Čerepovec – Riga 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 6:2 (kon.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 1:0 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 4:3 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Ufa 4:2 (kon.)
Severstal Čerepovec
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Dinamo Riga
Pátek 13.10.2017, 18:00 • Ice Palace • KHL

Závěrečná třetina zápasu nabídla opravdu bídnou podívanou. Od druhé třetiny už jsme ale byli svědky atraktivní podívané. Úvodní branka utkání padla po pěti minutách hry. Pavel Černov se blýskl parádní teči před brankářem a poslal domácí tým do vedení. Čerepovec v celém zápase tahal za delší konec provazu a zaslouženě vyhrál. Vítězství potvrdil minutu před koncem Yuri Trrbuačjov, který se trefil do prázdné branky. Čerepovec se posunul na osmou pozici tabulky, která jako poslední zajišťuje postup do play-off. Dinamo Riga se stálé nachází na absolutním dnu. (20:34:07)

59:22 Jurij TRUBAČJOV - 3:1

59:22
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí tým si pojistil vítězství. Hostující tým přišel o puk a domácí přešli do protiútoku. YURI TRRUBAČJOV si položil na zem jednoho z obránců a puk dorazil do prázdné branky.

58:00
    Hostující celek už zvolil hru bez brankáře. Bude se vhazovat v obranném pásmu Čerepovce.

57:20
    Riga rozehráva u své branky a snaží se přejít do útočného pásma.

56:30
    Riga by se měla snažit o závěrečný tlak. Wrenn vyslal střelu na branku od modré čáry. Jeho rána ovšem končí pod betony brankáře Hudáčka.

55:00
    Hosté kombinují u své branky snaží se přejít do rychlého ohrožení soupeřové branky.

53:40
    Indrasis se dostal do skvělé přiléžitosti. Jeden z útočníku přesně našel hokejku Indrasise a ten v tváří tvář brankáři vyslal ránou do levé šibenice. Hudáček předvedl skvělý zákrok lapačkou.

52:31
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., držení hole).

51:00
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Bude se vhazovat v obranném pásmu Rigy.

50:16
    Vhazování u Hudáčkové branky. Ihned po vhazování se ke střele dostal Rybin. Jeho rána ovšem neměla přesné parametry a puk zamířil do ochranné síťe.

48:00
    Souboj o puk u branky Hudáčka. Hráči Rigy se snaží rozestavit, aby si vytvořili nějakou nebezpečnou situaci. Pavlovsova střela neletěla mezi tři tyče.

46:30
    Riga se snaží najít místo ke střele v útočném pásmu.

45:00
    Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku. Čerepovec se v útočném pásmu moc dlouho neohřál poté, co velice rychle ztratil puk.

43:10
    Meija se dokázal uvolnit a jeho rána přes dva obránce letěla pouze do lapačky Hudáčka.

41:30
    Hostům se nedaří probojovat do útočné třetiny i přesto, že mají početní výhodu.

40:33
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Valerij Vasiljev – 2 min., hákování).

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 25. P. Černov (Kagarlickij), 36. Jevsejenkov (Stasenko, Bumagin), 60. Trubačjov – 40. Indrašis (M. Redlihs)

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Stasenko, Jevsejenkov, V. Vasiljev, Masuhr, Kalašnikov, Kudako – Bumagin, P. Černov, Kagarlickij – Trubačjov, Rybin, Vovčenko – Stránský, Karlin, Jašin – Monachov, Zemčenko, Kazakovcev.
    Dinamo Riga: Armalis (Kalninš) – K. Redlihs, Stollery, Galvinš, Wrenn, Salmela, Ališauskas, Zile – Indrašis, Pavlovs, Žerděv – Razgals, Jevpalovs, Lipsbergs – M. Redlihs, Bičevskis, McMillan – Skvorcovs, Batna, Meija – Gegeris.