Chabarovsk – Toljatti 4:1 (kon.) | Vladivostok – Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 3:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Jokerit 1:3 (kon.)
Admiral Vladivostok
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 08.10.2017, 09:00 • Fetisov Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Československá stopa v utkání
    Hrají jen zástupci v týmu Magnitogorsk
    Jak Kovář – 6+9=15 bodů; +/- 0; průměrný čas na ledě 21:00 min
    Tomáš Fillipi – 4+8=12 bodů; +/- 2; průměrný čas na ledě 19:08 min

Magnitogorsk v minulém zápase zavítal do Číny, kde hraje Kunlun a dokázal vybojovat dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Nyní zajíždí na Dálný Východ do Vladivostoku.

Vladivostoku se příliš v posledních zápasech nedaří. Na svém ledě dnes odehraje čtvrté utkání v řadě za sebou. Z předchozích třech duelů dokázali pouze jednou zvítězit a to ještě po prodloužení proti Čeljabinsku (3:2pp). Pak padli s Ladou (0:2) a s Jekatěrinburgem (2:4).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Bartulis (C), Blum (A), Morrisonn, Kurašov, N. Gluchov, Mnacjan, Miščenko – Manukjan, V. Butuzov, Machanovskij – Žafjarov, Kazakov, Makarenko – Glazačev, Wright, Sabolič – Sajustov (A), Alexandrov, Tkačov – Gičibekov.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov (A), Pivcakin, Dronov, Schaus, Igošev, Bobrjašov, S. Těreščenko – Kosov, Platonov (A), Berestennikov – Timkin, De. Kazionov, Filippi – Kaletnik, Osala, Šenfeld – Ellison, Jan Kovář, Mozjakin (C) – I. Grigorenko.

Rozhodčí: Antonin Jerabek, Alexander Sergeyev – Yury Ivanov, Alexander Chernyshyov.

Utkání bude řídit jeden z hlavních rozhodčí, pro Čechy známé jméno, Antonín Jeřábek.

00:01

00:22
    Vladivostok vlétl do útoku jako uragán a Sajustov se marně natahoval po puku u pravé tyčky.

01:31
    Ke střele se dostali i hosté, ale rána od modré mířila mimo.

02:17
    Magnetka měla problém s vyhozením puku, nakonec se ji to daří.

02:50
    Puk zavezli až do útočné třetiny, kde o něj bojují u mantinelu.

03:10
    Vladivostok vybojoval puk a ihned zaútočil, jeden z hráčů si objel branku a pak vystřelil, Samsonov chytá puk do lapačky.

04:16
    Střelecký pokus hostů z pravé strany nepřinesl nic, vhazování ve středním pásmu.

05:27
    Tomáš Filippi hezky si nahodil puk a dojel jej za branku, nakonec rozehrál na modrou a byla z toho pěkná akce se zakončením. Bobkov má puk ve své moci.

06:34
    Hosté vybojovali puk u mantinelu a rozehráli na střed kluziště, odkud přišla střela, Bobkov vyráží před sebe, nakonec puk vyváží obrana domácích do bezpečí.

07:35
    Do protiútoku se vydal i Admiral, ale nedokázal ohrozit Samsonova a následuje komerční přestávka.

08:46
    Zatím sledujeme vyrovnaný hokej, kdy se oba týmy střídají v podnikání útočných akcí.

09:52
    Samsonov se snažil dostat puk za brankou, ale nepodařilo se mu to. Najednou přišla střela z pravého úhlu a Samsonov měl co dělat, aby se stihl vrátit.

10:05
    Na druhé straně z protiútoku musel Bobkov nadvakrát likvidovat puk. Nejprve střela, pak dorážku z těsné blízkosti, ale puk mezi betony nepustil.

10:56
    Jevgenij Timkin dostal v souboji ránu a zůstal klečet na ledě a nejspíše uvidím první přesilovou hru.

10:56
    A je vyloučen kapitán domácího mužstva Bartulis a to rovnou na čtyři minuty, nejspíše bylo krvavé zranění.

12:17
    A nyní bude hůře, Vladivostok jde do tří! Vyloučen Mnacjan za vysokou hru holí.

12:22
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A hosté využívají tuto početní převahu a ujímají se vedení 1:0 zásluhou SERGEJE MOZJAKINA. Asistence: Jan Kovář a Tomáš Fillipi .
    12:22 Sergej MOZJAKIN - 0:1

13:30
    Přesilovka stále pokračovala a Magnitogorsk dává další branku, kdy TOMÁŠ FILIPPI dostal přihrávku od svého krajana Kováře a zavěsil puk pod břevno. Bobkov ležel na zemi a nemohl s tímto nic dělat. Asistence: Matt Ellison.
    13:30 Tomáš FILIPPI - 0:2

13:45
    Ještě asi necelých třicet sekund bude hrát Magnetka přesilovku pět na čtyři.

14:20
    Vladisvostok je konečně v plném počtu a nyní musí zkonsolidovat síly a zkusit odpovědět na dvoubrankové vedení soupeře.

15:38
    Po komerční přestávce se opět pokračuje, Vladivostok v útoku, puk se odrazil od Samsonova, naštěstí do míst, kde byl hráč Magnitogorsku a ten okamžitě vyváží puk.

18:00
    Vladivostok se hodně tlačí do útoku, ale obrana v čele se Samsonovem zatím odolává.

19:20
    V poslední minutě drží hosté puk v útočné třetině domácích, avšak za brankou. Následně se hra přesouvá do středního pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

A je tu konec první periody. V ní jsme viděli vyrovnanou hru, dokud nedošlo k vyloučení na straně Vladivostoku. Magnitogorsk hrál dlouho v pěti hráčích proti třem a dokázal z toho profitovat dvě branky. Na jednu branku nahrával Jan Kovář a druhou střílel Tomáš Fillipi, takže dobrý start od českých útočníků v tomto zápase.

20:43
    Začátek druhé třetiny začali hosté v útoku, ale Bobkov nemusel vůbec zasahovat.

21:16
    Před branku si nabrusli drze jeden z hráčů hostů, ale nepochodil.

22:28
    Nyní před brankou domácích operoval zejména Platonov s Timkinem, ale nakonec nedošlo ke střele.

23:42
    Tkačov měl velkou příležitost, puk nejspíše skončil na tyči, následnou dorážku Samsonov kryje.
    23:42 Tkačov nastřelil tyčku.

26:33
    Domácí se čím dál více dostávají do útoku, avšak zatím se ani jeden pokus neujal a stále platí, že prohrávají o dvě branky.

27:59
    Avšak teď opět v útoku hosté, aktivní je hlavně Platonov, ale obránci Vladivostoku odvádí dobrou práci. Následuje komerční pauza.

29:51
    Hra je nyní nahoru a dolů bez výraznějších šancí.

30:18
    Z pravé strany si za branku najížděl jeden z hráčů hostů a zkusil překvapit brankáře a poslal puk k jeho levé tyčce, ale Bobkov byl připraven.

31:28
    Založení dalšího útoku se hostům příliš nepovedlo a hra se přesunula do středního pásma.

32:14
    Na branku se po levé straně řítil Makarenko, Samsonov jeho pokus vyráží.

32:52
    Vladimir Butuzov vystřelil ihned po vhazování, ale puk míří mimo tři tyče.

33:35
    Samsonov opět v permanenci a menší strkanice se před ním strhla. Rozhodčí však pravděpodobně nebudou nikoho vylučovat.

34:40
    Hra za brankou Bobkova, ale Magnitogorsk nedokázal vydolovat touš a domácí se snaží o další útok.

35:57
    Tomáš Filippi to zkusil střelou ze středního pásma, neboť jeho spoluhráči střídali. Bobkov přerušuje hru chycením puku do své lapačky.

37:08
    Sledujeme rychlý a svižný hokej při kterém se ani jeden z týmů nedokáže na delší dobu usadit v útočné třetině.

38:04
    Zakázané uvolnění hostů a vhazovat se bude před jejich brankářem.

38:20
    Opět bylo před brankou hostů horko, ale hráči domácích poskakující puk v brankovišti nedokázali dostat do branky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali. Vladivostok se sympaticky snaží o kontaktní branku, měli pár dobrých příležitostí, ale obrana v čele se Samsonovem zatím odolává. Ve druhé třetině jsme také neregistrovali žádné vyloučení!

41:43
    Střídání v týmu Admiral Vladivostok: ze hřiště odchází Igor Bobkov, přichází Nikita Serebrjakov.

42:05
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nazir Gičibekov – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Pivcakin – 2 min.,hrubost).

50:04
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., podražení).

51:08
    Robert Sabolič měl úplně odkrytou branku, ale volný prostor nedokázal trefit. Domácí kombinují na útočné polovině.

52:15
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Po skončení přesilové hry našel krásně Vladimir Butuzov náhrávkou svého spoluhráče PAVLA MACHANOVSKIJHO, který kličkou před brankáře Samsonova trefil těsnou škvýrku mezi rukou a vyrážečkou. Asistence: Vladimir Butuzov a Dmitrij Sajustov.

52:27
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:34
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., sekání).

52:49
    Hosté se osvobozují.

53:15
    Ellison ve středním pásmu chytře pošetřil cenné vteřinky pro Magnitku.

53:58
    K velké smůle domácího týmu sáhl do křižné přihrávky Alexandrova Filippi.

54:48
    Mozjakin se pokoušel probít do útočného pásma podél levého mantinelu, domácí mu ale nedarovali potřebný prostor.

55:15
    Nyní Mozjakin svým nahozením získal alespoň buly v útočném pásmu.

56:02
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Maxim Kazakov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

56:29
    Wright nejprve zblokoval střelu Mozjakina, a pak se dokonce postaral o vyhození.

57:05
    Butuzov zahrozil v oslabení, když se z rohu hřiště vydal před Samsonova. Ten ale utěsnil všechny mezery.

57:48
    Tkačov využil laxnosti hostů a znovu ohrozil Samsonova v oslabení, stav ale stále zůstává neměnný.

58:16
    Domácí stupňují obrátky a drží hráče Metallurgu v okolí branky Samsonova.

58:55
    Oddechový čas pro domácí.

58:55
    Domácí se z týmové porady vrací v šesti, Serebjakov zůstává na střídačce.

58:58
    Ofsajdu Admiralu.

59:20
    Butuzov vlétl do útočného pásma a vypálil těsně nad.

59:40
    Je hotovo! Ztráta puku na útočné modré stála domácí veškeré naděje. NICK SCHAUS, který na hranici středního pásma zastavil nahození Admiralu, poslal kotouč nezištně do odkryté klece. Bez asistence.
    59:40 Nicholas SCHAUS - 1:3

Metallurg Magnitogorsk zvládl nelehké utkání na ledě Vladivostoku a získává cenné tři body. V závěrečné třetině sice domácí vykřesali naději, Nick Schaus ale trefou do prázdné klece stvrdil výhru Magnitky.

Za tým domácí nikdo ze zástupců nehraje.

Magnitogorsk
    Jan Kovář: 0+1; 1 střela na branku; průměrný čas na ledě 14:38 min
    Tomáš Fillipi: 1+1; 5 střel na branku; průměrný čas na ledě 17:10 min

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (11:27:44)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 53. Machanovskij (Sajustov) – 13. Mozjakin (Jan Kovář, Filippi), 14. Filippi (Ellison), 60. Schaus

Admiral Vladivostok: Bobkov (42. Serebrjakov) – Bartulis (C), Blum (A), Morrisonn, Kurašov, N. Gluchov, Mnacjan, Miščenko – Manukjan, V. Butuzov, Machanovskij – Žafjarov, Kazakov, Makarenko – Glazačev, Wright, Sabolič – Sajustov (A), Alexandrov, Tkačov – Gičibekov.

Diváci: 5 491