Švédsko – Slovensko 1:2 (po pr.) | Německo – Česko 1:5 (kon.)
Švédsko
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Slovensko
Středa 11.10.2017, 12:00 • Östersund arena • Sledge hokej - Kvalifikace na Paralympijské hry

Slovensko si tedy vybojovalo první výhru, byť jen dvoubodovou. V pátek je ale čeká tým Japonska, který je zatím velmi nebezpečným celkem. Švédové se v pátek potkají s českým národním výběrem. Ode mě je to pro dnešek vše a přeji krásný zbytek dne.

Nejlepší hráči utkání:
    Švédsko: Niklas Ingvarsson
    Slovensko: Miloš Večerek (13:58:43)

47:27 Miloš VEČEREK - 1:2

47:27
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovensko bere bonusový bod a slaví první výhru na tomto kvalifikačním turnaji! MILOŠ VEČEREK se dostal k přihrávce Erika Fojtíka, poprvé trefil jen Nilssona, podruhé už ale dostal puk za švédského gólmana a v euforii se položil zády na led a nechal se oslavovat. Asistence: Fojtík.

47:12
    Vyloučení v týmu Švédsko (Lundgren – 2 min, vražení na hrazení).

46:25
    Joppa špatně přihrál a slovenskou ofenzívu to zastavilo.

45:45
    Švédové podnikli nájezd, který ale Slováci zastavili a vyhazují na icing.

45:01

Jakoby se nějaký severský bůh štěstí akorát přišel podívat do Östersund arény! Slováci už pomalu slavili své první vítězství, švédové ale minutu a tři čtvrtě před sirénou svolali poradu, šli do hry bez brankáře a hned z první buly propálil Niklas Ingvarsson Lepáčka. Hra tak tedy jde do prodloužení.

45:00
    43:24 Niklas INGVARSSON - 1:1

43:24
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A to se jim hned vyplácí! NIKLAS INGVARSSON vybojoval buly, po té v kruhu pro vhazování vznikl boj o puk, kde se nejlépe vyznal právě Ingvarsson ve spolupráci s Robinem Mengem a první jmenovaný poslal puk Lepáčkovi do pravého rohu. Bez asistence.

43:15
    A Švédi opravdu jdou do hry bez brankáře!

43:15
    Švédi si berou timeout, při tomto zbývajícím čase už musí jít "all in".

41:30
    Vtipná momentka utkání – kamera zabrala plyšového vlka zavěšeného na plexiskle u švédské střídačky. Je to jejich maskot, kterého dle komentátora jednou našli se povalovat, tak se ho ujali a má symbolizovat soudružnost.

40:50
    Domácí začínají dělat chyby. Poté, co je Slovensko vyhnalo z útočné třetiny si díky nepřesné přihrávce zavinili icing.

39:55
    Švédům se blíží konec utkání a tak se snaží něco vymyslet, zatím ale ztrácejí puky na slovenské defenzívě.

38:19

37:10
    Lundgren byl opět v bezprostřední blízkosti Lepáčka, slovenský gólman ale pracně vybojovaný náskok svého týmu ubránil.