Chabarovsk – Toljatti 4:1 (kon.) | Vladivostok – Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 3:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Jokerit 1:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Jokerit Helsinky
Neděle 08.10.2017, 14:00 • Uralec Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Jako na houpačce. Přesně tak si musí připadat Jekatěrinburg, který větší porci svých utkání odehrál se střídavými úspěchy. Počet třicetii bodů vynesl klub ze čtvrtého největšího města Ruské federace na pátou příčku Východní konference.

Velice dobře rozjetou sezonu má helsinský Jokerit, který je s pětatřiceti body třetím týmem Západní konference. Navíc oproti všem svým soupeřům odehrál klub z hlavního města Finska méně zápasů, takže jeho bodové konto jistě brzy nabobtná. Největší strach nahání Jokerit v domácím prostředí, kde z pěti odehraných zápasů neztratil ani bod.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Ustinskij) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Ljamin, Megalinskij, Jegoršev, Mišarin, Ščemerov, Čajkovský – Krikunov, Pestunov, Milovzorov – King, Paré, Beck – A. Garejev, Mingalejev, Torčeňuk – Rasseikin, V. Popov, Česalin.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Lepistö, Lundin, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rautanen, Rissanen – Joensuu, Regin, Jensen – Tolvanen, Jormakka, O'Neill – Huhtala, Norman, Palola – Anttila, Niemi, Pihlström..

Hosté teď přijíždí na ledovou ploch Jekatěrinburgské Uralec Areny. Už se jen čeká na domácí tým.

A teď už přichází za aplausu diváků domácí. Ještě uslyšíme Ruskou a Finskou hymnu a utkání může začít.

00:01

00:20
    Úvodní buly vítězí hráči Avtomobilistu a hned založili útok, který zastavil až brankář Zapolski.

01:35
    Hráči Helsinek dnes poprvé ohrozili branku Kováře. Marko Anttila se dostal ke střele. Jeho střelu vyrazil Kovář do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho pravici.

02:24
    Hosté se dnes poprvé v utkání usazují v útočném pásmu. Zatím tomu chybí to nejdůležitější. Tedy střela, která by ohrozila Kováře

03:32
    Jesse Joensuu teď zadovkou přihrál do prostoru mezi kruhy kde stál Lauritsen, který z první netrefil branku Kováře.

05:12
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po levici Kováře.

05:50
    Nadějnou akci hostů zastavila srážka s rozhodčím. Lepistö se pokusil projet kolem mantinelu. V cestě mu však stál čárový arbitr dnešního utkání, který se mu nestačil vyhnout.

06:31
    Domácí teď operují v útočném pásmu. Zatím se však nemohou dostat ke střele, jelikož obrana Jokeritu dnes skvěle napadá.

07:20
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pekka Jormakka – 2 min., podražení).

07:45
    Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny, jelikož hosté skvěle pokrývají střední pásmo.

08:46
    Avtomobilist se znovu usazuje v útočném pásmu a snaží se vymyslet cestu, která by vedla k brance.

09:20

10:00
    Jesse Joensuu překvapivě vystřelil od modré čáry. Kovář se nenechal překvapit a jeho střelu chytil bez problému do lapačky.

11:06
    Hosté teď kombinují ve svém obranném pásmu. Zatím se jen snaží přijít na to jak vstřelit úvodní branku dnešního utkání.

12:25
    Jakub Kovář je dnes bezchybný. Zlikvidoval další střelu Finského Jokeritu. Následuje komerční přestávka.

12:43
    Hosté se pokusili usadit v útočném pásmu. Obrana Jekatěrinburgu nic podobného nepřipustila a vydali se do protiútoku, který zastavil až Zapolski.

13:44
    Nyní se domácí nemohou dostat přes útočnou modrou čáru. Obrana Jokeritu zatím výborně brání.

14:23
    Nyní Popov neskutečně udržel puk sám v útočném pásmu proti třem spoluhráčům. Nevídaná záležitost.

15:27
    Palola teď vystřelil z kruhu. Kovář jeho střelu viděl a schoval do klína.

16:00
    Zatím se hraje velice vyrovnané utkání. Nyní se hraje nahoru dolu, který musí diváku bavit.

16:42
    Domácí kombinují v obranné třetině a čekají až jejich tým v oranžových dresech vystřídají.

17:26
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., sekání).

18:14
    Hosté z Helsinek se teď usazují v útočném pásmu a ostřelují Kováře, který je zatím stoprocentní.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:24
    Olli Palola tvrdě vypálil z kruhu. Kovář měl s jeho střelou veliké problémy, ale zkrotil jí.

19:26

20:00
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., nedovolené bránění).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je konec první třetiny ve které nepadla ani jedna branka. Hraje se svižný vyrovnaný hokej. Hosté Jokeritu si zahrají v úvodu druhé třetiny přesilovou hru. Podaří se jim jí využít.

20:01

20:19
    Atilla teď ujel do samostatného nájezdu. Puk mu však při zakončení přeskočil hokejku a tak se nic nestalo.

20:50
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A je tu první gól dnešního utkání a Helsinky jdou do vedení! Brian O´Neill projel kolem mantinelu a přihrál na kruh kde stál OLLI PALOLA, který prostřelil Kováře pod vyrážeckou. Asistence: Brian O´Niell.
    20:50 Olli PALOLA - 0:1

24:06
    Domácí se teď usazují v útočném pásmu a ostřelují Zapolskiho, který je dnes zatím stoprocentní.

25:11
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Zapolskiho.

26:02
    Hráči Jokeritu teď kombinují ve svém obranném pásmu a čekají na nějakou poziční chybku hráčů Avtomobilistu.

27:18
    Avtomobilist kombinuje v útočném pásmu a ostřeluje Zapolskiho, který je dnes stoprocentní.

28:30
    Jesper B. Jensen teď počkal za svou brankou a čekal až jeho družstvo v bílých dresech vystřídá.

29:21
    Domácí teď doslova uzamkli hokejisty Jokeritu a ostřelují Zapolskiho, který zatím je stoprocentní.

29:43
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., podražení).

30:21
    Nadějnou akci domácích zastavil ofsajd . Vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:55
    Jegor Milovzorov to zkusil individuálně. Zastavil ho však hned první obránce.

32:23
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Maxim Rasseikin – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

32:35
    Tak to bylo rychlé! Zmatku před brankou Kováře využil NICKLAS JENSEN a využívá dvojnásobnou přesilovku. Celá situace se ještě kontrolovala u videa. Asistence: Peter Regin a Matthew Gilroy.
    32:35 Nicklas JENSEN - 0:2

33:14
    A je to o tři góly! EELI TOLVANEN tvrdě vystřelil a propálil Kováře zřejmě mezi betony. Asistence: Sami Lepistö .
    33:14 Eeli TOLVANEN - 0:3

35:16
    Hokejový Jokerit hraje od třetí branky v herní pohodě a nikam se netlačí. Zatímco domácí jsou pod tlakem, protože čas na vyrovnání se jim velice rychle krátí.

36:35
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., držení protihráče).

37:36
    Domácí se usazují v útočném pásmu a ostřelují Zapolskiho, který dnes chytá perfektně.

40:45
    Úvodní buly třetí třetiny vítězí domácí, kteří mají už jen něco málo přes devatenáct minut na vyrovnání.

41:25
    Domácí se usazují v útočném pásmu a snaží se vymyslet cestu k první brance. Chybí tomu však to nejdůležitější. Střela, která by ohrozila brankáře Zapolskiho.

42:21
    Nyní hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Zapolskiho.

43:10
    Další zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu. Ale až po komerční přestávce.

43:40
    Hosté teď uklidňují hru a kombinují ve svém obranném pásmu.

43:59
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

44:37
    Domácí teď mají kotouč na svých hokejkách a kombinují v útočném pásmu. Zatím to bohužel pro domácí nevede k brance.

45:19
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    A pozor! Tohle bude ještě drama! MICHAL ČAJKOVSKÝ poslal tvrdou střelu od modré čáry, která prošla Zapolskimu na rukavicí. Bez asistence.
    45:19 Michal ČAJKOVSKÝ - 1:3

47:00
    U puku jsou domácí, kteří se ještě určitě pokusí vstřelit kotaktní branku.

48:21
    Tady se dějí věci! Hráči Jokeritu teď jeli na Kováře ve 3 proti 2. Zakončení vzal na sebe Normqan, který zkusil udělat kličku do forhendu, ale Kovář výborně zasáhl a jeden z obránců vyhodil na icing, jenže na polovině hřiště stál úplně volný Česalin, který se sám řítil na Zapolskiho a zkusil střelu mezi betony. Zapolski je včas sklapnul a puk tak přikryl do lapačky.

50:16
    Posledních 10 minut na vyrovnání pro domácích.. Ten čas velice rychle utíká.

51:07
    Vitalij Popov teď objel Zapolskiho branku a snažil se puk zasunout do prázdné branky, jenže brankář Jokeritu tam včas strčil beton!

52:20
    Další pokus od domácích o přečíslení! Pokus však včas zastavil jeden z obránců Jokeritu.

53:50
    U puku jsou domácí, kteří se usazují v útočném pásmu a ostřelují Zapolskiho, zatím neúspěšně.

55:30
    Ten čas se krátí a domácí jsou pevně usazeni v útočném pásmu Uvidíme zda vstřelí kontaktní branku.

56:25
    Domácí znovu pevně usazeni v útočném pásmu. Nyní tiomu přibyli i nějaké ty střely.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:38
    Zakázané uvolnění domácích. Cesta za vyrovnáním se velmi komplikuje.

59:27
    Tak tohle byla obrovská příležitost hosté! Marko Anttila ujel sám na Kováře. Zkusil kličku do forhendu, ale netrefil branku.

Československá stopa v utkání
    Jakub Kovář (Jek) – 3 inkasované góly – 29 zásahů – čas na ledě 60:00

Je konec utkání, ve kterém jsme viděli čtyři branky. Tři vstřelili hosté ve druhé třetině a domácí už jenom snížili ve třetí třetině na 3:1. Ve třetí třetině byli jasně lepší domácí. Toto je ode mne pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a na počtenou u dalších onlajnů. (16:21:55)

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 46. Čajkovský – 21. Palola (O'Neill), 33. Jensen (Regin, Gilroy), 34. Tolvanen (Lepistö)

Rozhodčí: Soin, Judagov – Gordenko, Lazarev