Liberec – Královské Vinohrady 6:4 (kon.) | Vítkovice – Jičín 15:3 (kon.) | Tatran – Bohemians 5:6 (po pr.)
Olomouc – Ostrava 5:12 (kon.)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
5:6 (2:2, 1:2, 2:1 - 0:1)
FbŠ Bohemians
Sobota 07.10.2017, 17:30 • STODOLA Aréna Střešovice • ČEZ Extraliga žen • 6. kolo

Je to tedy jasné – zápas plný zvratů, změn a drama nakonec končí v prodloužení lépe pro Bohemians, když v prodloužení rozhodla Hana Poláková. První třetinu byly lepší domácí hráčky, Bohemians se ale nevzdaly, což jim přineslo dominanci v třetině druhé. Třetí třetina ale přinesla dvě rychlé branky Tatranu v rozmezí pouhých deseti vteřin a už to vypadalo, že zápas skončí vítězně pro ně. Hana Poláková ale dostala zápas do prodloužení, kde ho i ukončila. Ode mě je to vše a přeji krásný zbytek večera.

Střely po třetinách: 6:10, 8:7, 5:12 (19:38:06)

62:06
    Bohemians právě vstřelili branku!
    A když nedáš, dostaneš! Bohemians se dostaly do protiútoku a HANA POLÁKOVÁ po skvělé přihrávce Adély Bočanové střílí rozhodující branku. Asistence: Bočanová.

61:15
    U míčku byla Lenka Faltusová, která se snažila přesně namazat nějaké své spoluhráčce, ale nepovedlo se.

61:00
    Boje u mantinelu pomalu připomínají svou tvrdostí utkání ledního hokeje.

60:01

Šedesát minut základní hrací doby nestačilo a týmy se tak poperou ještě o jednu, jedenáctou branku.

60:00

59:40
    Teď gólmanka Tatranu musela být zkontrolována doktorkou, protože kulhala na pravou nohu. Nakonec ale pokračuje dál.

59:29
    Po ostrém zákroku zůstala na palubovce ležet jedna z hráček hostujícího celku. Sudí ale ani přes protesty trenéra Bohemians počet hráčů nezmění.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    Eliška Nová nabízela některé ze svých spoluhráček clonících Drbalové přihrávku na teč, žádná jí ale nevyužila.

57:38
    Tento zápas je plný zvratů a drama, protože Bohemians zásluhou HANY POLÁKOVÉ srovnávají stav! Poláková přibližně metr za půlící čárou vyslala projektil, který se přesně zapíchl v pravém rohu nad ramenem Drbalové. Asistence: Slavíková.

55:00
    Lucie Šindelářová z dobré pozice trefuje jen dlaň Drbalové!

54:25
    Domácí kotel se teď velmi zlobí poté, co při souboji jedna z hráček Střešovic v pádu posunula mantinel o dobrý metr. Rozhodčí ale nehodlá vylučovat.

53:15
    Lenka Morová měla obrovskou šanci zvýšit náskok Tatranu, nerozvážně ale volila střelu z první místo aby si míček zpracovala.

53:10
    Oddechový čas pro domácí.

53:00
    Hostující hráčky stále častěji zamykají Tatran před jejich brankovištěm, koncovce ale stále chybí gólové parametry.

50:00
    Bohemians se snaží dnes již potřetí srovnat, jejich přesnost a velikost štěstí je ale malá.

49:00
    Dnešní utkání sleduje 153 diváků.

47:12

46:40
    Tatranská přesilovka se pomalu chýlí ke konci a domácí hráčky jí příliš střelecky nevyužívají.

45:41
    V téměř tutové šanci byla Liana Matěvosová, která ale v osudný moment minula letící míček.

45:12
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Kristýna Jarešová – 2 minuty, hra rukou).

42:55
    Tatran právě vstřelil branku!
    Deset vteřin přesně. Tolik potřebovala KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ k tomu, aby Tatran opět dostala zpět do vedení! Hostující hráčky jakoby ani nepostřehly, že se už rozehrálo a této chyby hráčka s číslem šest využila přesnou střelou pod ruku Kreisingerové. Bez asistence.

42:45
    Domácí hráčky srovnávají! LENKA FALTUSOVÁ nevymýšlela nic velkého a prostě z poloviny hřiště vypálila křížem dělovku. Míček trefil přesně pravý růžek klece Kreisinglerové, která čekala střelu k tyči levé. Asistence: Viplerová.

41:10
    Hra se opět přelívá z jedné poloviny na druhou a gólmanky nemají chvíli oddech.

40:30
    Hráčky Bohemians opět začínají, ofenzívou se to ale díky tlaku obránkyň Tatranu nazvat nedalo.

40:01

Ve druhé třetině byl lepším týmem hosté, kteří přestali tahat za kratší konec provazu a zásluhou Slavíkové a Kadidlové si poprvé mohli vyzkoušet, jaké to je bránit náskok. Ten zatím i přes branku Vachuškové stále mají.

40:00

39:15
    Poslední sekundy druhého dějství ještě přináší posledních pár akcí na obou stranách.

38:30
    Jako například teď Hana Sedmíková, kterou ale zastavil nedovolený zákrok.

37:30
    Oba týmy se teď perou doslova o každý metr čtvereční hřiště a snaží se vstřelit branku.

36:34
    Přesto ale se jím narozdíl od Klokanek podařilo využít přesilovku! Před gólmankou Kreisingerovou vznikla skrumáž, ve které se nejlépe vyznala KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ a za velké radosti a oslav snižuje na 3:4. Asistence: Kramperová.

35:15
    Hráčky Tatranu začínají častěji a častěji dělat nerozvážné chyby.

34:50
    Střelu Rekové pak má v dlani Kreisingerová.

34:40
    Poprvé v zápase si můžou zahrát přesilovku i domácí hráčky, po dvou střelách do obránkyň ale musí začínat od své klece.

34:23
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Veronika Radová – 2 minuty, Sekání).

34:00
    Hráčky Tatranu dělají co můžou, aby alespoň snížili stav, Kreisinglerová je ale zatím jako ostříž. Většinou se k ní míček ale ani nedostane.

31:40
    Hostující celek je při dvoubrankovém vedení při střelecké chuti a Drbalová nemá o "zábavu" nouze.

30:11
    To už se nedá ale říct o další akci! ANDREA KADIDLOVÁ se totiž dostala k dorážce a tentokrát už byla Drbalová krátká.

29:30
    Michaela Heráková vyzkoušela pozornost Drbalové, když z poloviny schovala míček do klubka hráčů a Drbalové mířila mezi nohy. Gólmanka ale míček odrazila.

29:34
    Nedá se říct, že by Bohemians dominovaly, jsou ale znatelně lepší, což prokazuje i pěkná střela Elišky Císařové.

26:40
    Kristýna Jarešová při protiútoku hledala dlouhou křížovou přihrávkou nějakou spoluhráčku, všechny ale byly příliš pozadu.

24:46
    Tatran se snaží o srovnání, Bohemians jsou ale v této třetině lepší.

22:00
    Tatran teď prohnal Kreisingerovou, co to jen šlo, gólmanka ale drží! Všechno začala Lenka Faltusová, po ní přišly ještě další tři střely.

21:10
    Bohemians se na chvíli dostaly do útoku, pak ale opět přebraly iniciativu Střešovice.

20:45
    Teď je na Střešovicích, aby srovnaly a Lenka Faltusová tozkusila prudkou střelou k levé tyči Kreisinglerové. Gólmanka Klokanek se ale stačila přesunout a utěsnit prostor.

20:31
    To Klokanky z protiútoku úspěšné jsou a poprvé v utkání se ujímají vedení! Hana Poláková nahrála MONICE SLAVÍKOVÉ a ta nechala gólmanku Drbalovou nataženou bezmocně na zemi a poslala jí míček za záda. Asistence: Poláková.

20:30
    První ofenzívu vedou Střešovice, ale neúspěšně.

20:01

První třetina je minulostí. Tatran zásluhou Faltusové a hlavně Matěvosové dvakrát vedl, Bohemians díky Reischlové a Polákové dvakrát dorovnaly. Nedá se s jistotou říct, který tým má navrch, častěji se sice hraje na půlce Střešovic, hráčky v černém se ale díky rozestavění často dostávají do brejkových akcí.

20:00

19:30
    Přesilovka Bohemians nevyšla a Tatran zkouší ještě jeden útok.

19:05

18:50
    Tentokrát pro změnu Bočanová zkusila přihrát Císařové, i to ale Drbalová odrazila.

17:40
    Adéla Bočanová vyslala z půlky velmi prudkou střelu, kterou ale Drbalová zvládla dlaní vyrazit.

17:30
    Tatran se zatím brání bravurně a dokonce se daří i vyhazovat.

17:05
    Vyloučení v týmu Únětická 12 Tatran Střešovice (Adéla Zehrerová – 2 minuty, hra rukou).

16:21
    A máme opět srovnáno! Krásná ukázka sehranosti přináší Bohemians druhou branku, když střelu Bočanové pohotově dorazila za záda bezmocné Drbalové HANA POLÁKOVÁ. Asistence: Bočanová.

14:00
    Výborný zákrok Omelkové teď zabránil brance Střešovic. Gólmanka po střele jedné z hráček Tatranu doslova přeplachtila brankoviště a vyrazila míček, načež se rychle stačila vrátit do výchozí pozice, aby mohla odrazit střelu z druhé strany.

13:20
    Drbalová se teď nechala vystrašit jednou z hráček Bohemians, která se chtěla s balónem obtočit kolem její branky.

13:00
    Klokanky ale ani na vteřinu nepolevují a snaží se dostat se do útoku, což se jim i podařilo.

12:31
    Střešovice si berou zpět své vedení! LIANA MATĚVOSOVÁ využila přihrávku Viplerové a střelou z otočky dostala míček až za brankovou čáru. Asistence: Viplerová

10:40
    Střela Nové z poloviny šla mimo.

10:30
    Hraje se zatím převážně na polovině Střešovic, ale díky rozestavění se Tatran často dostává do brejků.

08:00
    Velká šance Bohemians končí na tyči!

07:20
    Síly jsou po dvou gólech zatím vyrovnané a hra se hýbe po celé palubovce.

06:18
    Už to ale není pravda, protože Klokanky srovnávají! Kristýna Jarešová gólmanku Drbalovou překonat nezvládla, ELIŠKA REISCHLOVÁ už ale akci dokončila. Asistence: Jarešová.

06:10
    Střešovice zatím mají navrch.

04:40
    Monika Slavíková to zkusila z otočky přibližně z poloviny, branku ale přestřelila.

02:49
    A máme tu první branku utkání! Liana Matěvosova našla dobře postavenou LENKU FALTUSOVOU, která gólmance Bohemians dala jesle. Asistence: Matěvosova.

2:30
    Týmy se zatím oťukávají a zkouší, co jím druhé hráčky dovolí.

00:01

Ani Klokanky nejsou na tom nijak skvěle, oproti Tatranu mají ale o jednu výhru víc. Po úvodní drtivé výhře 1:8 na půdě Vinohrad přišla prohra proti rozjetému Chodovu. Následně dvakrát zvítězily venku, nejdříve v Jičíně a poté u pražských Panterek. V posledním utkání Bohemians narazily na hráčky z Ostravy, které pro ně skončilo prohrou 7:10.

Únětická 12 Tatran Střešovice

Aktuálně osmý Tatran do sezóny vstoupil spíše špatně. Po první prohře sice zvítězil, pak ale ve dvou utkáních inkasoval celý osmadvacet branek, když nejdřív prohrál 8:3 na půdě Vítkovic, zbylých dvacet branek jim pak nasázely hráčky Tigers z pražského Jižního města. Poslední utkání na domácí palubovce skončilo pro Tatran výhrou 5:4 nad Olomoucí.

Příjemný sobotní podvečer přeji všem milovníkům sportu. Vítám Vás u dalšího kola extraligy žen, kdy své síly změří Únětická 12 Tatran Střešovice a FbŠ Bohemians.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marek Baloun

Hledáme zpravodaje pro tým ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 3. Faltusová (Matěvosová), 13. Matěvosová (Viplerová), 37. Vachušková (Kramperová), 43. Faltusová (Viplerová), 43. Vachušková – 7. Reischlová (Jarešová), 17. Poláková (Bočanová), 21. Slavíková (Poláková), 31. Kadidlová, 58. Poláková (Slavíková), 63. Poláková (Bočanová)

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Drbalová (Humlová) – Sedmíková, Zehrerová, Válková, Rybínová, Brotánková – Kubelková, Brandová, Reková – Marko, Viplerová, Matěvosová – Reindlová, Morová, Vachušková – Chaloupková, Faťunová, Faltusová – Kramperová.
    FbŠ Bohemians: Kreisingerová (Omelková) – Císařová, Šindelářová, Hnátová, Loudová, Nová, Nardi – Radová, Veharová, Heráková – Slavíková, Kadidlová, Poláková – Jarešová, Reischlová, Semeráková – Pechánková, Bočanová, Zlámalová.

Rozhodčí: Hátlová, Jansová