Česko – Norsko 4:0 (kon.)
Česko
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Norsko
Sobota 07.10.2017, 12:30 • Kuortaneen Urheiluopisto • Reprezentace žen do 18 let • Kuortane Cup

Ode mě je to tedy vše. České juniorky čeká další akce za měsíc, doma přivítají ve třech přátelských zápasech Japonsko. Ve středu 8. listopadu budou hrát v Litoměřicích, v pátek a sobotu pak v Lovosicích. Příjemný zbytek víkendu! (14:41:35)

Norsko – 3 (8)

A také celkový poměr střeleckých pokusů 88:12 vypovídá o obrazu dnešního zápasu asi víc než dokonale...

Nejlepší hráčkou posledního utkání byla za český tým vyhlášena Sára Čajanová, za ten norský samozřejmě gólmanka Ena Nyströmová.

České hokejistky do 18 let si na závěr Kuortane Cupu doslova pohrály s Norskem, týmem z druhé světové skupiny. Bohužel ale jen po herní stránce, nikoli té brankové – z 57 střel daly pouhé čtyři góly. Zbytek jim pochytala Ena Nyströmová.

To nic nemění na tom, že Češky celý turnaj se třemi výhrami opanovaly. Dobré znamení v přípravě na lednové mistrovství světa v Rusku!

59:46
    Česko je kompletní.

57:46
    Po gólu přichází menší trest pro Valentýnu Černou (CZE) za hrubost.

57:46
    Česko právě vstřelilo branku!
    Až z dvacáté střely ve třetí periodě konečně navyšují české juniorky vedení. Čtvrtý gól vstřelila z bezprostřední blízkosti NIKOLA DÝCKOVÁ – 4:0. Asistence: Karolína Hornická.

49:09
    Nepomohla.

47:09
    Pomůže další přesilová hra? Maren Pommereche Knudsenová (NOR) inkasuje dvě minuty za podražení.

46:22
    Neuvěřitelné trápení v koncovce prožívá česká osmnáctka. Za šest minut třetí třetiny vypálila na norskou branku už patnáct puků (!), a přesto se stav stále nemění.

42:50
    Norská brankářka pochytala českým hráčkám všech pět střel a naše soupeřky jsou kompletní.

40:50
    Čtvrtá početní výhoda pro náš tým, za hru tělem pyká Karen Lono Forgaardová (NOR).

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Česko – 21 (37)
    Norsko – 2 (5)

Jednoznačná dominance české osmnáctky pokračovala i ve druhé třetině. Brankově se do osudu utkání zapsaly obě sestry Halounovy, Alexandra to zvládla dokonce ve vlastním oslabení. Náš tým rozhodně mrzí nízká efektivita, skóre je pro Norky stále ještě velmi milosrdné.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:59.

40:00

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 8. Mazancová (Čajanová), 25. A. Halounová (S. Halounová), 30. S. Halounová, 58. Dýcková (Hornická)

Česko: Bláhová (30. Švejdová) – Pejšová, Kotounová (A), Škrdlová (A), Erbenová (C), Seroiszková, Šmajdová, Radová – Dýcková, Mazancová, Čajanová – S. Halounová, Lerchová, A. Halounová – Matoušková, Škorpíková, Sarnovská – V. Černá, Hornická, Lorencová. Trenér: Pavel Zuziak.
    Norsko: Nyströmová (Isdahlová) – Forgaardová, E. Olsenová, Stendahlová, Jörgensenová (A), Brunvldová (A), Knudsenová (C), K. K. Olsenová – Furusethová, Kjellesviková, Pedersenová – Christophersonová, J. Kristensenová, Pedersenová – Solvangová, Kuraasová, K. E. Kristensenová – Andersenová, Kaspersenová.

Rozhodčí: Tauriainenová – Haiminenová, Asikainenová (všechny FIN).