Slavia – K. Vary 4:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Plzeň 4:1 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 2:6 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 8:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:4 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 9:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Plzeň 1929
Sobota 07.10.2017, 13:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobrý den z Mladé Boleslavi. V sobotu po obědě budeme společně sledovat 10. kolo DHL Extraligy juniorů mezi Mladou Boleslaví a Plzní.

Utkání nabídne střetnutí dvou klubů, kterým se zatím daří a jsou tabulkovými sousedy, přičemž je od sebe dělí jen dva body. Plzeň prozatím prohrála zatím jen jednou, Mladá Boleslav jednou v základní době a dvakrát v prodloužení. Dá se očekávat náročné utkání pro oba týmy a kvalitní podívaná.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Linhart, Uřidil, Chujac, Jirásek, Šanko, Horský, Nepokoj – Foerster, Kerda, Dvořák, Straka (A), Tóth, Grim, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

HC Plzeň 1929: Kolář (Beran) – Kačena (A), Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel (A), Čechura – Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, Roubal, Kovařík, Kokoška, Červenka, Eret, Roubal (C), Rubner

Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Roischel.

Na ledové ploše probíhá rozbruslení, pozorný divák si jistě všiml, že Mladá Boleslav už nastupuje s novými dresy, konkrétně v bílé variantě. Dresy jsou v tradiční podobě, přibylo na nich ale reklam a nechybí ani logo Akademie ČSLH. To Plzeň na svých dresech má sponzorů méně, dá se říct, že v podstatě jen jednu významnou pojišťovnu.

Hráči se chystají na zahájení utkání, rozhodčí už jezdí po ledě. Na utkání je kromě několika mála desítek diváků přítomen také fotograf Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).

Mírným favoritem na vítězství je podle sázkových kanceláří Plzeň, na jejíž výhru v průběhu dne kurz ještě klesl.

00:01

00:55
    Oscar Flynn si sjížděl k plzeňské brance, proto Kristián Kolář radši přerušil hru.

01:05
    Plzeňští vyhodili puk až k Michalu Kroftovi, je z toho zakázané uvolnění.

02:46
    Domácí si nevěděli rady s pukem a ten po nešťastném odrazu skončil na novinářské tribuně, jež se nachází nad střídačkami týmů.

03:05
    Zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi.

03:47
    První vyloučení zápasu. Jan Dvořák (MBL) dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Boleslavský hříšník tedy musí strávit dvě minuty na trestné lavici.

04:33
    Plzni se zatím nedaří usadit v útočném pásmu. Bruslaři naopak ujeli dva na jednoho, František Uřidil ale finální přihrávku nezachytil.

05:15
    Z prostoru mezi kruhy vystřelil Petr Eret, Michal Krofta vykopl kotouč betonem.

05:34
    Indiáni už jsou usazení před brankářem Mladé Boleslavi a mají poměrně velký tlak. Jana Dvořáka čeká na trestné lavici ještě 12 sekund.

05:47

06:53
    Znovu vyloučení na straně domácích. Za podražení odjel na dvě minuty na trestnou lavici Oliver Šanko (MBL).

06:58
    Mladá Boleslav hned po buly vyhodila puk přes všechny čáry.

07:39
    Ani tentokrát se západočeskému celku nedaří dostat domácí pod výraznější tlak.

08:36
    Matěj Krejčík se v oslabení dostal až před Kristiána Koláře, ale nakonec na něj nevystřelil.

08:53

09:58
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslařský klub těží z důrazu před brankou. Při skrumáži překonal gólmana PATRIK STRAKA. Asistence: Petr Foerster, Martin Nepokoj.

10:48
    Jakub Sysel se napřáhl na modré čáře, ale puk se odrazil a přeskočil i ochrannou síť. Skončil tedy až nedaleko brankového sudího.

11:43
    Mladé Boleslavi bylo odpískáno zakázané uvolnění.

13:00
    Plzeňští zabrali, hraje se rychlý hokej se spoustou šancí.

13:20
    Výhoda pro domácí. Předtím ještě chybělo Petru Eretovi málo, aby vyrovnal.

13:25
    Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Jakub Pour (PLM).

13:37
    Po vhazování se Plzeň osvobodila.

14:06
    Vít Reitspies byl v ofsajdu. Jelikož ale hosté hrají v oslabení, vhazování ve středním pásmu pro ně může být výhodné.

15:25

15:35
    Domácí setrvávají v útočné třetině hřiště, jenže si zejména přihrávají, nikoliv střílejí.

15:57
    Po nepřesné přihrávce se hra otočila a do pásma se pro změnu dostali indiáni.

16:45
    Indiáni vyhráli vhazování před Michalem Kroftou, ale další jejich střely nebyly přesné.

18:41
    Závěr prvního dějství se kouskuje. Domácí pro změnu vyhodili znovu puk na icing.

19:12
    Vhazuje se ještě před Kristiánem Kolářem, zatímco je v rohu arény už nachystaná rolba, což značí, že se první dějství chýlí ke konci.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:45.

Dá se říct, že až na výjimky diváci sledují utkání tabulkově dobrých týmů. Hraje se poměrně dost takticky, oba celky se snaží nechybovat a zodpovědně bránit. Domácí prozatím těsně vedou.

Hokejisté už nastupují na led, duel bude za chvíli pokračovat.

20:01

20:59
    Oscar Flynn se s pukem moc daleko nedostal. Jeden z plzeňských hráčů jej hitem u mantinelu poslal k zemi.

21:33
    Utkání sleduje 71 diváků.

22:12
    Vavřička byl vykázán z vhazování v obranném pásmu Plzně, to se poněkud protáhlo.

22:41
    Dušan Kerda se chtěl dostat ke střele, jenže důrazná obrana hostů mu to neumožnila.

23:18
    Po zajímavé souhře vystřelil Martin Červenka, jenže o trochu minul.

23:37
    Indiáni měli několik minut slušný tlak před mladoboleslavskou brankou. K vyrovnávacímu gólu to však nevedlo.

24:55
    David Jirásek obětavě zblokoval Pourovu střelu. Stále je však na začátku druhé třetiny lepší plzeňský tým a Michal Krofta krotí jeden puk za druhým.

26:23
    Michal Krofta odvážně vyjel z brány až někam za hranici kruhu, nakonec se ale stihl rychle vrátit a hlavně na branku indiáni ani nevystřelili.

27:00
    Domácí u hlavního rozhodčího ještě reklamovali jedno rozhodnutí, ale nakonec se pokračuje.

27:05
    Ačkoliv byla na začátku druhé třetiny lepší Plzeň, Středočeši se po vyhraném vhazování po několika přesných přihrávkách mohli radovat. Kristiána Koláře přehodil přesnou střelou DOMINIK PAWLICZEK. Asistence: Petr Maršoun, Matěj Tóth.

27:35
    Jasná šance Plzně a zejména Filipa Kokošky. Jenže plzeňský útočník těsně nedostal puk do zčásti odkryté brány. Ten totiž zachytil na poslední chvíli Kroftův beton.

28:51
    Po odraženém puku střílel František Uřidil, puk však trefil jen tyč.

30:20
    Střelu Marka Rubnera vyrazil Michal Krofta betonem a následně přerušil hru.

32:04
    Jakub Vavřička zavezl puk šikovně za branku, odkud přihrával před ní, ale tam nikdo kotouč správně neusměrnil.

32:40
    V gólové šanci byl Filip Kokoška, který tváří v tvář brankáři neuspěl. Michal Krofta předvedl pohotový zákrok.

33:38
    Dvouminutový trest za sekání a osobní desetiminutový trest za nesportovní chování obdržel Jakub Pour (PLM). Menší trest za něj odpyká Martin Červenka (PLM).

33:53
    Plzeň na začátku přesilovky vyhodila puk na druhou stranu ledové plochy.

34:25
    Dominik Pawliczek byl několik centimetrů od druhého gólu. Kristián Kolář však tak tak udržel kotouč mezi betony.

35:38

36:40
    Jakub Eret zachytil odražený kotouč a snažil se zakončit do horní části branky, jenže místo toho poměrně o dost přestřelil.

37:26
    Plzeň má v závěru druhého dějství více ze hry a domácí se víceméně brání.

38:18
    Puk prolétl brankovištěm Kristiána Koláře, ten jej však nakonec zvládl chytit a přerušit hru.

38:55
    Od levého mantinelu vystřelil Petr Foerster, puk šel však za bránu.

39:14
    Plzeňští se snaží vstřelit domácím gól do šatny, boleslavská obrana jim k tomu ale moc příležitostí nedává.

39:30
    Oscar Flynn ujížděl sám na bránu, jenže finální blafák a přehození brankářova betonu mu nevyšly.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 14:29.

Ve druhé třetině byla Plzeň aktivnější a nejspíš si i zasloužila branku, jenže štěstí přálo více Mladé Boleslavi, která místo toho své vedení navýšila. Po skončení druhé části přijel za hlavním rozhodčím ještě brankář Středočechů Michal Krofta a něco s ním konzultoval. Těžko říct, o co se jednalo. Nicméně můžeme očekávat zajímavou třetí třetinu.

Hokejisté nastupují na led, blíží se začátek poslední části utkání.

40:01

41:09
    Matouš Horský se vší silou tlačit do zakončení, ale nakonec jen upadl. Kristán Kolář byl pozornější a nenechal se rozhodit.

41:41
    Josef Roubal mohl konečně snížit. Ale puk po střele u levé tyče zamířil těsně mimo.

42:47
    Indiáni stále drží Mladou Boleslav pod tlakem, chtějí snížit.

43:39
    Vlastimil Kačena pálil od modré čáry nepřesně.

43:54
    Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

44:01
    Za nedovolené bránění byl vykázán na dvě minuty Martin Červenka (PLM).

44:15
    Plzeň po vhazování vyhodila puk až k Michalu Kroftovi.

44:39
    Uřidilova střela od modré čáry byla tečována do plexiskla.

44:41
    Po hře vysokou holí se vhazuje ve středním pásmu.

45:13
    Kryštofu Linhartovi střela nesedla a promáchnul, a to hned dvakrát v jednom střídání.

45:33
    Současné vyloučení. Oba dva hráči za sekání. Jedná se o Jana Dvořáka (MBL) a Marka Rubnera (PLM). Domácím zůstává přesilová hra pět na čtyři.

46:01
    Plzeň hraje v pěti hráčích.

46:10
    Zakázané uvolnění Plzně, mezitím se po desetiminutovém trestu vrátil na led Jakub Pour.

46:41
    Souboj u mantinelu se nepodařil, Janu Jindrovi odskočil puk na střídačku Plzně.

46:56
    Sám na branku ujížděl Josef Roubal, ale zdá se, že mu není gól souzen. Perfektně jej totiž vychytal Michal Krofta.

47:31
    Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Vlastimil Kačena (PLM). Mladá Boleslav bude hrát přesilovou hru.

47:31
    Oddechový čas pro domácí.

48:37
    Boleslavští sice krouží kolem plzeňské brány, zatím se však neprosadili. Střela Petra Maršouna z levého kruhu nebyla úplně přesná.

49:02
    Indiáni se osvobodili.

49:11
    Mladá Boleslav je opět nastěhovaná před Kristiánem Kolářem, vyložené šance však nemá.

49:31

50:07
    Mezi kruhy se napřáhl Petr Eret. Puk byl ale sražen do ochranné sítě.

51:31
    Zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi. Pomůže to Plzni k tomu, aby se konečně gólově dostala do zápasu?

52:10
    Zdá se, že už je definitivně rozhodnuto. U levé tyče se podařil po prudké střele JAN JINDRA. Asistence: Dušan Kerda, Zdeněk Křížek.

52:36
    Po velkém závaru u mladoboleslavské brány se zdálo, že hlavní sudí signalizuje gól, jenže se jednalo o vyloučení. Dvouminutový trest za napadení brankáře dostal Marek Rubner (PLM). Následně byla u brankáře domácích ještě zdravotní sestra, po chvíli však hra pokračuje i s Michalem Kroftou mezi třemi tyčemi.

53:16
    Pro Plzeň je tento zápas v mnoha ohledech krutý, hostům se zejména nedaří proměňovat šance. Domácí naopak výborně drží Michal Krofta.

53:40
    Hosté vyhodili puk, poté si k bráně najel Oscar Flynn, který přenechal kotouč Janu Dvořákovi, jenže ten trefil pouze připraveného Kristiána Koláře.

54:00
    Na modré čáře se napřáhl Kryštof Linhart, jenž ale trefil pouze bránícího hráče.

54:16
    Vít Reispies ujížděl po pravé straně, ale vychytal ho Michal Krofta.

54:34
    Ten samý hráč neuspěl ani napodruhé. Zuby nehty se dral do brány, ale tentokrát zůstal puk pod Kroftovými betony.

54:36

54:44
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí obrana už na aktivní indiány nestačila a Michal Krofta nemohl "čarovat" donekonečna. Mezi kruhy se napřáhl aktivní MAREK RUBNER a zakončil do odkryté brány. Asistence: Jakub Vavřička, Filip Kokoška.

55:14
    Západočeši jsou značně aktivní a bude se znovu vylučovat. František Uřidil (MBL) dostal menší trest za napadení.

55:15
    Jakub Pour se napřáhl v levém kruhu, jenže kotouč nezamířil mezi tři tyče. Následně se Středočeši osvobodili.

56:18
    Domácí znovu vyslali puk až ke Kristiánu Kolářovi.

57:14

57:33
    Výhoda pro domácí.

57:37
    Po nedovoleném bránění Michal Krofta dostal dvě minuty Marek Rubner (PLM). K tomu ještě osobní desetiminutový trest, který za něj odpyká Martin Červenka (PLM). Rubner odešel rovnou do kabiny. Hosté proti tomuto rozhodnutí samozřejmě rázně protestují, zdá se, že tímto je však jejich šance na získání bodů v Mladé Boleslavi mizivá.

57:37
    Hostující lavička protestovala a dlouho na trestnou nechtěla, ale nakonec se pokračuje.

58:05
    A je rozhodnuto. Plzeň bude hrát ve třech. Menší trest za sekání dostal Petr Eret (PLM).

58:15
    Domácí si zatím přihrávají, na bránu ještě nevystřelili.

58:34
    Matouš Horský z pravého kruhu přestřelil.

58:58
    Matouš Horský byl držen jedním z plzeňských hráčů, hlavnímu rozhodčímu už se ale nejspíš nechtělo vylučovat dalšího plzeňského hráče.

59:28
    Středočeši využili dvojnásobnou přesilovku a stvrdili své vítězství. Při skrumáži u brány překonal gólmana OSCAR FLYNN. Asistence: Jan Dvořák.

59:35
    Zápas se dohrává, domácí mají ještě zbytek klasické početní výhody.

59:47
    V samotném závěru ujížděl na Koláře ještě Matěj Krejčík, ale nepodařilo se mu skórovat.

Po dvou hodinách a pěti minutách je zápas u konce. Mladá Boleslav ho zvládla především díky skvělému výkonu brankáře a Plzeň naopak mohla litovat svých faulů a také smůle v koncovce. Středočeši tak přeskočili Západočechy v tabulce a mají na ně náskok jednoho bodu.

Zatímco plzeňští hokejisté odjíždějí do kabiny, užívají si domácí děkovačku a vítězný rituál.

Tolik pro tento týden z Mladé Boleslavi. Přeji pěkný zbytek víkendu a znovu za týden na počtenou. (15:07:27)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 10. Straka (Foerster, Nepokoj), 28. Pawliczek (Maršoun, Tóth), 53. Jindra (Kerda, Křížek), 60. Flynn (Dvořák) – 55. Rubner (Vavřička, Kokoška)

Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Roischel