Frýdek-Místek – Olympia Radotín 1:2 (kon.)
FK Frýdek-Místek
1:2 (1:1)
FK Olympia Radotín
Pondělí 09.10.2017, 15:30 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 9. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (17:21:51)

V prvním poločase jsme viděli dva góly. Ten první dal už v deváté minutě po obrovské chybě domácího obránce Marián Kovařík, který si následně obešel i brankáře a svým prvním gólem v letošním ročníku poslal Lipinu do vedení. Ovšem po čas celého poločasu byli u míče hosté z Prahy, kteří zatlačovali domácí hráče čím dál víc hlouběji do vápna, až z toho padl gól, když se do hlavičky opřel v 39. minutě Georgios Katidis a srovnal na 1:1. Ve druhém poločase hosté pokračovali v tlaku, který zúročil v 89. minutě Marek Opluštil, když nekompromisní hlavičkou zajistil svému týmu tři body.

90+2

90+2
    Duben se dral dopředu a je mu odpískán faul.

90+2
    Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Ruml, přichází David Kuťák.

90+1
    Domácí mohou ohrozit bránu z přímého kopu. Sním si poradili hosté a Lipina má rohový kop. Ovšem rozhodčí píská útočný faul.

90+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Bohdan Velička.

90
    Katidis chtěl poslat Jukla, ale míč skončil pouze u Bučka.

89
    Olympia právě vstřelila branku!
    Na centr Katidise si krásně naskočil kapitán hostů MAREK OPLUŠTIL a nekompromisní hlavičkou k levé tyči posílá Olympii do vedení!

88
    Petr Literák srazil Dordeviće a dostává žlutou kartu.

88
    Menší vysvobození pro domácí, když Katidis zfauloval ve středu hřiště Šumského.

87
    Hosté rychle rozehráli přímý kop nakrátko a Katidis poslal centr do vápna, který odhlavičkoval Literák a hosté mají rohový kop. Z rohu nic nevzniklo, ale Olympia dál tlačí domácí hráče.

86
    Švrček srazil Bernarda a hosté budou mít přímý kop z levé strany.

86
    Slaninka zajel do hráče a dostává žlutou kartu.

86
    Na centr vyskočil pouze hráč hostů a odhlavičkoval míč.

85
    Opluštil zfauloval domácího hráče na levé straně a Frýdek-Místek bude mít přímý kop.

84
    Slaninka skvěle vybojoval míč a následně přihrál Šumskému, který před vápnem vystřelil, ale rána se mu nepovedla a končí vedle.

83
    Hejný se dostal po nepřehledné situaci k míči ve vápně, ale střela našla pouze blokujícího hráče.

82
    Katidis poslal přihrávku do běhu Henovi, ale pískl se faul Literáka, který srazil Katidise.

81
    Krásnou kombinaci sehráli domácí na pravé straně do které se zapojili Ondráček, Slaninka a Šumský, ale blíž k bráně se nedostali.

80
    Další centr Olympie si v pohodě vzal do rukou Antonín Buček.

79
    Ovšem do něho vyskočil pouze Opluštil, který vyhlavičkoval míč do bezpečí. Následně přišel faul z domácí strany

78
    Pielorz bude opět vhazovat dlouhý aut z levé strany.

77
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Matěj Biolek, přichází Patrik Krčula.

77
    Bernardo zfauloval Biolka, který se u toho sám zranil. Na hřiště jsou povoláni i doktoři.

76
    Dnešní utkání sleduje 342 diváků.

75
    Ve vápně se po centru dostal k míči Žežulka, který míč posunul na Jukla, ale střelou to neskončilo.

74
    Bernadro nepřesně přihrál Vopatovi, ale Olympia opět lehce získala míč a vybojovala rohový kop.

73
    Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Erik Liener, přichází Ladislav Vopat.

73
    Erik Liener za svoje zdržování při odchodu ze hřiště ještě dostal žlutou kartu.

73
    Šumský naprosto famózně obešel čtyři hráče Olympie, ale jeho přihrávka na rozběhnutého Švrčka už tak skvělá nebyla a se střelou Michala Švrčka si brankář Soukup poradil.

72
    Tentokrát ho Slaninka poslal přímo na brankáře Soukupa, který s menšími problémy míč vyrazil. Následný protiútok Olympia nevyužila, ale je opět u míče.

72
    Ten sehráli nakrátko a vybojovali další rohový kop.

71
    Rothe skvěle zabojoval a zablokoval únik Kovaříka. Následuje rohový kop pro Frýdek-Místek.

70
    Bernardo krásným lobem posunul míč na Katidise, kteří na levé straně sehráli pěknou akci, která skončila u Vernera. Ten vystřelil z dálky, ale rána šla daleko vedle brány.

69
    S centrem od Willwebra měl Soukup menší problémy, ale domácí se ke střele nedostali. Místo toho mají další aut.

68
    Centr z rohového kopu našel hlavu Katidise, ale ten zamířil vedle pravé tyče.

67
    Literák skvělým skluzem zasáhl míč před rozběhnutým Katidisem a hosté mají rohový kop.

66
    Ofsajd ve kterém se ocitl Erik Liener.

65
    Domácí mají aut z pravé strany, který si bere Pielorz. Ten hodil dalekonosný hod přesně na Kovaříka, který místo střely zvolil přihrávku pod sebe na lépe postaveného Ondráčka, ale ten se do střely neopřel a místo toho chtěl zvolit technickou ránu k tyči. Nakonec z toho vznikla doslova přihrávka pro brankáře hostů!

64
    Frýdecko-místečtí se po rychlém protiútoku dostali s míčem až zpátky k brankářovi Bučkovi, což se nelíbilo domácí fanouškům, kteří začali hlasitě pískat.

63
    Hosté jsou v posledních minutách velmi aktivní a do ničeho domácí Frýdek-Místek nepustili.

62
    Jukl přenesl hru na levou stranu, kde byl rozběhnutý Hejný,ale jeho centr končí u Bučka.

61
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Radim Grussmann, přichází Bruno Bilić.

61
    Do centru z rohového kopu vyskočil Opluštil, ale zamířil vedle pravé tyče.

60
    Dordević posunul míč Rumlovi na pravé straně, odkud poté přišel centr se kterým si ovšem obránci domácí Lipiny poradili a následuje rohový kop.

59
    Miroslav Verner se chtěl opřít do míče a vystřelit z dálky, ale jeho střela se sotva dostála k brankáři Bučkovi.

58
    Willwebrovi se dnes vůbec nedaří, což potvrdil další nepřesnou přihrávkou a zbytečnou ztrátou míče.

57
    Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Karel Hejný, přichází Krsta Dordević.

57
    Liener chtěl pěkným pasem najít Hejného, ale Literák si ho pohlídal a získal míč. Následně se dopředu řítili domácí, ale centr vyboxoval Soukup.

56
    Velmi nepřesná šajtle Katidise končí v autu.

55
    Šumský šel ve skluzu proti Bernardovi kolíkama napřed a může být rád, že nedostal červenou kartu! Rozhodčí tasí pouze žlutou.

55
    Švrček skvělým centrem našel Biolka, ten byl ale v ofsajdu.

54
    Po chvíli to Frýdecko-místečtí zkoušeli po pravé straně, ale s centrem si poradil Ruml, který odhlavičkoval míč.

53
    Následně hosté faulovali a domácí měli přímý kop. Ovšem s centrem z něho si poradil kapitán Opluštil a odhlavičkoval míč.

52
    V obrovské šanci se ocitl Marián Kovařík, když Šumský krásně prošel střed hřiště, poté posunul míč právě na Kovaříka, který ale sám před brankářem zaváhal a trefil pouze nohu Soukupa!

51
    Ondráček nepřihrál přesně a u míče jsou hosté. Ti rychle poslali nákop na Hejného, ale Literák odkopl míč.

50
    Následně žlutou kartu dostal Petr Rothe, který překazil protiútok faulem.

50
    Liener poslal centr z levé strany, který Buček vyboxoval.

49
    Ofsajd Hejného a následný faul Biolka.

48
    Biolek pokryl míč, který se k němu dostal po nepřesném centru hostů a Buček se postará o odkop z brány.

47
    Literák zblokoval centr od Lienera a Olympia měla rohový kop, který pouze proletěl vápnem na druhou stranu.

46
    Ve druhé půli se o výkop postarali hosté a ihned nakopli míč na útočníka, ale ten hlavičkou posunul míč pouze k Bučkovi.

46

Hráči již vstupují na hrací plochu a za pár chvil začne druhá půle.

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

V prvním poločase jsme viděli dva góly. Ten první dal už v deváté minutě po obrovské chybě domácího obránce Marián Kovařík, který si následně obešel i brankáře a svým prvním gólem v letošním ročníku poslal Lipinu do vedení. Ovšem po čas celého poločasu byli u míče hosté z Prahy, kteří zatlačovali domácí hráče čím dál víc hlouběji do vápna, až z toho padl gól, když se do hlavičky opřel v 39. minutě Georgios Katidis a srovnal na 1:1. Domácí hrozí pouze z rychlých brejků nebo standardních situací. Rozhodčí v dnešní utkání pouští dost soubojů bez povšimnutí a můžeme vidět plno zákroků za hranici. Po první půli je tak výsledek spravedlivý 1:1.

45+1

45+1
    Po faulu na domácího hráče zahrával Šumský přímý kop, ale po hlavičce skončil pouze vedle brány.

45
    Rozhodčí dnes nechává hru dost plynout, z čehož pak vidíme dost ostrých zákroků.

45
    Petr Rothe skluzem zabránil dalšímu postupu Grussmanna, ale domácí zůstanou u míče v podobě autové vhazování.

44
    Ondráček se ocitl v ofsajdu, po tom co vybojoval hlavičkový souboj.

43
    Biolek tvrdě srazil skluzem zezadu jednoho z hostů a rozhodčí vytahuje první žlutou kartu v tomto utkání.

42
    Kovařík se tělem dostal k míči a postupoval s ním dopředu až z dvaceti metrů vystřelil, ale jeho rána šla vysoko nad bránu Soukupa.

41
    Ruml se uvolnil na pravé straně, ale rána se mu hodně nepovedla a končí vedle pravé tyče.

40
    Domácí vybojovali rohový kop, ovšem ten našel pouze první hráče hostů a Olympie může využít rychle protiútok. Následný centr ovšem odhlavičkoval do bezpečí Pielorz.

39
    Centr z rohu byl tentokrát hodně přetažený, ovšem na další centr naskočil do razantní hlavičky PETR ROTHE a ránou do pravé části branky nedal brankářovi šanci.

39
    Ten rozehráli nakrátko a poté nacentrovali do vápna, ovšem obránce Frýdku-Místku skvěle zasáhl a Olympia bude mít v pořadí už třetí roh.

38
    Skvěle hrající Ruml nacentroval z pravé strany, ale jeho přihrávku tečoval domácí obránce a hosté mají další rohový kop.

37
    Grusmann vybojoval míč, ale hosté se rychle natlačují na domácí rozehrávku, při které pak Frýdecko-místečtí dělají laciné chyby.

36
    Biolek lacině ztratil míč a hosté toho mohli využít. Ovšem centr který přišel z levé strany našel hlavu domácího Literáka. Následný druhý centr už našel toho správného adresáta Richarda Jukla, ale ještě předtím, než dostal hlavou míč do brány mu byl odpískán faul.

35
    Kovařík ukradl míč Opluštilovi a řítil se po levé straně, chtěl nahrávat před bránu, ale obránce hostů míč odkopl do zámezí. S následným rohem si obrana Olympie poradila, ale u míče jsou opět domácí.

34
    Biolek našel krásným centrem z pravé strany Grussmanna, ovšem ten nevyskočil nejlépe a jeho hlavička končí vedle brány.

33
    Ondráček chtěl prodloužit míč na Kovaříka, ale dal do něj hodně razance a ten skončil pouze u Soukupa.

32
    Po rohu se ke střele dostal Žežulka, ale ta mu sjela a končí vedle levé tyče.

31
    Slaninka si nepokryl tělem míč dobře a následuje další rohový kop Olympie Praha.

30
    Ondřej Žežulka se dostal k míči ve vápně, obešel si domácího obránce, ale jeho následnou střelu dokázal Buček vyrazit!

29
    Literák odebral míč Lienerovi, ale nevybojoval ho a následuje rohový kop.

28
    Pielorz dlouhý výkop na tribunu zažehnal nebezpečí. Olympie si ale stálé vytváří tlak, ovšem k vážnějšímu ohrožení brány se pořád nedostala.

27
    Následný aut hosté na vlastní půli hřiště. Ten rozehráli rychle, když se po pravé straně rozběhl Ondráček, ale jeho centr nebyl přesný a skončil u obránců Olympie.

26
    Domácí po dlouhé době získali na chvíli míč, se kterým utíkal dopředu Ondráček, ale jeho přihrávka nenašla adresáta. Následně šli do protiútoku hosté, ale vše skončilo v rukavicích Bučka, potom co doprostřed brány vystřelil Richard Jukl.

25
    Ovšem po chvíli jsou opět u míče hosté, ale další nepřesný centr. Tentokrát z nohy Vernera.

24
    Slaninka skvěle zasáhl proti Juklovi, který ho chtěl obejít po pravé straně. Hosté mají v pořadí už druhý aut. Následný centr Lienera končí v rukavicích Bučka.

23
    Ondráček zblokoval přihrávku a hosté budou mít autové vhazování. Poté přišel nepřesný centr z levé strany, se kterým měl Slaninka na hranici vápna menší problémy, ale dokázal si poradit. Následně hosté faulovali ve středu hřiště.

22
    Ten opět pouze nacentroval, ale u míče byl první domácí kapitán Literák, který odhlavičkoval míč do bezpečí.

21
    Radim Grussmann tvrdě zajel do Vernera a rozhodčí píská faul. K přímému kopu se staví Erik Liener.

20
    Ruml si nádherně obešel dva obránce, následně našel Katidise, který vystřelil, ale trefil pouze Literáka.

19
    Z přímého kopu nakonec přišel centr na hlavu Opluštila, který byl ale v ofsajdu.

18
    Hejný krásně našel Katidise, ale ten ztratil míč blízko domácího vápna. Ovšem poté přišel Frýdecký faul a Olympia může ohrozit bránu přibližně z dvacet pěti metrů.

17
    Ruml centroval z pravé strany vápna, ale Buček si pro míč vyskočil a bez problému chytil do své moci.

16
    Lukáši Soukupovi se výkop příliš nepodařil a míč končí v autu. Ovšem následný křížný pas Kovaříkovi nevyšel a u míče jsou opět hosté.

15
    Kovařík chtěl centr prodloužit za sebe, ale skvěle zapracoval domácí stoper. Následně Ruml poslal dlouhý nákop, se kterým si poradil Literák.

14
    Šumský centroval z pravé strany do vápna, ale Kovaříka nenašel. Následně skvěle zablokoval přihrávku hostů Willweber a poté hosté faulovali ve středu hřiště.

13
    V první desetiminutovce drží míč na svých kopačkách hlavně hosté, ovšem k ničemu se prozatím nedostali. Domácí hned z první vážnější šance dali gól.

12
    Ruml neprošel přes Slaninku a domácí mohli jít dopředu, ovšem nepřesný nákop jim akci zastavil.

11
    Ondráček posunul míč na Biolka, který centroval přes celou šířku hřiště, ale s centrem si poradila obrana hostů.

10
    Verner skvěle vybojoval míč, ale následně ho ztratil i když si chtěl vymodlit faul.

9
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba hostujícího hráče, který chtěl zhruba na půli hřiště hlavičkou vrátit míč brankáři Soukupovi, ale ta nebyla dost razantní. K míči se tedy dostal MARIÁN KOVAŘÍK, který si obešel brankáře a neměl problém vystřelit do prázdné brány, nutno podotknout, že je to jeho první gól v letošní sezóně.

8
    Ofsajd ve kterém se ocitl domácí hráč Martin Slaninka.

7
    Ruml zkusil najít Jukla, ten ale míč nedostihl.

7
    Grussmann sice vyhrál hlavičkový souboj, ale míč končí v autu pro hosty.

6
    Marián Kovařík se uvolnil a vystřelil zhruba z pětadvaceti metrů, ovšem rána mu sjela a končí vedle brány.

6
    Roh ovšem našel pouze Slaninku, který míč odkopl. Poté zkusil střelu z dálky Verner, ale vysoce přestřelil.

5
    Bernardo si poradil s dvěma hráči a vybojoval rohový kop.

5
    Literák si poradil s Hejným a vybojoval aut na své půli.

4
    Ondráček poslal míč na levou stranu, kde byl Marián Kovařík, ale tomu byl odpískán ofsajd.

3
    Ofsajd Olympie.

3
    Willweber neodkopl míč nejlépe a ke střele se dostal Erik Liener, ale trefil pouze blokujícího obránce.

2
    Hosté to zkoušeli po pravé straně přes Jukla a vybojovali autové vhazování.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí borci.

1

Domácí budou hrát v klasické bílo modré kombinaci. Hosté nastoupí ve žluto černé.

Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu mezi Frýdkem-Místkem a Olympií Prahou, hráči již vstupují na hrací plochu a za pár chvil utkání začne.

MFK Frýdek-Místek: Buček – Biolek, Literák (C), Pielorz, Švrček – Willwéber, Ondráček – Grussmann, Šumský, Slaninka – M. Kovařík.
    Náhradníci: Mihálek – Hamšík, Jovović, Bilić, Krčula, Chvěja, Velička.

FK Olympia Praha: Soukup – Frizoni, Rothe, Opluštil (C), Žežulka – Liener, Katidis, Ruml, Verner – Hejný, Jukl.
    Náhradníci: Frydrych – Duben, Vopat, Dordević, Kuťák, Bareš.

Rozhodčí: Ondřej Ginzel – Jaroslav Poživil, Jan Petřík.

FK Olympia Praha:

Olympia Praha vznikla na místo Olympii Hradec Králové. I když se v Hradci Králové postoupilo do druhé ligy, bohužel díky nevyhovujícímu stadiónu se Olympia přesunula do Prahy, změnila název a sídlo klubu a své zápasy hraje na Strahově. Tudíž v premiéře ve druhé lize se Olympia nachází ve středu tabulky na devátém místě. Prohrála pouze jednou a to v Třinci 0:2. Poslední zápas přivítala na domácí půdě Varnsdorf. I když v prvním poločase se domácí dostali dvakrát do vedení, poločas skončil smírně 2:2. Ve druhé půli už gól nepadl a Varnsdorf si odvezl jeden bod. Nejlepšími střelci jsou po dvou gólech Erik Liener a Ondřej Ruml, který byl v minulé sezóně ve Frýdku-Místku na půlročním hostování. Ovšem dohromady si zahrál pouze padesát pět minut a zbytek proseděl na lavičce. Hlavním trenérem Olympie je Miloš Sazima, jeho asistenty jsou Oldřich Pařízek a Michal Demeter.

MFK Frýdek-Místek:

Frýdku-Místku se start do nového ročníku příliš nevydařil. Momentálně se nachází na poslední nesestupové čtrnácté pozici se šesti body. I proto po nevydařeném domácím zápase proti Viktorii Žižkov došlo ke změnám v realizačním týmu a na místo Petera Venglarčíka nastoupil nový hlavní trenér Josef Petřík st., který si jako svého asistenta vybral svého syna Josefa Petříka mladšího. První zápas pod novým vedením ale body nepřinesl. Lipina zavítala do daleké Příbrami, kde se po třech minutách prosadil Matěj Biolek a vedla 1:0. Ovšem ve dvacáté páté minutě dostal druhou žlutou kartu Adam Varadi a Frýdecko-místečtí šli do oslabení. Tři minuty před koncem prvního poločasu inkasovali první branku, kterou vstřelil Rudolf Skácel a těsně před odchodem vsítil branku Tomáš Zápotočný. Ve druhém poločase už gól nepadl a Frýdek-Místek jel po prohře 1:2 domů s prázdnou. Frýdečtí se trápí především v útočné fázi, jelikož nejlepšími střelci jsou po dvou gólech obránci Matěj Biolek a Michal Švrček.

V dohrávce 9. kola se proti sobě postaví domácí MFK Frýdek-Místek a FK Olympia Praha. Tyto kluby na sebe nikdy nenarazily a čeká je premiéra. Hrát se bude na stadionu Stovky, které nabídnou kapacitu pro 12 400 diváků, z toho 2 400 k sezení. Hlavním rozhodčím je Ondřej Ginzel, jeho asistenti jsou Jaroslav Poživil a Jan Petřík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Michal Raška

Branky: 9. M. Kovařík – 39. Rothe, 89. Opluštil

Karty:   43. Biolek (FRM), 55. Šumský (FRM), 86. Slaninka (FRM), 88. Literák (FRM) – 50. Rothe (OHK), 73. Liener (OHK)

FK Frýdek-Místek: Buček – Biolek (77. Krčula), Literák (C), Pielorz, Švrček – Willwéber, Ondráček (90. Velička) – Grussmann (61. Bilić), Šumský, Slaninka – M. Kovařík.

FK Olympia Radotín: Soukup – Frizoni, Rothe, Opluštil (C), Žežulka – Liener (73. Vopat), Katidis, Ruml (90+2. Kuťák), Verner – Hejný (57. Dordević), Jukl.

Rozhodčí: Ondřej Ginzel – Jaroslav Poživil, Jan Petřík