Kladno – Slavia 2:0 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 2:3 (po pr.) | Ústí n/L – Motor ČB 2:0 (kon.)
Přerov – Litoměřice 0:2 (kon.) | Vsetín – Kadaň 2:1 (kon.) | Třebíč – Prostějov 1:3 (kon.)
Havířov – K. Vary 0:1 (1:3 po s.n.)
Rytíři Kladno
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Slavia Praha
Sobota 07.10.2017, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 10. kolo

To je ode mě z kladenského ČEZ stadionu vše. Přeji příjemný zbytek sobotního večera. (18:24:37)

Kladenští zvládli úvod utkání velmi dobře a úvodní brankou Davida Tůmy se dostali do vedení. Slávisté si stěžovali kvůli údajnému postavení mimo hru, od kterého domácí dělili opravdu milimetry. Po získaném vedení tempo hráčů Kladna pomalu klesalo a Slavie tak mohla velmi nebezpečně kombinovat kolem branky Lukáše Cikánka. Do další obrovské šance se dostal Kubík, když před Frodlem tečoval střílenou přihrávku těsně vedle pravé tyče. To ovšem nebyla ta největší šance, protože tu dostal Linus Anders Svedlund, ke kterému se v oslaben dostal kotouč mezi kruhy, odkud rychlou střelou k levé tyči nedokázal překonat brankáře Slavie.

Do druhé třetiny vstoupili aktivnějí domácí Rytíři, ale ze začátku se do žádné slibnější šance nedostali. Naopak z nečekaného protiútoku ohrozili vedení Kladna Krliš se Šagátem, kde se prohnali kladenským brankovištěm. Pár vteřin na to domácí otočili hru a Machač z pravého kruhu našel mezi kruhy volného Kloze, jehož střela zkolabovala na rameni Frodla. Necelých šest minut před druhou sirénou se blýska kladensko-švédská trojice Zikmund, Lorraine a Svedlund, který se v dnešním zápase dostal po druhé do obrvoské šance. O dvě minuty později Krliš nebezpečně sáhl do Novákovy střely, ale kotouč si to mezi tři tyče nezamířil.

V závěrečné třetině měli o něco víc navrch hráči pražské Slavie, kterým se nedokázalo podařit vyrovnat stav utkání. V samotném konci Dominik Frodl ponechal prázdnou branku a pustil na led šestého hráče. Po pár vteřinách si však svezl puk autor první branky David Tůma, který trefou do prázdné branky zpečetil dnešní utkání na ČEZ stadionu

Lukáš Cikánek si dnešním stoprocentním výkonem připisuje druhou nulu v letošní sezóně.

Kladno právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Zaváhání na modré čáře využil Jakub Strnad, který přistrčil puk na DAVIDA TŮMU, jenž druhou brankou tentokrát do prázdné branky pečetí toto utkání ve prospěch Kladna. Asistence: Jakub Strnad.

59:20
    Střela Drtiny na Cikánka neprošla.

Oddechový čas pro domácí.

59:17
    Čárový rozhodčí poněkud přísně odpískal Kladnu zakázané uvolnění. Puk se sotva doplazil ke koncové čáře.

59:03
    Brankář hostí přenechává své místo šestému hráči!

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:12
    Skvělý pas mezi kruhy dostal Tůma, který z pokleku mířil mimo branku! Frodla se pro jistotu skvěle roztáhl na brankové čáře.

57:05
    Hosté se snaží vymyslet nebezpečnou kombinaci i ve čtyřech! Zatím se převážně hraje na polovině Rytířů.

56:38
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Šmerha – 2 min., podražení).

56:19
    Slávisté se snažili vybojovat puk v levém rohu kladenského pásma. Následně se jeden hráč z hostí provinil faulem a hlavní sudí ponechává výhodu.