Tampa – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Florida – St. Louis 5:2 (kon.) | Nashville – Dallas 4:1 (kon.)
Chicago – Minnesota 2:5 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:4 (kon.) | Arizona – Detroit 2:4 (kon.)
San Jose – Buffalo 3:2 (kon.)
Florida Panthers
5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
St. Louis Blues
Pátek 13.10.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:39:43)

Trestné minuty: 25:25

Je dobojováno a Florida poráží St. Louis 5:2. Domácí ve třetí třetině dvakrát ukázali, jak udeřit po nevydařené akci soupeře, nejprve se trefil Aaron Ekblad a rychlý brejk pak zakončil Nick Bjugstad. V úplném závěru pak alespoň trochu upravil výsledek svou první brankou v NHL Vince Dunn, to už ale nemohlo na první porážce St. Louis v této sezóně nic změnit.

59:45
    Puk je v pásmu St. Louis, domácí publikum už potleskem slaví výhru.
    58:51 Vince DUNN - 5:2

58:51
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tak ještě snížení. Středem si do útočného pásma najel VINCE DUNN a švihem přes obránce trefil prostor pod horní tyčkou. Luongo máchl lapačkou naprázdno. Pro autora je to vůbec první gól v NHL. Asistence: Scottie Upshall, Alex Pietrangelo.

58:39
    Domácí si hlídají závěr utkání, o vítězi je rozhodnuto.

57:41
    Brickley a Sceviour se dostali do brejku dvou na jednoho, prvně jmenovaný to vzal na sebe, Allena ale střelou z levé strany nepřekonal.

56:40
    Tohle je trochu slabší přesilovka, domácí tým ale nemá kam pospíchat, náskok má dostačující.

55:06
    Přesilovka pro domácí. Haley srazil hitem Braydena Schenna, ten se dopustil oplácení a obdržel dvě minuty za hrubost a deset minut osobní trest. Ten dostal i domácí Micheal Haley.

54:02
    Florida právě vstřelila branku!
    Už je patrně definitivně rozhodnuto. NICK BJUGSTAD předvedl bleskový průnik do útočného pásma, zprava se natlačil před Allena a střelou do horního růžku upravil na 5:1. Asistence: Jared McCann, Connor Brickley.

53:54
    Od modré nahazoval Parayko, o teč se poté neúspěšně pokoušel Tarasenko.

52:47
    Neuspěl ani na druhé straně Sceviour, ten o puk přišel už ve středním pásmu.

51:52
    Akce hostů u levého mantinelu nepřinesla úspěch, puk vylétl ven z pásma.

50:37
    Trocheck a Dadonov se dostali do brejku dvou na jednoho, přihrávka na druhého jmenovaného ale postrádala více přesnosti a bylo tak po šanci.

50:00
    Rychlá Tarasenkova střela, Luongo předvedl pozorný zákrok a nepřipustil tak snížení.

49:41
    Jaškin neprošel levou stranou, postaral se o něj Petrovic.

48:54
    Snaha hostů o útočnou akci se teď rozbíjí o dobře postavenou obranu Floridy, Luongo může být v těchto chvílích v klidu.

47:42
    Všichni si už mysleli, že je to gól na 5:1, na Barkova zívala odkrytá branka, jenže Allen se zvládl přemístit a zasáhnout rychlou lapačkou! Rozhodčí se šli přesvědčit k videu, zda zákrok nepřišel za brankovou čárou, to jen potvrdilo, že se o gól nejednalo.

47:04
    Hosté jsou v plném počtu, Parayko se vrátil do hry.

46:50
    Po zakázaném uvolnění se domácí opět vrací do útoku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:44
    Yandleho střelu od modré srazil Upshall, domácí pokračují v útočné akci.

45:04
    Dvě minuty za sekání dostal Colton Parayko.

44:30
    Navíc se bude vylučovat na straně St. Louis, domácí mají ponechanou výhodu.
    43:16 Aaron EKBLAD - 4:1

43:16
    A tak udeřilo na druhé straně. Po rychlém kontru vznikl před Allenem zmatek, gólman hostů sice dokázal první výpady pokrýt, ale poté Huberdeau posunul na volného AARONA EKBLADA a ten už zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jonathan Huberdeau, Alexander Barkov.

43:01
    Tak tohle byla skvělá individuální akce v podání hostujícího Schwartze! Projel středním pásmem, v tom útočném obešel dva protivníky a najednou byl před Luongem. Ten ale pokus o blafák dokázal na brankovišti pokrýt.

42:02
    Na druhé straně vyrazil Allen prudkou střelu a o dorážku se pokoušel Trocheck. Bylo to ale v plné rychlosti a nestačil si zpracovat puk.

41:39
    Hosté se zatím nemohou dostat do útočného pásma, vše končí u modré čáry.

40:43
    Huberdeau s pukem na holi objížděl branku, do zakončení jej ale obrana St. Louis nepustila.

Trestné minuty: 15:11

Je za námi čtyřicet minut hry a k bodům mají blíže hráči domácí Floridy. Úvod druhé dvacetiminutovky byl pěkně divoký, jako první se trefil na začátku 22. minuty Paul Stastny, ale už za 12 vteřin srovnal Ian McCoshen. A aby toho nebylo málo, tak za další minutu a 19 vteřin strhl vedení na stranu Floridy Vincent Trocheck. Pak se tempo trochu zklidnilo, přesto jsme stále sledovali velice kvalitní hokej. Dočkali jsme se pak ještě jedny branky, v přesilovce skóroval Jared McCann a ustanovil výsledek 3:1. Gólů mohlo být o mnoho více, důležitými postavami jsou ale Roberto Luongo a Jake Allen, oba brankáři předvedli několik těžkých zákrokům oba chytají opravdu výtečně. Každopádně je stále o co hrát, o výsledku není rozhodně jasno!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Trocheck mohl přidat čtvrtý gól svého týmu, po pravé straně se dostal do brejku, jeho střelu těsně nad ledem ale Allen vyrazil pravým betonem!

39:06
    Domácí jsou v plném počtu.

39:01
    Luongo teď drží svůj tým, lapil i tvrdou střelu v podání Dunna.

38:09
    McCoshen je na ledě, Florida hraje ve čtyřech.

37:50
    Po Pietrangelově bombě se o dorážku snažil Schenn, ani na několik pokusů ale neprotlačil puk za Luonga!

37:13
    Puk po mantinelu vylétl z obranného pásma Floridy, bránící trojice začala na jedničku.

37:06
    A je tu další vyloučení, Florida jde do tří! Dvě minuty za držení držení dostává Derek MacKenzie.

36:36
    Puk letí z pásma ven, hostům se úvod přesilovky nevydařil.

36:09
    Vylučuje se, hosté si dají přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel Ian McCoshen.

35:49
    U mantinelu si vybojoval puk Gunnarsson, snažil se dostat blíže k brance, domácí jej ale zvládli ubránit.

34:43
    Luongo ztratil hůl a Ekblad tuto nepříjemnou situaci vyřešil tím, že vyhodil puk z pásma. Povedlo se mu to šikovně, zakázané uvolnění z toho nebylo.

33:49
    Luongo pro jistotu přikryl puk a umožnil svým spoluhráčům vydechnout a vystřídat.

33:25
    McCoshen přetlačil Tarasenka a vůbec jej nepustil do zakončení.

32:20
    Střelu z pravé strany předvedl domácí Pysyk, Allen skryl puk v lapačce a připsal si další úspěšný zákrok.

31:50
    Domácí v útočném pásmu, momentálně jsou zase na koni a útočně aktivnější.

30:41
    Allen zaváhal při rozehrávce, neměl komu poslat puk a mnoho nescházelo, aby jej o něj obral Trocheck.

30:05
    Hosté se chvíli radovali z gólu, snížení však nepřichází. Od modré nahodil Bortuzzo, Schenn ale po puku sáhl vysokou holí. Rozhodčí se šli ještě podívat k videu, po chvíli pak potvrdili svůj verdikt. Stále to tak je 3:1 pro Floridu.

29:49
    Haley si hlídal Jaškina, ten se nemůže vymotat zpoza branky.

28:30
    McCann se řítil do další šance, po rychlém průniku pálil z pravé strany. Allen si tentokrát poradil.
    27:42 Jared MCCANN - 3:1

27:42
    Domácí využívají přesilovku a vedou už o dvě branky. Po několika přihrávkách si ke kruhům sjel Vrbata a střílenou přihrávkou poslal pas JAREDU McCANNOVI na teč. Ten zamířil naprosto přesně a na tuto rychlou akci Allen nenašel zákrok. Asistence: Radim Vrbata, Aaron Ekblad.

27:15
    V oslabení byl v šanci Pääjärvi mu ale v rozhodujícím okamžiku odskočil do rohu.

26:48
    Hostům se podařilo dostat puk z vlastního pásma, Florida musí začít od nuly.

26:05
    Přesilovka pro Floridu, Scottie Upshall jde na trestnou lavici za zdržování při vhazování.

25:56
    Začíná se nám i přitvrzovat, nečekaný hit teď přichystal MacKenzie na Pääjärviho.

24:16
    Florida je v plném počtu, Petrovic je opět ve hře.

24:05
    Tarasenko a Pietrangelo předvedli nebezpečné střely, Luongo měl i trochu štěstí, když mu puk vypadl a kutálel se těsně vedle branky.

23:45
    Samozřejmě pokračuje přesilovka hostů a zejména Tarasenko se snaží o rychlé vyrovnání.
    22:45 Vincent TROCHECK - 2:1

22:45
    Tak to je doslova gólová smršť v úvodu druhé třetiny. Hosté ztratili ve středním pásmu puk, do brejku se dostal VINCENT TROCHECK a zakončil jej nechytatelnou střelou na Allenovu lapačku! Asistence: Colton Sceviour.

22:16
    Přesilovka pro St. Louis, dvouminutový trest za krosček obdržel Alex Petrovic.
    21:26 Ian MCCOSHEN - 1:1

21:26
    Je ale bleskově vyrovnáno. Ihned po buly se domácí dostali do pásma a z levé strany vyslal povedený švih IAN McCOSHEN. Luongo na tento pokus nedosáhl a je to 1:1. Pro domácího obránce je to vůbec první gól v NHL! Asistence: Connor Brickley, Nick Bjugstad.
    21:14 Paul STASTNY - 0:1

21:14
    Další kombinaci už ale hosté využili a vedou. Po několika přihrávkách dostal puk u branky PAUL STASTNY, chvíli počkal, poté vyjel před Luonga a prostřelil jej pokusem po ledě. Asistence: Vladimir Tarasenko, Alex Pietrangelo.

21:00
    Schwartz nabízel puk na teč, Luongo si prostor před svou brankou pohlídal.

20:52
    Hosté si zahrají přesilovku, Radim Vrbata se totiž dopustil sekání.

20:15
    Hostující Gunnarsson při střele zlomil hůl a najednou se Florida vydala do přečíslení. Jenže Dadonov v rychlém průniku neuspěl.

Trestné minuty: 7:9

Je za námi první třetina a i když jsme viděli útočný hokej z obou stran, gólu jsme se nedočkali. Jak Allen, tak i domácí Luongo byli na svých pracovištích k nepřekonání a předvedli několik skvělých zákroků. Luongo se blýskl proti průniku Upshalla, či několika střelám Tarasenka, Allen zase pochytal střelecké pokusy Trochecka, Bjugstada, či Dadonova.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57
    Tarasenko stihl po buly prudkou ránu a donutil Luonga ke švihu lapačkou.

19:49
    Ještě jeden Luongův zákrok, v brankovišti pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.

19:14
    Florida ale oslabení přečkala a opět hraje v plném počtu.

18:50
    Tak tohle je povedená přesilovka. Puk létá z hole na hůl a ofenzíva hostů nemá problém si nachystat střelecké pozice.

17:50
    Své střelecké umění ukazoval Tarasenko, z pravé strany vyslal nepříjemně prudké projektily. Luongo tak po delší době musí ukázat své umění.

17:14
    Přesilovku si dají i hráči St. Louis, dvě minuty za zdržování hry dostal Derek MacKenzie. Puk z jeho hole opustil ledovou plochu..

16:45
    Florida je v posledních okamžicích aktivnější a to opravdu výrazně, vše ale končí na Allenovi, či jeho dobře bránících spoluhráčích.

15:34
    Tvrdou střelu od modré předvedl domácí Petrovic, ranou z dálky ale Allena nepřekvapil. Ten v první třetině předvádí opravdu vynikající výkon.

15:00
    Na levou stranu dostal křížnou přihrávku Dadonov, nabruslil si do pásma, jeho následnou střelu ale Allen velice dobře viděl a neměl problém zasáhnout.

13:54
    Už to vypadalo, že se Trocheck dostane středem do zakončení, na poslední chvíli ale zaúřadoval Pietrangelo a sám se zmocnil puku.

12:53
    Jak Micheal Haley, tak i Chris Thorburn obdrželi pětiminutové tresty za bitku.

12:53
    Po úvodních ranách se nám šarvátka změnila v přetahovanou, po chvíli byli oba hráči od sebe rozděleni čárovými sudími.

12:53
    Máme tu bitku! V útočném pásmu se do sebe pustili domácí Haley a hostující Thorburn.

12:14
    Další útočný výpad Floridy končí postavením mimo hru, pravidlům se provinil McGinn.

11:40
    Závar na druhé straně, Barkov a Huberdeau vyslali na Allena nepříjemné pokusy, ale i gólman St. Louis zatím drží čisté konto.

10:47
    Luongo předvedl vynikající zákrok, když si na něm vylámal zuby unikající Scottie Upshall. Tomu domácí gólman vložil do zakončení hůl a zneškodnil tak zatím největší šanci zápasu.

09:47
    Po pravé straně se Schennovi nepodařilo proniknout do střelecké pozice, musel místo střely volit zpětnou přihrávku.

08:54
    St. Louis se po delší době dostalo do útoku, Pietrangelovi ovšem utekl puk mimo pásmo. Hosté musí budovat novou akci.

08:10
    Odražený puk se dostal na hůl domácího Trochecka, ten ale v plné rychlosti nezvládl zamířit přesně.

07:14
    Hosté jsou již v plném počtu, přečkali dvě oslabení a mohou se zapojit do útočné činnosti.

06:25
    Bjugstad z úhlu trefil pouze Allena, ten se zatím nenudí, střely na něj létají ze všech stran.

05:50
    Huberdeau dostal přihrávku do druhé vlny a okamžitě vystřelil. Allen jeho pokus vytěsnil připraveným betonem.

05:14
    Další vyloučení na straně St. Louis, Scottie Upshall dostal dvě minuty za sekání.

04:58
    Trocheck napálil golfákem blokujícího protivníka, puk poté vylétl z útočného pásma.

04:19
    Barkov už na tom byl lépe, v mezikruží vystřelil, ani on al netrefil branku. Tlak mají domácí ale slušný.

03:41
    Trocheckův pokus o průnik skončil před brankou, ke střele se nedostal.

03:18
    Je tu první vyloučení, Vince Dunn fauloval Mathesona a míří na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení.

02:29
    Zatím sledujeme urputné obrany na obou stranách, většina výpadů končí hned na modré čáře bez většího ohrožení.

01:34
    Tarasenko vjel s pukem na holi do útočného pásma, jeho střela tahem byla ale sražena do roh kluziště.

00:38
    Allen si připisuje první zákrok, z dálky na něj pálil Matheson. Je přerušená hra, vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

00:01

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson, Petrovic, McCoshen – Dadonov, Barkov (A), Huberdeau – Vrbata, Trocheck, J. McGinn – Bjugstad, McCann, Brickley – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), Stastny, Sobotka – Barbašev, B. Schenn, Schwartz (A) – Jaškin, Sundqvist, Pääjärvi – Thorburn, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Luxmore, L'Ecuyer – Shewchyk, Barton.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít.

Zápas nám začne s mírným zpožděním, nikam rozhodně neodcházejte.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v BB&T Center začne v 1:30 ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Radim Vrbata (FLA) 2 (0+2)
    Vladimír Sobotka (STL) 4 (0+4)
    Dmitrij Jaškin (STL) 1 (0+1)

Hosté už mají za sebou čtyři zápasy a mohou si říct, že úvod sezóny vyšel týmu na jedničku – čtyři zápasy a čtyři výhry. Ta poslední přišla z ledu NY Rangers po výsledku 3:1. O branky St. Louis se postarali Gunnarsson a Schenn, v poslední třetině výhru potvrdil Schwartz. Jak vidno, forma je v klubu výtečná a hráči ji budou chtít potvrdit i na Floridě.

Lídři kanadského bodování

Jaden Schwartz 7 (2+5)
    Brayden Schenn 6 (3+3)
    Alex Pietrangelo 6 (2+4)

Domácí tým má za sebou dva derby zápasy proti Tampě Bay s padesátiprocentní úspěšností. Po venkovní prohře 3:5 přišla domácí výhra 5:4. Tampa v tomto utkání dvakrát vedla, ale góly Dadonova, Bjugstada, Scevioura, McCanna a Trochecka zařídily obrat a dva body.

Jevgenij Dadonov 3 (1+2)
    Connor Brickley 2 (1+1)
    Nick Bjugstad 2 (1+1)

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Florida Panthers a St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 22. McCoshen (Brickley, Bjugstad), 23. Trocheck (Sceviour), 28. McCann (Vrbata, Ekblad), 44. Ekblad (Huberdeau, Barkov), 55. Bjugstad (McCann, Brickley) – 22. Stastny (Tarasenko, Pietrangelo), 59. Dunn (Upshall, Pietrangelo)

Rozhodčí: Luxmore, L'Ecuyer – Shewchyk, Barton

Diváci: 10 846