Columbus – NY Islanders 5:0 (kon.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (kon.)
New Jersey – Colorado 4:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Florida Panthers
Sobota 07.10.2017, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Experti NHL.cz mluví o nové sezóně!

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na floridské derby mezi týmy Tampa Bay Lightning a Florida Panthers.

Domácí tým se se svým dnešním soupeřem setkal třikrát už v přípravě, a nebyly to zrovna povedené duely. Všechny totiž Florida vyhrála a Tampa si pak napravila chuť až v posledním utkání, kdy vyhrála na ledě Nashvillu 3:2 po prodloužení. Dnes ale začíná ostrá sezóna a jede se tak od nuly.

Posledních pět přípravných zápasů

Tampa Bay – Nashville 3:1
    Tampa Bay – Florida 2:4
    Florida – Tampa Bay 4:2
    Florida – Tampa Bay 5:2
    Nashville – Tampa Bay 2:3 pp

I Florida dnes zahájí novou sezónu NHL a jak už bylo výsledky z přípravy naznačeno, proti Tampě Bay se ji dařilo. Do dnešního duelu však ale vstoupí s porážkou v zádech, závěrečný přípravný duel skončil porážkou 3:1 na ledě Montrealu.

Radim Vrbata (FLA)

Zápas v Amalie Areně začne v 1:30 ráno, takže si přivstaňte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Začátek utkání se nám blíží, nyní probíhá slavnostní nástup a představování domácích hráčů.

Potemnělá hala uctila minutou ticha oběti střelce v Las Vegas.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Girardi, Hedman, Strålman, Sergačjov, Šustr, Coburn (A) – Kučerov, Stamkos (C), Naměstnikov – Callahan (A), T. Johnson, Killorn – Gourde, Point, Palát – Dumont, Paquette, Kunitz.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad (A), Yandle, Pysyk, Matheson, Petrovic, McCoshen – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Vrbata, Trocheck (A), J. McGinn – Brickley, Bjugstad, McCann – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

Rozhodčí: McCauley, Joannette – Nansen, Racicot.

00:01

00:25
    Tampa Bay se ihned pustila do útočení a vzniklo přečíslení. Hedmanova bekhendová přihrávka ale skončila v rohu.

00:50
    Už se hrálo na druhé straně a puk skončil ve Vasilevského brance. Vrbata se však radoval z úspěchu, který přišel až po přerušení hry.

01:28
    Bjugstad vyjížděl zpoza branky a ještě přihrával najíždějícímu McCannovi. Ten byl ale příliš blízko na to, aby zvedl puk a dostal jej přes gólmana do sítě.

02:48
    Vyhození domácích přes všechny čáry, zakázané uvolnění se však nepíská. Florida si musí u Luonga dávat pozor.

03:25
    Vasilevskij předvedl první skvělý zákrok. Po rychlém přechodu do protiútoku přihrál Huberdeau před branku, kde Barkov nastavil hůl a tečoval puk. Domácí gólman se zvládl přemístit a pokus zastavit!

04:37
    Domácí jsou zatím trochu pod tlakem, Florida vstoupila do utkání rozhodně aktivněji.

04:55
    Vasilevskij pro jistotu přerušil hru po zachycení nahození z dálky. Před brankou už totiž číhal Trocheck.

05:06
    A poradil si i s pohotovou střelou Bjugstada z pravé strany. Na nedostatek práce si Vasilevskij stěžovat nemůže.

06:03
    Ekbladovo nahození bylo tečováno a vzneslo se vysoko nad branku Tampy Bay.

06:33
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to je pro hosty docela studená sprcha, neboť po vlastním tlaku inkasují. Po přechodu do útoku přebruslil ONDŘEJ PALÁT Ekblada, dostal se před Luonga a bekhendem procedil puk za brankovou čáru. Asistence: Brayden Point, Victor Hedman.
    06:33 Ondřej PALÁT - 1:0

07:57
    Rázem jdou domácí na koni, vstřelený gól je očividně nakopl.

08:25
    Bude se ale vylučovat na straně Tampy Bay. Andrej Šustr sekl unikajícího protihráče a už míří na trestnou lavici.

09:03
    Domácí vyhazují po mantinelu přes všechny čáry.

09:31
    A opět letí puk až k Luongovi. Tohle oslabení domácí zvládají na výbornou.

10:10
    Bjugstad se snažil tečovat Ekbladovo nahození od modré, Vasilevskij si ale dokázal puk najít a zastavit jej před brankovou čárou.

11:14
    Kučerov ze Stamkosem se dostali do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný se rozhodl pro své zakončení, na Luonga si ale nepřišel.

12:36
    Po odpískaném postavení mimo hru domácích se začali pošťuchovat Paquette a Haley, rozhodčí je však velice rychle roztrhli.

13:33
    Strålman dostal na pravé straně mnoho času i prostoru pro zakončení, svižnou střelu mu však Luongo zvládl vyrazit.

14:24
    Úspěšný zákrok si připsal i Vasilevskij a to proti golfáku v podání Barkova.

14:35
    Druhá přesilovka pro Floridu, dvě minuty za sekání dostal Nikita Kučerov.

15:48
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, zatím to však nevede k nějaké kloudnější akci, či střele.

16:03
    Až nyní vystřelil od modré Ekblad, jeho pokus byl však zblokován.

16:35
    Tohle oslabení domácí zvládli bez větších problémů, Kućerov je zpátky na ledové ploše.

17:45
    Nyní byl dokonce ve velice slušné šanci, Stamkos mu přihrál do druhé vlny, Kućerov pálil nad!

18:41
    Matheson čeká, až jeho spoluhráči vystřídají a on bude moci rozjet akci zpoza Luongovy branky.

19:27
    Hosté nyní trochu přidali v obraně, útok Tampy Bay se nemůže dostat do střelecké pozice. Vrbata míří do protiútoku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, která výsledkově dopadla lépe pro domácí tým. Ten se sice musel bránit úvodní převaze Floridy, ale náhle přišel protiúder. Ondřej Palát se dostal přes obránce a bekhendem prostřelil Roberta Luonga. Po úvodní brance útočná činnost obou týmů trochu upadla a naopak se přidalo v oblastí osobních střetů. Další branky jsme se už nedočkali a Tampa Bay tak po dvaceti minutách vede 1:0.

20:25
    Tak tohle je vynikající vstup domácích do druhé třetiny. Po Palátově průniku a přihrávce se puk odrazil k BRAYDENU POINTOVI a ten pohotovou střelou překonal Luonga. Bez asistence.
    20:25 Brayden POINT - 2:0

20:47
    Navíc je tu přesilovka pro domácí. Dvě minuty za sekání dostal Jamie McGinn.

21:58
    Zatím to ale v převaze o jednoho muže domácím moc nejde, musí se dostat z vlastního pásma. U puku je Naměstnikov.

22:46
    Pointovo nahození tečoval Barkov mimo brankoviště Floridy.

22:47
    McGinn je zpátky na ledě, hrajeme v pěti na obou stranách.

23:22
    Tohle bylo ze strany hostů velmi povedené. Rychlá výměna puku skončila v pravém kruhu pro vhazování, odkud napřáhl Barkov. Vasilevskij se ale zvládl přemístit a pohotovou střelu vyrazil.

24:02
    Girardiho nahození od modré čáry vyrazil hostující brankář do rohu, Florida už míří do protiútoku.

25:03
    Hosté si dají dnes třetí přesilovku, Michail Sergačjov dostal dvě minuty za hákování.

25:32
    Puk letí až před Luonga, domácím se začátek oslabení vydařil.

26:04
    Barkov tlačil puk na brankoviště, kde si sjel Huberdeau, Vasilevskij ale dokázal svůj prostor pokrýt a udržel si čisté konto.

27:03
    Vrbata zřejmě prováhal nejlepší okamžik na střelu, o zlomek vteřiny později už byl jeho pokus zablokován.

27:03
    Domácí tým je v plném počtu.

27:57
    Girardiho bomba od modré byla ještě před Luongem sražena, ten tak zasahovat nemusel.

28:28
    Na druhé straně nahazoval Petrovic a Vasilevskij měl trochu problémy. Přesto se mu podařilo dostat puk do rohu.

29:51
    Strålman čeká za vlastní brankou na spoluhráče, gestem si je diriguje, jak mu mají najet.

30:59
    Point na pravé straně přihrával Palátovi, ten se s pukem dostal pouze za branku.

31:35
    Trochu divočejší rozehrávka Tampy Bay, Vasilevskij byl mimo svou branku a byl rád, že se stačil vrátit dříve, než se hosté zmocnili puku.

32:21
    Florida právě vstřelila branku!
    Je sníženo! Hostům se podařilo ve středním pásmu narušit rozehrávku soupeře, Petrovic založil rychlý kontr a zprava naservíroval přihrávku před branku, kde byl zcela volný CONNOR BRICKLEY, který zblízka jen sklepl puk do odkryté branky. Asistence: Alex Petrovic.
    32:21 Connor BRICKLEY - 2:1

33:33
    Máme tu další vyloučení, dvě minuty za sekání dostal hostující Colton Sceviour.

34:20
    Obrovský závar před Luongem, ten už ležel ve svém brankovišti, dokázal ale pokrýt jak střelu Naměstnikova, tak i Killornovu dorážku.

35:13
    Další Luongův zákrok, nyní proti tvrdé střele Sergačjova.

35:33
    Hosté jsou v plném počtu, Sceviour se vrátil do hry.

36:45
    Trocha rozevláté hry z obou stran, vše se přelévá od jednoho pásma k tomu druhému.

37:47
    Hostům se podařilo vyrovnat! Matheson ještě neuspěl, ale akce Floridy pokračovala. I další pokus od modré šel mimo, poté se ale puk dostal před brankoviště, kde jej dostal na hůl MARK PYSYK a zblízka překonal přemisťujícího se Vasilevského – 2:2. Asistence: Radim Vrbata, Vincent Trocheck.
    37:47 Mark PYSYK - 2:2

38:52
    Rázem je všechno naopak, Florida tlačí a domácí tým je pod tlakem.

39:26
    Trocheck se individuálně probíjel útočným pásmem, svými kličkami si ale na dvojici obránců nepřišel.

39:40
    Ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za sekání dostal Aaron Ekblad a domácí dostali přesilovou hru.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a panuje vyrovnaný stav. Lépe do druhé třetiny vstoupili domácí, ti hned po 25 vteřinách hry skórovali, když svůj přehled u brankoviště předvedl Brayden Point. Florida byla v té době v útlumu, další branky už ale nepřipustila. Naopak to byl hostující tým, kdo se postupem času začal zvedat a pomohl tomu i snižující gól z hole Connora Brickleyho do odkryté branky. No a Florida se dočkala i vyrovnání, ve 38. minutě využila menšího závaru v pásmu a o úpravu na současných 2:2 se postaral Mark Pysyk. Do třetí části je tak všechno otevřené, čeká nás napínavý boj o první body to tabulky.

40:46
    Kombinace domácích skončila střelou Hedmana. Ta ale byla zblokována Sceviourem.

40:59
    Další kombinace už ale skončila gólem a Tampa Bay opět vede! Na dvě přihrávky se puk dostal pŕed brankoviště, kde stál volný VLADISLAV NAMĚSTNIKOV a ten zametl puk za brankovou čáru. Domácí tak využili přesilovku a je to 3:2. Asistence: Steven Stamkos, Alex Killorn.
    40:59 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:2

41:57
    A opět se hraje před Luongem, vstup do třetí třetiny tak mají domácí opravdu skvělý.

42:55
    Florida se snaží z nepovedeným úvodem třetí třetiny něco udělat, k Vasilevskému však nevede jednoduchá cesta – obrana Tampy Bay pracuje výborně.

43:50
    Stamkos nahodil za branku hostů, ti se osvobodili Mathesonem.

44:56
    Petrovic dojel volný puk a sám se snažil založit akci Floridy.

45:06
    Ta byla ale prakticky ihned ukončena a Luongo pro jistotu před Sergačjovem přikryl puk.

45:13
    Palátova střela švihem byla zablokovaná Barkovem, Luongo byl tak bez práce.

46:07
    Z levého rohu přilétl prudký puk na brankoviště, kde byl číhající Stamkos. Hul se mu ale do přihrávky vložit nepodařilo, Luongo opět přerušil hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:38
    Domácí opět vedou o dvě branky. Po rychlém přechodu do útoku vznikl před brankovištěm Floridy závar, puk se vykutálel z chumlu hráčů a NIKITA KUČEROV jej pak z mezikruží napálil za Luongova záda. Bez asistence.
    46:38 Nikita KUČEROV - 4:2

47:59
    Pro hosty začíná být situace vážná a tak se snaží zvýšit tempo.

48:35
    Dadonov nasadil ke sprintu po levé straně, přebruslil soupeře, objel branku a snažil se zasunout za Vasilevského. V plné rychlosti mu to však nevyšlo podle představ.

49:49
    Hra teď chytla pěkné tempo, sledujeme opravdu bodrý hokej.

50:12
    Málem bylo sníženo, za Vasilevským to teď pořádně zacinkalo!

51:30
    Už se zase bojuje před Luongem, puk se u mantinelu snaží vydolovat McCann a svůj tým osvobodit.

52:48
    Zakázané uvolnění Tampy Bay, vhazuje se po levici Andreje Vasilevského.

53:23
    Rychlý výpad hostů zakončoval Trocheck, jeho pokus zastavil obětavý Girardi.

53:56
    Další zakázané uvolnění, nyní na straně Floridy.

54:15
    Sceviour dobře podržel puk a ve správný okamžik přihrál před branku na dojíždějícího MacKenzieho. Ten ale v plné rychlosti nedokázal usměrnit puk za Vasilevského a sám pak tvrdě narazil do mantinelu.

54:30
    Máme tu zase drama. Po vhazování nahodil Dadonov a JONATHAN HUBERDEAU před Vasilevským skvěle tečoval ze vzduchu. Gólman domácích na tuto změnu nedokázal adekvátně zareagovat a je to už pouze 4:3. Asistence: Jevgenij Dadonov, Keith Yandle.
    54:30 Jonathan HUBERDEAU - 4:3

55:50
    Na druhé straně vyslal prudkou střelu Stamkos, ránu srazil Matheson. Nakonec se ale ukázalo, že vše bylo zbytečné, neboť se pískalo postavení mimo hru.

56:14
    Bude se vylučovat, hosté mají ponechanou výhodu.

56:49
    Už se pískalo a dvě minuty za sekání dostal Viktor Hedman.

57:23
    Puk letí přes všechny čáry, dojíždí pro něj Yandle.

57:49
    Trocheckovu křížnou přihrávku pásmem zastavil Callahan a okamžitě pak vyhodil až k Luongovi.

58:38
    Vasilevskij se má co ohánět ve svém brankovišti, zatím však odolává všem výpadům soupeřů.

58:40
    Luongo zůstává na střídačce, je tu power play hostů, chvíli tak budou hrát v šesti proti čtyřem.

58:49
    Hedman se vrací do hry, už je tu tak převaha hostů pouze o jednoho muže.

59:14
    Tohle volalo po vyrovnání. Hostům se podařil rychlý přechod do útočného pásma, před Vasilevského si najel Dadonov, klička na domácího brankáře mu však nevyšla.

59:46
    Je rozhodnuto. Domácím se podařilo vyhodit, Point sice ještě branku netrefil, ale od druhého mantinelu zamířil ONDŘEJ PALÁT a z úhlu poslal puk do sítě. Utkání tak bude mít hráče, který otevřel i uzavřel střeleckou listinu. Asistence: Brayden Point.
    59:46 Ondřej PALÁT - 5:3

Utkání je u konce a body zůstávají domácímu týmu. Ten opět zvládl vstup do třetiny a po 59 vteřinách se Tampa Bay dostala do vedení po trefě Vladislava Naměstnikova. Čtvrtou branku pak ve 47. minutě přidal Nikita Kučerov a vypadalo to, že domácí v poklidu kráčí k prvním bodům. Jenže Florida zabojovala a pěknou tečí Jonathana Huberdeaua zdramatizovala závěr. Jenže power-play nevyšla, Ondřej Palát uzavřel skóre svým dnes druhým gólem, Tampa Bay tak vyhrála 5:3 a zahájila nový ročník NHL výhrou.

Utkání sledovalo 19 092 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:28:46)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Palát (Point, Hedman), 21. Point, 41. Naměstnikov (Stamkos, Killorn), 47. Kučerov, 60. Palát (Point) – 33. Brickley (Petrovic), 38. Pysyk (Vrbata, Trocheck), 55. Huberdeau (Dadonov, Yandle)

Rozhodčí: McCauley, Joannette – Nansen, Racicot

Diváci: 19 092