Znojmo – Vienna Capitals 8:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
8:2 (3:0, 4:1, 1:1)
spusu Vienna Capitals
Čtvrtek 12.10.2017, 19:00 • Nevoga aréna • Erste Bank Young Stars League • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Ještě jednou přeji pěkný večer a vítám vás u dalšího kola mezinárodní EBYSL. Dnes mají znojemští junioři na programu další zajímavé utkání, které sehrají na domácím ledě proti ambicióznímu rakouskému celku Vienna Capitals.

Svěřenci Miroslava Vybírala se v letošním ročníku pyšní vynikající vstupem. Ze sedmi doposud odehraných utkání neprohráli ani jednou a na svém kontě tak mají dvacet jedna bodů. To je drží na čtvrté příčce v B tabulce. Před nimi bychom našli na třetím místě Fehérvár, na druhém VASAS Budapešť a na prvním MAC Budapešť. Poslední jmenovaný má ale proti českým hokejistům o čtyři utkání navíc.

Vídeň, ačkoliv představuje tabulkově lepšího soupeře, ale zdaleka nepodává takové výkony. Z devíti odehraných utkání si odnesli jen 13 bodů a díky menší konkurenci ve skupině A se tak pyšní třetím místem. Ve skupině B by jejich body stačili na sedmé místo. Ani tak ale nesmějí mladí Orli nic podcenit.

Orli Znojmo: Kolupaev (Velička) – Brabec, Bazala, Hladil, Štěpanovský, Peří, Hrubý, Hanáček – Bulín J., Růžička, Bulín P. – Piš, Sigmund, Roubal – Zelenkov, Kosnar, Zmeškal – Miščík, Stromko, Michálek.

Rozhodčí: Čech – Reich, Nechvátal.

00:01

00:30
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Ranftl – 2 min., krosček).

01:32
    Orli se drží v útočném pásmu. Hostující brankář si ale na puk ještě nešáhl.

02:46
    Nyní si i hosté udělali malý výlet do útočné třetiny. Orli je ale velmi rychle o kotouč opět připravili.

04:45
    Nahození od modré čáry od jednoho z hostujících hokejistů nenadělalo domácímu brankáři žádné potíže.

06:20
    Orli se drží opět před vídeňským gólmanem a snaží se změnit stav utkání. Vypadá to, že se brzy dočkáme branky.

08:03
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Hladil – 2 min., hákování).

09:10
    Orli právě vstřelili branku!
    Domácí jdou do vedení! Autorem první domácí branky je FILIP ROUBAL, který si najel z pravého kruhu těsně před Lievense a střelou pod horní tyčku poslal puk do brány.
    Bez asistence.

10:28
    Po střele od jednoho z hostujících hráčů se Orlům podařilo vyhodit puk mimo třetinu.

13:10
    Domácí přicházejí o kotouč v útočném pásmu. Vídeň dostává šanci.

14:33
    Dělovka od jednoho z hostujících hráčů skončila vyražena domácím brankářem vysoko nad klec.

14:36
    A je tu další gól v podání znojemských hokejistů! Jejím autorem je JONÁŠ RŮŽIČKA. Znojemský útočník si počkal u pravého kruhu na přihrávku a pohotově zavěsil nad lapačkou hostujícího brankáře, který se nestihl včas přesunout z jedné strany brankoviště na druhou.
    Asistence: Jan Bulín, Patrik Bulín.

15:50
    Třetí branku v utkání si připisuje MARTIN KOSNAR. Ten šikovně ujel hostující obraně a zakončil střelou do pravého horního rohu Lievensovy svatyně.
    Asistence: Lukáš Zmeškal.

16:53
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Antal – 2 min., podražení).

17:41
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu. Orli hledají možnost, jak by se mohli probojovat před hostujícího brankáře.

20:00

První dějství se lépe vydařilo domácím hokejistům, kteří se po skončení první části hry pyšní tříbrankovým náskokem. Vídeň ale není jednoduchý soupeř a i když byli Orli v první části hry lepší, nesmějí svého soupeře podcenit.

20:01

21:30
    Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma. Orli tak opouštějí pohodlný prostor před vídeňskou klecí a musí se pro kotouč vrátit do své třetiny.

21:58
    Růžička si najel těsně před hostující klec a pustil se do střely. Vídeňský gólman se ale ve shluku hráčů dobře zorientoval a s jeho pokusem si bez problémů poradil.

24:31
    Domácí navyšují svoje vedení! Již druhou branku v utkání si připisuje FILIP ROUBAL, který lehce ujel hostujícím hráčů a z těsné blízkosti překonal hostujícího brankáře střelou kolem ruky.
    Asistence: Tomáš Sigmund.

24:31
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí. Vídeň se ale z předchozí chyby poučila a velmi rychle vyhodila puk na druhou stranu ledové plochy.

25:25
    Svěřenci Miroslava Vybírala se Vídeně rozhodně nezalekli. MARTIN KOSNAR šikovně propasíroval puk kolem ruky hostujícího brankáře přímo do sítě!
    Asistence: Gleb Zelenkov, Lukáš Zmeškal.

27:13
    Vídeň je před Kolupaevem, Orli ale mají celou situaci dobře pod kontrolovou a ani jednoho z hostujících hráčů nehodlají pustit ke střele.

27:37
    Vhazování před domácí klecí vyhráli Orli a ihned opuští s kotoučem svoji třetinu.

28:13
    Před Lievensem se ale moc neohřáli. Hostující obránci drželi Znojmáky jen u čáry.

29:54
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Hosté se také dostali ke slovu. SIMON BABUSEK se napřáhl od modré čáry a puk zaplul do brány kolem lapačky domácího brankáře.
    Asistence: Mauer.

30:35
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Comando – 2 min., hákování).

33:53
    PATRIK BULÍN se krásně protáhl až před Lievense a nekompromisně poslal puk do sítě kolem špičky betone hostujícího brankáře.

36:47
    Vídeň už je opatrnější a drží Orly mimo své pásmo.

38:22
    Bazalova střela skončila na betonech hostujícího brankáře.

38:25
    Ihned po buly se kotouč dostal dozadu na LUKÁŠE ZMEŠKALA, který svojí dělovkou překvapil hostujícího brankáře. Domácí se tak pyšní již šestibrankovým náskokem.
    Asistence: Martin Kosnar.

39:55
    Poslední vteřiny hry se odehrávájí před znojemskou klecí.

40:00

Druhé dějství přineslo zajímavou podívanou. Opět se ale lépe dařilo znojemským hokejistům, kteří do Lievensovy klece dokázali propasírovat další čtyři branky. I hosté ale dokátali najít recept na doposud bezchybně chytajícího Kolupaeva. Jedna jediná branka je ze strany Rakušanů ale velmi málo.

40:01

40:26
    Orlům se podařilo vybojovat puk a vyhazují mimo své pásmo.

41:55
    Trojice hostujících hráčů se natlačla před Kolupaeva. Ten se štěstím dokázal udržet znojemskou síť bez poskvrnky.

41:58
    Hoferova rána z dálky domácího brankáře nijak nepřekvapila.

42:53
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Mayr – 2 min., podražení).

43:58
    Orli se drží v útočném pásmu. Zatím ale žádná nebezpečná střela k vidění nebyla.

44:21
    Hostům se podařilo osvobodit.

45:28
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Žádný z celků u puku nevydrží příliš dlouho.

45:46
    Dělovka od jednoho z vídeňských hráčů byla vyražena domácím brankářem nad klec. Puk ale spadl do brankoviště a tak jej pozorný Kolupaev raději skryl pod lapačku.

46:48
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Zmeškal – 2 min., sekání).

47:16
    Orli mají celou situaci pod kontrolou a drží hosty mimo své pásmo.

48:27
    Vídeň znovu musela pro puk do svého pásma. Přesilová hra se jim nedaří.

48:48
    Znojmo je opět kompletní.

49:54
    Orli se hodnou chvíli motali kolem hostující brankáře. Vypadá to ale, že třetí třetina bude klidná, možná i bezbranková. Domácí už nemají kam spěchat, jejich náskok je dostačující a Vídeň si je vědoma toho, že šestigólovou ztrátu už nemá v posledních deseti minutách jak dohnat.

51:37
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Rohm – 2 min., krosček).

52:33
    Patrik Bulín čekal na přihrávku v prostoru mezi kruhy, se svým pokusem ale neuspěl.

53:38
    A je tu osmá branka! DANIEL PIŠ byl dostatečně rychlý a chvíli po buly stihl poslat puk za brakovou čáru pod nohou hostujícího brankáře.
    Asistence: FIlip Roubal.

55:47
    Orli tráví poslední minuty hry v útočném pásmu.

56:37
    Buly před Kolupaevem vyhráli hosté a krouží ve znojemské třetině. Nikam už se ale nehrnou.

58:37
    ALEXANDER HOFFER alespoň kosmeticky snižuje a upravuje skóre utkkání. Od pravé tyčky domácí klece poslal puk do odkryté části Kolupaeovy branky.
    Asistence: Laurin Müller.

Mladí Orli i nadále zůstávají neporazitelní. Poslední část hry už přinesla poklidnější hokej. Domácí měli dostatečný náskok a Vídeň už nemohla snížit, přesto jsme však ještě byli svědky dvou branek. Ty už jen kosmeticky upravili skóre utkání na 8:2. (21:00:49)

Marcela Procházková

Branky a nahrávky: 10. Roubal, 15. Růžička (Bulín J., Bulín P.), 16. Kosnar (Zmeškal), 25. Roubal (Sigmund), 26. Kosnar (Zelenkov, Zmeškal), 34. Bulín P., 39. Zmeškal (Kosnar), 54. Piš (Roubal) – 30. Babusek (Mauer), 59. Hofer (Müller)

HC LERAM Orli Znojmo: Kolupaev (30. Velička) – Brabec, Bazala, Hladil, Štěpanovský, Peří, Hrubý, Hanáček – Bulín J., Růžička, Bulín P. – Piš, Sigmund, Roubal – Zelenkov, Kosnar, Zmeškal – Miščík, Stromko, Michálek.
    spusu Vienna Capitals: Lievens – Steibl, Müller, Pallierer, Posch, Babusek, Hlavaty – Ranftl, Mayr, Thalhammer – Hofer, Antal, Rohm – Suchan, Maurer, Bayer – Afouxenidis, Stockinger, Camondo.

Rozhodčí: Čech – Reich, Nechvátal