NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 1:2 (po pr.) | Montreal – Chicago 1:3 (kon.)
Nashville – Philadelphia 6:5 (kon.) | Dallas – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Vancouver – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.)
Nashville Predators
6:5 (1:0, 2:3, 3:2)
Philadelphia Flyers
Středa 11.10.2017, 02:15 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Pěkné středeční ráno. Dnes nás čeká velice zajímavý souboj mezi Nashvillem a Philadelphií. V akci uvidíme minimálně dva české hokejisty – Jakuba Voráčka a Radko Gudase. S otazníkem je start gólmana Michala Neuvirtha.

Nashville nezačal sezónu dobře. Nejprve podlehl Bostonu těsně 3:4, následně nestačil v repríze finálového souboje z minulé sezóny Pittsburghu 0:4. Dnes tak bude chtít odčinit nepovedený start a získat první tři body. Mimo sestavu bude zcela jistě Ryan Ellis, jenž musel na operaci.
    Jakub Voráček a spol. již trénovali na ledě v Nashvillu

Flyers mají za sebou již tři zápasy. Ročník začali na kalifornském tripu, na němž slavili dílčí úspěch. Nejprve porazili Sharks, pak ale neuspěli na ledě Los Angeles. Naposledy dokázali vydolovat dva body z Anaheimu, ale až v nastaveném čase.

Philadelphia se prezentuje útočným a rychlým hokejem, a to zejména díky omlazenému kádru, který působí velmi dravým dojmem.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Girard, Ekholm (A), P. K. Subban, Jemelin (C), Y. Weber, Irwin – C. Smith, Johansen (A), Arvidsson – Fiala, Järnkrok, F. Forsberg – Åberg, Bonino, Hartnell – C. McLeod, Watson, Salomäki.

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – MacDonald (A), Provorov, Hägg, Gostisbehere, Gudas, Sanheim – Voráček, Couturier, Giroux (C) – Simmonds (A), Filppula, Weal – Konecny, Patrick, Weise – M. Raffl, Laughton, Leier.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Utkání již tradičně nabere několikaminutové zpoždění. Hráči zatím nejsou na ledě.

Než začne samotný zápas, můžeme si připomenout, kteří hráči dnes nejsou v sestavě. Hostům bude chybět útočné duo Jori Lehterä a Samuel Morin, stejně tak obránce Manning. Na domácí straně pak schází kapitán Roman Josi a útočník Colton Sissons.

Hráči z města hudby se pomalu řadí na ledové ploše. Odpočítáváme poslední minuty do startu zápasu.

Pro Nashville jde o první zápas na domácím ledě, probíhá tak představování hráčů.

00:01

00:20
    Obrovská šance ihned po vhazování! Arvidsson ujel celé obraně Flyers a řítil se sám na Elliotta, ale neuspěl!

01:45
    Domácí Nashville žene zaplněná aréna. Hráči ve žlutých dresech jsou aktivnější v soubojích.

01:50
    Hartnell vypálil od modré čáry, což nadělalo Elliottovi velké problémy. Ten puk pouze vyrazil před sebe, kde stál velmi důrazný Bonino. Nikdo však nedokázal usměrnit volně povalující se kotouč za čáru.

02:57
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., sekání).

03:10
    Subban ihned po vhazování vystřelil, avšak jeho pokus hostující obrana dokázala zblokovat.

03:45
    Domácí hokejisté mají problém usadit se v útočné třetině. Philadelphia dobře brání.

04:17
    Nashville právě vstřelil branku!
    Poté, co se Nashville konečně dostal do útočného pásma, okamžitě udeřil. CRAIG SMITH se zmocnil puku mezi kruhy a přesnou ránou nedal Elliottovi žádnou šanci. Asistence: Kevin Fiala, Matthias Ekholm.
    04:17 Craig SMITH - 1:0

05:10
    Hostující hráči zatím působí velmi vlažně. Pekka Rinne zatím neměl vůbec žádnou práci, hra se odehrává převážně před Elliottem, který musí být daleko pozornější.

06:04
    Icing domácích. Hra se stěhuje před Rinneho.

07:05
    Forsberg hezky dohrál Provorova u mantinelu a za potlesku celé areny míří na střídačku.

07:56
    Jemelin vypálil od modré čáry a Elliott měl zase o zábavu postaráno! První střelu sice vyrazil, ale důrazní hráči ve žlutých dresech okamžitě vystartovali po dorážce. Gólman Letců však dokázal hokejkou puk dostat do rohu kluziště.

08:20
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

08:45
    Čeká nás první komerční přestávka dnešního večera. Pokračovat se bude za okamžik.

09:15
    Voráček byl dohrán u mantinelu a těžce se zvedal z ledu, nakonec to ale zvládl a zamířil střídat.

09:30
    V posledních sekundách hra ztratila na tempu. Flyers se snaží kontrolovat hru tím, že budou na puku, ovšem ani to se jim zatím příliš nedaří...

10:15
    Sága Provorov – Forsberg pokačuje. Tentokrát byl úspěšnější první jmenovaný, který toho druhého odebral od puku.

10:26
    Weise se dostal k odraženému puku, ale jeho střela z ostrého úhlu skončila pouze v lapačce připraveného Rinneho. Hra se přerušuje, po krátké pauze nás čeká buly v útočném pásmu Flyers.

11:05
    Bonino získal kotouč ve vlastním pásmu, ale nakonec nedošel dál, než do středu kluziště. Flyers jsou opět v útočném postavení.

11:49
    Hra je v posledních sekundách plná osobních soubojů, s hokejovou krásou je to slabší.

12:20
    První formace hostů ve složení Voráček – Couturier – Giroux se zatím příliš neuchytila. V dnešním zápase se spíše pouze brání. Domácí trenér na ně nasazuje útok, jenž vede Bonino.

13:05
    Flyers se začínají osmělovat. Dobrou akcí se teď prezentoval Simmonds, který dokázal obejít dva hráče soupeře a následně si to namířil přímo na gólmana Rinneho, ale ten jej vychytal.

14:16
    Filppula naznačil střelu a následně tak i učinil, ale Rinne opět pozorný!

14:35
    Couturier se ukázal v dobrém světle, když vypálil z levého kruhu pro vhazování, ale Rinne i na třetí pokus chytá.

14:50
    Puk v ochranné sítí. Čeká nás reklamní přestávka.

15:55
    Ekholm si připsal další pokus od modré čáry, ale Elliott si poradil. V této části třetiny je to ojedinělá situace, Flyers jsou od desáté minuty lepším týmem.

16:29
    Jemelin pouze nahodil puk do útočného pásma, s čímž si hostující obrana poradila.

16:50
    Domácí se dopustili icingu, když se jim nepovedla rozehrávka.

17:19
    Voráček prověřil Rinneho, ten ale odolal.

19:05
    Druhá formace Letců teď zatlačila Predátory! Simmonds vystřelil z pravého kruhu, na což Rinne reagoval pouze vyražením puku před sebe. Vznikl tak obrovský zmatek v brankovišti, ale nikdo z hostů nedokázal puk dostat za brankovou čáru. Bude se vhazovat v útočném pásmu Flyers.

19:20
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., sekání).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme tu konec první třetiny. V ní se hrál vcelku vyrovnaný hokej. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří v zahajovacím domácím zápase byli tlačení fanoušky, což vyústilo v první branku. Flyers pak ale postupně vyrovnali hru. Koncem zápasu byli lepším týmem. Uvidíme, co přinese druhá část.

20:45
    Hosté se v přesilovce nemohou dostat do útočného pásma. Nashville dobře brání střední pásmo.

21:05
    Konecny velmi dobře hledal Voráčka, ale ten proti Rinnemu neuspěl. Přesilovka pomalu míří do závěru.

21:40

21:45
    Gudas vystihl rozehrávku soupeře, ten tak musí znovu začít od vlastní branky.

22:15
    Ofsajd na straně domácích. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

23:03
    Voráčkova rána byla zblokována, Rinne tak nemusel zakročit.

23:08
    Nashville se dostává do dvougólového trháku! Aberg nabral rychlost ve středním pásmu a vystřelil na Elliotta, který však puk vyrazil pouze do levého kruhu pro vhazování. Tam si najel SCOTT HARTNELL, jenž vystřelil tak, že kotouč proplul za záda gólmana. Asistence: Pontus Åberg.
    23:08 Scott HARTNELL - 2:0

23:49
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Samuel Girard – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., hrubost).

23:58
    Weise se dostal ze strany do zakončení, ale Rinne zachránil svůj tým od inkasování!

24:15
    Provorov napřáhl z první, ale těsně netrefil branku! Šlo však o velmi dobrou střelu.

24:30
    Giroux ztratil puk v útočném pásmu a Nashville okamžitě dostal příležitost zaútočit. Celou akci zakončil Subban střelou příklepem, ale netrefil branku.

25:11
    Domácí hokejisté ukazují, jak jednoduchý může být hokej. Ekholm podpořil útok a natlačil se před všechny bránící hráče. Elliott sice ještě puk zastavil, ale pouze za cenu vyražení před sebe. Tam už stál připravený NICK BONINO, jenž dorazil kotouč do prázdné sítě. Asistence: Mattias Ekholm a P. K. Subban.
    25:11 Nick BONINO - 3:0

27:32
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Yannick Weber – 2 min., sekání).

28:29
    Voráček nabízel kotouč na tečování, ale Simmonds nedokázal natáhnout svoji hůl tak, aby změnil směr puku dostatečně. Flyers dále dobývají soupeřovu branku.

29:32
    Domácí již jsou v plném počtu. Flyers v druhé polovině početní výhody nijak neohrozili branku.

30:19
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers snižují po vcelku nenápadné akci. Laughton stojící u mantinelu poslal kotouč do prostoru mezi kruhy, kam si sjel ANDREW MACDONALD a propálil vše, co mu stálo v cestě. Druhá třetina bude ještě zajímavá s ohledem na vývoj hry. Asistence: Scott Laughton, Taylor Leier.
    30:19 Andrew MACDONALD - 3:1

30:33
    Tak to je neuvěřitelné! Flyers během několika sekund snižují na rozdíl jedné branky! Autorem gólu je NOLAN PATRICK, pro něhož jde o první zásah v NHL. Weise přihrál zpoza mantinelu před branku, kde stál zmiňovaný útočník a důrazně puk procpal až za gólmana. Asistence: Dale Weise.
    30:33 Nolan PATRICK - 3:2

32:23
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., hákování).

32:36
    Voráček pálil v přesilovce, ale pouze do připraveného obránce. Ten následně zachytil kotouč a vyhodil jej přes všechny čáry. Letci musí začít od vlastní branky.

33:10
    Predators brání velmi dobře, zatím soupeře k ničemu nepustili.

33:45
    Provorov sice dobře uzavřel mantinel, díky čemuž udržel puk v pásmu, ale následná přihrávka nepatřila k těm s nálepkou povedených, tudíž se musí opět začít od Elliotta.

34:38
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Scott Hartnell.

35:05
    Zápletka je na světě! Letci využívají přesilovku a střílí tak třetí gól v řadě, díky čemuž vyrovnávají hru. Autorem branky je VALTTERI FILPPULA, jenž dobře stál mezi kruhy a počkal si na odražený puk od betonů gólmana. Následně už neměl těžkou úlohu pohotově kotouč dorazit. Asistence: Jakub Voráček a Shayne Gostisbehere.
    35:05 Valtteri FILPPULA - 3:3

36:16
    Domácí jsou z průběhu zaskočení. Flyers mají psychickou výhodu.

36:40
    Po delší době si připsal zákrok Elliott. Po přerušení hry pak ještě domácí provokovali postrkováním, ale Letce jejich aktivita nikterak nerozhodila.

37:45
    Bonino málem poslal volně povalující puk za brankovou čáru, ale Elliott jeho hru přečetl a svojí hokejkou puk vypíchl do bezpečí! Skvělý zákrok gólmana hostí.

38:55
    Hraje se útočný hokej na obou stranách. Více ze hry mají hosté, ale Nashville se taktéž pomalu opět probouzí poté, co inkasoval třikrát v řadě.

39:45
    Třetina se dohrává u mantinelu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme viděli pět branek. Hrál se parádní hokej s šancemi na obou stranách. Přestože se gólmani prezentovali několika skvělými zákroky, několik puků prošlo za jejich záda, což je pouze ku prospěchu věci. Po druhé třetině tak máme opět nerozhodný stav, uvidíme, co přinese závěrečná perioda.

41:09
    Gostisbehere vypálil dělovku od modré čáry. Rinne s ní měl obrovské problémy, ale nakonec dokázal puk zkrotit. Následná dorážka z hole Weala se neujala.

42:15
    Puk se ocitl na střídačce hostů. Bude se pokračovat vhazováním ve středním pásmu blíže k brankovišti Elliotta.

42:40
    Provorov uklidil puk do středního pásma. Flyers míří střídat, zatímco domácí zakládají útočnou akci.

43:05
    Hned šest hráčů bojuje o puk v rohu kluziště.

43:30
    Gostisbehere se snažil nastřelit puk na branku, ale trefil jen zadní mantinel.

43:51
    Hartnell se snažil vystřelit z ostrého úhlu, ale Hägg jeho pokus zablokoval svým vlastním tělem. Ukázková obětavost.

44:15
    Arvidsson se snažil přebruslit Gudase, to se mu však nepodařilo. Rozhodčí tak ukázal a díky zakázanému uvolnění se hra stěhuje před gólmana Rinneho.

44:25
    Provorov se prezentoval dobrým hitem, což domácí publikum nenese dobře. Chtějí hráče vyloučit, avšak rozhodčí má jiný názor.

45:05
    Obrat je dokonán! TRAVIS KONECNY unikl domácí obraně a v samostatném úniku vystřelil tak tvrdě a přesně, že Rinne ani na střelu nereagoval. Puk navíc okamžitě vyletěl z branky, rozhodčí se tak musel přesvědčit na videu, že opravdu skončil za brankovou čárou. Asistence: Jordan Weal a Shayne Gostisbehere.
    45:05 Travis KONECNY - 3:4

46:18
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Scott Hartnell – 2 min., krosček).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:48
    Flyers využívají další přesilovku a odskakují soupeři do komfortního dvougólového vedení. Zpoza branky dostal přihrávku mezi kruhy VALTTERI FILPPULA a z první propálil gólmana. Ten nestihl zareagovat. Asistence: Claude Giroux a Jakub Voráček.
    46:48 Valtteri FILPPULA - 3:5

47:38
    Domácí hokejisté však okamžitě odpovídají. Johansen poslal obloukem puk do útočného pásma. Ten jako první dobruslil FILIP FORSBERG a osamocený v pravém kruhu se trefil přesně k tyči. Asistence: Ryan Johansen a Samuel Girard.
    47:38 Filip FORSBERG - 4:5

48:33
    Domácí hokejisté se snaží o další gól, který by je výrazně přiblížil k zisku alespoň jednoho bodu. Mají na to téměř jedenáct minut.

49:00
    Provorov se dostal až na útočnou polovinu ledové plochy, následně však puk ztratil.

49:19
    Subban si sjel až téměř před brankou a s pukem na holi hledal cestičku u pravé tyče, ale nepodařilo se mu posunout puk tak, aby na něj gólman Elliott nedosáhl.

50:06
    Flyers se dopustili zakázaného uvolnění, hra se tak stěhuje před jejich gólmana. Predators se snaží hrát s větším nasazením než v předchozích minutách hry.

50:40
    Bonino to zkoušel zpoza branky, ale narazil na připraveného Elliotta.

51:10
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Nyní se bojuje o každý metr ledové plochy.

52:05
    Ekholm nebezpečně pálil od modré čáry! Elliott na puk vůbec neviděl, přesto dokázal betonem vyrazit. Skvělý zákrok.

52:45
    Hraje se v obrovském nasazení. Hráči si nic nedarují. K vidění je hodně osobních soubojů a hitů.

53:18
    Domácí se ocitli v postavení mimo hru, díky čemuž si mohou Flyers chvíli oddechnout. Čeká nás komerční přestávka.

53:35
    Hartnell se snažil překvapit gólmana Elliotta, ale nevyzrál na něj. Jeho střela byla až příliš nápadná.

54:15
    Pozorný musel být i Rinne, jehož otestoval Giroux.

54:40
    Čas teď utíká velmi rychle. Predators mají před sebou posledních pět minut na srovnání stavu zápasu.

55:26
    Hosté vyhodili přes všechny čáry a čeká je tak vhazování před gólmanem Elliottem.

55:40
    Ekholm znovu vypálil od modré, ale tentokrát jeho střela nebyla tolik nebezpečná, protože trefila pouze zadní mantinel.

57:19
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Dale Weise – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Andrew MacDonald – 2 min., držení protihráče).

57:30
    Nashville má jedinečnou možnost vyrovnat! Před koncem zápasu hraje přesilovku 5 na 3, navíc odvolal gólmana. Šest proti třem!

58:15
    Subban pálil, ale Couturier jeho pokus zablokoval!

58:34
    Flyers hrají velmi obětavě! Další blok zabránil střele, aby se dostala až ke gólmanovi.

58:43
    Obrovský tlak soupeře už Flyers neustáli. Nashville byl v šesti hráčích v naprosté přesile. Kombinaci mezi hráči pak zakončil dorážkou SCOTT HARTNELL, jenž stál na správném místě v předbrankovém prostoru. Asistence: Filip Forsberg, P. K. Subban.
    58:43 Scott HARTNELL - 5:5

58:43
    Hosté ještě zkusí výzvu kvůli ofsajdu!

58:43
    Flyers s výzvou neuspěli, dostanou tak trest za zdržování hry. Domácí tak pokračují v dvojnásobné přesilovce.

58:43
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Dale Weise – 2 min., zdržování hry).

59:25
    Závěr zápasu Flyers takticky vůbec nezvládli. Domácí hokejisté měli k dispozici přesilovku pět na tři a po krátké kombinaci ji z kruhu zakončil FILIP FORSBERG. Trefil se přesně, gólman neměl šanci. Asistence: P. K. Subban a Kevin Fiala.
    59:25 Filip FORSBERG - 6:5

59:45
    Flyers odvolávají gólmana, už mají ale málo času.

To byl zápas! Několik dramat, několik zvratů. Nejprve vedli domácí, následně otočili hosté zápas ve svůj prospěch, přestože prohrávali o tři branky. Poté, co Flyers vedli 5:3, zdálo se, že je po zápase. V posledních dvou minutách však Nashviile dostal příležitost v přesilové hře pět na tři a využil ji. Hosté sice situaci reklamovali kvůli ofsajdu, což jim však rozhodčí neuznali. Navíc obdrželi další trest za zdržování hry. Domácí dokázali využít i následnou přesilovku pět na tři, a během minuty tak otočili vývoj zápasu!

3. Samuel Girard (NSH) – 0+1

Ode mne je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. (05:11:14)

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 5. C. Smith (Fiala, Ekholm), 24. Hartnell (Åberg), 26. Bonino (Ekholm, P. K. Subban), 48. F. Forsberg (Johansen, Girard), 59. Hartnell (F. Forsberg, P. K. Subban), 60. F. Forsberg (P. K. Subban, Fiala) – 31. MacDonald (Laughton, Leier), 31. Patrick (Weise), 36. Filppula (Voráček, Gostisbehere), 46. Konecny (Weal, Gostisbehere), 47. Filppula (Giroux, Voráček)