Asistence: Jevgenij Dadonov, Keith Yandle.

54:15
    Sceviour dobře podržel puk a ve správný okamžik přihrál před branku na dojíždějícího MacKenzieho. Ten ale v plné rychlosti nedokázal usměrnit puk za Vasilevského a sám pak tvrdě narazil do mantinelu.

53:56
    Další zakázané uvolnění, nyní na straně Floridy.

53:23
    Rychlý výpad hostů zakončoval Trocheck, jeho pokus zastavil obětavý Girardi.

52:48
    Zakázané uvolnění Tampy Bay, vhazuje se po levici Andreje Vasilevského.

51:30
    Už se zase bojuje před Luongem, puk se u mantinelu snaží vydolovat McCann a svůj tým osvobodit.

50:12
    Málem bylo sníženo, za Vasilevským to teď pořádně zacinkalo!

49:49
    Hra teď chytla pěkné tempo, sledujeme opravdu bodrý hokej.

48:35
    Dadonov nasadil ke sprintu po levé straně, přebruslil soupeře, objel branku a snažil se zasunout za Vasilevského. V plné rychlosti mu to však nevyšlo podle představ.

47:59
    Pro hosty začíná být situace vážná a tak se snaží zvýšit tempo.
    46:38 Nikita KUČEROV - 4:2

46:38
    Domácí opět vedou o dvě branky. Po rychlém přechodu do útoku vznikl před brankovištěm Floridy závar, puk se vykutálel z chumlu hráčů a NIKITA KUČEROV jej pak z mezikruží napálil za Luongova záda. Bez asistence.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:07
    Z levého rohu přilétl prudký puk na brankoviště, kde byl číhající Stamkos. Hul se mu ale do přihrávky vložit nepodařilo, Luongo opět přerušil hru.

45:13
    Palátova střela švihem byla zablokovaná Barkovem, Luongo byl tak bez práce.

45:06
    Ta byla ale prakticky ihned ukončena a Luongo pro jistotu před Sergačjovem přikryl puk.

44:56
    Petrovic dojel volný puk a sám se snažil založit akci Floridy.

43:50
    Stamkos nahodil za branku hostů, ti se osvobodili Mathesonem.

42:55
    Florida se snaží z nepovedeným úvodem třetí třetiny něco udělat, k Vasilevskému však nevede jednoduchá cesta – obrana Tampy Bay pracuje výborně.

41:57
    A opět se hraje před Luongem, vstup do třetí třetiny tak mají domácí opravdu skvělý.
    40:59 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:2

40:59
    Další kombinace už ale skončila gólem a Tampa Bay opět vede! Na dvě přihrávky se puk dostal pŕed brankoviště, kde stál volný VLADISLAV NAMĚSTNIKOV a ten zametl puk za brankovou čáru. Domácí tak využili přesilovku a je to 3:2. Asistence: Steven Stamkos, Alex Killorn.

40:46
    Kombinace domácích skončila střelou Hedmana. Ta ale byla zblokována Sceviourem.

Trestné minuty: 6:6

Čtyřicet minut hry je za námi a panuje vyrovnaný stav. Lépe do druhé třetiny vstoupili domácí, ti hned po 25 vteřinách hry skórovali, když svůj přehled u brankoviště předvedl Brayden Point. Florida byla v té době v útlumu, další branky už ale nepřipustila. Naopak to byl hostující tým, kdo se postupem času začal zvedat a pomohl tomu i snižující gól z hole Connora Brickleyho do odkryté branky. No a Florida se dočkala i vyrovnání, ve 38. minutě využila menšího závaru v pásmu a o úpravu na současných 2:2 se postaral Mark Pysyk. Do třetí části je tak všechno otevřené, čeká nás napínavý boj o první body to tabulky.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za sekání dostal Aaron Ekblad a domácí dostali přesilovou hru.

39:26
    Trocheck se individuálně probíjel útočným pásmem, svými kličkami si ale na dvojici obránců nepřišel.

38:52
    Rázem je všechno naopak, Florida tlačí a domácí tým je pod tlakem.
    37:47 Mark PYSYK - 2:2

37:47
    Hostům se podařilo vyrovnat! Matheson ještě neuspěl, ale akce Floridy pokračovala. I další pokus od modré šel mimo, poté se ale puk dostal před brankoviště, kde jej dostal na hůl MARK PYSYK a zblízka překonal přemisťujícího se Vasilevského – 2:2. Asistence: Radim Vrbata, Vincent Trocheck.

36:45
    Trocha rozevláté hry z obou stran, vše se přelévá od jednoho pásma k tomu druhému.

35:33
    Hosté jsou v plném počtu, Sceviour se vrátil do hry.

35:13
    Další Luongův zákrok, nyní proti tvrdé střele Sergačjova.

34:20
    Obrovský závar před Luongem, ten už ležel ve svém brankovišti, dokázal ale pokrýt jak střelu Naměstnikova, tak i Killornovu dorážku.

33:33
    Máme tu další vyloučení, dvě minuty za sekání dostal hostující Colton Sceviour.
    32:21 Connor BRICKLEY - 2:1

32:21
    Je sníženo! Hostům se podařilo ve středním pásmu narušit rozehrávku soupeře, Petrovic založil rychlý kontr a zprava naservíroval přihrávku před branku, kde byl zcela volný CONNOR BRICKLEY, který zblízka jen sklepl puk do odkryté branky. Asistence: Alex Petrovic.

31:35
    Trochu divočejší rozehrávka Tampy Bay, Vasilevskij byl mimo svou branku a byl rád, že se stačil vrátit dříve, než se hosté zmocnili puku.

30:59
    Point na pravé straně přihrával Palátovi, ten se s pukem dostal pouze za branku.

29:51
    Strålman čeká za vlastní brankou na spoluhráče, gestem si je diriguje, jak mu mají najet.

28:28
    Na druhé straně nahazoval Petrovic a Vasilevskij měl trochu problémy. Přesto se mu podařilo dostat puk do rohu.

27:57
    Girardiho bomba od modré byla ještě před Luongem sražena, ten tak zasahovat nemusel.

27:03
    Domácí tým je v plném počtu.

27:03
    Vrbata zřejmě prováhal nejlepší okamžik na střelu, o zlomek vteřiny později už byl jeho pokus zablokován.

26:04
    Barkov tlačil puk na brankoviště, kde si sjel Huberdeau, Vasilevskij ale dokázal svůj prostor pokrýt a udržel si čisté konto.

25:32
    Puk letí až před Luonga, domácím se začátek oslabení vydařil.

25:03
    Hosté si dají dnes třetí přesilovku, Michail Sergačjov dostal dvě minuty za hákování.

24:02
    Girardiho nahození od modré čáry vyrazil hostující brankář do rohu, Florida už míří do protiútoku.

23:22
    Tohle bylo ze strany hostů velmi povedené. Rychlá výměna puku skončila v pravém kruhu pro vhazování, odkud napřáhl Barkov. Vasilevskij se ale zvládl přemístit a pohotovou střelu vyrazil.

22:47
    McGinn je zpátky na ledě, hrajeme v pěti na obou stranách.

22:46
    Pointovo nahození tečoval Barkov mimo brankoviště Floridy.

21:58
    Zatím to ale v převaze o jednoho muže domácím moc nejde, musí se dostat z vlastního pásma. U puku je Naměstnikov.

20:47
    Navíc je tu přesilovka pro domácí. Dvě minuty za sekání dostal Jamie McGinn.
    20:25 Brayden POINT - 2:0

20:25
    Tak tohle je vynikající vstup domácích do druhé třetiny. Po Palátově průniku a přihrávce se puk odrazil k BRAYDENU POINTOVI a ten pohotovou střelou překonal Luonga. Bez asistence.

Trestné minuty: 4:0

Máme za sebou první třetinu, která výsledkově dopadla lépe pro domácí tým. Ten se sice musel bránit úvodní převaze Floridy, ale náhle přišel protiúder. Ondřej Palát se dostal přes obránce a bekhendem prostřelil Roberta Luonga. Po úvodní brance útočná činnost obou týmů trochu upadla a naopak se přidalo v oblastí osobních střetů. Další branky jsme se už nedočkali a Tampa Bay tak po dvaceti minutách vede 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27
    Hosté nyní trochu přidali v obraně, útok Tampy Bay se nemůže dostat do střelecké pozice. Vrbata míří do protiútoku.

18:41
    Matheson čeká, až jeho spoluhráči vystřídají a on bude moci rozjet akci zpoza Luongovy branky.

17:45
    Nyní byl dokonce ve velice slušné šanci, Stamkos mu přihrál do druhé vlny, Kućerov pálil nad!

16:35
    Tohle oslabení domácí zvládli bez větších problémů, Kućerov je zpátky na ledové ploše.

16:03
    Až nyní vystřelil od modré Ekblad, jeho pokus byl však zblokován.

15:48
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, zatím to však nevede k nějaké kloudnější akci, či střele.

14:35
    Druhá přesilovka pro Floridu, dvě minuty za sekání dostal Nikita Kučerov.

14:24
    Úspěšný zákrok si připsal i Vasilevskij a to proti golfáku v podání Barkova.

13:33
    Strålman dostal na pravé straně mnoho času i prostoru pro zakončení, svižnou střelu mu však Luongo zvládl vyrazit.

12:36
    Po odpískaném postavení mimo hru domácích se začali pošťuchovat Paquette a Haley, rozhodčí je však velice rychle roztrhli.

11:14
    Kučerov ze Stamkosem se dostali do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný se rozhodl pro své zakončení, na Luonga si ale nepřišel.

10:10
    Bjugstad se snažil tečovat Ekbladovo nahození od modré, Vasilevskij si ale dokázal puk najít a zastavit jej před brankovou čárou.

09:31
    A opět letí puk až k Luongovi. Tohle oslabení domácí zvládají na výbornou.

09:03
    Domácí vyhazují po mantinelu přes všechny čáry.

08:25
    Bude se ale vylučovat na straně Tampy Bay. Andrej Šustr sekl unikajícího protihráče a už míří na trestnou lavici.

07:57
    Rázem jdou domácí na koni, vstřelený gól je očividně nakopl.
    06:33 Ondřej PALÁT - 1:0

06:33
    Tak to je pro hosty docela studená sprcha, neboť po vlastním tlaku inkasují. Po přechodu do útoku přebruslil ONDŘEJ PALÁT Ekblada, dostal se před Luonga a bekhendem procedil puk za brankovou čáru. Asistence: Brayden Point, Victor Hedman.

06:03
    Ekbladovo nahození bylo tečováno a vzneslo se vysoko nad branku Tampy Bay.

05:06
    A poradil si i s pohotovou střelou Bjugstada z pravé strany. Na nedostatek práce si Vasilevskij stěžovat nemůže.

04:55
    Vasilevskij pro jistotu přerušil hru po zachycení nahození z dálky. Před brankou už totiž číhal Trocheck.

04:37
    Domácí jsou zatím trochu pod tlakem, Florida vstoupila do utkání rozhodně aktivněji.

03:25
    Vasilevskij předvedl první skvělý zákrok. Po rychlém přechodu do protiútoku přihrál Huberdeau před branku, kde Barkov nastavil hůl a tečoval puk. Domácí gólman se zvládl přemístit a pokus zastavit!

02:48
    Vyhození domácích přes všechny čáry, zakázané uvolnění se však nepíská. Florida si musí u Luonga dávat pozor.

01:28
    Bjugstad vyjížděl zpoza branky a ještě přihrával najíždějícímu McCannovi. Ten byl ale příliš blízko na to, aby zvedl puk a dostal jej přes gólmana do sítě.

00:50
    Už se hrálo na druhé straně a puk skončil ve Vasilevského brance. Vrbata se však radoval z úspěchu, který přišel až po přerušení hry.

00:25
    Tampa Bay se ihned pustila do útočení a vzniklo přečíslení. Hedmanova bekhendová přihrávka ale skončila v rohu.

00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Girardi, Hedman, Strålman, Sergačjov, Šustr, Coburn (A) – Kučerov, Stamkos (C), Naměstnikov – Callahan (A), T. Johnson, Killorn – Gourde, Point, Palát – Dumont, Paquette, Kunitz.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad (A), Yandle, Pysyk, Matheson, Petrovic, McCoshen – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Vrbata, Trocheck (A), J. McGinn – Brickley, Bjugstad, McCann – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

Rozhodčí: McCauley, Joannette – Nansen, Racicot.

Potemnělá hala uctila minutou ticha oběti střelce v Las Vegas.

Začátek utkání se nám blíží, nyní probíhá slavnostní nástup a představování domácích hráčů.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Amalie Areně začne v 1:30 ráno, takže si přivstaňte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Peter Budaj (TBL)
    Andrej Šustr (TBL)
    Ondřej Palát (TBL)
    Radim Vrbata (FLA)

I Florida dnes zahájí novou sezónu NHL a jak už bylo výsledky z přípravy naznačeno, proti Tampě Bay se ji dařilo. Do dnešního duelu však ale vstoupí s porážkou v zádech, závěrečný přípravný duel skončil porážkou 3:1 na ledě Montrealu.

Posledních pět přípravných zápasů

Nashville – Florida 3:2 pp
    Tampa Bay – Florida 2:4
    Florida – Tampa Bay 4:2
    Florida – Tampa Bay 5:2
    Montreal – Florida 3:1

Domácí tým se se svým dnešním soupeřem setkal třikrát už v přípravě, a nebyly to zrovna povedené duely. Všechny totiž Florida vyhrála a Tampa si pak napravila chuť až v posledním utkání, kdy vyhrála na ledě Nashvillu 3:2 po prodloužení. Dnes ale začíná ostrá sezóna a jede se tak od nuly.

Tampa Bay – Nashville 3:1
    Nashville – Tampa Bay 2:3 pp

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na floridské derby mezi týmy Tampa Bay Lightning a Florida Panthers.
    Experti NHL.cz mluví o nové sezóně!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Palát (Point, Hedman), 21. Point, 41. Naměstnikov (Stamkos, Killorn), 47. Kučerov, 60. Palát (Point) – 33. Brickley (Petrovic), 38. Pysyk (Vrbata, Trocheck), 55. Huberdeau (Dadonov, Yandle)

Rozhodčí: McCauley, Joannette – Nansen, Racicot

Diváci: 19 092